NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl


- Co zabrać na "rejs zimny"?

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

CZARTERY

 

- Kiedy najlepiej zabierać sie za czarter jachtu?

Najlepszym momentem na czarterowanie jachtu na kolejny sezon jest przełom roku (miesiące listopad, grudzień, styczeń) lub minimum 6 miesięcy przed planowana datą czarteru. Wtedy jachty są zdecydowanie najtańsze (największe rabaty first minute) i mamy największy wybór jachtów. Jeśli masz zgraną i zdecydowaną ekipę to wtedy właśnie najlepiej podjąć decyzję o czarterze. Dodatkowo z takim wyprzedzeniem tanio kupimy bilety lotnicze. 


- Jakich dokumentów potrzebuję żeby wyczarterować jacht?

Podstawowymi dokumentami niezbędnymi do czarteru są patent żeglarski odpowiedni dla czarterowanej jednostki oraz licencja VHF. W Grecji druga osoba na jachcie powinna posiadać wiedzę i uprawnienia do prowadzenia jachtu. 


- Kaucja w czarterze (forma zabezpieczenia, zwrot kaucji, ubezpieczenie lub redukcja kaucji)

Kaucja  pobierana jest w gotówce lub w formie blokady na karcie kredytowej. Kaucja jest zwracana po czarterze jeśli nie było żadnych szkód na jachcie. Coraz więcej firm czarterowych oferuje za dodatkową opłatą całkowite zniesienie lub redukcję kaucji. Warto o to pytać podczas składania zapytań czarterowych. 

Jeśli dana firma nie oferuje zniesienia lub redukcji kaucji warto ją ubezpieczyć na okres czarteru. 


- Czy na jachcie jest pościel i ręczniki?

Zazwyczaj w cenie czarteru zawarta jest opłata za pościel i ręczniki na jachcie. Są jednak kraje, gdzie wiąże się to z dodatkową opłatą (np. Hiszpania)


- Na jakie wyposażenie kambuza można liczyć na jachtach czarterowych?

Na jachtach czarterowych standardem jest całkowicie wyposażony kambuz aby możliwe było przygotowanie posiłków podczas rejsu. 


- Czy na jachcie można wykupić pakiet internetowy i router WiFi?

Coraz więcej firm czarterowych oferuje pakiet internetowy na jachcie w cenie czarteru lub też za dopłatą. Jeśli zależy Ci na takim rozwiązaniu zaznacz to podczas składania zapytania o czarter. 


- Czy na jacht można zabrać zwierzaka?

W większości przypadków na jacht możemy zabrać swojego pupila jednak wiąże się to z dodatkową opłatą. Takie uzgodnienia muszą być poczynione z firmą czarterową podczas zawierania umowy czarterowej. 

 

 

REJSY


- Co zabrać na "rejs ciepły"?

 


- Czy na rejsie koje są przydzielane?

Zazwyczaj podziału koi/kabin na jachcie dokonuje załoga podczas zaokrętowania. Najlepiej przeprowadzić losowanie aby nikt nie był pokrzywdzony :-)


- W jakich godzinach jest zaokrętowanie / wyokrętowanie?

Te informacje podajemy w umowie uczestnictwa w rejsie, która każdorazowo jest zawierana przed rejsem. Dodatkowo kontaktujemy się z każdym uczestnikiem przed rejsem droga mailową lub telefonicznie w celu uzgodnienia szczegółów. 


- Czy na pokładzie będę musiał pełnić jakieś funkcje?

Tak, każda osoba uczestnicząca w rejsie staje się automatycznie członkiem załogi (nie pasażerem). Załogę dzielimy na wachty aby obowiązki były równo rozłożone pomiędzy wszystkich członków załogi. Oczywiście istnieje możliwość zorganizowania rejsu morskiego, na którym zapewnimy załogę potrzebną do obsługi jachtu. 


- Co jemy podczas rejsu?

Podczas rejsu załoga samodzielnie przygotowuje posiłki z wcześniej zakupionych produktów. Oczywiście rejs morski to także sposób na kulinarne poznawanie świata więc jeśli załoga ma tylko taką ochotę jemy w lokalnych tawernach lub restauracjach. 


- Czy na pokładzie jest internet / WiFi?

W zależności od oferty firmy czarterowej z której bierzemy jacht, pakiet internetowy może być dostępny podczas rejsu na pokładzie jachtu. Taka informacja znajduje się w opisie konkretnego rejsu morskiego jaki organizujemy. 


- Czy na jachcie jest pościel i ręczniki?

Zazwyczaj  pościel i ręczniki są w cenie rejsu. Szczegółowe informacje podajemy w opisie konkretnego rejsu oraz w informacjach wysyłanych przed rejsem. 


- Muzyka na jachcie

W większości przypadków na jachcie mamy dostępne radio z odtwarzaczem CD lub MP3. O szczegóły pytaj przed rejsem. Zawsze warto zabrać ze sobą na jacht ulubioną muzykę, grajków zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentu na jacht, pomożemy w jego transporcie. 


- Ładowanie baterii / prąd na jachcie

W trakcie rejsu na jachcie możemy korzystać z zasilania 12V. Na części jachtów zamontowano inwerter lub generator, w takim przypadku dysponujemy w morzu także zasileniem 230V. Podczas postoju w marinach możemy korzystać zazwyczaj z zasilania 230V z kei. 


- Jaki jest minimalny wiek dziecka, które można zabrać na rejs?

Nie ma minimum, każdy młody żeglarz jest mile widziany na naszych jachtach, zadbamy także o bezpieczeństwo malucha podczas rejsu.  


- Co to jest kasa jachtowa?

Kasę jachtową zbieramy przed rejsem wśród załogi na pokrycie opłat portowych, paliwa do jachtu, wydatków na jedzenie. Kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie, jeśli zostało środków są one zwracane uczestnikom, jeśli środków brakło, w trakcie trwania rejsu uczestnicy są zobowiązaniu do wniesienia dodatkowych środków. W składce do kasy jachtowej nie bierze udziału kapitan jachtu.


- Czy po rejsie otrzymam opinię honorowana przez PZŻ?

Tak, każdy uczestnik rejsu otrzyma opinię, która liczy się do stażu morskiego wymaganego do zdobycia kolejnych stopni żeglarskich Polskiego Związku Żeglarskiego. 


- Czy podczas rejsów żeglujemy również w nocy?

Tak staramy się zawsze zapewnić moc doznań naszym załogom, jakie wiążą się z żeglowaniem w nocy. Rejsy po morzach Bałtyckim, Północnym, rejsy oceaniczne wymagają żeglowania w nocy z uwagi na duże odległości między portami. Podczas rejsów morskich w basenie morza śródziemnego często nie ma konieczności żeglowania w nocy, staramy sie jednak aby i podczas takich rejsów każdy mógł zapoznać się z psią lub świtową wachtą. Nie martw się jednak, kapitan jachtu jest w stałej gotowości także podczas wacht nocnych.