NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

NEAPOL - PROCIDA - ISCHIA - WYSPY PONCJAŃSKIE - RZYM 30.08 - 07.09.2019 (8 dni)

 

 

TYGODNIOWY REJS Z MNÓSTWEM ATRAKCJI: WYBRZEŻE AMALFI, WYSPY: CAPRI, PROCIDA, ISCHIA, WYSPY PONCJAŃSKIE CZEKAJĄ NA CIEBIE

 

Wyruszymy z Neapolu, zatłoczonego i głośnego miasta położonego u stóp Wezuwuisza. Na początek rejsu spłyniemy 30 Mm na południe aby zobaczyć wybrzeże Amalfi z "pocztówkowym" miastem Positano na czele. Płynąc na północ zobaczymy największe wyspy zatoki neapolitańskiej: piękną wyspę Capri z jej błękitną grotą, wyspę Procida z mega kolorowymi domkami oraz Ischię z jej szmaragdowymi plażami, która na szczęście nie jest tak skomercjalizowana jak dwie wcześniejsze. To na Ischii jest szansa znaleźć chwilę spokoju na plaży z lazurową wodą. Nie koniec jednak ciekawych wysepek na tym rejsie, teraz popłyniemy na północ w kierunku lekko zapomnianych a jednocześnie tak zjawiskowych wysp poncjańskich. Najważniejszym miejscem do odwiedzenia jest wyspa Ponza, to tutaj rzymianie przypływali aby odetchnąć od zgiełku wiecznego miasta. 

Rejs zakończymy nieopodal Rzymu u ujścia Tubru do Morza Tyrreńskiego. Morskie opowieści umilą nam ostatni wieczór na jachcie. Tych, którzy znajdą trochę więcej czasu na swój urlop zachęcamy do poświęcenia dwóch dni na zwiedzenie choć kawałka Rzymu. 

 

Czy w myślach już się spakowałeś? Nie czekaj zbyt długo, zapraszamy na pokład!

 

 

Ponza

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA LBVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego:  (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 140 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Neapol >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Neapol (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Neapol (29.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Neapol (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Neapol (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Neapol (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Rzym - Kraków (07.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Warszawa WAW (07.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Warszawa WMI (07.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Katowice (08.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Wrocław (07.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Berlin (07.09.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Neapol - Amalfi - 30 Mm

Amalfi - Capri - 20 Mm

Capri - Procida - 15 Mm

Prodica - Ischia - 5 Mm

Ischia - Ponza - 50 Mm

Ponza - Rzym (Marina di Roma) - 60 Mm

RAZEM - 180 Mm

 

Trasa rejsu Rzym-Ponza-Capri-Amalfi-Neapol

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na zakończenie proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień po rejsie. Rejs zakończymy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskowa sceneria, niesamowita kuchnia, światowej klasy zakupy i woda w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. Przygotuj się na przejście do małej łódki przy wejściu do jaskini aby zmieścił się w jaskini.

 

Procida

Zatokę Neapolitańską słusznie uważa się za jedno z najbardziej urzekających miejsc na świecie: rozległe, huczące miasto, zwinięte wokół podstawy drzemiącego wulkanu Wezuwiusz, usiane głęboką zielenią drzew cytrynowych i chłodzone lśniącym Morzem Tyrreńskim. Może to być metafora współczesnych Włoch. Niesamowicie piękna, czasami chaotyczna i niesforna - nieskazitelna, brudna, ceniona i zaniedbywana w równym stopniu, tysiące lat historii borykających się z nowoczesnością. W połowie drogi między Ischią i Neapolem znajduje się Procida, najmniejsza wyspa w zatoce. Procida to kwintesencja śródziemnomorskiego raju, absolutna wizja kolorowych portowych domów i malowniczych placów. Zatrać się w kolorowym Terra Murata, średniowiecznym mieście otoczonym murami, które stoi na wzgórzu. Znajdziesz tam XV-wieczny Palazzo D'Avalos i Abbazia di San Michele, opactwo benedyktynów z XI wieku. Po wycieczce zejdź schodami do uroczej Corricelli, a następnie zrelaksuj się przy kolorowym koktajlu.

 

Ischia

Znana jako Szmaragdowa Wyspa ze względu na bujną roślinność, jest największą i najbardziej rozwiniętą wyspą w Zatoce Neapolitańskiej i jedną z jej głównych atrakcji. Jeśli szukasz idealnej wyspy, która jest piękna, autentyczna, ma fantastyczne plaże i nie jest skomercjalizowana lub przepełniona turystami, pamiętaj o odwiedzeniu Ischii, tutaj znajdziesz swój raj!

 

Wyspy Poncjańskie

to włoskie sekretne wyspy, o których mało kto słyszał. Przypływają tutaj mieszkańcy Rzymu na swoje wakacje. Główne miasto portowe Ponza przylega do niebezpiecznie wysokiego klifu wznoszącego się wokół zatoki. Na początku czuje się klimat bardziej grecki niż włoski. Jego zawrotne ścieżki rywalizują z Santorini. Warto spojrzeć ponad murem, żeby zobaczyć ogród, tak bardzo daleko w dole. Bądź gotów na wspinaczkę, z góry zobaczysz prawdziwe piękno tych wysp. Jesteśmy daleko od zgiełku, ale tak blisko wszystkiego, co chcesz.

 

Rzym - Marina di Roma

Malutkie domki z lekko odpadającymi już ceglanymi dachówkami, pełno kwiatów i zieleni dookoła oraz prażące słońce. Tak dokładnie będzie wyglądać port gdzie zakończymy nasz rejs. Chętnych na zwiedzanie namawiamy na przedłużenie swojego pobytu w tym pięknym mieście ponieważ nie sposób go zwiedzić w dzień rozpoczęcia rejsu.

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk