NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

ALICANTE - BALEARY - PALMA DE MALLORCA 14-21.04.2019 (7 dni)

 

 

WIOSNA NA BALEARACH

 

Zanim zjadą się tutaj tłumy turystów chcemy zaprosić Was na tanie odkrywanie zachodniej części Balearów w przedświątecznym czasie. Rejs rozpoczniemy w Alicante, mieście będącym doskonałym połączeniem starożytności z nowoczesnością. Naszym głównym celem rejsu jest archipelag Balearów ze słynnymi plażami i kurortami. My jednak będziemy się delektować ciszą i spokojem, które ogarniają te miejsca przed głównym sezonem turystycznym. Odwiedzimy Formenterę z jej piaszczystymi plażami, imprezową Ibizę oraz niezwykły Park Narodowy Cabrera. Rejs zakończymy w Palma de Mallorca, stolicy archipelagu Balearów. Przed wyokrętowaniem znajdziemy trochę czasu na zwiedzenie kawałka tego pięknego miasta. Port i umiejscowione w nim mariny z setkami jachtów pozwolą nacieszyć oko żeglarzom poszukujących klasycznych jachtów. 

 

Na koniec rejsu wczesne śniadanie wielkanocne jeszcze na pokładzie jachtu pod palmami w Palma de Mallorca, za to Śmigus Dyngus już w Polsce. 

 

Baleary

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Alicante (14.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Alicante (13.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Alicante (14.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Poznań - Alicante (14.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Alicante (14.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Alicante (14.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Palma de Mallorca - Kraków (21.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa (21.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Berlin (21.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą linii autobusowych FlixBus. 

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Alicante - Denia - 55 Mm

Denia - Formentera - 60 Mm

Formentera - Ibiza (Sant Antoni de Portmany) - 30 Mm

Ibiza (Sant Antoni de Portmany) - Ibiza (Santa Eulalia) - 35 Mm

Ibiza (Santa Eulalia) - Park narodowy Cabrera - 70 Mm

Park Narodowy Cabrera - Palma de Mallorca - 30 Mm

RAZEM - 280 Mm

 

Trasa rejsu Alicante - Palma de Mallorca

 

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz kiedy przejdziesz ze starożytnej starówki do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów – Promenada Hiszpanii.

 

Denia

Miasto leży u podnóża wzgórza zwieńczonego zamkiem, który był rezydencją niegdysiejszego markiza Denia; Na uwagę zasługują wieże Mig, Galliner i Carsell. Miasto ma dobrze zachowane starożytne mury i baszty. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Denię i okolicę. Wśród zabytków w mieście godnym odwiedzenia jest XVIII-wieczny kościół Asunción; XVII-wieczne Atarazany (stocznie); klasztor i kościół San Antonio oraz XVIII-wieczny, neoklasycystyczny budynek ratusza.

Denia ma prawie dwadzieścia kilometrów linii brzegowej. Na północ od miasta znajdują się plaże z drobnym piaskiem i płytkimi wodami, takie jak Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i els Palmars, Na południu leżą serię małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, zwanego Les Rotes, który jest rajem dla wędkarzy i nurków.

 

Formentera

Ta mała wysepka należąca do dwóch archipelagów – Balearów oraz Pitiuzów jest istnym rajem dla plażowiczów. Czyste oraz ciche plaże z białym piaskiem, spokojne lazurowe fale dobijające leniwie do brzegów oraz możliwość schronienia się przed wszechobecnym słońcem pod liściem palmy to idealny scenariusz pobytu na wybrzeżu. Ponad to, Ibiza położona jest od niej o niecałe 11km dalej, więc z plaży można podziwiać tę wsypę.

 

Ibiza - Sant Antoni de Portmany

Witamy na Balearach! W drodze na Palma de Mallorca, Ibiza będzie naszym imprezowym przystankiem. Na osłodę pożegnania się z morzem ruszymy w miasto, odwiedzając kluby z których słynie to miejsce. San Antonio to tętniący życiem kurort położony w pięknej zatoce, z legendarnymi kawiarenkami i klubami o zachodzie słońca, ogromną ilością atrakcji wodnych i cudowną śródziemnomorską atmosferą. Sunset Strip to idealne miejsce na wypicie koktajlu, posłuchanie wszystkich najnowszych letnich dźwięków, a następnie obserwowanie, jak słońce powoli znika pod horyzontem w blasku jaskrawych pomarańczy, czerwieni i różu.

 

Ibiza - Santa Eulalia

Santa Eulalia, trzeci co do wielkości kurort na Ibizie, znajduje się zaledwie 21 km od lotniska i jest ulubionym miejscem dla rodzin i osób szukających spokojniejszego wypoczynku. Posiada piękną, wyłożoną palmami promenadę biegnącą wzdłuż szerokiej i piaszczystej plaży. Santa Eulalia ma ugruntowaną reputację jako centrum gastronomiczne i kulturalne wyspy. Galerie sztuki, piękna i ekskluzywna przystań jachtowa, jedne z najlepszych restauracji na wyspie, fantastyczne sklepy i kwitnąca całoroczna społeczność, zapewniają, że życie w Santa Eulalia odbywa się w wolniejszym i bardziej relaksującym tempie. Jest tu także kilka fajnych barów, ale życie nocne jest bardziej wyluzowane.

 

Park narodowy Cabrera

Po drodze na Majorkę zatrzymamy się w malowniczym parku narodowym, położonym nieopodal największej wyspy archipelagu. Tego punktu po prostu nie mogło zabraknąć w naszym repertuarze, ponieważ jest to jedna z niewielu zachowanych i nienaruszonych części naturalnych elementów hiszpańskiego wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Ze względu na ograniczenia jakie wprowadziły władze Parku, warto zacząć organizować eskapadę w głąb parku trochę wcześniej, ponieważ dziennie może tam dobić tylko 50 łodzi. Krajobraz Parku tworzą tereny zielone, złożone głównie z gatunków roślin zagrożonych wyginięciem oraz małe wysepki położone na przejrzystej, lazurowej wodzie. Jest to raj dla płetwonurków, mogą podziwiać tutaj gatunki podmorskich zwierząt niekiedy niespotykanych w innych rejonach świata. Oprócz bogatej flory i fauny, w Parku można również zwiedzić Błękitną Grotę oraz ruiny XIV wiecznego zamku.

 

Palma de Mallorca

 

Po tygodniu poznawania flory i fauny, a także atrakcji historycznych i sportowych, ze smutkiem trzeba się rozstać z morzem.  Punktem końcowym jest, stolica Majorki – Palma de Mallorca. Warto przejść się jeszcze raz uliczkami średniowiecznej starówki, zajrzeć do którejś z lokalnych, kameralnych restauracyjek, by jeszcze raz poczuć klimat tego pięknego miejsca. 

To zabytkowe miasto odżyło dopiero u schyłku XX wieku, a już dzisiaj posiada najbardziej oblegane lotnisko w całej Europie i jest odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów. Co więc sprawia, że Palma de Mallorca jest tak oblegana, a jednocześnie dalej zachowuje swój urok? Przede wszystkim walory historyczne, upodabniające ją do wielu hiszpańskich miast. Nad Palmą króluje olbrzymia katedra La Seu, wzniesiona na miejscu starego meczetu przez władcę Jakuba I. Z zewnątrz wygląda jak klasyczna, monumentalna budowla wybudowana w stylu kastylijskiego Goty ku, jednak to jej wnętrze skrywa największy skarb. W środku mamy niepowtarzalną okazję podziwiać największą rozetę w Europie, przez którą słońce oświetla wnętrze w unikatowy sposób. Oczywiście, jak na kurort turystyczny przystało, w Palmie odnajdziemy również wiele barów oraz restauracji, przyciągających zapachami kuchni śródziemnomorskiej.

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk