Czartery jachtów

 

 

 


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Barcelona - Sitges - 20 Mm

Sitges - Tarragona - 30 Mm

Tarragona - Peniscola - 60 Mm

Peniscola - Walencja - 65 Mm

Walencja - Denia - 45 Mm

Denia - Alicante - 50 Mm

RAZEM - 270 Mm

 

 

Trasa rejsu Barcelona - Walencja - Alicante

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Barcelona

W całym mieście widać wiele akcentów pozostawionych po wybitnym twórcy – Antonim Gaudi. To właśnie od miejsca najbardziej związanego z nim proponuję zacząć eksplorowanie Barcelony, od Parku Guella. Jest to ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przed Gaudiego na prośbę jego przyjaciela, przemysłowca Eusebio Guella. Początkowo miała to być dzielnica mieszkalna burżuazji, inspirowana angielskimi domami z ogrodami. Dziś jest to perełka wśród zabytków Katalonii. Kolejnym punktem, z którego Barcelona jest niewątpliwie dumna jest La Sagrada Familia – Kościół Pokuty Rodziny Świętej. Można by pomyśleć kościół jak kościół, jednak ten jest inny. Głównie dlatego, że jest w budowie od 1882, a jej ukończenie planuje się na 2026-2028 rok. Chwilowo budynek ma rangę Małej Bazyliki, wznoszonej w stylu Gaudiego, który jest też jej projektantem. Nocą, kiedy całe miasto zostanie oświetlone i zacznie budzić się do życia warto udać się na uliczkę La Rambla by poczuć trochę klimatu tego miasta. Wizualnie niekończąca się alejka, obłożona płytkami po swoich stronach ma bardzo dużo dobrych restauracji. Sam spacer po niej jest magiczny. Nad ranem, można zajrzeć na słynny targ la Boqueria i zakupić świeżo wyciskanych soków, owoców czy nawet owoców morza.

 

Sitges

Sitges to śródziemnomorskie miasteczko nadmorskie, położone w rejonie Garraf ​​w Katalonii. Chronione przez góry Garraf i położenie geograficzne na Morzu Śródziemnym, Sitges ma ciepły mikroklimat, który umożliwia korzystanie z zajęć na świeżym powietrzu prawie każdego dnia w roku. Ponadto przez cały rok w tym pięknym mieście odbywają się liczne imprezy: Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych, Karnawał, Festa Major, Festiwale Teatralne, Rajd Samochodowy Barcelona-Sitges, Święto Żniw, koncerty... lista jest bardzo długa. Można również wybrać się na spacer wzdłuż nadmorskiego bulwaru, przejażdżkę rowerem po parku przyrody Garraf lub rozkoszować się atmosferą wieczorów Sitges na słynnej ulicy „Dos de Mayo”.

 

Tarragona

niegdyś była stolicą Imperium Rzymskiego w Hiszpanii. Dzisiaj Tarragona jest miejscem, w którym historia i kultura są zwieńczone śródziemnomorskim błękitem, otoczone pięknymi plażami i ozdobione znakomitym winem i kuchnią. Spacerując po okolicy, gdzie można zobaczyć amfiteatr, widoki są absolutnie niesamowite, ponieważ amfiteatr jest tuż nad morzem. Jest coś dziwnego i niesamowitego w oglądaniu tego, a części Tarraco, które jest jednym z 9 cudów Katalonii, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dziedzictwa kulturowego robią niesamowite wrażenie. 

Tarragona to miasto pełne światła, koloru i kontrastów, przepełnione doznaniami, których możesz doświadczyć podczas naszego rejsu. 

 

Peniscola

to oficjalnie jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, jedno z miast które zdaje się równoważyć stare i nowe. Znany jako Miasto w morzu, Peñiscola jest dość uderzającym tego przykładem, z Zamkiem Templariuszy i średniowiecznymi murami, które są czarująco otoczone wodą. Dawna rezydencja papieska znajduje się również na oficjalnej liście najpiękniejszych miast Hiszpanii. W rzeczywistości w prowincji Castellon mamy trzy miasta, które tworzą tę listę; pozostałe dwa to Morella i Vilafames. W 1972 roku Peñiscola została uznana za obszar ochrony zabytków, a w październiku 2015 roku była miejscem kręcenia gry o Tron.

 

Walencja

to trzecie największe miasto Hiszpanii, ośrodek kultury, sportu o szerokiej gamie zabytków i szerokich plażach. Śmiało można powiedzieć, że to jest to żeglarska mekka, ponieważ odbywają się tu światowej klasy regaty America’s Cup. Co ciekawe, w zawodach nie biorą udziału reprezentacje narodowe a Jachtkluby, to one rzucają wyzwania innym Jachtklubom i to one bronią swego trofeum po jego zdobyciu. Obecnym zwycięzcą jest Oracle Racing Team ze Stanów Zjednoczonych. Kto wie, może fani żeglarstwa spotkają w porcie jakichś słynnych sportowców? Oprócz historii związanej z regatami, Walencja ma również swoją bogatą historię, którą można lepiej poznać odwiedzając kilka zabytków. Pierwszym z nich, można by rzec sztandarowym jest Katedra. Budynek został zbudowany w stylu gotyckim, o tzw. odmianie Śródziemnomorskiej i jest poświęcony Matce Bożej, a dzisiaj stanowi siedzibę diecezji Walencja. Oprócz bogatego wnętrza, pięknych obrazów z różnych okresów, katedra ma jedną perełkę jaką jest Święty Gral umieszczony w bocznej kaplicy. Wprawdzie informacja nie jest jeszcze potwierdzona, jednak wiele badań wskazuje na autentyczność kielicha. Po wyjściu z katedry mamy okazję przejść się starówką miasta bądź bezpośrednio udać się na arenę Corridy – czyli miejsca walk z bykami. Walencja może się również pochwalić Bioparkiem – czyli zoo bez krat, gdzie można swobodnie spacerować pomiędzy zebrami czy mieć żyrafę na wyciągnięcie ręki.

 

Denia

Miasto leży u podnóża wzgórza zwieńczonego zamkiem, który był rezydencją niegdysiejszego markiza Denia; Na uwagę zasługują wieże Mig, Galliner i Carsell. Miasto ma dobrze zachowane starożytne mury i baszty. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Denię i okolicę. Wśród zabytków w mieście godnym odwiedzenia jest XVIII-wieczny kościół Asunción; XVII-wieczne Atarazany (stocznie); klasztor i kościół San Antonio oraz XVIII-wieczny, neoklasycystyczny budynek ratusza.

Denia ma prawie dwadzieścia kilometrów linii brzegowej. Na północ od miasta znajdują się plaże z drobnym piaskiem i płytkimi wodami, takie jak Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i els Palmars, Na południu leżą serie małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, zwanego Les Rotes, który jest rajem dla wędkarzy i nurków.

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz kiedy przejdziesz ze starożytnej starówki do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów – Promenada Hiszpanii.

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

BARCELONA - TARRAGONA - WALENCJA - ALICANTE 29.09 - 06.10.2019 (7 dni)

 

 

Z Katalonii do Walencji. Kto chętny na rejs wzdłuż najpiękniejszych wybrzeży Hiszpanii?

 

Każdemu z nas od czasu do czasu należy się odpoczynek. Mały czy duży, w ciepłych czy zimnych krajach.. ważne żeby odpocząć. Sami wiemy jak cenne jest chociaż kilka dni urlopu, wzbogaconych o przygody, malownicze krajobrazy i najlepiej poznawanie nowych miejsc. Dlatego też mamy dla Ciebie propozycję małych hiszpańskich wakacji pod żaglami. Krótkich, magicznych i niezapomnianych. Wyrwij się z domu i dołącz do załogi VAIANY. 

 

Spakowany? Zapraszamy na pokład!

 

Vaiana i jej załogaWalencja

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 120 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Barcelona (28.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Barcelona WAW (29.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Barcelona WMI (29.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Barcelona (29.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Barcelona (29.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Barcelona (29.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Alicante - Kraków (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Warszawa WAW >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Wrocław (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Gdańsk (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Berlin (06.10.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl