NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

KATANIA - SYRAKUZY - GOZO - MALTA 11.06 - 18.06.2019 (7 dni)

 

 

Z Sycylii popłyniemy w kierunku Gozo i Malty nieco się wygrzać i pożyć...

 

Ciągle zabiegany, nie masz czasu na nic? Może jednak znajdziesz chwilę by wybrać się z nami na południe zobaczyć kawałek wschodniej i południowej Sycylii, ocenić jak żyją tam ludzie, poznać smaki kuchni śródziemnomorskiej? Odwiedzimy Archimedesa w Syrakuzach, a także Marinę di Ragusa na południu aby poznać tamtejszy klimat i zwyczaje. Chwyć w ręce koło sterowe i pod okiem doświadczonego kapitana popłyń z nami z Sycylii na Gozo i Maltę - dwie perełki posadowione na południe od Sycylii. Wybierz się na nurkowanie, zobacz podwodny świat, zatopione u Maltańskich wybrzeży wraki, które pełnią rolę atrakcji dla nurków z całego świata. Jeśli nie jesteś doświadczonym nurkiem wystarczy że wsadzisz głowę pod wodę by ujrzeć bajkowy podwodny świat. Nie czekaj w życiu na ten moment, rób to o czym marzysz już teraz, zaraz! 

 

Tak niewiele potrzeba aby oderwać się od rzeczywistości i odpocząć. Wsiądź z nami na jacht i żyj jak lubisz!

 

 

Slow life na jachcie

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Katania (10.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Katania  (11.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Katania (11.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Katania (11.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Malta - Kraków (19.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Warszawa (18.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Katowice (18.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Wrocław (19.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Gdańsk (19.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Berlin (19.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Katania - Syrakuzy - 30 Mm

Syrakuzy - Marina di Ragusa - 60 Mm

Marina di Ragusa - Gozo - 50 Mm

Gozo, Malta dookoła - 35 Mm

RAZEM - 175 Mm

 

Trasa rejsu Neapol - Amalfi - Tropea - Wyspy Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Katania (w cieniu Etny)
Etna jest wszechobecna i w znacznym stopniu ukształtowała zarówno historię, jak i faktyczne istnienie Katanii. Wielokrotnie wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z czego najbardziej niszczycielskie wydarzyło się w XVII wieku. W 1669 roku Katania została pokryta lawą, a następnie, zaledwie 24 lata później, w 1693 r. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło miastem do jego fundamentów. Reakcja na tę ostatnią katastrofę była niesamowita: cała stara część miasta została przebudowana w stylu barokowym, z dużymi, szeroko otwartymi placami i alejami. Najbardziej niezwykłym aspektem był jednak zastosowany materiał budowlany: lawa! Catania jest zasadniczo "szarym" miastem i wyjątkowym na świecie.

 

Syrakuzy

Syrakuzy to urocze miasto, "największe i najpiękniejsze greckie miasto", jak je nazwał Cicerone, zostało założone przez osadników z Koryntu w 734 rpne Wspaniałe stare miasto w Ortigii i na kontynencie Syrakuzy wciąż dają świadectwo kulturze i sztuce, które rozkwitły w tym mieście przez lata. Zakochasz się w tym miejscu.

Cywilizacja grecka słynęła ze swoich cudownych świątyń i zbudowano tutaj najstarszą świątynię na Sycylii: świątynię Apolla. W niewielkiej odległości znajduje się Świątynia Jońska (lub Artemision), odkryta na nowo w piwnicy pałacu Senatu, który wciąż pokazuje swoją oryginalną strukturę. Jest też kilka pozostałości świątyni Zeusa Olimpijskiego; dominował w Grand Harbour z widokiem na Ortygię, Plemmirio i Saline. Największą jednak spuścizną greckiego dziedzictwa kulturowego jest grecki teatr.

 

Marina di Ragusa

Niebiańskie plaże południowej Sycylii znajdziemy właśnie tutaj i w okolicy Pozzollo położonego po drodze z Syrakuz. W trakcie dnia możemy się wybrać na wycieczkę do położonego około 20km wgłąb lądu miasteczka Ragusa. To jedno z najpiękniejszych miast Sycylii z przepięknym widokiem na stare miasto często umieszczanym na widokówkach z tego rejonu będzie naszym kolejnym przystankiem na żeglarskiej mapie naszego rejsu. 

Ibla stara część miasta zbudowana jest na wzgórzu, wędrówka po mieście dostarcza niesamowitych widoków i …. zadyszki po wspięciu się na niezliczone schody przecinające miasto na kolejne warstwy. W roku 1693 południowo – wschodnią Sycylię nawiedziło silne trzęsienie ziemi, w wyniku którego Ragusa została podzielona na dwie części: stare miasto, czyli zrujnowaną Ragusę Iblę i nowe miasto, zbudowane obok, tzw. Ragusę górną. Stare miasto odbudowano w stylu barokowym, zachowując część krętych, wąskich uliczek, natomiast nowe miasto ukształtowano również w stylu barokowym, ale stosując układ jednej, głównej ulicy Corso Italia oraz regularnej siatki mniejszych uliczek. Tam też w XVIII wieku powstała katedra San Giovanni Battista. Zabytkowe centrum Ragusy zostało wpisane na listę UNESCO.

Wędrując wąskimi uliczkami mijamy liczne kościoły, katedry, place i parki z imponującymi palmami podczas tych spacerów warto skosztować lokalnego przysmaku Scacce Ragusane - jest to wypiek z cienkiego ciasta podobnego do pizzy z różnymi kompozycjami dodatków, które składa się kilkukrotnie i piecze w piecu opalanym drewnem.

 

Gozo
Gozo słynie z widoczności podwodnej, ciepłego morza i zachwycającej scenerii podwodnej. Gozo jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych w basenie Morza Śródziemnego. Istnieją miejsca do nurkowania odpowiednie dla wszystkich poziomów doświadczenia, od początkujących do praktykujących nurków szukających nowych wyzwań. Podwodny krajobraz tutaj jest spektakularny, widoczność doskonała. Zatopione jaskinie, kominy, łuki i tunele wraz z zapierającymi dech w piersiach zrzutami i kwitnącym życiem morskim.

Jeżeli nurkowanie nie jest Twoim żywiołem możesz wybrać się na rowerową lub samochodową wycieczką po wyspie. To co zrobisz zależy wyłącznie od Ciebie! W drodze na Maltę odwiedzimy słynną Blue Lagoon na wyspie Comino. 

 

Malta

Na Malcie odkryjesz 7000 lat historii, a jednocześnie żyjesz z pasją w teraźniejszości. Spędzisz tysiąclecia dzięki niesamowitej gamie rzeczy do odkrycia. Gdziekolwiek się wybierasz, krajobrazy i architektura Wysp stanowią spektakularne tło. Kolory są uderzające, miodowo-kolorowy kamień na tle najgłębszego błękitu śródziemnomorskiego. Wyspy Maltańskie zostały opisane jako jedno wielkie muzeum pod gołym niebem. To, co czyni je wyjątkowymi, to fakt, że dziś znajdziesz tam tak wiele z ich przeszłości. Zanurz się w tajemniczą prehistorię Wysp, powróć śladami św. Pawła lub zobacz, gdzie Rycerze św. Jana bronili chrześcijaństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk