Czartery jachtów

 

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Malta dookoła, Gozo - 35 Mm

Gozo - Marina di Ragusa - 50 Mm

Marina di Ragusa - Syrakuzy - 60 Mm

Syrakuzy - Katania - 30 Mm

RAZEM - 175 Mm

 

 

Trasa rejsu Neapol - Amalfi - Tropea - Wyspy Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Malta

Miasto Valetta zostało zbudowane od zera przez rycerzy z zakonu Joannitów. Jego projekt stworzył, przysłany przez papieża Piusa IV, włoski architekt, uczeń Michała Anioła, Francesco Laparelli. Układ ulic oparł na planie hippodamejskim, czyli ulice przecinają się ze sobą pod kątem prostym. W ten sposób wszystkie ulice tworzą zgrabną szachownicę. Wiele z nich kończy lub zaczyna się stromymi schodami, wiodącymi ku nabrzeżom. Aby najlepiej poznać charakter tego miasta, trzeba przespacerować się jego wąskimi uliczkami, zajrzeć do dolnych i górnych ogrodów Barraka, skąd roztacza się widok na Grand Harbour i fort St. Angelo. Valletta, dziś miejscami podniszczona, wciąż kusi barokowym pięknem i przyciąga turystów. Słynną ulicą jest Strait Street - niegdyś miejsce rycerskich pojedynków, a później dzielnica czerwonych latarni, z barami i domami publicznymi. Zabytkowa zabudowa Valletty została umieszczona w 1980 roku na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

 

Gozo
wyspa leżąca w niedalekiej odległości od Malty po jej zachodniej stronie. Wyspa ta jest dużo mniejsza od Malty, przez co zapewnia ciszę i spokój jej mieszkańcom, zapewniając jednocześnie raj dla turystów. Gozo posiada klifowe wybrzeże, które jest bardzo urozmaicone grotami i zatoczkami o fantazyjnych kształtach. Gozo słynie z rewelacyjnej "wizury", ciepłego morza i zachwycającej scenerii podwodnej. Gozo jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych w basenie Morza Śródziemnego. Istnieją miejsca do nurkowania odpowiednie dla wszystkich poziomów doświadczenia, od początkujących do praktykujących nurków szukających nowych wyzwań. Zatopione jaskinie, kominy, łuki i tunele wraz z zapierającymi dech w piersiach zrzutami i kwitnącym życiem morskim.

Jeżeli nurkowanie nie jest Twoim żywiołem możesz wybrać się na rowerową lub samochodową wycieczką po wyspie. To co zrobisz zależy wyłącznie od Ciebie! W drodze na Maltę odwiedzimy słynną Blue Lagoon na wyspie Comino. 

 

Marina di Ragusa

Niebiańskie plaże południowej Sycylii znajdziemy właśnie tutaj i w okolicy Pozzollo położonego po drodze z Syrakuz. W trakcie dnia możemy się wybrać na wycieczkę do położonego około 20km wgłąb lądu miasteczka Ragusa. To jedno z najpiękniejszych miast Sycylii z przepięknym widokiem na stare miasto często umieszczanym na widokówkach z tego rejonu będzie naszym kolejnym przystankiem na żeglarskiej mapie naszego rejsu. 

Ibla stara część miasta zbudowana jest na wzgórzu, wędrówka po mieście dostarcza niesamowitych widoków i …. zadyszki po wspięciu się na niezliczone schody przecinające miasto na kolejne warstwy. W roku 1693 południowo – wschodnią Sycylię nawiedziło silne trzęsienie ziemi, w wyniku którego Ragusa została podzielona na dwie części: stare miasto, czyli zrujnowaną Ragusę Iblę i nowe miasto, zbudowane obok, tzw. Ragusę górną. Stare miasto odbudowano w stylu barokowym, zachowując część krętych, wąskich uliczek, natomiast nowe miasto ukształtowano również w stylu barokowym, ale stosując układ jednej, głównej ulicy Corso Italia oraz regularnej siatki mniejszych uliczek. Tam też w XVIII wieku powstała katedra San Giovanni Battista. Zabytkowe centrum Ragusy zostało wpisane na listę UNESCO.

Wędrując wąskimi uliczkami mijamy liczne kościoły, katedry, place i parki z imponującymi palmami podczas tych spacerów warto skosztować lokalnego przysmaku Scacce Ragusane - jest to wypiek z cienkiego ciasta podobnego do pizzy z różnymi kompozycjami dodatków, które składa się kilkukrotnie i piecze w piecu opalanym drewnem.

 

Syrakuzy

ojczyzna Archimedesa, jednego z najwybitniejszych fizyków i matematyków wszech czasów. W Syrakuzach znajdują się słynne katakumby pod kościołem San Giowvani, gdzie kazania wygłaszał apostoł Paweł. Przede wszystkim jednak Syrakuzy są zagłębiem starożytnych zabytków. Najstarsza część miasta, leżąca na wyspie Ortigia, została założona przez Greków 2800 lat temu. Syrakuzy znane są również z tego, że można tu zobaczyć cudownie zielone, fantastycznie zagospodarowane parki i niepowtarzalne fontanny, z których najsłynniejsze to Ciane i fontanna Artusa.

 

Katania (w cieniu Etny)

to malownicze miasto ze wspaniałymi, długimi, piaszczysto-żwirkowymi plażami, otulone wysokimi klifami. W jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo - można wciąż podziwiać starożytne ruiny przeplatające się z bogatymi w zdobienia budynkami z baroku. Wśród nich uwagę przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku na polecenie cesarza Fryderyka XI zamek Ursino. Z Taorminy lub Katanii możemy się wybrać na wycieczkę na Etnę by zobaczyć niesamowity księżycowy krajobraz, jaki zafundowała nam tutaj natura.

 

 

Targ rybny - Syrakuzy

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

MALTA - GOZO - RAGUSA - SYRAKUZY - KATANIA 18.06 - 25.06.2019 (7 dni)

 

 

Malta, Comino i Gozo - te perełki to początek naszego rejsu w kierunku południowo-wschodniej Sycylii

 

Każdemu z nas od czasu do czasu należy się odpoczynek. Mały czy duży, w ciepłych czy zimnych krajach...ważne żeby odpocząć. Sami wiemy jak cenne jest chociaż kilka dni wakacji, wzbogaconych o przygody, malownicze krajobrazy i najlepiej poznawanie nowych miejsc. Dlatego też mamy dla Ciebie propozycję małych maltańsko-włoskich wakacji pod żaglami. Krótkich, magicznych i niezapomnianych. Spakowany?

 

 

Owoce morza na MalcieSlow life na jachcie

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Malta >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Malta (18.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Malta (18.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Malta >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Malta >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Malta (17.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Katania - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Warszawa (25.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (25.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Wrocław >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Berlin (25.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl