Czartery jachtów

 

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Katania - Reggio di Calabria - 45 Mm

Reggio di Calabria - Vulcano - 45 Mm

Vulcano - Lipari - 5 Mm

Lipari - Stromboli - Tropea - 55 Mm

Tropea - Plaża Arcomagno - 70 Mm

Plaża Arcomagno - Salerno - 75 Mm

Salerno - Capri - 25 Mm

Capri - Neapol - 15 Mm

RAZEM - 335 Mm

 

Trasa rejsu Neapol - Amalfi - Tropea - Wyspy Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Katania (w cieniu Etny)
Etna jest wszechobecna i w znacznym stopniu ukształtowała zarówno historię, jak i faktyczne istnienie Katanii. Wielokrotnie wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z czego najbardziej niszczycielskie wydarzyło się w XVII wieku. W 1669 roku Katania została pokryta lawą, a następnie, zaledwie 24 lata później, w 1693 r. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło miastem do jego fundamentów. Reakcja na tę ostatnią katastrofę była niesamowita: cała stara część miasta została przebudowana w stylu barokowym, z dużymi, szeroko otwartymi placami i alejami. Najbardziej niezwykłym aspektem był jednak zastosowany materiał budowlany: lawa! Catania jest zasadniczo "szarym" miastem i wyjątkowym na świecie. Po wieczorze zapoznawczym wyruszymy na północ, ku naszej żeglarskiej przygodzie. 

 

Reggio di Calabria

to kwitnąca gmina położona na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, w południowych Włoszech. To miasto jest jednym z najbardziej wysuniętych na południe regionów Włoch i leży dokładnie naprzeciwko wschodniego wybrzeża Sycylii, w pobliżu ruchliwego portu w Mesynie. Z populacją liczącą ponad 200 000 mieszkańców Reggio Calabria i okoliczna metropolia są trzecią co do wielkości w tym regionie Włoch, a także jednym z głównych ośrodków gospodarczych w kraju.

W mieście znajduje się fantastyczny zamek, który stał się główną formą obrony miasta przez setki lat. Ponieważ Reggio było tak ważnym miastem w poprzednich wiekach, zamek był zawsze utrzymywany i ufortyfikowany. Dziś zamek pozostaje w fantastycznym stanie i można się wspiąć na mury obronne i przejść wzdłuż wież obronnych. Zamek znajduje się w centrum Reggio Calabria i jest jedną z głównych ikon miasta, a ze względu na stosunkowo niskie budynki można go zobaczyć praktycznie w dowolnym miejscu w okolicy.

 

Wyspy Liparyjskie (Wyspy Eolskie)

Wynurzające się z kobaltowo-błękitnych wód u wybrzeży północno-wschodniej Sycylii, chronione przez UNESCO Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi i Alicudi) to mały raj, magiczny plac zabaw na świeżym powietrzu oferujący dreszczyk emocji. Wspaniałe wody zapewniają sport pływakom, żeglarzom i nurkom, wędrowcy mogą wspinać się na syczące wulkany, a smakosze mogą napić się słodkiego wina Malvasia.

 

Stromboli

"Stromboli! Jaki wpływ wywarła na wyobraźnię te kilka słów! "- napisał Jules Verne w Podróży do centrum Ziemi. Ta wysepka, położona na północ od Sycylii jest rzadkim naturalnym cudem. Jest jednym z niewielu stale aktywnych wulkanów, które wybuchają co 15 do 20 minut przez ostatnie tysiąclecia. Każda mała eksplozja wystrzeliwuje wybuchy magmy w niebo i wysyła strumienie lawy do morza. Musisz to zobaczyć! Jeśli będzie chwila możliwe że wybierzemy się na nocny trekking na wulkan. 

 

Lipari

Głównym obszarem zainteresowania jest miasto Lipari, główny węzeł komunikacyjny archipelagu i najbliższej okolicy, którą wyspiarze mają za stolicę. Ruchliwy port, z ładnym, pastelowym morzem i dużą ilością miejsc noclegowych sprawia, że jest to najwygodniejsza baza do wypadów na wyspę. Z dala od miasta, Lipari odkrywa surowy i typowo śródziemnomorski krajobraz nisko położonej makii (gęste śródziemnomorskie krzewy), ciche, wietrzne wyżyny, urwiste klify i marzycielskie błękitne wody.

 

Tropea

to nadmorski kurort z imponującą scenerią w regionie Kalabrii. Ten odcinek wybrzeża Morza Tyrreńskiego nazywa się Costa degli Dei, "Wybrzeże bogów" i wszyscy wiedzą, że jest to jedno z najlepszych miejsc na letnie wakacje we Włoszech. Linia brzegowa urozmaicona jest strzelistymi klifami, słonecznymi plażami, ciągiem małych kurortów i kempingów. Tropea jest najbardziej ruchliwym i najbardziej atrakcyjnym miastem nadmorskim, z historycznym centrum położonym na klifach nad morzem. Miasto to labirynt ładnych uliczek i małych, ukrytych placów, na których zwykle można znaleźć kawiarenki i restauracje. Serce miasta znajduje się na cyplu, ale jeśli zagłębisz się nieco dalej, znajdziesz ślady starego muru miejskiego i fortyfikacje, które broniły strony lądowej.

 

Plaża Arcomagno

zjawiskowa plaża ukryta za skalnym łukiem będzie okazją do zrobienia kilku cudownych zdjęć, które będą rozgrzewać nasze myśli w zimowe, chłodne wieczory "przy kominku". 

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskowa sceneria, niesamowita kuchnia, światowej klasy zakupy i woda w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na początek proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień przed rejsem. Rejs zakończymy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 


 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

KATANIA - WYSPY LIPARYJSKIE - TROPEA - AMALFI - CAPRI - NEAPOL 20.08 - 30.08.2019 (10 dni)

 

 

KALABRIA I WYSPY LIPARYJSKIE - EKSPLORUJEMY POŁUDNIE WŁOCH

 

Rejs rozpoczniemy w Katanii u stóp Etny, potężnego wulkanu, który rządził tym regionem przez tysiąclecia. Popłyniemy na północ w kierunku Reggio di Calabria, ważnego portu w Cieśninie Messyńskiej. Tak naprawdę po przekroczeniu cieśniny rozpoczną się nasze bajkowe wakacje z wulkanami w tle. Zaczniemy od Etny, na Wyspach Liparyjskich zobaczymy czynny wulkan Stromboli, a wszystko po to aby zakończyć nasz rejs u stóp Wezuwiusza. 

W międzyczasie odwiedzimy najpiękniejsze wysepki tego regionu Włoch - Vulcano, Lipari, Stromboli, a blisko Neapolu zaglądniemy na wymarzone Capri. Nie sposób nie wspomnieć o Tropei, oraz wybrzeżu Amalfi ze słynnym "pocztówkowym" miasteczkiem Positano. Tak to wszystko na jednym rejsie, mnóstwo widoków, atrakcji turystycznych i do tego żagle, zatoczki, kapiele i co sobie tylko wymarzysz. 

 

Kupuj bilety póki tanie, zapisz się na rejs i czekaj aż Vaiana przyjmie Cię na swój pokład......nie zwlekaj, zarezerwuj miejsce już DZIŚ!!!

 

 

Wulkan Neapol

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 130 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Katania (19.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Katania (20.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Katania (19.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Katania >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Katania (20.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Neapol - Kraków (31.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WAW (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Katowice (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Wrocław (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Berlin (30.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl