NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

MALAGA - GIBRALTAR - CEUTA - WYBRZEŻE ALGARVE - LIZBONA 14.10 - 25.10.2019 (11 dni)

 

KURS NA POŁUDNIOWĄ PORTUGALIĘ, WYBRZEŻE ALGARVE CZEKA NA WAS

 

Jesienią 2019 roku spróbujemy naładować nasze baterie przed zimą w słonecznej Hiszpanii i atlantycko ciepłej Portugalii. 

Zaczniemy w Hiszpanii na słynnym na cały świat Costa del Sol. Pożeglujemy w kierunku cieśniny Gibraltarskiej, cumy rzucimy w La Linea de la Concepcion w tranzytowej Marinie Alcaidesa. Zwiedzimy Gibraltar i popłyniemy do Ceuty aby wybrać się na wycieczkę do Maroka (potrzebny paszport). Do wyboru mamy kilka ciekawych marokańskich miasteczek: niebieskie miasto Szefszewan, Tanger lub Tetuan. Każde z miasteczek da nam przedsmak afrykańskiej przygody. 

Po przekroczeniu Cieśniny Gibraltarskiej udamy się na eksplorację Costa de la Luz ze słynnym Kadyksem na czele. To w tym mieście powstało Flamenco, to tutaj spisano pierwszą hiszpańska konstytucję, to miesznańców tego miasta uznaje się za najbardziej uśmiechniętych. Miasto ma tak wielką tradycję że nie sposób go ominąć na trasie naszego rejsu. 

Dzięki łagodnemu klimatowi, jasnemu słońcu i sprzyjającym wiatrom żegluga wzdłuż portugalskiego wybrzeża to wielka przyjemność. Jak zawsze na Oceanie Atlantyckim, czasami jest to spokojne miejsce do swobodnego żeglowania, a czasem bardziej temperamentne, oferujące wyzwania, które wymagają dużo energii. Po przepłynięciu Cieśniny Gibraltarskiej na dłużej zostaniemy na południu Portugalii w okolicach przylądka "ciepłych gaci" aby zwiedzić najsłynniejsze portugalskie wybrzeże - Algarve. To tam znajdziemy piękne klify, nadmorskie jaskinie i piaszczyste plaże gotowe do desantu z naszego jachtu. 

 

Popłyń z nami, przedłuż sobie lato i odkryj najpiękniejsze zakątki Portugalii z pokładu naszego jachtu! 

 

 

 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 120 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Malaga >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Malaga (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Malaga >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Malaga (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Malaga (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Malaga (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Lizbona - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Warszawa WAW (25.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Wrocław (26.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Berlin (25.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 


Plan rejsu przedstawia się następująco:

 

Gran Canaria - Madera - 280 Mm

Madera - Cieśnina Gibraltarska - 620 Mm

Cieśnina Gibraltarska - Malaga - 70 Mm

RAZEM - 970 Mm

 

Atlantycka przygoda z Navigarecharter

 

Las Palmas de Gran Canaria

 

Prawdziwą naturę całego archipelagu poznasz w stolicy wyspy Gran Canaria, która jest jednocześnie miastem stołecznym całej Autonomii Kanaryjskiej. Miasto leżące na północnym wschodzie tej wyspy przez długie lata stanowiło pole walki i dopiero w XIX wieku, utworzono tam wolną strefę ekonomiczną i zbudowano pierwszy hotel. Dzięki tym dwóm zmianom, Las Palmas tętni życiem turystycznym aż do dzisiaj. Smakoszom kulinarnym, którzy będą pełnić wachtę kambuzową tego dnia, polecam odwiedzić któryś z kutrów rybackich (zazwyczaj stoją one w porcie lub w jego okolicach) w celu zaopatrzenia się w świeże ryby i owoce morza. Taka kulinarna uczta będzie z pewnością niezapomnianym doznaniem.

 

Madera

 

A tak właściwie Region Autonomiczny Madery, jest archipelagiem Portugalii leżącym na Oceanie Atlantyckim. Na wyspie panuje tak zwana „wieczna wiosna” ze względu na łagodny, podzwrotnikowy klimat oraz niekończące się zielone tereny, które dały nazwę wyspie – Ilha Madeira (Zalesiona Wyspa). Główne miasta Madery to: Porto Santo, Ribeira Brava, Machico, Santa Cruz oraz nasza docelowa marina:

 

  • Funchal

 

Miasto stołeczne leży na południowym wybrzeżu Madery i słynie z przemysłu winiarskiego (podobnie jak cała Portugalia). Pełnoletnim uczestnikom wyprawy polecam zakup, albo chociaż degustację słynnego wina – Madera. Rzeczą, która wyróżnia ten trunek na tle innych jest proces jego produkcji. Już sama gleba wulkaniczna sprawia, że plony są niezwykle trwałe i wydajne mimo niewielkiego obszaru plantacji. Dodatkowo winorośl zbierana jest w drugim tygodniu sierpnia w niezwykle wysokich temperaturach, co przyspiesza proces fermentacji alkoholowej.  Fani piłki nożnej z pewnością ucieszą się z informacji, że właśnie z tego miasta pochodzi słynny Cristiano Ronaldo, który bardzo często zagląda w rodzinne strony.

 

Gibraltar

 

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą do wybrzeża Hiszpanii. Jednak zanim dopłyniemy do brzegów ojczyzny Gaudiego, spędzimy trochę czasu w porcie Gibraltar. Zacznę od informacji, która z pewnością zachwyci żeńską część wyprawy. Cieśnina jest strefą wolną od cła, pełną znanych zagranicznych sklepów, głównie brytyjskich. Istny zakupowy raj! Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

 

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Malaga

 

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa, Antonio Banderasa oraz portem początkowym wypraw Polskiego żaglowca – STS Frederyk Chopin.

Wrażliwym na sztukę duszą polecam udać się do Muzeum Sztuk Pięknych, domu najsłynniejszego przedstawiciela kubizmu. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne.

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Malaga (Marina Benalmadena) - Gibraltar - 50 Mm

Gibraltar - Ceuta - 15 Mm

Ceuta - Kadyks - 65 Mm

Kadyks - Huelva - 50 Mm

Huelva - Vilamoura - 65 Mm

Vilamoura - Albufeira - 10 Mm

Albufeira - Portimao - 15 Mm

Portimao - Lagos - 10 Mm

Lagos - Sines - 75 Mm

Sines - Lizbona - 50 Mm

RAZEM - 405 Mm

 

Trasa rejsu Malaga - Gibraltar - Kadyks - Lagos - Lizbona

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Malaga

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa oraz Antonio Banderasa. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne. Rejs rozpoczniemy w marinie Benalmadena, położonej na zachód od Malagi. Chętnym na zwiedzanie tego miasta proponujemy przylecieć do Malagi dzień lub dwa wcześniej, aby zdążyć zwiedzić to niewątpliwie ciekawe miasteczko. 

 

Gibraltar

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą na Ocean Atlantycki. Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Kadyks

Założony 3000 lat temu przez Fenicjan, Kadyks jest najstarszym miastem w Europie Zachodniej. Różne ludy, które tu osiedliły, pozostawiły ważny ślad kulturowy, którego wpływ nadal charakteryzuje to miasto. Ten półwysep, na andaluzyjskim wybrzeżu Atlantyku, był w stanie zachować ważną historyczną spuściznę wraz z doskonałymi plażami i wykwintną kuchnią regionalną. Costa de la Luz, podzielone między prowincje Huelva i Cádiz, oferuje również wiele miejsc łączących kulturę i wypoczynek. Dla miłośników przyrody nie ma nic lepszego niż zwiedzanie Parku Narodowego Doñana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

WYBRZEŻE ALGARVE

Z około 200 kilometrami linii brzegowej, wspaniałą pogodą i spokojną wodą, Algarve jest idealnym miejscem do żeglowania. Widzenie regionu z morza jest czymś zupełnie innym, z niespodziankami na każdym kroku. Od mnóstwa złocistych klifów, gdzie erozja wykuła jaskinie i żywiołowe kształty (szczególnie między Lagos i Albufeira) do czerwonych klifów i wydm białych piasków, które otaczają szerokie plaże. O ile warunki pozwolą będziemy wpływać na naszym pontonie do grot, jaskini i zatoczek. Nurkowanie w tych wodach, w gorącym letnim słońcu Algarve, jest jak pobyt w raju. Po prostu musisz być tam z nami!

 

Faro (Marina Vilamoura)

Nazwa największego miasta oraz stolicy regionu Algarve pochodzi od zabytku, który każdemu Portugalczykowi kojarzy się tylko z tym miastem. Mowa tutaj o latarni morskiej Cabo de Santa Maria, najdalej wysuniętego w morze punktu tej miejscowości – w portugalskim słowo faro znaczy latarnia. W mieście, które zachwyca swoją architekturą każdego z osobna spędzimy przynajmniej dwa dni, żeby nacieszyć się lądem. Obowiązkową atrakcją jest plaża , gdzieniegdzie zamknięta w zatoce czy też pół-otwartej jaskini. Chodząc po niej, można się poczuć jak James Bond w „Tylko dla Twoich oczu”. Po długich kąpielach w krystalicznie czystej wodzie warto zajrzeć do historycznego centrum miasta, które jest dostępne jedynie dla pieszych.

 

Portimao

Miasto to największe miasto w zachodnim Algarve i było tradycyjnie centrum połowów i przetwórstwa sardynek. Obecnie większość tego przemysłu została zastąpiona przez turystykę, rekreację i handel detaliczny, pozostawiając Portimao jako duże miasto. Dawne i niegdyś tętniące życiem doki rybackie zostały przekształcone w malowniczą promenadę prowadzącą do uroczych i wysadzanych drzewami placów starego miasta. Dalej w głębi lądu są przyjemne deptaki handlowe, szereg zabytkowych budynków i kuszące kawiarnie, bary i restauracje. Pomimo sporych rozmiarów - 55 000 mieszkańców - miasto Portimao ma spokojną atmosferę, i jest dalekie od klimatu „miast na plaży”.

 

Lagos

To chyba jedyne miejsce w całej Portugalii, w której angielski jest najpopularniejszym językiem. Nawet w samej Lizbonie ciężko jest znaleźć restaurację z anglojęzycznym menu, podczas gdy w Lagos wszystko jest przygotowane pod turystów z Wielkiej Brytanii. W tym kurorcie każdy znajdzie coś dla siebie. Imprezowe dusze z pewnością zakochają się w nocnym obliczu tego miasta i różnorodności klubów oraz przyjęć jakie oferuje. Miłośnicy muzeów, turystycznych szlaków oraz starych zamków z pewnością zachwycą się Igreja de Santo Antonio – kościele, którego powstanie datuje się na XVIII wiek. Pełen przepychu i wszystkich cech charakterystycznych baroku jest jednym z klejnotów w koronie rejonu Algrave. Praia Dona Ana będzie spełnieniem marzeń plażowiczów. Do jednej z najpiękniejszych plaż Algrave dopłyniemy jachtem, gdyż jest ona położona między klifami. Żółte odłamy piaskowca, przezroczysta lazurowa woda to chyba najpopularniejszy widok z portugalskich pocztówek. Czy nie przyjemnie byłoby być tam zamiast podziwiać sam obrazek?

 

Sines

Wprawdzie krajobraz rodzinnego miasta Vasco da Gamy jest silnie uprzemysłowiony przez ważny port, jednak jego znacząca część pozostała nienaruszona przez postęp techniczny i miasto dalej stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Z dala od hałasu wielkich miast, Sines oferuje możliwość długich spacerów wąskimi uliczkami średniowiecznych murów oraz długie wieczory w kameralnych kafejkach na Starym Mieście. Osoby lubiące zwiedzać oraz poszerzać swoją wiedzę historyczną z pewnością odnajdą się w Museu de Sines, które jest poświęcone wielkiemu żeglarzowi – Vasco da Gamie.

 

Setubal

Początkowo mała osada rybacka, dzisiaj miasto satelickie Lizbony położone zaledwie trzydzieści kilometrów od niej jest też kulinarną stolicą całego regionu. Miasto znane jest głównie z zabytkowych kościołów oraz Castelo de Sao FIlipo czyli potężnej twierdzy na planie gwiazdy. Jednak unikatowym zjawiskiem, dla którego warto jest spędzić kilka godzin na wybrzeżu są kolonie flamingów i delfinów, które są symbolami miasta. Setubal jest też portugalskim rajem dla smakoszy wina, właśnie stąd pochodzą najsłynniejsze z nich: słodki Moscatel de Setbual czy popularne Muscat Bacalhoa.

 

Lizbona

Lizbona to tętniące życiem i ekscytujące miasto, które oferuje szeroki wybór atrakcji i fascynujących atrakcji turystycznych. Miasto ma serdeczną i liberalną atmosferę, a jednocześnie wciąż posiada swoje głęboko zakorzenione dziedzictwo i rozległą historię. Stolica Portugalii jest stale uznawana za jedno z największych miast na świecie, co potwierdzają "Przewodniki Lonely Planet", które nazwał Lizbonę jednym z 10 największych miast na świecie. Zaskakująco Lizbona jest nadal jedną z najmniej odwiedzanych europejskich stolic, co szybko się zmienia, gdy nowi goście odkrywają urok Portugalii.

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk