NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

CAGLIARI - SZMARAGDOWE WYBRZEŻE - BONIFACIO - CALVI - LIVORNO 07.07 - 19.07.2019 (12 dni)

 

 

Zapraszamy na kolejny wakacyjny rejs, żeglujemy wzdłuż Sardynii i Korsyki, koniec rejsu zaplanowaliśmy w Livorno koło Pizy. 

 

Takiego zagęszczenia bajkowych plaż i niezwykłych miejsc jak na tym rejsie trudno szukać w innych rejonach morza Śródziemnego. Wody wokół Sardynii i Korsyki uważane są za najczystsze i najbardziej przejrzyste w tym regionie świata i nie na wyrost są nazywane Seszelami Europy. Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże) wprost zachwyca swymi urokami. Park narodowy La Maddalena to czysta natura, trzeba tam być choć raz w życiu. Poznaj to sam i opowiedz znajomym, ten rejon Europy ma w sobie naprawdę wiele do zaoferowania. Kolejnym punktem na trasie naszego rejsu będzie zjawiskowe Bonifacio. Żegluga wzdłuż klifu, na który usadowiono miasteczko, wpłynięcie wo zatoki Bonifacio po prostu zwala z nóg! Samo miasteczko położone na wzgórzu na równie wiele do zaoferowania przybywającym tu żeglarzom.

Opuścimy cieśninę Bonifacio żeglując dalej  na północ wzdłuż zachodniego brzegu Korsyki. Mieszkańcy tej francuskiej wyspy, chcą jak najmniej być utożsamiani z Paryżem, Korsykanie to Korsykanie, nie Francuzi! Przestrzelone i zamazane czarną farbą znaki drogowe to symbol dążenia do samodzielności tutejszej ludności. Na północno-zachodnim skraju Korsyki znajdziemy miasto Calvi. Chętnych na zobaczenie wraku bombowca B-17 zapraszamy do jednego z lokalnych centrów nurkowych na podwodne safari (wymagane uprawnienia do nurkowania do 30m). Rejs zakończymy w Livorno, nieopodal Pizy. 

 

 

Bombowiec w Calvi

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 200 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Cagliari (07.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Cagliari (06.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Cagliari (07.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Przed rejsem możesz wybrać się na wycieczkę po Sardynii, z Alghero do Cagliari i 7 lipca wyruszyć w z nami w rejs:

Katowice - Alghero (06.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Alghero (06.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Piza - Kraków (19.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Piza - Warszawa (20.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Piza - Gdańsk (19.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Piza - Berlin (19.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Cagliari - Capo Carbonara - 20 Mm

Capo Carbonara - Cala Gonone - 75 Mm

Cala Gonone - Olbia - 55 Mm

Olbia - Bonifacio - 50 Mm

Bonifacio - Ajaccio - 45 Mm

Ajaccio - Calvi - 55 Mm

Calvi - Portoferraio (Elba) - 80 Mm

Portoferraio (Elba) - Livorno - 45 Mm

RAZEM - 425 Mm

 

 

Trasa rejsu Cagliari - Olbia - Bonifacio - Calvi - Livorno

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Cagliari

Aby jak najlepiej wykorzystać pobyt w Cagliari, sugerujemy rozpoczęcie od zewnętrznej części miasta położonej w porcie. Wędrując z portu do centrum miasta przez ulicę "Via Roma" i ulicę "Viale Regina Margherita" można znaleźć pozostałości hiszpańskiego bastionu "Nostra Signora di Monserrato".

Stąd dojdźcie do placu "Piazza Costituzione", gdzie znajduje się starożytny bastion zwany bastionem św. Remy od imienia pierwszego namiestnika regionu Piemonte, który rządził Cagliari. Na jego szczycie znajduje się taras Umberto I, z którego można dotrzeć do słynnej dzielnicy Cagliari zwanej "Castello" (zamek). Poetto jest główną plażą w Cagliari. Rozciąga się przez pięć kilometrów od obszaru znanego jako Sella del Diavolo (siodło diabła) aż do wybrzeża w wiosce Quartu Sant'Elena. Tutaj zakończymy nasz włoski rejs, marząc o kolejnych morskich wyprawach. 

 

Przylądek Carbonara

W dalekim południowo-wschodnim krańcu Sardynii znajdziesz bajeczną scenerię przybrzeżną i podwodną, ​​z przylądkami, zatoczkami i plażami nad wodą, granitowymi pinaklami, szczelinami z jaskrawo zabarwionymi anemonami i gorgonami zamieszkałych przez ławice ryb pod powierzchnią. W tym obszarze morskim, gdzie połowy są zabronione, możesz pływać przez cały rok dzięki autoryzowanym centrom nurkowym. Podwodny krajobraz jest spektakularny: szczeliny, spadki i bastiony zabarwione żółtymi anemonami i czerwonymi gorgoniami. W Variglioni łatwo wpaść na ławice barrakud, natomiast w Secca di Cala Caterina spotkasz się z ogromną rybą i labraksem. Łąki Posidonia, niezbędne do dotlenienia wody, zapewniają schronienie wielu organizmom i pozwalają im się rozwijać. Ławice ryb mahi-mahi, ryby dentex, brązowe mewy, krewetki, pokrojone morleby, ośmiornice, większe amberjaki, diplodusy i koźlęta żyją w podwodnych lasach. 

Wewnątrz obszaru chronione są również żółwie i delfiny, które można dostrzec o świcie lub zmierzchu na południe od Serpentara. Burze i mielizny morskie spowodowały wiele wraków, pozostawiając statki ze wszystkich okresów na dnie morskim: rzymską galerę, statek Aragona (XV wiek), parowiec Egle (1943) i prom Elba.

 

Cala Gonone

Cala Gonone, to mała wioska rybacka, położona na południe od miasta Orosei i na wchód od Nuoro. Miasteczko posiada jedne z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych plaż we Włoszech, a okoliczne zatoki i głębokie jaskinie (słynna Grotta del Bue Marino) przedstawiają w całej okazałości piękno naturalnych formacji skalnych wybrzeża. Będąc w tej klimatycznej miejscowości nie sposób ominąć położonej w głąb lądu około 12km od miasteczka jaskinię Grotta di Ispinigoli z jednymi z największych stalagmitów na świecie oraz Grotta del Bue Marino położonej nad morzem, na południe od miasteczka.  

 

COSTA SMERALDA (SZMARAGDOWE WYBRZEŻE)

Olbia

Jest to ważne turystyczne miasteczko Sardynii, rozpieszczające nurków i miłośników plażowania. Pojawia się tutaj możliwość zacumowania poza portem, w jednej z lagun aby bez ograniczeń korzystać z lazurowych wód tej miejscowości. Olbia tętni życiem towarzyskim więc absolutnym grzechem byłoby nie zapuszczenie się w głąb miasta wieczorem, nie wstąpienie chociaż na chwilę do jednej z lokalnych kafeterii czy restauracji aby cieszyć się panującą tu atmosferą czy też koncertami. Warto też wstąpić do któregoś z okolicznych sklepików by popodziwiać bądź zaopatrzyć się w wytwarzaną tu porcelanę.

La Maddalena

To małe, urocze miasteczko miasteczko portowe leży na wyspie La Maddalena, która z kolei przynależy do archipelagu Arcipelago della Maddalena. Przystań poświęcona zapalonym nurkom, którzy poczują się jak w raju odwiedzając dno błękitnych wód, a także rybakom. Osoby szukające odpoczynku, czy to normalnego czy też tego na plaży również się nie rozczarują. To właśnie tutaj znajdują się słynne plaże z różowym piaskiem. W sezonie wakacyjnym nadbrzeżne deptaki zapełniają się wesołymi ludźmi, tańczącymi w rytmy wesołej muzyki, często granej na żywo.

Wyspa jak i cały archipelag mogą się pochwalić Parkiem Narodowym Parco Nazionale dell’Arcipelago di La Maddalena. Jego obszar to elementy lądu Sardynii ale także jej wody morskie. Lokalne firmy turystyczne zarabiają tutaj ogromne pieniądze, przewożąc turystów po bogactwach naturalnych tego parku. My, skorzystamy z udogodnienia jakim jest nasz własny jacht i beż narzuconego czasu spokojnie przepłyniemy się po przejrzystych wodach otoczonych zatoczkami z niepowtarzalnymi plażami. Miłośnicy nurkowania z pewnością nie będą chcieli stąd tak szybko odpływać

 

Bonifacio

Wysokie klify, wąskie piaszczyste plaże i lazurowa woda wcinająca się w nie to pierwsze co zobaczymy dopływając nad Cieśninę Świętego Bonifacego. Miasteczko dzieli się na Górne i Dolne Bonifacio i stanowi najdalej wysunięty na południe punkt Korsyki. Jego położenie na wąskim i niedostępnym cyplu czyni go odciętym od reszty wyspy i nadaje przez to klimatu bardziej włoskiego niż francuskiego. Górna część Bonifacio to Cytadela, częściej nazywana starym miastem przez wzgląd na zabudowę. Nad krętymi uliczkami, wyłożonymi kostką wznoszą się stare kamienice z drewnianymi okiennicami. Mamy wrażenie jakby czas tutaj zatrzymał się w średniowieczu i od tamtej pory nie ruszył. Odnajdziemy tu słynny kościół Sainte-Marie Majeure, znany przede wszystkim z kwadratowej dzwonnicy i loggii czyli zadaszonego portyku pod którym mieści się olbrzymi zbiornik na wodę. W przeszłości, miał on za zadanie utrzymać miasto przy życiu podczas oblężenia, a dzisiaj służy jako sala konferencyjna. Bonifacio oprócz pięknego wyglądu może również pochwalić się dynamicznym życiem nocnym i szeregiem restauracji serwujących specjały kuchni śródziemnomorskiej. Odradzałabym jednak wizyty w klubach czy restauracjach znajdujących się tuż przy nadmorskim deptaku. Warto przejść się trochę dalej, do Cytadeli by zjeść posiłek o wiele taniej, smaczniej i w o wiele przyjemniejszej atmosferze.

 

Ajaccio

Wykorzystamy najserdeczniejsze ponoć w tym mieście podejście do turystów ze wszystkich miast na Korsyce, próbując po raz kolejny specjałów francuskiej kuchni śródziemnomorskiej w jednej z licznych restauracji. Zanim na krótko opuścimy Korsykę udając się w kierunku północnych wybrzeży Sardynii rzucimy wszystkie siły do plażowania podziwiając niezwykły widok na zatokę. Wieczorem stare miasto zachwyci nas niezwykłym zapachem lasu i świeżej kawy, pozostawiając nasze zmysły rozdrażnione przed kolejnym wyjściem w morze.

 

Calvi

Wizytówką tego miasta od strony morza są 3 bastiony, które wyrysowują się ponad rząd budynków. Przypłyniemy tutaj spragnieni portu, plaż i nurkowania. Nieopodal portu na dnie morza znaleźć można wrak bombowca B17, perełka dla nurków w tym rejonie Korsyki. Nie pozostaniemy tutaj długo, w mieście zagościmy zapewne na jeden tylko dzień, w odróżnieniu od Nelsona który przez 2 miesiące oblegał to miasto. Dzisiejsze Calvi nie wytrzymałoby naszej brygady przez tak długi czas :-) Nelson po stracie oka podczas oblężenia nie chciał tutaj więcej powrócić...my zachwyceni dzisiejszym Calvi z pewnością będziemy chcieli tutaj jeszcze kiedyś rzucić cumy.

 

Portoferraio (Elba)

To największe miasto i port słynnej Elby, która według legend powstała, kiedy Wenus rozsypała w morzu Tyrreńskim swój naszyjnik z pereł, a Elba zrodziła się z jednej z pereł,  na którą później  został zesłany Bonaparte po swojej I abdykacji. Portpferraio na pierwszy rzut oka wygląda jak ogromny amfiteatr, wznoszący się nad portem. Dopiero gdy zacumujemy jacht i zaczniemy je głębiej zwiedzać, zrozumiemy że jego położenie nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Stare miasto to sieć małych brukowanych uliczek, na których Signore rozkładają się z kawą i swoimi stoliczkami plotkując, ciasnych przejść nad którymi wiszą wszechobecne sznury z praniem oraz kamienne schodki prowadzące do malutkich placyków z drzewami pomarańczowymi i oleandrami. Warto wśród tej plątaniny odnaleźć Villa de Mulini, która była rezydencją francuskiego cesarza podczas jego zesłania i w której to wszystkie pomieszczenia zostały zachowane w stanie, w jakim zostawił je cesarz.

 

Livorno

Livorno to urocze miasto położone na zachodnim wybrzeżu Toskanii, nad Morzem Liguryjskim i uważane jest za jeden z najważniejszych portów we Włoszech. Nie spodziewamy się odwiedzić uroczego średniowiecznego miasta, jak wiele innych w regionie, ponieważ Livorno jest jednym z najnowocześniejszych miast w Toskanii, nawet jeśli istnieje wiele pozostałości archeologicznych, które na szczęście nie zostały zniszczone podczas II wojny światowej. Jak każde miasto portowe, Livorno zawsze stanowiło rozdroże i tygiel kultur świata i zawdzięcza swój fascynujący urok temu wieloetnicznemu aspektowi.

Jedną z najbardziej urokliwych dzielnic miasta jest La Venezia, dzielnica w stylu Venezia z kanałami (sięgającymi czasów Medyceuszy), które przecinają całą dzielnicę, małe mosty i łodzie przypominające jedno z miast w północnych Włoszech.

 

 

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk