NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

14.10-21.10.2023 SYCYLIA ZACHODNIA I ARCHIPELAG WYSP EGADZKICH

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS Z SYCYLII NA EGADY (TRAPANI - EGADY - MARSALA - AGRIGENTO - SCIACCA - TRAPANI)

14.10-21.10.2023 (7 dni)

 

ZACHODNIA SYCYLIA I ARCHIPELAG WYSP EGADZKICH, W SAM RAZ NA KOŃCÓWKĘ SEZONU. PŁYNIEMY W 3 JACHTY :-)

 

Rejs rozpoczniemy w Trapani, po przybyciu do mariny w godzinach wieczornych, rozpoczniemy wieczór od szkolenia załogi z obsługi urządzeń jachtowych, szkolenia bezpieczeństwa, a zakończymy go posiedzeniem integracyjnym załogi.  Będzie również czas na mały, nocny spacer po Trapani. Przejęcie jachtu odbędzie się w niedzielny poranek z uwagi na późne godziny przylotów z Polski. Niedzielny poranek wykorzystamy również na zrobienie zaprowiantowania. 

Na rozgrzewkę popłyniemy w kierunku Marsali...to miejsce, które trzeba powoli smakować. Od barokowego historycznego centrum po solanki i wyspę Mozia, odkrywanie jej powolnymi łykami pozostawia przyjemny posmak…wina. Znajduje się w najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Sycylii. Kolejnym punktem naszego rejsu będzie przeskok do Agrigento, skąd udamy się w głąb wyspy do słynnej Doliny Świątyń. To jedno z największych stanowisk archeologicznych Sycylii. Dolina Świątyń została w 1997 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. 

W powrotnej drodze wpłyniemy do Sciacca, to historyczny port rybacki na południowym wybrzeżu Sycylii. Miasteczko dnia codziennego, a nie eleganckie miejsce turystyczne, słynie z ceramiki, łaźni termalnych i festiwali religijnych, a także z dużej floty rybackiej. W historycznym centrum jest sporo ciekawych starych kościołów i budynków, po których warto pospacerować z mapą podziwiając architekturę. Wiele budynków pochodzi z XVI wieku; szczególnie te wspanialsze wyróżniają się spośród pokorniejszych ulic.

Kolejnymi punktami naszego rejsu będą wysepki z archipelagu Wysp Egadzkich: Favignana, Marettimo, Levanzo. Wyspy leżą na terenie parku narodowego i są objęte ścisłą ochroną. Nie wszędzie da się wpłynąć, w większości miejsc nie można kotwiczyć ale można stanąć na bojce tu i tam. Wszystko by zapewnić ochronę przyrodzie, która nie została tam jeszcze skażona działaniem człowieka. 

Rejs zakończymy w marinie w Trapani planując kolejny rejs w doborowym towarzystwie, przy szklaneczce wina. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs na trzech jachtach poprowadzą: Wojtek Kosiba - Kapitan Jachtowy, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Grzesiek Wolny - Kapitan Jachtowy, Aleksander Zaprzałka - Jachtowy Sternik Morski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 


Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Trapani - Marsala - 15 Mm

Marsala - Agrigento - 65 Mm

Agrigento - Sciacca - 30 Mm

Sciacca - Favignana (wyspa) - 50 Mm

Favignana (wyspa) - Marettimo (wyspa) - 15 Mm

Marettimo (wyspa) - Trapani - 20 Mm

RAZEM - 195 Mm

 

Trasa rejsu Sycylia zachodnia i Wyspy Egadzkie

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

 

TRAPANI

Trapani jest mieszanką kultur i stylów. Natura przeplata się tu z historią. Długie piaszczyste plaże zachęcają do spacerów oraz kąpieli w błękitnym morzu. Starówka zaprasza na zwiedzanie i spacer między różnymi epokami. Warto pospacerować się w labiryncie wąskich uliczek z głową zwróconą w górę, by móc podziwiać przepiękne balkony i balustrady. Całe stare miasto przepełnione jest kuszącymi zapachami kuchni śródziemnomorskiej i wszędzie usytuowane są klimatyczne restauracje i kawiarnie. Będąc tutaj musicie skosztować takich klasyków jak: Cous cous trapanese kuskus podawany z wywarem z ryb, rybami i owocami morza, makaron Busiate con pesto trapanese, makaron z miecznikiem i smażonymi bakłażanami z dodatkiem mięty – pasta con pesce spada e melanzane. Jeśli chodzi o pizzę, typowa jest tu Rianata – pizza z sardelkami i serem pecorino. Będąc w mieście warto udać się na taras widokowy po drugiej stronie portu, z którego rozciąga się widok na trzy wyspy: Levanzo, Favignę i Marettimo. Idealna miejscówka na mniejszą lub większą sesję fotograficzną. Kolejnym punktem "must see" w Trapani jest wieża obronna Torre di Ligny, jej malownicze położenie zapiera dech w piersiach.

 

MARSALA

Niektórzy uważają, że stare miasto Marsali jest ładniejsze od Trapani postaramy się sami sobie wyrobić zdanie na ten temat. W mieście pomimo bombardowania w 1944 roku zachowały się fragmenty murów miejskich, pokaźne bramy, piękna katedra i urokliwe place. Marsala kojarzy się przede wszystkim ze znakomitym wzmocnionym winem i dlatego nie sposób nie odwiedzić tutejszych winnic by go skosztować. Będąc tutaj koniecznie trzeba odwiedzić muzeum archeologiczne Baglio Anselmi, w którym znajduje się słynny fenicki statek. Znakomicie zachowany okręt został znaleziony w 1969 roku i jest jednym z najważniejszych zabytków cywilizacji punickiej w Europie. Jeśli zwiedzanie nie jest waszą ulubioną formą rozrywki i wolicie kontakt z morzem i aktywnie spędzony czas to okolice Marsali znane są wszystkim wielbicielom kitesurfingu. A po całym dniu warto wybrać się na lampkę wina na stare miasto, które wypełnia się małymi winotekami, barami z lokalnymi wyrobami i stolikami na ulicy.

 

MAZARA DEL VALLO

Jest to być może najpiękniejsza miejscowość w regionie. Cudo barokowej architektury wymieszanej z silnymi wpływami arabskimi. Kościoły chrześcijańskie dziś wznoszą się na miejscu dawnych meczetów, a najważniejszymi mieszkańcami miasta byli z jednej strony św. Wit, a z drugiej genialny kartograf Al-Idrisi. Główną atrakcją miasta jest najstarsza część miasta – poarabska kasba. Ta część miasta to wąziutkie, przeplatane łukami uliczki, dziesiątki niewyremontowanych kościółków, a lokalni artyści porozrzucali po całym mieście kolorowe kafelki, które dziś zdobią fasady budynków.

 

AGRIGENTO

Agrigento jest malowniczym miasteczkiem leżącym w południowej części Sycylii zostało założone przez Greków w 582 r p.n.e. Przez wieki rejon ten słynął z produkcji win i uprawy drzew oliwnych, które do dziś stanowią chlubę Agrigento. Obecnie miejscowość ma przede wszystkim znaczenie turystyczne i przyciąga miłośników kultury starożytnej z całego świata. Największą atrakcją tego miejsca jest Dolina Świątyń - zespół zabytków starożytnych składający się z wielu świątyń, ruin i pozostałości po budynkach pełniących funkcje sakralne. Do najlepiej zachowanych z nich należą świątynie Junony i Concordii. Kolejną z atrakcji tego miejsca są „Schody Turków” wysokie, białe klify o warstwowej formie, które stanowią doskonałe miejsce do zażywania kąpieli w lazurowej, czystej wodzie, nurkowania i uprawiania różnych sportów wodnych.

 

SCIACCA

Jedno z mniejszych i zarazem najstarszych miasteczek Sycylii o charakterystycznej kaskadowej i kolorowej zabudowie. Sciacca jest mała, ale oferuje wiele ciekawych atrakcji jak antyczne termy, średniowieczne bramy czy muzeum karnawału. Jak większość włoskich miast i Sciacca w odległych czasach szczelnie była otulona wielkimi miejskimi murami, chroniącymi ją przed najazdem wrogich wojsk. Do samego miasta można było natomiast wejść jedną z pięciu bram, które zachowały się do dnia dzisiejszego i stanowią jedną z atrakcji tego miejsca.

 

FAVIGNANA

Faviagina jest stolicą Wysp Egadzkich z najwyższym punktem górą Świętej Katarzyny, sięgająca zaledwie 314 metrów n.p.m. Wejście nie jest trudne i dostępne z wielu miejsc wyspy a zapewnia piękne widoki. Jednym z bardziej znanych miejsc na wyspie jest Cala Rossa – czerwona zatoka, gdzie morze w niektóre dni ma iście czerwony kolor. Planując czas na Favignanę, warto zabrać też strój kąpielowy i olejek do opalania bowiem tutaj znajdziemy piękne, pokryte złocistym i miękkim piaskiem plaże. W rejonie Punta Lunga, Preveto, odkryjemy urocze zatoki, gdzie skały i kamyki przeplatać się będą z piaszczystymi skrawkami plaży. Do tych zatok warto zakraść się zwłaszcza na zachód słońca, takich barw nie znajdziemy nigdzie indziej. Piękne widoki zapewnimy sobie zwłaszcza na Punta Sottile, gdzie słońce pięknie ginie za latarnią morską. Na wyspie znajdują się zamek Santa Caterina i San Giacomo. Jeśli dotrzemy do zamku S. Caterina, warto wejść na sam szczyt, skąd rozciąga się piękny widok na cały archipelag.

Stare miasto w Favaginie nie jest duże i składa się z dwóch głównych placów, połączonych ulicą, jednakże zachwyci nas białymi domkami, wąskimi uliczkami, wygrzewającymi się jaszczurkami oraz plantacjami kaktusów tworzą niesamowitą panoramę.

 

MARETTIMO

Marettimo to piękna podróż do natury, nieskażonej dziełem człowieka i zarazem nieco tajemniczej i zjawiskowej. Wyspa ta przede wszystkim świat jaskiń i grot, do najciekawszych należy Perciata, gdzie odkryjemy bogactwo różnego rodzaju stalagmitów i stalaktytów. Ciekawym punktem wyspy jest zamek Normanów Punta Troia. Zamek został niedawno odrestaurowany i otwarty dla zwiedzających.

 

LEVANZO

Jest najmniejszą z wysp archipelagu, ma nieco ponad 5 km². Jest tu niewielka przystań, wokół której rozwija się jedyne miasto na wyspie, zamieszkałe przez niespełna 300 osób. Na Levanzo nie ma szkół, a jego mieszkańcy przenoszą się zimą do Trapani. Levanzo jest także najstarsza z tej trójki. Pojawiła się około 200 milionów lat temu, a obecność człowieka na wyspie datuje się od 10 000 do 6 000 lat p.n.e. Skąd o tym wiadomo? W 1949 roku florencka malarka, Francesca Minellono, odkryła graffiti i ryciny pochodzenia paleolitycznego i neolitycznego w Grotta del Genovese. Będąc na Levanzo, trzeba w pełni odkryć magię tego miejsca, odwiedzając choćby Zatokę Cala Tramontana, Dogana, czy Minnola.

 

 

OCEANIS 51.1, S/Y MAELLE (2018)

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 15,94m

Szerokość: 4,80m

Zanurzenie: 2,36m

 

Genua: Rolowana 

Grot: Rolowany

Silnik 110 KM

Zbiornik paliwa: 200L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 5

Liczba koi: 10+1+1 

Liczba WC: 3+1 (elektryczne)

Zbiorniki wody: 770L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Kamizelki ratunkowe, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy pokład, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

    

 

  

 

 

 

 

OCEANIS 46.1, S/Y NEMESI (2019)

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,60m

Szerokość: 4,50m

Zanurzenie: 2,35m

 

Fok: Rolowany 

Grot: Pełnolistwowy

Silnik 80KM

Zbiornik paliwa: 200L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 5

Liczba koi: 8+2 miejsca w mesie

Liczba WC: 4 (elektryczne)

Zbiorniki wody: 570L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Kamizelki ratunkowe, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy pokład, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3, Inwerter 2000W, Mikrofalówka, Kawiarka

 

 

 

    

 

  

 

 

 

OCEANIS 38.1, S/Y THALIA (L'UNA GROSSA) (2022)

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 11,50m

Szerokość: 3,72m

Zanurzenie: 2,2m

 

Fok: Rolowany 

Grot: Rolowany

Silnik 40KM

Zbiornik paliwa: 130L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 3

Liczba koi: 6+2 miejsca w mesie

Liczba WC: 1 (elektryczne)

Zbiorniki wody: 330L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Kamizelki ratunkowe, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3, Inwerter

 

 

 

      

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 18:00, w dniu 14.10.2023 w marina Trapani.

Z uwagi na późne godziny przylotów z Polski przejęcie jachtów odbędzie się w niedzielę rano. Śpimy na jachcie w nocy sobota/niedziela przed przejęciem jachtu. 

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 08:00, w dniu 21.10.2023 w marina Trapani.

Powrót do portu zakończenia czarteru dnia 20.10.2023 do godziny 18:00. Śpimy na jachcie w nocy piątek/sobota. 

 

Koszt kojowego:

 

Płatności: 50% do 7 dni od zgłoszenia na rejs, pozostałe 50% na 30 dni przed rejsem

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. pełne ubezpieczenie kaucji
  7. pościel
  8. ręczniki
  9. sprzątanie końcowe jachtu
  10. gaz do kuchenki

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 120 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Palermo (14.10.2023 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Palermo >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Palermo >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Palermo (14.10.2023 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Palermo >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Palermo >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Palermo >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Palermo - Kraków (21.10.2023 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palermo - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palermo - Warszawa WAW >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palermo - Wrocław (21.10.2023 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palermo - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palermo - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palermo - Berlin >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT