Czartery jachtów

 

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Livorno - San Vincenzo - 30Mm

San Vincenzo - Elba (Portoferraio) - 20Mm

Elba (Portoferraio) - Giglio - 45Mm

Giglio - Civitavecchia - 45Mm

Civitavecchia - Fiumicini (Porto di Roma) - 30Mm

RAZEM - 170 Mm

 

Trasa rejsu Rzym-Ponza-Capri-Amalfi-Neapol

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Livorno

Livorno to urocze miasto położone na zachodnim wybrzeżu Toskanii, nad Morzem Liguryjskim i uważane jest za jeden z najważniejszych portów we Włoszech. Nie spodziewamy się odwiedzić uroczego średniowiecznego miasta, jak wiele innych w regionie, ponieważ Livorno jest jednym z najnowocześniejszych miast w Toskanii, nawet jeśli istnieje wiele pozostałości archeologicznych, które na szczęście nie zostały zniszczone podczas II wojny światowej. Jak każde miasto portowe, Livorno zawsze stanowiło rozdroże i tygiel kultur świata i zawdzięcza swój fascynujący urok temu wieloetnicznemu aspektowi.

Jedną z najbardziej urokliwych dzielnic miasta jest La Venezia, dzielnica w stylu Venezia z kanałami (sięgającymi czasów Medyceuszy), które przecinają całą dzielnicę, małe mosty i łodzie przypominające jedno z miast w północnych Włoszech.

 

San Vincenzo

Zamieszkiwany w starożytności, najpierw przez Etrusków, a potem przez Rzymian, obecnie San Vincenzo jest małym, gościnnym miasteczkiem oferującym możliwość spróbowania wysokiej jakości win, jako że jest to część Szlaku Winnego Etrusków. Wczasowiczom nie może zabraknąć niesamowitej naturalnej przestrzeni Parco di Rimigliano, a także średniowiecznych wiosek, etruskich ruin z pobliskich Baratti i Campiglia. Wzdłuż odcinka, na którym się znajduje, na plaży między San Vincenzo i Zatoką Baratti rozkwitają lilie morskie, piaszczyste wydmy pokryte są jałowcami, a lasy dębów i dębów korkowych tworzą niesamowity nadmorski klimat. Na wybrzeżu znajduje się starożytna wieża San Vincenzo, mury i punkt widokowy, niegdyś broniący wybrzeża przed piratami. 

 

Portoferraio (Elba)

To największe miasto i port słynnej Elby, która według legend powstała, kiedy Wenus rozsypała w morzu Tyrreńskim swój naszyjnik z pereł, a Elba zrodziła się z jednej z pereł,  na którą później  został zesłany Bonaparte po swojej I abdykacji. Portpferraio na pierwszy rzut oka wygląda jak ogromny amfiteatr, wznoszący się nad portem. Dopiero gdy zacumujemy jacht i zaczniemy je głębiej zwiedzać, zrozumiemy że jego położenie nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Stare miasto to sieć małych brukowanych uliczek, na których Signore rozkładają się z kawą i swoimi stoliczkami plotkując, ciasnych przejść nad którymi wiszą wszechobecne sznury z praniem oraz kamienne schodki prowadzące do malutkich placyków z drzewami pomarańczowymi i oleandrami. Warto wśród tej plątaniny odnaleźć Villa de Mulini, która była rezydencją francuskiego cesarza podczas jego zesłania i w której to wszystkie pomieszczenia zostały zachowane w stanie, w jakim zostawił je cesarz.

 

Giglio

W Toskanii znajduje się ukryty skarb otoczony morzem Tyrreńskim. Posiada wspaniałe plaże z krystalicznie czystą wodą i nazywa się Giglio. Zabierzemy cię tam, żebyś poznał piękno tej wyspy. Wyspa Giglio znajduje się 11 mil od przylądka Argentario na toskańskim wybrzeżu, ma powierzchnię 21 kilometrów kwadratowych, ma łagodny klimat, wspaniałe morze dookoła, jest rajem dla płetwonurków i miłośników nurkowania z rurką lub po prostu pływania. Największa część wyspy jest dzika i pokryta śródziemnomorską roślinnością, w której żyją zwierzęta i rzadkie gatunki roślin. Zatracisz się we wspaniałym miksie zapachów, niezapomnianych zachodów słońca, kolorów, smacznych potraw, małych wiosek i przepięknych plaż! Giglio Castello to średniowieczna, fascynująca wioska z masywnymi, wysokimi murami miejskimi, po których można chodzić tak, jak robili to starożytni żołnierze. Zanurz się w wąskich uliczkach, wejdź do starych kościołów i podziwiaj malownicze widoki: jeśli niebo będzie jasne, będziesz mógł zobaczyć wyspy Giannutri, Elbę i Korsykę. 

 

Civitavecchia

Civitavecchia oferuje zwiedzającym historię i sztukę z różnych epok; miasto urodziło się jako osadnictwo etruskie, później stało się portem Imperium Rzymskiego, przeszło pod kontrolę Bizancjum i ostatecznie przeszło pod rząd papieski. Z 10 minut spacerem od mariny można dotrzeć do rynku, centrum miasta i rozpocząć przyjemny spacer poprzez sztukę, historię, lokalny folklor, zakupy i wspaniałe jedzenie.

 

Rzym - Marina di Roma

Malutkie domki z lekko odpadającymi już ceglanymi dachówkami, pełno kwiatów i zieleni dookoła oraz prażące słońce. Tak dokładnie będzie wyglądać port gdzie zakończymy się na nasz rejs. Chętnych na zwiedzanie wiecznego miasta namawiamy na przedłużenie swojego pobytu ponieważ nie sposób go zwiedzić w dzień zakończenia rejsu.

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

LIVORNO - SAN VINCENZO - PORTOFERRAIO - GIGLIO - CIVITAVECCHIA - RZYM 20.07 - 27.07.2019 (7 dni)

 

 

CUDOWNE WAKACJE W TOSKANII, PO DRODZE PIĘKNE WYSPY: ELBA I GIGLIO

 

Start rejsu zaplanowaliśmy w Livorno, nieopodal Pizy dokąd w łatwy sposób można dolecieć bezpośrednimi lotami z Polski. Popłyniemy na południe wzdłuż zielonych brzegów Toskanii z przepięknym wybrzeżem po lewej burcie. na dłużej zawitamy na Elbie w Portoferraio. Czas spędzony na Elbie uprzyjemni nam zwiedzanie, nurkowanie i zajadanie się lokalnymi przysmakami z owocami morza na czele, które są tutaj wyśmienite. Dalej popłyniemy na znów przepiękną wyspę Giglio, która zasłynęła kilka lat temu dzięki "kapitanowi" Schettino, który posadowił prom pasażerski na skałach nieopodal główek portu. Na szczęście dzięki wysiłkom wielu osób przywrócono już unikalny charakter tej perełki, usuwając wrak promu ze skał. 

Rejs nastawiony jest na wypoczynek i spędzanie czasu w cudownym klimacie, nie zabraknie jednak żeglarstwa, postojów na kotwicy w zatoczkach, kąpieli w lazurowej wodzie, snurkowania.

 

Na rejsy wakacyjne zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi, jest to czas dla Was. My zrobimy wszystko abyście miło spędzili ten czas i wrócili do domów z "bananem" na twarzy. 

 

Port we WłoszechTuscany

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 130 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Piza (19.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Piza (20.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Piza (19.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Piza (20.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Rzym - Kraków (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Warszawa WAW (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Warszawa WMI (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Poznań (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Katowice (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Berlin (27.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl