NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

KATANIA - TAORMINA - W. LIPARYJSKIE - REGGIO DI CALABRIA - KATANIA 13.08 - 20.08.2019 (7 dni)

 

 

Zapraszamy Was na wymarzone wakacje na Sycylii i wyspach Liparyjskich! 

 

Rejs przyjemnościowo - wypoczynkowy. Będzie trochę żeglowania ale środkowa część rejsu to prawdziwe cudo tego regionu świata. Wyspy Liparyjskie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia jest się czy chwalić! Poznamy niespieszne życie mieszkańców wysp położonych nieopodal Sycylii, które tak zasłynęły dzięki swojej wulkanicznej historii oraz teraźniejszości. Perełką rejsu będzie żegluga u stóp czynnego wulkanu Stromboli. Warto tam popłynąć w nocy, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać tą naturalną latarnię morską. Weźcie ze sobą na rejs dobre buty, w planach nocny trekking na wulkanie, będzie się działo! W dalszej części rejsu odwiedzimy także wyspy Lipari i Vulcano, wyspy tak gorące, że ustanie na wulkanicznym piasku bez butów jest niemożliwe, za to temperatura wody w zatokach na pewno nie przysporzy u Ciebie dreszczy na ciele. 

 

Wsiadaj na pokład, baw się razem z nami i miło spędzaj czas podczas swoich żeglarskich wakacji. Życie ucieka, wykorzystaj ten czas dla siebie :-)

 

Na rejsy wakacyjne zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi, jest to czas dla Was. My zrobimy wszystko abyście miło spędzili ten czas i wrócili do domów z "bananem" na twarzy. 

 

Palermo centrum

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

 

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 120 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Katania (12.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Katania (13.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Katania (13.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Katania >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Katania (13.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Katania - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Warszawa WAW (20.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (20.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Berlin (20.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Katania - Taormina - 25 Mm

Taormina - Stromboli - 70 Mm

Stromboli - Lipari - 25 Mm

Lipari - Vulcano - 10 Mm

Vulcano - Reggio di Calabria - 50Mm

Reggio di Calabria - Katania - 45Mm

RAZEM - 225 Mm

 

 

Trasa rejsu Katania - W. Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Katania

to malownicze miasto ze wspaniałymi, długimi, piaszczysto-żwirkowymi plażami, otulone wysokimi klifami. W jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo - można wciąż podziwiać starożytne ruiny przeplatające się z bogatymi w zdobienia barokowymi budynkami. Wśród nich uwagę przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku na polecenie cesarza Fryderyka XI zamek Ursino. Z Taorminy lub Katanii możemy się wybrać na wycieczkę na Etnę by zobaczyć niesamowity księżycowy krajobraz, jaki zafundowała nam tutaj natura.

  • Etna

Będąc w Katani nie można zapomnieć o jej przyjaciółce, która „lekko przyćmiła” to miasto. Jeżeli jesteś zdecydowany aby zobaczyć jeden z najsłynniejszych wulkanów świata, zacznij planować tę randkę dużo wcześniej, ponieważ zorganizowane wycieczki prowadzone przez biura turystyczne są znacznie tańsze niż samodzielne wyprawy nieziemsko drogą kolejką. Stoki pokryte pyłem wulkanicznym i zaschniętą lawą pod którą leży śnieg, zapierający dech w piersiach widok na Sycylię i samą Katanię to rzeczy, które raz na zawsze pozostaną nam w pamięci i będą wywoływały przez długie lata uśmiech na twarzy.

 

Taormina

Miasto to wznosi się na skalnym tarasie, 200 m n.p.m. Już z daleka zobaczyć można domy przyklejone do zbocza, zatoczki z pasmami plaż i wysepki. Jedna z nich, Isola Bella (Piękna Wyspa), jest połączona z lądem wąską groblą tworząc malowniczy cypel. Tyle tutaj stromych uliczek, placów, zaułków, wszędzie mnóstwo małych sklepów z pamiątkami oraz kafejek. Z Taorminy rozciąga się przepiękny widok na Etnę. Nie można pominąć Gole Alcantra, to zespół zapierających dech w piersiach malowniczych wodospadów. Warto też zobaczyć starożytny Teatr Grecki, a za jego sceną - potężny wulkan.

 

Mesyna

Port łączący Sycylię z Europą do dzisiaj olśniewa swym pięknem mimo tragicznego trzęsienia ziemi w przeszłości. Usytuowane na lekkim wzniesieniu miasto już z daleka staje się widoczne i przyciąga do siebie swoim urokiem. Pozostałości murów obronnych, kolorowe kamienice z lekko opadającymi okiennicami sąsiadują tutaj z nowoczesnymi blokami w równie ciekawych kolorach nadając temu miejscu specyficzny urok. Skarbem miasta jest znajdująca się przy Duomo wieża zegarowa, na której każdego dnia w południe rozgrywa się piętnastominutowy spektakl, prowadzony przez figury ją ozdabiające. Mesyna nie ma bogatej oferty zabytków ale z pewnością oferuje trochę wytchnienia i zachęca do długich spacerów, smacznych obiadów i zakupów w lokalnych sklepikach. Tutejsza oliwa z oliwek jest o niebo lepsza od tej, której możemy uświadczyć w naszych supermarketach. Jej niska cena jest z pewnością dobrym pretekstem do zrobienia małego zapasu.

 

Wyspy Liparyjskie

Powszechnie określane jako wybuchowy archipelag bądź skarbem Morza Tyrreńskiego są jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a kolor jaki przybiera woda je oblewająca jest hipnotyzujący. Ich pochodzenie wiąże się z inną nazwą określającą te 17 cudów: Wyspy Eolskie, ponieważ zgodnie z mitologią to właśnie tutaj swoją siedzibą miał bóg wiatrów-Eol.  

  • Stromboli

Do tego miejsca spływa się tylko z jednego powodu. Gorącego, czasami wybuchowego, trochę przyprószonego kurzem, który przyciąga wszystkich jak magnes. Mowa oczywiście o słynnym Iddu – jednym z najsłynniejszych wulkanów na Świecie, który jest wciąż czynny i uważany za jedną z najaktywniejszych gór tego typu. Wybucha co 10-12 minut jednak w żaden sposób nie utrudnia on życia mieszkańcom, a nawet ułatwia użyźniając tutejsze gleby popiołem. Rozgrzana do czerwoności materia rozsypuje się po zboczach wulkanu, po czym ostudzona leniwie opada na podnóże góry. Najpiękniej wygląda to w nocy, kiedy to na ciemnym niebie pojawiają się smugi czerwonej lawy przyczyniając się do nowej nazwy tego miejsca – latarnia morska.

  • Lipari

Pozostając w magicznym klimacie tego archipelagu przepływamy na największą z wysp – Lipari do jej największego miasteczka o tej samej nazwie. Już z morza będziemy mogli zobaczyć skrawek miasta, ponieważ jego główny plac sąsiaduje z otwartą tonią wodną. To na nim toczy się większość życia zarówno turystów jak i mieszkańców, tutaj można w baśniowej scenerii zasiąść w jednej z restauracji czy kawiarni i rozkoszować się posiłkiem czy też słodkim deserem pośród białych kamienic z ukwieconymi balkonami. Oprócz spacerów w malowniczych sceneriach, kąpieli i opalania się warto też przejść się do zabytkowego centrum miasta by obejrzeć Katedrę Św. Bartłomieja i  tutejszy zamek.

  • Vulcano

Już po samej nazwie możemy się domyślać, co jest największą atrakcją tego miejsca i co najbardziej wpływa  na toczące się tutaj życie. Jedna z najbardziej charakterystycznych wsyp archipelagu będzie przystankiem, w którym czas można spędzić na dwa osoby. Pierwszy łączy przyjemny z pożytecznym i zakłada słodkie lenistwo na tutejszych plażach z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Wody, które je oblewają są niezwykle ciepłe i z pewnością kąpiel w nich będzie niezapomnianą przyjemnością. Oprócz plaż, na Vulcano odnajdziemy także położone nieopodal portu błota siarkowe, w których można zażyć leczniczej i odprężającej kąpieli. Która z pań nie marzyła o całodniowym pobycie w SPA? Spokojnie, przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy odpoczynek odnajdują w ruchu i podziwianiu pięknych widoków jednocześnie. Miejscowy wulkan mimo swojej aktywności pozwala się zdobywać i ze swojego krateru uczynił najlepszy taras widokowy jaki można sobie wymarzyć. Wprawdzie zdobycie tej żywej góry jest małym wyzywaniem i wymaga determinacji to panorama jaką ujrzymy po zakończeniu swojej wycieczki i satysfakcja płynąca z tego osiągnięcia wynagrodzą nam włożony wysiłek.

 

Reggio di Calabria

Reggio Calabria to kwitnąca gmina położona na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, w południowych Włoszech. Dziś Reggio jest przyjemnym i uroczym nadmorskim kurortem, który ma wiele do zaoferowania. Znajdziesz tu fantastyczne połączenie historycznej architektury, takij jak Castello Argonese, nowoczesne obiekty rekreacyjne, takie jak Lungomare Falcomata, oraz znakomite restauracje i lodziarnie tak potrzebne do chłodzenia się w czasie upałów.

 

Katania

Znajdująca się u podnóża Etny na wschodnim wybrzeżu Sycylii, Katania jest drugim co do wielkości miastem na wyspie po Palermo. Centrum miasta, w którym znajdują się najważniejsze zabytki, jest niewielkie i można do niego łatwo dotrzeć pieszo. Piazza Duomo to centralny punkt miasta. Ten wspaniały plac, podobnie jak większość starego miasta, został zbudowany w stylu barokowym w 18 wieku po erupcji wulkanu i trzęsieniu ziemi które zniszczyło miasto pod koniec 1600 roku. Na północ od tego miejsca znajduje się imponujący plac Piazza Università, który prowadzi do Via Etnea, głównej ulicy handlowej miasta. Po obu stronach tego imponującego, pozbawionego ruchu ulicznego bulwaru zacienione uliczki oferują wiele barów, trattorii i restauracji. Tutaj zakończymy nasz rejs oddając się wieczorem morskim opowieściom na pokładzie VAIANY z lampką wina w dłoni, marząc o kolejnych morskich przygodach. 

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk