NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

RZYM - PONZA - CAPRI - AMALFI - NEAPOL 27.07 - 03.08.2019 (7 dni)

 

 

KRÓTKIE ALE TREŚCIWE WAKACJE: WYSPY PONCJAŃSKIE, BAJECZNA WYSPA CAPRI I WYBRZEŻE AMALFI CZEKAJĄ NA CIEBIE

 

Wyruszymy w kierunku naszej przygody z przedmieść Rzymu, chętnych na zwiedzanie wiecznego miasta zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu aby był czas na spacer po mieście i zobaczenie choć kilku jego zabytków. Na tym rejsie zwiedzimy od morza dwa regiony Włoch: Lazio i Kampanię. Po drodze czekają na nas niezwykle rzadko odkrywane Wyspy Poncjańskie. Wrzuć w google co na Ciebie czeka, a z pewnością zapragniesz zaokrętować się do załogi.

Na początek popłyniemy w kierunku Wysp Poncjańskich i samej Ponzy, ulubionego miejsca Rzymian. Bajeczne białe klify i zatoczki z krystalicznie czystą wodą stoją przed nami otworem. Oddajemy cumy i w drogę, stąd tylko kilkadziesiąt Mm dzieli nas od Capri, jednej z najbardziej egzotycznych i najchętniej odwiedzanych wysp Morza Śródziemnego. W sezonie jest tam strasznie tłoczno, lecz nam powinno się udać zwiedzić wyspę jeszcze przed najazdem rzeszy turystów. Kolejnym punktem rejsu jest słynne Wybrzeże Amalfitańskie z kolorowymi domkami i plażami ukrytymi w malowniczych zatoczkach. Druga część rejsu przebiegać będzie po morskich zatoczkach, u stóp Wezuwiusza. 

W czasie tego rejsu nie sposób się nudzić. Będziemy zawijać do malowniczych portów, stać na kotwicy w ciekawych miejscach. Wystarczy dobre nastawienie, świetny humor i strój kąpielowy, a reszta fantastycznego urlopu dopełni się sama.

 

Wsiadaj na pokład i w drogę! Wyciśnijmy z tego rejsu maxa :-)

 

Na rejsy wakacyjne zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi, jest to czas dla Was. My zrobimy wszystko abyście miło spędzili ten czas i wrócili do domów z "bananem" na twarzy. 

 

 

 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 130 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Rzym (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Rzym (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Rzym (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Poznań - Rzym (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Rzym (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Rzym (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Neapol - Kraków (03.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WAW (05.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WMI (05.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Katowice (05.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Wrocław (05.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Berlin (03.08.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Rzym (Marina di Roma) - Ponza - 60 Mm

Ponza - Procida - 50 Mm

Procida - Capri - 15 Mm

Capri - Amalfi - 20 Mm

Amalfi - Neapol - 30 Mm

RAZEM - 175 Mm

 

Trasa rejsu Rzym-Ponza-Capri-Amalfi-Neapol

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Rzym - Marina di Roma

Malutkie domki z lekko odpadającymi już ceglanymi dachówkami, pełno kwiatów i zieleni dookoła oraz prażące słońce. Tak dokładnie będzie wyglądać port gdzie zaokrętujemy się na nasz rejs. Zapowiada się nudno, ale to idealna okazja by poznać swoją załogę lub spędzić miło czas w gronie swoich znajomych, szykując się na małą dużą przygodę. Chętnych na zwiedzanie namawiamy na przedłużenie swojego pobytu w tym pięknym mieście ponieważ nie sposób go zwiedzić w dzień rozpoczęcia rejsu.

 

Wyspy Poncjańskie

to włoskie sekretne wyspy, o których mało kto słyszał. Przypływają tutaj mieszkańcy Rzymu na swoje wakacje. Główne miasto portowe Ponza przylega do niebezpiecznie wysokiego klifu wznoszącego się wokół zatoki. Na początku czuje się klimat bardziej grecki niż włoski. Jego zawrotne ścieżki rywalizują z Santorini. Warto spojrzeć ponad murem, żeby zobaczyć ogród, tak bardzo daleko w dole. Bądź gotów na wspinaczkę, z góry zobaczysz prawdziwe piękno tych wysp. Jesteśmy daleko od zgiełku, ale tak blisko wszystkiego, co chcesz.

 

Procida

Zatokę Neapolitańską słusznie uważa się za jedno z najbardziej urzekających miejsc na świecie: rozległe, huczące miasto, zwinięte wokół podstawy drzemiącego wulkanu Wezuwiusz, usiane głęboką zielenią drzew cytrynowych i chłodzone lśniącym Morzem Tyrreńskim. Może to być metafora współczesnych Włoch. Niesamowicie piękna, czasami chaotyczna i niesforna - nieskazitelna, brudna, ceniona i zaniedbywana w równym stopniu, tysiące lat historii borykających się z nowoczesnością. W połowie drogi między Ischią i Neapolem znajduje się Procida, najmniejsza wyspa w zatoce. Procida to kwintesencja śródziemnomorskiego raju, absolutna wizja kolorowych portowych domów i malowniczych placów. Zatrać się w kolorowym Terra Murata, średniowiecznym mieście otoczonym murami, które stoi na wzgórzu. Znajdziesz tam XV-wieczny Palazzo D'Avalos i Abbazia di San Michele, opactwo benedyktynów z XI wieku. Po wycieczce zjedź schodami do uroczej Corricelli, a następnie zrelaksuj się przy koktajlu przy basenie w magicznym Maresia Solarium.

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskowa sceneria, niesamowita kuchnia, światowej klasy zakupy i woda w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. Przygotuj się na przejście do małej łódki przy wejściu do jaskini aby zmieścił się w jaskini.

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na zakończenie proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień po rejsie. Rejs zakończymy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk