NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

MAJÓWKA NA BALEARACH 25.04 - 05.05.2019 (10 dni)

 

 

FANTASTYCZNA MAJÓWKA NA BALEARACH.

5 DNI URLOPU = 11 DNI WOLNEGO

 

Jeśli masz kilka dni urlopu (a początkiem roku na pewno go masz), zapraszamy na majówkę na Baleary. Tym razem odejdziemy od utartych szlaków 90% rejsów w tamtym rejonie, które odbywają się po Balearach zachodnich. Udamy się na wschód, w kierunku przepięknej Minorki z jej bajkowymi zatoczkami i plażami. Portów na Minorce nie ma wiele, natomiast na pewno nie brakuje plaż z białym piaskiem, doskonałych do wypoczynku. W planach przede wszystkim żeglowanie ale nie zabraknie czasu na snurkowanie, szukanie rybki Nemo, zajadanie się owocami morza, wieczorny chill na jachcie bujającym się na kotwicowisku, kąpiel o poranku przed kawą koło jachtu, plażing i smażing. 

Nasza VAIANA zabierze Was tam, gdzie jeszcze nie byliście i szczerze mówiąc mało kto tam zagląda. Mimo że Minorka uważana jest za najpiękniejszą wysepkę z archipelagu Balearów, najbardziej zieloną i najmniej skażoną masową turystyką. Na rejs przeznaczamy sporo czasu aby każdy mógł się nacieszyć tym co lubi. Bez pośpiechu planujemy opłynąć Majorkę i Minorkę, wypływamy i kończymy w największym porcie - Palma de Mallorca. 

 

Rejs dopasowaliśmy do bezpośrednich lotów z Polski, zaczynamy w czwartek, kończymy w niedzielę, dokładnie tak jak latają samoloty z Krakowa, Warszawy, a na dodatek z Berlina. 

 

Nie zastanawiaj się dłużej, wypełniaj formularz zgłoszeniowy i już możesz przystąpić do planowania swojego żeglarskiego urlopu z nami :-)

 

 

 

Palma de Mallorca

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi:

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 150 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Palma de Mallorca (25.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Palma de Mallorca (25.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Palma de Mallorca (25.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Palma de Mallorca - Kraków (05.05.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa (05.05.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Berlin (05.05.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Palma de Mallorca - Cabrera - 30 Mm

Cabrera - Portocolom - 25Mm

Portocolom - Porto Cristo - 10Mm

Porto Cristo - Mahon - 55Mm

Mahon - Ciutadella - 45Mm

Ciutadella - Pollenca - 35Mm

Pollenca - Puerto de Soller - 35Mm

Puerto de Soller - Palma de Mallorca - 50 Mm

RAZEM - 285 Mm

 

Trasa rejsu Majówka 2019 - Baleary wschodnie

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Palma de Mallorca

Stolica Majorki, będąca jednocześnie największym miastem całego Archipelagu, fanom tenisa kojarzy się tylko z jedną osobą, a mianowicie słynną Carlą Suarez Navarrą. Nie martw się jeżeli nie jesteś oddanym fanem sportu, tutaj każdy odnajduje swój mały świat. Wprawdzie wyspa ta, ze względu na liczbę kurortów turystycznych została sklasyfikowana jako typowo wypoczynkowa, jednak z dala od typowych pułapek turystycznych rozciąga się przepiękne Stare Miasto. Nad średniowiecznymi, wąskimi uliczkami górują małe domki z kolorowymi okiennicami oraz małe pałacyki z unikatowymi zdobieniami.  Jednym z dwóch obowiązkowych punktów do zwiedzenia jest gotycka Katedra La Seu, która z zewnątrz przeraża rozmiarami, a rozkochuje w sobie ze względu na wnętrze bogate w przepiękne rozety. Drugim jest słynny okrągły zamek Castell de Bellver, wzniesiony w XIV wieku, który przez wiele lat pełnił funkcję więzienia. Dzięki położeniu zamku na wzgórzu, z tarasu widokowego rozciąga się przepiękny widok na stolicę wraz z jej portem. Oprócz walorów turystycznych, stolica archipelagu, jak i cała wyspa słynie również z potężnych upraw migdałów.

 

Cabrera

Po drodze na Minorkę zatrzymamy się w malowniczym parku narodowym, położonym nieopodal Majorki. Tego punktu po prostu nie mogło zabraknąć w naszym repertuarze, ponieważ jest to jedna z niewielu zachowanych i nienaruszonych części naturalnych elementów hiszpańskiego wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Ze względu na ograniczenia jakie wprowadziły władze Parku, warto zacząć organizować eskapadę w głąb parku trochę wcześniej, ponieważ dziennie może tam dobić tylko 50 łodzi. Krajobraz Parku tworzą tereny zielone, złożone głównie z gatunków roślin zagrożonych wyginięciem oraz małe wysepki położone na przejrzystej, lazurowej wodzie. Jest to raj dla płetwonurków, mogą podziwiać tutaj gatunki podmorskich zwierząt niekiedy niespotykanych w innych rejonach świata. Oprócz bogatej flory i fauny, w Parku można również zwiedzić Błękitną Grotę oraz ruiny XIV wiecznego zamku.

 

Portocolom

jest tradycyjną wioską rybacką zachowującą wiele ze swojego pierwotnego uroku. Wioska położona jest wokół jednej z największych, najbardziej osłoniętych zatok na wyspie, gdzie do malowniczej przyrody dodatkami są przystanie, latarnia morska i jachty. Główną plażą w Portocolom jest niebieska flaga Cala Marcal, która cieszy się piaszczystymi płytkimi wodami, czyniąc ją przyjazną dla rodzin. 

W pobliżu znajdują się również plaże S'Arenal Grand i S'Arenal Petit. Portocolom jest jednym z najbardziej uznanych kurortów na Majorce i oferuje szeroki wybór hoteli, barów i restauracji. Jest także doskonałą bazą wypadową do zwiedzania wielu atrakcji historycznych i przyrodniczych we wschodniej części wyspy. Podczas pobytu w Portocolom warto wynająć samochód, aby móc swobodnie poruszać się po innych fantastycznych obszarach na wschodzie - można odwiedzić Park Naturalny Mondrago lub śliczną piaskowcową wioskę Santanyi.

 

Porto Cristo, Majorka

Majorka wita nas ponownie. Tym razem zatrzymujemy się w miejscowości Porto Cristo, która z pozoru wydaje się niewielkie, jednak jej podziemia są powodem dla którego tu stacjonujemy. Coves del Drach jest największą krasową jaskinią na wyspie, która oprócz zwiedzania i podziwianiu efektów krasowienia oferuje koncert nad podziemnym jeziorem. Niezwykłe jest w nim to, że muzycy przypływają na łódkach w stronę widowni, rozpoczynając przedstawienie jeszcze na jego środku. Oczywiście, po zakończonym spektaklu widzowie są zapraszani na krótki rejs po jeziorze. Alternatywną jaskinią jest Coves del Hams, jaskinia haczyków. Pełna zakrętasów, przecinków i misternych wzorów zwisających z sufitu, podświetlonych na kolorowo. Tutaj też odbywa się pokaz nad jeziorem, z animacjami wyświetlanymi na ścianach. Jedyną różnicą pomiędzy tymi jaskiniami jest cena, Coves del Drach jest niewiele tańsza od Coves del Hams.

 

Mahon

Minorka to najspokojniejsza wyspa z Balearów, oaza dla miłośników dyskretnego luksusu. To miejsce, które nie lubi się zbytnio pochwalić swoim urokiem, ale jest pełne historii, mody i wspaniałego jedzenia. Jeśli przypłyniesz z nami na Minorkę, odwiedzimy Mahón, elegancką stolicę wyspy. Twój idealny dzień w Mahón to spacer pomiędzy starymi budynkami, stylowe zakupy i leniwe lunche z owocami morza przy porcie.

 

Ciutadella

Na dalekim zachodnim krańcu Minorki leży miasto Ciutadella, stara stolica wyspy. Jego odległe pochodzenie pozostawiło w tym miejscu ważne dziedzictwo archeologiczne, w formie megalitów, takich jak "taulas" (megalit), Talaiot i navetas. Zabytkowa dzielnica tego pięknego miasta portowego, zwana Es Born, otoczona jest średniowiecznymi uliczkami wypełnionymi pałacami, kościołami i fortecami. Niedaleko centrum znajdują się wspaniałe zatoki, jaskinie i plaże, a także odległe miasteczka rybackie. Do tego wszystkiego należy dodać pyszną tradycyjną kuchnię z Minorki, opartą na owocach morza i rybach.

 

Pollenca

Witamy ponownie na Majorce! Tym razem zawitamy na niej od północnej strony, odwiedzając jedno z najbardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Oprócz pięknych plaż i cudownego Plaza Capllonch, Port de Pollenca to przede wszystkim punkt dedykowany pasjonatom sportu. Oprócz zajęć nurkowania można tu spróbować swoich sił w sporcie, który coraz bardziej zyskuje na popularności czyli Paddleboarding – pływanie na desce z wiosłem, w pozycji stojącej. Osoby poszukujące większej ilości adrenaliny z pewnością ucieszą się na wieść o możliwości wypróbowania popularnych Flyboardów czy sprawdzenia czy faktycznie Kitesurfing dostarcza większej ilości wrażeń niż tradycyjny windsurfing.

 

Puerto de Soller

Odległy port de Sóller w północno-zachodniej części Majorki to malownicze, małe nadmorskie miasteczko, które stało się znane i popularne szczególnie ze względu na historyczny tramwaj, dużą zatokę z chronionym portem i malowniczą okolicę. Będąc starym portem rybackim, jest to także doskonałe miejsce do spożywania ryb i owoców morza, a dobrze wyposażona przystań jest idealną bazą wypadową dla jachtów i rejsów żaglowych do sąsiednich zatok, takich jak Sa Calobra, słynny z hollywoodzkiego filmu Cloud Atlas.

 

Palma de Mallorca, Majorka

W tym pięknym mieście zakończymy naszą piękną żeglarską przygodę. Ostatni wieczór można wykorzystać na zwiedzenie tego, czego nie udało się zobaczyć przed zaokrętowaniem, bądź odwiedzenie miejsc słynących z wyczynów kulinarnych kucharzy. Jeżeli przez cały wyjazd nie udało wam się poznać wszystkich tajników kuchni śródziemnomorskich, warto udać się do Restaurante Tast Avenidas oferującej najlepsze słynne Tapas, owoce morza w mieście jak i szeroki wybór hiszpańskich win. Idealnym miejscem na siestę będzie nadmorska promenada, strzeżona przez dwa lwy. Wierzę, że takie pożegnanie z Balearami będziecie często odtwarzać w swoim zaciszu domowym.

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk