NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Z TENERYFY NA KANARY ZACHODNIE

Bavaria 46 VAIANA

 

TENERYFA (Las Galletas) - LA GOMERA - EL HIERRO - LA PALMA - TENERYFA (Las Galletas)

26.11-03.12.2022 (7 dni)

 

ZOBACZYMY CO TAM NA ZACHODZIE, NA KRAŃCU ŚWIATA...

 

Płyniemy komfortowym, 5 kabinowym jachtem Sun Odyssey 519. 

 

Zapomnij o swoich płaszczach, rękawiczkach i grabieniu liści. Jeśli chcesz cieszyć się piękną pogodą i plażą w środku zimy, udaj się z nami na Wyspy Kanaryjskie. Ich wieczny wiosenny klimat zawsze gwarantuje sukces w podróżowaniu.

Osiem wysp jest codziennie obmywanych przez wody Oceanu Atlantyckiego, a każda z nich to inny świat pełen kontrastów. Wyspy Kanaryjskie oferują prawie 1500 km linii brzegowej, a dominującą ich cechą jest różnorodność. Znajdziesz tak wiele opcji, że najtrudniejszą częścią będzie wybór miejsca, w którym można cieszyć się słońcem i ciepłym klimatem.

Czy chciałbyś przeżyć przyjemne uczucie pływania w Oceanie w środku zimy? Na Wyspach Kanaryjskich będziesz mógł to zrobić w autentycznym i wyjątkowym otoczeniu. 

 

Rejs rozpoczniemy w marinie Las Galletas na południowym krańcu Teneryfy, wypłyniemy pod osłoną wyspy w miejsce gdzie najczęściej spotyka się delfiny, grinwale i żółwie. Popłyniemy na południowy zachód w kierunku La Gomery, na której będziemy przeskakiwać z jednego krajobrazu w drugi całkowicie inny. Roślinność La Gomery jest magiczna, trzeba tam być żeby się nią otulić.

 

Naszym kolejnym celem jest położona skrajnie na zachód wyspa El Hierro, na której znajdziemy naturalne baseny, krystaliczne wody idealne do kąpieli i płetwonurkowania, a także rozległe, znajdujące się pod ochroną, tereny leśne w głębi lądu. El Hierro wyróżnia się swą różnorodnością. Linia brzegowa, licząca prawie 100 kilometrów, jest stroma i pełna klifów, choć zaskakuje też kilkoma naturalnymi zatoczkami i lagunami: Charco Manso, na północy, czy Charco Azul, na północnym zachodzie. 

 

Trzecią wyspą archipelagu którą będziemy chcieli odwiedzić jest La Palma, która z uwagi na jej niesamowite krajobrazy, imponujące wulkany, rozległe lasy, gościnne plaże i niebo pełne gwiazd ta wyspa znana jest jako piękna wyspa. Pamiętajmy o niedawnych erupcjach wulkanicznych na tej wyspie!

 

W drodze powrotnej na Teneryfę choć na chwilę staniemy na kotwicy pod skalnymi urwiskami "Los Gigantes" na zachodnim brzegu Teneryfy, które zachwycą nas swym ogromem. 

 

Dasz się zabrać z nami w to fantastyczne miejsce na tej planecie? ZAPRASZAMY NA POKŁAD!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: KJ Wojtek Kosiba

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Teneryfa (Las Galletas) - La Gomera - 25 Mm

La Gomera - El Hierro - 50Mm

El Hierro - La Palma - 60Mm

La Palma -  Teneryfa (Las Galletas) - 75 Mm

RAZEM - 210 Mm

 

Trasa rejsu Kanary Zachodnie

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Tej nazwy nie da się wypowiedzieć, bez lekkiego rozmarzenia. Górzyste wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, stały się mekką turystów z całego świata. Bujna roślinność, zawsze pewna pogoda oraz plaże z widokami jak z pocztówek są spełnieniem marzeń każdego pokolenia. Jako część załogi tego rejsu, poczujesz jakby ten raj czekał tylko na Ciebie. Zejdziesz z utartych szlaków płynąc oceanem, odkrywając magię tego miejsca bez zbędnych tłumów turystów. Piaszczysta plaża i lazurowa woda, będą zwieńczeniem widoku budzącego się do życia słońca, który zobaczysz o wschodzie, z dala od zgiełku wczasowiczów. Rejs rozpoczniemy w marinie Las Galletas, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie. 

 

San Sebastian de la Gomera, La Gomera

La Gomera jest drugą najmniejszą wyspą całego archipelagu, jednak jej rozmiar to jedyny aspekt pod względem którego La Gomera odstaje od pozostałych wysp. Spokojne wioski, z białymi domami i kościołkami, wokół których rozrastają się palmy są położone w wąwozach, powstałych w wyniku erozji gleb. Prawdopodobnie to sprawiło, że wyspa stała się ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba przed wypłynięciem na Atlantyk. San Sebastian to główne miasto portowe, które w odróżnieniu od innych miast wyspy tworzą setki kolorowych, a nie białych domów. Na większości z nich możemy odnaleźć ciekawe malunki jaszczurek oraz morskich pejzaży.

 

El Hierro

Przez stulecia położenie wyspy uznawano za punkt odniesienia do wykreślania map i dokonywania obliczeń geograficznych, szczególnie dla nie-brytyjskich żeglarzy i geografów. To dlatego, że do czasu aż Krzysztof Kolumb odkrył nowy kontynent, była ona najdalej wysuniętym na zachód skrawkiem lądu w niskich szerokościach geograficznych, który był znany Europejczykom. Już w II wieku naszej ery Ptolemeusz wykorzystał ją jako południk odniesienia, dzięki czemu współrzędne geograficzne wszystkich punktów na znanym świecie były wschodnie i według przyjętej konwencji – „dodatnie”.

Wyspa mierzy mniej niż 50 kilometrów i jest oazą spokoju na Oceanie Atlantyckim. Wyspa ma rezerwat biosfery UNESCO, posiada ogromne obszary chronionego lasu w głębi lądu, a otoczona jest czystą wodą, idealną do pływania i nurkowania. El Hierro wyróżnia się swoją różnorodnością. Ma prawie 100 kilometrów wytrzymałego, skalistego wybrzeża, a także całe mnóstwo zatoczek i lagun, takich jak Charco Manso na północy i Charco Azul na północnym zachodzie.

Jest to również doskonałe miejsce do uprawiania sportów na świeżym powietrzu: paralotniarstwa, kolarstwa górskiego, surfingu, speleologii, pieszych wędrówek, przygody ... Kontrasty odzwierciedlają zróżnicowany krajobraz wyspy. Są żyzne pola i łąki, lasy sosnowe, subtropikalna roślinność i fascynujące tereny wulkaniczne, które można znaleźć w głębi lądu.

El Hierro ma najgęstszą z wszystkich Wysp Kanaryjskich koncentrację wulkanów. Niektóre z nich są wybitne ze względu na ich piękno i rozmiar, jednak aktywność wulkaniczna i sejsmiczna na wyspie, według hiszpańskiego National Geographic Institute nie jest niebezpieczna.

 

Santa Cruz de la Palma

Oprócz widoków, które zapierają dech w piersiach, la Palma ma też do zaoferowania bogate życie kulturowe i historyczne. Pierwszym miejscem, którego grzech by było nie odwiedzić jest Balcones de la avenida Maritima, znana jako najpiękniejsza starówka Wysp Kanaryjskich. Podczas spaceru wąską uliczką, nad Twoją głową zwisać będą tysiące kolorowych i różnorodnych kwiatów, zasadzonych na kolorowych balkonach. Oprócz ciepłej atmosfery tworzonej wspólnie przez przechodniów i miejscowych zaskoczy Cię też wyjątkowość tego miejsca. W końcu nie codziennie mamy przyjemność potraktować proste białe domki z kolorowymi balkonami jako starówkę. Kiedy już miłośnicy spacerów znajdą swój raj, czas polecić coś miłośnikom architektury. Mało znane Museo Insular de La Palma jest zbudowane z różnych wytworów kultury, od imponujących zbiorów książek po ręcznie tkane obrazy. Wszystko zamknięte w dworku, który stylem architektonicznym idealnie wpisuje się w otaczające je budynki.

 

Teneryfa (Las Galletas)

Cudowny czas na Atlantyku dobiegł końca. Liczymy jednak, że kiedyś jeszcze uda Ci się tutaj powrócić i że do końca życia zapamiętasz te widoki jakie miałeś okazję podziwiać podczas naszego rejsu. Rejs zakończymy w marinie Las Galletas. 

 

 

SUN ODYSSEY 519, S/Y ALBORAN COGNAC

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 15,75m

Szerokość: 4,69m

Zanurzenie: 2,28m

 

Genua: Rolowana 

Grot: Pełnolistwowy

Powierzchnia ożaglowania: 114m2

 

Zbiornik paliwa: 240L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 5

Liczba koi: 10+2 miejsca w mesie

Liczba WC: 3

Zbiorniki wody: 615L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map, AIS, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa, EPIRB, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy pokład, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

    

 

  

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Marina Las Galletas po godzinie 16:00, w dniu 26.11.2022

 

Wyokrętowanie odbywa się w Marina Las Galletas do godziny 09:00, w dniu 03.12.2022

 

Koszt kojowego: 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. pościel i ręcznik dla każdego członka załogi
  5. opiekę doświadczonego kapitana
  6. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Teneryfa (26.11.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Teneryfa (26.11.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Teneryfa (26.11.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Teneryfa - Kraków (03.12.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Warszawa WMI (03.12.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Berlin (03.12.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

14 lutego 2022

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT