Czartery jachtów

 

 


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Alicante - Cartagena - 70 Mm

Cartegena - Bateria de Castilios - 10 Mm

Bateria de Castilios - Almeria - 90 Mm

Almeria - Adra - 30 Mm

Adra - Mortil - 25 Mm

Mortil - Malaga (Benalmadena) - 45 Mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu Malaga - Alicante

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz, kiedy ze starożytnej starówki przejdziesz do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także Promenada Hiszpanii - nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów. 

Na starym mieście w Alicante, zwanym także "El Barrio", znajdują się liczne puby, kawiarnie i bary, które do późnej nocy mają żywy klimat. Szczególnie w okresie letnim port, nadmorska promenada i "La Explanada" stanowią centrum nocnego życia Alicante.

 

Kartagena

Miasto to jest strategicznym punktem militarnym i obronnym całej Hiszpanii, dlatego też stacjonuje tu Marynarka Wojenna. Miłośnicy militariów poczują się tu jak w raju. Oprócz Muzeum Morskiego, będą mogli podziwiać imponujące statki hiszpańskiej floty czy udać się do arsenału wojskowego. Mimo mało urokliwych przedmieść Cartagena przyciąga do siebie turystów. To właśnie w tym mieście możemy odnaleźć najwięcej elementów wpływu Imperium Rzymskiego. Na małej starówce odnajdziemy tu ocalały z przeszłości amfiteatr - Circo Romano.

 

Bateria de Castillitos

Brytyjczycy czasami nazywają te działa "Guns of Mazarone", nie tylko nie posługując się oficjalną nazwą, ale także używając poetyckiej przenośni, aby błędnie wymówić nazwę pobliskiego miasteczka, Mazarrón aby zrymować z "Działami Navarone". 
Bateria dział została zbudowana, aby uniemożliwić okrętom wroga wlot do zatoki, aby zaatakować ważny port i wojskowy arsenał w Kartagenie. Wydaje się że jesteśmy bardzo wysoko nad morzem w Castillitos, choć rzeczywista wysokość to tylko około 800 stóp. Budynki wojskowe Bateria de Castillitos są rozległe i zbudowane w ozdobnym stylu przypominającym zestaw Disneya. Możesz zajrzeć do wielu z nich, w tym zarówno bunkrów kontroli broni, jak i wielu wież. Najważniejszym punktem wizyty są jednak potężne działa 381 mm z 17-metrowymi lufami, zamontowanymi w olbrzymiej wieżyczce.

 

Almeria

To prawdziwa okazja, prawdziwy kawałek Hiszpanii, który pozostaje nietknięty przez masową turystykę. Pejzaż Mojacar Pueblo jest uroczym przykładem hiszpańskiej wioski o bielonych ścianach, dumnie stojącej na wzgórzu u podnóża góry Cabrera, bezpośrednio nad migoczącym Morzem Śródziemnym, labirynt wąskich brukowanych uliczek oferuje nowe przysmaki na każdym kroku, z uroczymi wiejskimi domami, tarasami ozdobionymi kwiatami, stare drewniane drzwi, starożytne łuki i ładne place, nie zapominając o sklepach z bibelotami oraz przytulnych kawiarniach i restauracjach.

To niegdyś mauretańskie miasto, przesiąknięte historią, poddane chrześcijanom w XVI-wiecznym podboju. Każdego roku na pamiątkę odbywa, się wielka uroczystość z pozorowaną bitwą, wyszukanymi kostiumami i średniowiecznymi straganami, co jest wspaniałą okazją do zapoznania się z kulturą Andaluzji, nie można tego przegapić.

 

Adra

Miasto rybackie założone przez Fenicjan w VIII wieku, był pierwotnie nazwane Abdera i aż do rzymskiej okupacji miasto było ważnym punktem na handlowej mapie. Adra może poszczycić się interesującymi stanowiskami archeologicznymi, w tym stałą ekspozycją, która pokazuje codzienne życie mieszkańców Adry w czasach rzymskich. Istnieje również muzeum, teatr i historyczne archiwa, które dokumentuje historię Adry. Warto odwiedzić kościoły Adry, Niepokalanego Poczęcia Ermita de San Sebastian sięga XVI wieku. Na uwagę zasługuje także pomnik Fuente del Mar, wzniesiony w 2004 roku dla upamiętnienia miejscowych marynarzy, którzy stracili życie na morzu.

 

Motril

To największe miasto na Costa Tropical z kwitnącą gospodarką, opartą na rolnictwie, rybołówstwie i portach rekreacyjnych. Położone u podnóża gór Sierra Lujar, w połowie drogi między Malagą i Almerią, miasto jest idealnym miejscem dla osób pragnących odkrywać skarby nadbrzeżnych i śródlądowych regionów Andaluzji. Odwiedzający Motril cieszą się słonecznymi plażami, wykwintnymi tropikalnymi produktami i dziedzictwem kulturowym regionu. Motril posiada wiele atrakcji kulturalnych, w tym kościoły, pustelnie, XVI budynek ratusza i Muzeum Cukru, poświęcone trzcinie cukrowej, która przez stulecia była głównym przemysłem miasta. Okolica oferuje miłośnikom spacerów na świeżym powietrzu wiele możliwości, w tym wspinaczkę, piesze wędrówki, wędrówki, rafting i kolarstwo górskie.

 

Malaga

Jest stolicą prowincji i drugim co do wielkości miastem Andaluzji. Mieszkańcy są bardzo przyjaznymi i ekstrawertycznymi ludźmi, co może mieć coś wspólnego z wspaniałą całoroczną pogodą, bajeczną dietą śródziemnomorską lub po prostu dlatego, że mieszkają w pięknym, kulturalnym mieście nad morzem. Nadmorski kurort Benalmadena szybko zyskał w ostatnich dziesięcioleciach dzięki turystyce i stał się jedną z najlepszych lokalizacji na Costa del Sol.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

ALICANTE - CARTAGENA - ALMERIA - MALAGA (Benalmadena) 06.10-14.10.2019 (8 dni)

 

 

EKSPLORUJEMY COSTA DEL SOL I COSTA BLANCA

 

Bez wątpienia Costa del Sol jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych na świecie. Rozciągając się od Almerii do Tarifa, zaspokaja wszystkie gusta, a dzięki tak szerokiej gamie udogodnień i atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Mile piaszczystych plaż, fantastyczny przez cały rok ciepły klimat i nowoczesne udogodnienia sprawiają, że turyści uciekają co roku do tutejszych ośrodków wczasowych. 

Costa Blanca - Białe Wybrzeże to nazwa 200-kilometrowej linii brzegowej prowincji Alicante. Znajdujemy również szerokie piaszczyste plaże, małe zatoczki i piękne krajobrazy z gajami palmowymi, mokradłami i kilkoma parkami narodowymi. Fantastyczne jest również klimat, z ponad 300 słonecznymi dniami w roku i średnią roczną temperaturą 17 stopni Celsjusza. 

 

Mieszkańcy Malagi mówią, że w tym rejonie Hiszpanii są tylko dwie pory roku - wiosna i lato, chciałbyś tego spróbować i zobaczyć na własne oczy?Płyniesz z nami nabierać opalenizny przed zimą? Serdecznie zapraszamy na pokład :-)

 

Buziak dla rybkiAlmeria

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Alicante (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Alicante (05.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Alicante (05.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Alicante (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Poznań - Alicante (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Alicante (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Alicante (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Malaga - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Warszawa WAW (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Warszawa WMI (15.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Wrocław (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Poznań >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Berlin (14.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl