NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS MORSKI: Z WIZYTĄ U SZWEDZKICH WIKINGÓW 20.04 - 27.04.2024

Bavaria 46 VAIANA

 

STAŻOWY REJS BAŁTYCKI (GDYNIA - KARLSKRONA - KARLSHAMN - HANÖ - WŁADEK - GDYNIA)

20.04-27.04.2024 (7 dni)

 

To rejs typowo stażowy z dużą ilością godzin w morzu, rozpoczniemy go tradycyjnie w naszej żeglarskiej stolicy - Marinie Gdynia. Założeniem dla tego rejsu jest przewaga żeglowania nad staniem w portach.

O ile warunki na morzu pozwolą na początek rejsu planujemy odwiedzić główny port południowej Szwecji - Karlskronę (korona Karola), aby tam dopłynąć musimy przemierzyć spory kawałek Bałtyku. Przy takiej odległości ładnie zadziała nam na jachcie tryb wachtowy, każdy będzie mógł to poczuć. Następnie odwiedzimy jeszcze dwa piękne szwedzkie porty; Karlshamn oraz uroczy porcik na wyspie Hanö.

 

Nastawiamy się na szkolenie i żeglowanie, nie zabraknie jednak czasu na muzeum marynistyczne w Karlskronie, czy też spacer po bogatej w historyczne wydarzenia wyspie Hanö. W Karlshamn udamy się na poszukiwanie lokalnego napitku - Carlshamns Flaggpunsch. Jest to likier alkoholowy, który składa się z mieszanki alkoholi, herbaty arakowej i cukru. Nie zabraknie czasu na krótki spacer uliczkami tego urokliwego starego miasteczka, które kiedyś należało do Dani!

 

Kiedy już nasycimy się szwedzkimi klimatami pożeglujemy w kierunku polskiego wybrzeża z wizytą do Władka :-) W tym porcie zawsze warto spędzić kilka chwil, to jeden z częściej odwiedzanych portów polskiego wybrzeża z widokiem na Bałtyk, przez polską brać żeglarską.

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i/lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

 

Gdynia - Karlskrona - 160 Mm

Karlskrona - Karlshamn - 35 Mm

Karlshamn - Hano - 10 Mm

Hano - Władysławowo - 145

Władysławowo - Gdynia - 30 Mm

RAZEM - 380 Mm

 

Szacowana ilość godzin w morzu 80-110

 

Trasa rejsu z wizytą u szwedzkich wikingów

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

KARLSKRONA

Popłyniemy do Kalskrony, miasta założonego w 1680 r., kiedy Karol XI postanowił zbudować tutaj nową szwedzką bazę morską. Ponad 340 lat później pozostałości bazy morskiej oraz dobrze zachowana architektura i plan miasta zrobiły wrażenie na UNESCO, dzięki czemu nadano miastu status światowego dziedzictwa w 1998 roku. Gdziekolwiek się udasz, możesz zobaczyć tego dowody; wspaniałe kościoły, wielkie place, defilady i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. 

Obowiązkowym punktem na mapie jest Muzeum Marynarki Wojennej - szwedzkie muzeum państwowe, przedstawiające historię szwedzkiej marynarki wojennej. Muzeum położone jest w malowniczym miejscu na wyspie Stumholmen w Karlskronie. W Muzeum Marynarki Wojennej można zwiedzić wiele ciekawych ekspozycji, obejrzeć modele okrętów z XVIII wieku, wejść do prawdziwej łodzi podwodnej oraz podziwiać przepiękne zbiory w Hali Galionów. 

Archipelag na którym położna jest Karlskrona, UNESCO uznało za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji. Nigdzie indziej na świecie nie można żeglować po Rezerwacie Biosfery UNESCO, podziwiając niesamowite fortyfikacje i budynki.

 

KARLSHAMN

Karlshamn to miasto w prowincji Blekinge w południowej Szwecji, dawniej port był znany jako Bodekull i był częścią Dani. Od tamtej pory trwa era żeglugi i handlu w tym lokalnym porcie. Karlshamn jest dziś domem dla około 20 000 mieszkańców. To także miejsce narodzin szwedzkiej pływaczki Emmy Igelström, która podczas swojej kariery zdobyła cztery mistrzostwa świata i pobiła siedem rekordów świata. Innymi słowy, po wodach Karlshamn przemierzały nie tylko szybkie statki.

Karlshamn słynie w Szwecji ze swojego Punsch. Jest to likier alkoholowy, który składa się z mieszanki alkoholi, herbaty arakowej i cukru. Carlshamns Flaggpunsch był produkowany w Karlshamn od lat pięćdziesiątych XIX wieku i później. Od tego czasu produkcja została przeniesiona do Finlandii, a dawna fabryka w Karlshamn została przekształcona w muzeum.

 

HANÖ

W lesie można znaleźć dwa mistyczne doły naziemne, Gamla i Nya Kar. Według legendy ślady stóp olbrzyma. W najwyższym punkcie wyspy stoi biała latarnia morska Hanö Fyr z 1906 roku. Jest to jedna z najjaśniejszych latarni na Bałtyku o zasięgu około 40 kilometrów.

Po drodze przez otwarty trawiasty krajobraz od latarni morskiej w kierunku północnego krańca wyspy znajduje się Engelska Kyrkogård, dawny brytyjski cmentarz wojskowy. W wojnach napoleońskich Hanö było używane jako brytyjska baza morska od 1810 do 1812 roku.

Z powierzchnią 2,14 km2 Hanö nie jest szczególnie duże. Około tuzina stałych mieszkańców mieszka na wyłączonej z ruchu kołowego wyspie w Hanöläge, jedynej osadzie i porcie na wyspie. Uwielbiamy takie małe miejscówki położone pośród fal. 

 

WŁADYSŁAWOWO

Żegnamy się z zagranicznymi kulturami i zabytkami i powracamy na nasze wybrzeże, zaczynając od jednego ze sławniejszych miast jakim jest Władysławowo. Będzie to idealny port, aby wypocząć trochę po długim morskim przelocie i nacieszyć się powrotem do kraju. Na spacerowiczów oczywiście czeka plaża, w zależności od sezonu mniej lub bardziej zatłoczona. Jeżeli wśród załogi, są miłośnicy widoków polecam wybrać się na wieżę widokową w Domu Rybaka, z której rozciąga się niezwykły widok na Mierzeje Helską.

 

GDYNIA

Teb bałtycki rejs stażowy zakończymy w Marinie Gdynia, gdzie po wyokrętowaniu przekażemy jacht kolejnej załodze. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 20.04.2024 w marinie Gdynia

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 9:00, w dniu 27.04.2024 w marinie Gdynia

 

Koszt kojowego: 

 

Płatności: 50% do 7 dni od zgłoszenia na rejs, pozostałe 50% na 30 dni przed rejsem

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 500 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Transport po kraju we własnym zakresie. 

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Nurkowanie w Chorwacji

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT