NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

KATANIA - W. LIPARYJSKIE - PALERMO - W. EGADZKIE - CAGLIARI 25.06 - 07.07.2019 (12 dni)

 

 

Najciekawsze miejscówki Sycylii, Wyspy Liparyjskie, Palermo, południowa Sardynia - tego rejsu nie trzeba zachwalać, to wymarzone wakacje! 

 

Niewiele jest ciekawszych miejsc na spędzenie wakacji na jachcie...piękne okoliczności przyrody, ciepły, wręcz gorący klimat, lazurowo-krystaliczna morska woda, zwiedzanie, żeglowanie, nurkowanie. Czasu na opalanie nie musisz szukać, podczas tego rejsu przed słońcem nie uciekniesz. Wrócisz do domu "spalony na heban", nawet krem 50-tka może okazać się nie wystarczający. Włochy od lat znane są wszystkim jako kraj dobrego jedzenia, pięknych widoków i imprez do rana. Nie czekaj kolejnych miesięcy aby je odwiedzić.

 

Zobacz jaką trasę dla Ciebie przygotowaliśmy, wskakuj na pokład i daj nam się zabrać w niezapomniany rejs. Nie martw się jeżeli jeszcze nigdy nie postawiłeś stopy na pokładzie. Żeglarstwo nie gryzie i jest dla każdego, a dobra zabawa i odkrywanie nowych rzeczy jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Odkrywanie świata z pokładu jachtu daje niezapomniane wrażenia o których będziesz myślał w zimowe wieczory, planując kolejny rejs. Rejs zakończymy na jednej z cudownych plaży Sardynii rozkoszując się smakiem i aromatem lokalnego wina. 

 

 

Palermo centrumSlow life na jachcie

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 180 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Katania (24.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Katania (25.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Katania (25.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Katania >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Katania >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Katania (25.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Cagliari - Kraków (07.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Cagliari - Warszawa >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Cagliari - Berlin (07.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Po rejsie możesz wybrać się na wycieczkę po Sardynii, z Cagliari do Alghero i 9 lipca wyruszyć w podróż powrotną do Polski:

 

Alghero - Katowice (09.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alghero - Warszawa (09.07.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Katania - Taormina - 25 Mm

Taormina - Stromboli - 70 Mm

Stromboli - Lipari - 25 Mm

Lipari - Vulcano - 10 Mm

Vulcano - Palermo - 80 Mm

Palermo - Trapani - 50 Mm

Trapani - Favignana - 10 Mm

Favignana - Cabo Carbonara - 150 Mm

Cabo Carbonara - Cagliari - 20 Mm

RAZEM - 440 Mm

 

 

Trasa rejsu Katania - W. Liparyjskie - Palermo - W. Egadzkie - Cagliari

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Katania

to malownicze miasto ze wspaniałymi, długimi, piaszczysto-żwirkowymi plażami, otulone wysokimi klifami. W jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo - można wciąż podziwiać starożytne ruiny przeplatające się z bogatymi w zdobienia barokowymi budynkami. Wśród nich uwagę przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku na polecenie cesarza Fryderyka XI zamek Ursino. Z Taorminy lub Katanii możemy się wybrać na wycieczkę na Etnę by zobaczyć niesamowity księżycowy krajobraz, jaki zafundowała nam tutaj natura.

  • Etna

Będąc w Katani nie można zapomnieć o jej przyjaciółce, która „lekko przyćmiła” to miasto. Jeżeli jesteś zdecydowany aby zobaczyć jeden z najsłynniejszych wulkanów świata, zacznij planować tę randkę dużo wcześniej, ponieważ zorganizowane wycieczki prowadzone przez biura turystyczne są znacznie tańsze niż samodzielne wyprawy nieziemsko drogą kolejką. Stoki pokryte pyłem wulkanicznym i zaschniętą lawą pod którą leży śnieg, zapierający dech w piersiach widok na Sycylię i samą Katanię to rzeczy, które raz na zawsze pozostaną nam w pamięci i będą wywoływały przez długie lata uśmiech na twarzy.

 

Taormina

Miasto to wznosi się na skalnym tarasie, 200 m n.p.m. Już z daleka zobaczyć można domy przyklejone do zbocza, zatoczki z pasmami plaż i wysepki. Jedna z nich, Isola Bella (Piękna Wyspa), jest połączona z lądem wąską groblą tworząc malowniczy cypel. Tyle tutaj stromych uliczek, placów, zaułków, wszędzie mnóstwo małych sklepów z pamiątkami oraz kafejek. Z Taorminy rozciąga się przepiękny widok na Etnę. Nie można pominąć Gole Alcantra, to zespół zapierających dech w piersiach malowniczych wodospadów. Warto też zobaczyć starożytny Teatr Grecki, a za jego sceną - potężny wulkan.

 

Mesyna

Port łączący Sycylię z Europą do dzisiaj olśniewa swym pięknem mimo tragicznego trzęsienia ziemi w przeszłości. Usytuowane na lekkim wzniesieniu miasto już z daleka staje się widoczne i przyciąga do siebie swoim urokiem. Pozostałości murów obronnych, kolorowe kamienice z lekko opadającymi okiennicami sąsiadują tutaj z nowoczesnymi blokami w równie ciekawych kolorach nadając temu miejscu specyficzny urok. Skarbem miasta jest znajdująca się przy Duomo wieża zegarowa, na której każdego dnia w południe rozgrywa się piętnastominutowy spektakl, prowadzony przez figury ją ozdabiające. Mesyna nie ma bogatej oferty zabytków ale z pewnością oferuje trochę wytchnienia i zachęca do długich spacerów, smacznych obiadów i zakupów w lokalnych sklepikach. Tutejsza oliwa z oliwek jest o niebo lepsza od tej, której możemy uświadczyć w naszych supermarketach. Jej niska cena jest z pewnością dobrym pretekstem do zrobienia małego zapasu.

 

Wyspy Liparyjskie

Powszechnie określane jako wybuchowy archipelag bądź skarbem Morza Tyrreńskiego są jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a kolor jaki przybiera woda je oblewająca jest hipnotyzujący. Ich pochodzenie wiąże się z inną nazwą określającą te 17 cudów: Wyspy Eolskie, ponieważ zgodnie z mitologią to właśnie tutaj swoją siedzibą miał bóg wiatrów-Eol.  

  • Stromboli

Do tego miejsca spływa się tylko z jednego powodu. Gorącego, czasami wybuchowego, trochę przyprószonego kurzem, który przyciąga wszystkich jak magnes. Mowa oczywiście o słynnym Iddu – jednym z najsłynniejszych wulkanów na Świecie, który jest wciąż czynny i uważany za jedną z najaktywniejszych gór tego typu. Wybucha co 10-12 minut jednak w żaden sposób nie utrudnia on życia mieszkańcom, a nawet ułatwia użyźniając tutejsze gleby popiołem. Rozgrzana do czerwoności materia rozsypuje się po zboczach wulkanu, po czym ostudzona leniwie opada na podnóże góry. Najpiękniej wygląda to w nocy, kiedy to na ciemnym niebie pojawiają się smugi czerwonej lawy przyczyniając się do nowej nazwy tego miejsca – latarnia morska.

  • Lipari

Pozostając w magicznym klimacie tego archipelagu przepływamy na największą z wysp – Lipari do jej największego miasteczka o tej samej nazwie. Już z morza będziemy mogli zobaczyć skrawek miasta, ponieważ jego główny plac sąsiaduje z otwartą tonią wodną. To na nim toczy się większość życia zarówno turystów jak i mieszkańców, tutaj można w baśniowej scenerii zasiąść w jednej z restauracji czy kawiarni i rozkoszować się posiłkiem czy też słodkim deserem pośród białych kamienic z ukwieconymi balkonami. Oprócz spacerów w malowniczych sceneriach, kąpieli i opalania się warto też przejść się do zabytkowego centrum miasta by obejrzeć Katedrę Św. Bartłomieja i  tutejszy zamek.

  • Vulcano

Już po samej nazwie możemy się domyślać, co jest największą atrakcją tego miejsca i co najbardziej wpływa  na toczące się tutaj życie. Jedna z najbardziej charakterystycznych wsyp archipelagu będzie przystankiem, w którym czas można spędzić na dwa osoby. Pierwszy łączy przyjemny z pożytecznym i zakłada słodkie lenistwo na tutejszych plażach z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Wody, które je oblewają są niezwykle ciepłe i z pewnością kąpiel w nich będzie niezapomnianą przyjemnością. Oprócz plaż, na Vulcano odnajdziemy także położone nieopodal portu błota siarkowe, w których można zażyć leczniczej i odprężającej kąpieli. Która z pań nie marzyła o całodniowym pobycie w SPA? Spokojnie, przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy odpoczynek odnajdują w ruchu i podziwianiu pięknych widoków jednocześnie. Miejscowy wulkan mimo swojej aktywności pozwala się zdobywać i ze swojego krateru uczynił najlepszy taras widokowy jaki można sobie wymarzyć. Wprawdzie zdobycie tej żywej góry jest małym wyzywaniem i wymaga determinacji to panorama jaką ujrzymy po zakończeniu swojej wycieczki i satysfakcja płynąca z tego osiągnięcia wynagrodzą nam włożony wysiłek.

 

Sant'Agata di Militello

Jest to urokliwe miasteczko z długim i szerokim nadmorskim bulwarem, który odcina od siebie gorący piasek i morze od codziennego życia mieszkańców. Wędrując nimi dotrzemy do centrum miasteczka, które zostało wzniesione w stylu renesansowym, podobnie jak duma Sant’Agata jaką jest Duomo di San Nicolo. Spacer tym szlakiem przed zachodem słońca to jedno z najpiękniejszych przeżyć, jakich można tu uświadczyć. Z jednej strony życie dzienne zamieniające się w pełny przygód nocny rytm, a z drugiej fale łagodnie wpływające na piasek i powoli wracające w głąb morza, za którym chowa się słońce.


Cefalu

to urocze rybackie miasteczko, położone na wschód od Palermo. Wyjątkowy urok zawdzięcza pięknej plaży oraz skałom otaczającym miasto. Spacerując Corso Vittorio Emanuele warto zajrzeć do Lavatio Medievale, czyli średniowiecznej pralni publicznej. Koryta do prania wykute są w skale, płynie tędy podziemna rzeka Cefalino, która następnie wpada do morza. W Cefalu znajduje się zbudowana w XII wieku katedra – budynek jest o tyle ciekawy, że łączy ze sobą różne style: bizantyjski, arabski i normański. Otoczenie katedry jest egzotyczne – w tle widać skały, a wokół dominują palmy i plac z licznymi kawiarniami i restauracjami.

Ważny punktem w Cefalu jest Skała La Rocca trzeba pokonać długą drogę (wejście zajmuje ok. 1 godziny i rozpoczyna się od Piazza Garibaldi) i wejść na szczyt, z którego rozciąga się fantastyczny widok na Sycylię. Oprócz spektakularnej panoramy można podziwiać tu pozostałości po bizantyjskim zamku, fortyfikacjach oraz ruiny megalityczne Świątyni Diany.

 

Palermo

Tego miasta nie można w łatwy sposób opisać, je trzeba poczuć! To starożytne miasto na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Palermo jest bogate w historię, kulturę i gastronomię; to ekonomiczna, kulturalna i turystyczna stolica wyspy i ruchliwe miasto portowe. Miasto powstało jako Panormos (grec.), kolonia fenicka, było centrum kulturowym królestwa Sycylii. Główne zabytki Palermo to pozostałości murów rzymskich,  pałac królewski zwany Pałacem Normanów, katedra S. Rosalia, posiadająca w sobie grobowce królów. Znajdują się tu również romańskie kościoły San Cataldo i San Giovanni degli Eremiti, S. Giovanni dei Lebrossi, della Martorana, del Vespro oraz pałace Zisa i Cuba z XII wieku. Targi miejskie Vucciri i Ballaro są nierozerwalnym elementem krajobrazu Palermo. Lokalne produkty spożywcze, warzywa, owoce, przyprawy, sery, no i ryby – na przykład spektakularne mieczniki, żaglice, gigantyczne tuńczyki to wszystko, można zobaczyć i poczuć na tych kolorowych mercato. Targi zamykają  się około godziny 1200. Są ulice w Palermo, które po zmierzchu są zamykane dla ruchu samochodów i zamieniają się w restauracyjne ogródki, czego doświadczyliśmy podczas jednego z poprzednich naszych rejsów. 

 

Wyspy Egadzkie

Wyspy Egadzkie nie są tak dramatyczne jak wulkaniczne Wyspy Liparyjskie, ani nie zapierają tak tchu w piersiach jak ekskluzywne Capri. Ich atrakcyjność jest bardziej niszowa, ale to, wraz z ich dostępnością, daje im własną markę uroku. Odwiedzający mogą odpocząć na malowniczym placu na wyspie Favignana z kieliszkiem taniego wina, zobaczyć prehistoryczne malowidła naskalne na małej pocztówkowej wyspie Levanzo lub odstąpić od gorączkowego świata na Marettimo, by spędzić wolny czas na pływaniu i nurkowaniu w czystej wodzie wokół wybrzeża. Na wyspach znajduje się chroniony rezerwat morski, którego wody przybrzeżne skrywają jaskinie, wraki statków i bogate życie morskie.

To naprawdę niezwykłe, jak łatwo i szybko znajdziesz się w innym świecie: przechadzając się obok rozklekotanych stoisk z rybami, w których rybacy Favignany sprzedają swój połów, lub popijając wino przy kawiarnianym stoliku.

 

Przylądek Carbonara

W dalekim południowo-wschodnim krańcu Sardynii znajdziesz bajeczną scenerię przybrzeżną i podwodną, ​​z przylądkami, zatoczkami i plażami nad wodą. Podwodny krajobraz jest spektakularny: szczeliny, spadki i bastiony zabarwione żółtymi anemonami i czerwonymi gorgoniami. Łąki Posidonia, niezbędne do dotlenienia wody, zapewniają schronienie wielu organizmom i pozwalają im się rozwijać. 

Wewnątrz obszaru chronione są również żółwie i delfiny, które można dostrzec o świcie lub zmierzchu na południe od Serpentara. Burze i mielizny morskie pozostawiły wiele wraków ze wszystkich okresów na dnie morskim: rzymską galerę, statek Aragona (XV wiek), parowiec Egle (1943) i prom Elba.

 

Cagliari

Aby jak najlepiej wykorzystać pobyt w Cagliari, sugerujemy rozpoczęcie od zewnętrznej części miasta położonej w porcie. Wędrując z portu do centrum miasta przez ulicę "Via Roma" i ulicę "Viale Regina Margherita" można znaleźć pozostałości hiszpańskiego bastionu "Nostra Signora di Monserrato".

Stąd dojdźcie do placu "Piazza Costituzione", gdzie znajduje się starożytny bastion zwany bastionem św. Remy od imienia pierwszego namiestnika regionu Piemonte, który rządził Cagliari. Na jego szczycie znajduje się taras Umberto I, z którego można dotrzeć do słynnej dzielnicy Cagliari zwanej "Castello" (zamek).
Poetto jest główną plażą w Cagliari. Rozciąga się przez pięć kilometrów od obszaru znanego jako Sella del Diavolo (siodło diabła) aż do wybrzeża w wiosce Quartu Sant'Elena. Tutaj zakończymy nasz włoski rejs, marząc o kolejnych morskich wyprawach. 

 

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk