NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

MAJÓWKA W CHORWACJI - 27.04 - 04.05.2019 (7 dni)

 

 

2 PIĘKNE I NOWE KATAMARANY LAGOON 400 WYRUSZĄ NA PODBÓJ CHORWACKIEGO WYBRZEŻA

 

Krótko i na temat. Coroczna majówka tym razem w Chorwacji. Start i koniec rejsu w Seget Donji, marinie położonej nieopodal Trogiru. Omijamy wielkie mariny i będziemy się starać poznać małe urokliwe porciki i miasteczka, w końcu chodzi o to, żeby miło spędzić czas, z dala od zgiełku i hałasu. Będziemy odkrywać chorwacką Dalmację, chodzić wąskimi uliczkami, jeść lokalne przysmaki, pić lokalne wino. Nie obejdzie się bez kąpieli w chłodnym jeszcze morzu i kąpieli w promieniach słońca aby rozgrzać nieco nasze ciała przed latem i nabrać trochę opalenizny. Duże katamarany zapewnią nam wygodę i dużo miejsca do zabawy na wieczór po trudach żeglugi :-)

 

Wchodzisz na pokład?

 

 

Trogir by night

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy dwoma katamaranami Lagoon 400 z 2016 i 2017 roku. Jachty zostały doskonale wyposażone przez przez naszego chorwackiego partnera, firma Navigare-Yachting (najlepszej firmy czarterowej w Chorwacji w 2016 roku). 

Na jachtach mnóstwo wygód, między innymi: 4 x WC, pościel, ponton z silnikiem zaburtowym, WiFi (10GB transferu danych dziennie). 

 

 

Rejs poprowadzą: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych, pościel, internet)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 150 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Seget Donji - Milna - 20 Mm

Milna - Stari Grad - 15 Mm

Stari Grad - Vela Luka - 35 Mm

Vela Luka - Makarska - 50 Mm

Makarska - Split - 30 Mm

Split - Supertar - Seget Donji - 30 Mm

RAZEM - 180 Mm

 

Trasa rejsu Majówka 2019

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

  • Milna

Po przebyciu około 20 mil morskich zawitamy do jednego z mniejszych miasteczek na wyspie Brač. Milna to niewielka wioska rybacka leżąca na zachodnim brzegu wyspy. Spacerując miejską promenadą odkryjemy liczne restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami i poczujemy lokalny, śródziemnomorski styl życia. Ta mała mieścina skrywa wiele odizolowanych zatoczek, które można odkryć nurkując lub pływając łódką.

 

  •  Stari Grad

Po opuszczeniu wyspy Brać kierujemy nasz katamaran w kierunku malowniczej wyspie Hvar i miasta-Stari Grad. Jest to najstarsze tutejsze miasto, które zostało założone w 384 r. p.n.e Od lat było miastem, do którego spływali żeglarze i marynarze pozostawiając tu wiele historycznych śladów. Już od wpłynięcia w zatoczkę, w której leży Stari Grad uderzy nas żeglarski klimat tego miasta. Wybrzeże przystosowane dla łódek, małe rybackie kutry, których właściciele codziennie wyruszają na połów ryb dostarczając miastu świeżych składników do tradycyjnych dań i pełen port będą jedynie potwierdzeniem tych słów. Na mieście odcisnęło także piętno Imperium Rzymskie w czasach swojej świetności. Wszędzie gdzie sięgniemy wzorkiem dostrzeżemy Rzymskie mozaiki i pozostałości Rzymskich domków letniskowych. Ciekawi historii mogą odwiedzić twierdzę chorwackiego poety, kościół Św. Stejpana czy klasztor dominikanów z pokaźnymi zbiorami malarstwa, sztuki oraz imponującą biblioteką. Poszukiwaczom odpoczynku polecamy plaże Lanterna oraz Banj.

 

  • Vela Luka

Kolejnym przystankiem na naszej mapie to malownicze miasteczko i największa miejscowość na wyspie Korčula, druga co do wielkości na wyspach Adriatyku. Położona jest w zachodniej części wyspy, w zatoce, która jest bezpiecznym portem dla żeglarzy. Vela Luka to miejscowość utalentowanych artystów i muzyków, miejscowość ciekawej tradycji i bogatej historii. Ślady życia na tych terenach pochodzą z dalekiej przeszłości, świadczą o tym liczne znaleziska archeologiczne. Znalezione przedmioty zostały wystawione w zbiorze muzealnym Centrum Kultury, gdzie wystawiony jest również zbiór rysunków, grafik i niewielkich rzeźb. Latem odbywa się tu wiele kulturalno-rozrywkowych wydarzeń, koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej i prawdziwa atrakcja - turniej rycerski Kumpanija w wykonaniu grupy folklorystycznej.

 

  • Makarska

Z wyspy skierujemy się do Chorwacji kontynentalnej i odwiedzimy przepiękne wybrzeże oraz miasto Makraska. Nazwa tej miejscowości na przestrzeni ewoluowała od osady Maccurum, po wioskę Makar aż po budzącą uśmiech na twarzy Makarską. Widokiem, który poraża przy pierwszym spojrzeniu na miasto jest masyw górski, który rozciąga się i piętrzy obok morza. Ten niecodzienny widok dopełnia uroku miasteczka. Kamienne góry poprzeplatane biało-szarymi kamienicami, katedrą i niższymi domostwami z czerwonymi dachówkami oraz kamienista plaża oblewana łagodnie przez ciepłe i błękitne wody Adriatyku to idealne połączenie, które tworzy to miejsce. Starówka rozciąga się dookoła placu renesansowego poety – Moscica. Składa się przede wszystkim z białych kamiennych płyt, na których trzeba uważać aby się nie poślizgnąć. Po latach użytkowania sprawiają wrażenie wypolerowanych ścieżek prowadzących do regionalnych sklepików i wszechobecnych lodziarni. Nieopodal głównego placu znajduje się katedra Św. Marka, barokowy kościół będący od dawna symbolem tego miasteczka.

 

  • Split

Zbliżając się powoli do końca naszego rejsu jest odwiedzimy miasto, które stanowi idealny przykład tego, jak połączyć rozwój gospodarczy i nie zniszczyć przy tym całego dobytku kulturowego. Split rozwijał się dynamicznie po Drugiej Wojnie Światowej dzięki fabrykom, stoczniom i ruchliwemu portowi. Jednak wokół pałacu Dioklecjana, na który składa się najlepiej zachowany zespół architektoniczny z czasów Imperium Rzymskiego pozostała nienaruszona tym rozwojem starówka z Perystylem w centrum, która od lat przyciąga tu ludzi i rozkochuje ich w sobie. U podnóży kamienic ciągną się sklepiki z pamiątkami, kawiarnie i restauracje, serwujące wszystko czego zapragniesz. Nocą, starówka i okoliczne uliczki stają się centrum życia nocnego tego miasta Jeżeli zainteresowały Cię rzymsko-bizantyjskie korzenie tego miasta powinieneś się przejść pod Złotą Bramę, która strzeże wejścia do Pałacu Dioklecjana i do Muzeum Chorwackich Zabytków Archeologicznych. Jeżeli dla Ciebie, odwiedzenie innych krajów nie może się odbyć bez poznania kulinarnego oblicza danego państwa zachęcam Cię do odwiedzenia dużego targowiska pod gołym niebem nieopodal Srebrnej Bramy, zaledwie kilka kroków od Pałacu Dioklecjana. Znajdziesz tam świeże figi, pakowane w woreczki z pojedynczym liściem laurowym, przeróżne sery, a także produkowane w zaciszu domowym miody i słodycze.

 

  • Supetar – wyspa Brac

Ostatnim punktem naszej Majówki będzie miasteczko Supetar jest największym miastem na wyspie jego archaiczne piękno przyciąga miłośników historii, którzy znajdą tam średniowieczne kościoły, wczesnochrześcijańskie mozaiki czy pozostałości rzymskich willi. Spacerując kamiennymi uliczkami odwiedźcie kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny z XVIII w., który został zbudowany na pozostałościach wczesnochrześcijańskiego kościoła. Dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas Supetar oferuje wiele ścieżek pieszych, z których polecamy:

- ścieżkę pieszą Maslinovi puti rozpoczynającą się w miejscowości Mirca, i prowadzi przez okoliczne gaje oliwne, a na końcuwe wsi Prihod można zobaczyć jak wygląda tradycyjny sposób produkcji oliwy z oliwek.

- ścieżkę Dolčevita na 6 kilometrach długości obserwujemy zielone wnętrze okolicy Supetaru. Ścieżka przebiega przez malownicze miasteczka Donji Humac i Dračevica, ale także obok lokalów gastronomicznych, w których można spróbować wina, domowej jagnięciny, oliwy z oliwek czy serów.
 

  • Trogir

Na koniec rejsu, po oddaniu jachtu udamy się do Trogiru pochodzić po uliczkach tego urokiwego miasteczka. Wąskie uliczki pełne życia, sklepików i knajp, starówka wyłożona przepięknymi kamiennymi płytami, która już dawno wkradła się na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uznawana jest za piękniejszą nawet od tej w Splicie oraz nadmorski deptak z którego można podziwiać morze. Właśnie takimi atrakcjami powita nas Trogir, nasz pierwszy punkt na mapie podboju pod żaglami Chorwackiego wybrzeża. Jest to też jedno z miast, które łączy rozwój z nienaruszoną od lat zabudową i co najważniejsze przyrodą. Tutejsze wody i kamieniste plaże są wciąż niezwykle czyste, przez co często to miasteczko jest wybierane jako sceneria do filmów. Często też nazywany Wenecją Chorwacji, jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, głównie przez niesamowity klimat jaki tu panuje. Ale o nim, przekonasz się już na miejscu.

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk