Czartery jachtów

 

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Neapol - Capri - 15 Mm

Capri - Salerno - 25 Mm

Salerno - Plaża Arcomagno - 75 Mm

Plaża Arcomagno - Tropea - 70 Mm

Tropea - Stromboli - Lipari - 55 Mm

Lipari - Vulcano - 5 Mm

Lipari - Katania - 95 Mm

RAZEM - 340 Mm

 

Trasa rejsu Neapol - Amalfi - Tropea - Wyspy Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na początek proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień przed rejsem. Rejs rozpoczniemy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskowa sceneria, niesamowita kuchnia, światowej klasy zakupy i woda w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. Przygotuj się na przejście do małej łódki przy wejściu do jaskini aby zmieścił się w jaskini.

 

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Plaża Arcomagno

zjawiskowa plaża ukryta za skalnym łukiem będzie okazją do zrobienia kilku cudownych zdjęć, które będą rozgrzewać nasze myśli w zimowe, chłodne wieczory przy kominku. 

 

Tropea

to nadmorski kurort z imponującą scenerią w regionie Kalabrii. Ten odcinek wybrzeża Morza Tyrreńskiego nazywa się Costa degli Dei, "Wybrzeże bogów" i wszyscy wiedzą, że jest to jedno z najlepszych miejsc na letnie wakacje we Włoszech. Linia brzegowa zakrzywia się na zewnątrz w dużym pagórkowatym wybrzuszeniu, pochwalić się może dramatycznymi klifami, słonecznymi plażami i ciągiem małych kurortów i kempingów. Tropea jest najbardziej ruchliwym i najbardziej atrakcyjnym miastem nadmorskim, z historycznym centrum położonym na klifach nad morzem. Tropea ma tę uroczą, ponadczasową, wyblakłą atmosferę, charakterystyczną dla sennych południowych włoskich nadmorskich miejscowości. Nie ma wielu konkretnych atrakcji turystycznych, ale miasto to labirynt ładnych uliczek - niektóre z nich rozpadają się - i małych, ukrytych placów, na których zwykle można znaleźć stoły restauracyjne. Serce miasta znajduje się na cyplu, ale jeśli zagłębisz się nieco dalej, znajdziesz ślady starego muru miejskiego i fortyfikacje, które broniły strony lądowej.

 

Wyspy Liparyjskie (Wyspy Eolskie)

Wynurzające się z kobaltowo-błękitnych wód u wybrzeży północno-wschodniej Sycylii, chronione przez UNESCO Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi i Alicudi) to mały raj, magiczny plac zabaw na świeżym powietrzu oferujący dreszczyk emocji i wyciek co krok. Wspaniałe wody zapewniają sport pływakom, żeglarzom i nurkom, wędrowcy mogą wspinać się na syczące wulkany, a smakosze mogą napić się słodkiego wina Malvasia.

 

Stromboli

"Stromboli! Jaki wpływ wywarła na wyobraźnię te kilka słów! "- napisał Jules Verne w Podróży do centrum Ziemi. Ta wysepka, położona na północ od Sycylii jest rzadkim naturalnym cudem. Jest jednym z niewielu stale aktywnych wulkanów, które wybuchają co 15 do 20 minut przez ostatnie tysiąclecia. Każda mała eksplozja wystrzeliwuje wybuchy magmy w niebo i wysyła strumienie lawy do morza. Musisz to zobaczyć! Jeśli będzie chwila możliwe że wybierzemy się na nocny trekking na wulkan. 

 

Lipari

Głównym obszarem zainteresowania jest miasto Lipari, główny węzeł komunikacyjny archipelagu i najbliższej okolicy, którą wyspiarze mają za stolicę. Ruchliwy port, z ładnym, pastelowym morzem i dużą ilością miejsc noclegowych sprawia, że jest to najwygodniejsza baza do skoków na wyspę. Z dala od miasta, Lipari odkrywa surowy i typowo śródziemnomorski krajobraz nisko położonej makii (gęste śródziemnomorskie krzewy), ciche, wietrzne wyżyny, urwiste klify i marzycielskie błękitne wody.

 

Katania (w cieniu Etny)
Etna jest wszechobecna i w znacznym stopniu ukształtowała zarówno historię, jak i faktyczne istnienie Katanii. Wielokrotnie wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z czego najbardziej niszczycielskie wydarzyło się w XVII wieku. W 1669 roku Katania została pokryta lawą, a następnie, zaledwie 24 lata później, w 1693 r. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło miastem do jego fundamentów. Reakcja na tę ostatnią katastrofę była niesamowita: cała stara część miasta została przebudowana w stylu barokowym, z dużymi, szeroko otwartymi placami i alejami. Najbardziej niezwykłym aspektem był jednak zastosowany materiał budowlany: lawa! Catania jest zasadniczo "szarym" miastem i wyjątkowym na świecie.

 

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

NEAPOL - AMALFI - TROPEA - WYSPY LIPARYJSKIE - KATANIA 01.06 - 10.06.2019 (9 dni)

 

 

KALABRIA I WYSPY LIPARYJSKIE - EKSPLORUJEMY POŁUDNIE WŁOCH

 

Ciągle pływam w te same miejsca

bo gdzie indziej miałbym być

ja nie szukam, ja wszystko mam

teraz szot trzymam w rękach

bo nie chcę wypuścić już nic

 

ja chcę przygód

VAIANĘ mam, VAIANĘ mam

najlepszą łódeczkę jaką zesłał nam Pan

 

ja się nie nudzę, ja się tobą nie nudzę

codziennie od nowa cię kocham, no kocham

więc płyń, weź no płyń

 

weź pożegluj, weź się opal

weź tu ze mną, weź tu płyń

weź nie biegaj

weź się przepłyń

razem ze mną płyń do Włoch! ;-)

 

Podczas tego rejsu zobaczymy cudowne miejsca na mapie Włoch, pożeglujemy na południe od Neapolu. Zawiniemy na rajskie Capri, zobaczymy  zjawiskowe wybrzeże Amalfi. Dalej na południe zaliczając po drodze ukrytą plażę Arcomagno, dotrzemy do Tropei i Capo Vaticano, turkusowych pereł Kalabrii. Kolejnym punktem na mapie naszego rejsu będzie czynny wulkan Stromboli. Pożeglujemy tam w nocy, kiedy najlepiej widać rozgrzany do czerwoności materiał wyrzucany przez wulkan. Przystanek na wyspach Lipari i Volcano da nam odpoczynek przed ostatnim skokiem przez cieśninę Mesyńska do Katanii, gdzie w świetnych humorach zakończymy nasz rejs. 

 

 

Wulkan StromboliWyspy Liparyjskie

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 130 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli ale w zupełności wystarczy jeżeli na gorące rejsy zabierzecie prześcieradło i pidżamkę. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Neapol (01.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Neapol (31.05.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Neapol (31.05.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Neapol (31.05.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Neapol (01.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Katania - Kraków (10.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Warszawa (11.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (11.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Wrocław >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Berlin (10.06.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl