Czartery jachtów

 

 


Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Gran Canaria (Las Palmas) - 65 Mm

Gran Canaria (Las Palmas) - Fuertaventura - 110 Mm

Fuertaventura - Lanzarote - 40 Mm

Lanzarote - Teneryfa (Santa Cruz) - 150Mm

Teneryfa (Santa Cruz) - Teneryfa (San Miguel) - 40Mm

RAZEM - 405 Mm

 

Atlantycka przygoda z Navigarecharter

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Tej nazwy nie da się wypowiedzieć, bez lekkiego rozmarzenia. Górzyste wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, stały się mekką turystów z całego świata. Bujna roślinność, zawsze pewna pogoda oraz plaże z widokami jak z pocztówek są spełnieniem marzeń każdego pokolenia. Jako część załogi tego rejsu, poczujesz jakby ten raj czekał tylko na Ciebie. Zejdziesz z utartych szlaków płynąc oceanem, odkrywając magię tego miejsca bez zbędnych tłumów turystów. Piaszczysta plaża i lazurowa woda, będą zwieńczeniem widoku budzącego się do życia słońca, który zobaczysz o wschodzie, z dala od zgiełku wczasowiczów. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie. 

 

Gran Canaria (Las Palmas)

 

Gran Canaria jest popularnym punktem przesiadkowym, stworzonym przez ludzi z tysiąca różnych kultur. Dziwna mieszanka aromatów i kolorów, która nagle pojawiła się u starych podróżników. Jeden z ostatnich europejskich portów przed długim przelotem oceanicznym.

Nikt nie spodziewał się takiej mieszaniny z dala od centrów świata. I z tego powodu przez ponad pięć wieków podróżnicy powtarzają ten sam teks: To nie powinno tu być…Ale jednak jest! Odwiedzimy Gran Canaria i odkryjemy dziwną magię miejsca.

 

Fuertaventura

 

Jest to jedno z najlepszych miejsc dla miłośników windsurfingu i nurkowania. Tutaj znajdziesz niezapomniane miejsca. Na północy i południu wyspy znajduje się ponad 150 plaż rozciągających się na 340 km linii brzegowej. Tymczasem na wschodnim wybrzeżu znajdziesz klify i małe, ukryte zatoczki. Wyspa ma wysoką pozycję w harmonogramie zawodów Pucharu Świata w windsurfingu, z uwagi na długą listę plaż, na których można uprawiać ten sport: Corralejo, Cotillo, Jandía, Caleta de Fuste, Cofete ...

Dotyczy to również nurkowania. Fuerteventura jest idealnym miejscem dla miłośników nurkowania, dzięki szczelinom, jaskiniom, tunelom, nawisom i formacjom skalnym, które można znaleźć na pokładach oceanicznych. Doskonały klimat, piaszczyste plaże z wydmami, zachwycające naturalne piękno i nowoczesna infrastruktura sprawiają, że Fuerteventura jest wspaniałym miejscem dla Ciebie!

 

Lanzarote

 

Mówi się, że Lanzarote cechuje się najbardziej wulkanicznym wyglądem Wysp Kanaryjskich. Jego "księżycowy" krajobraz, pokryty kraterami, kanionami i dolinami zestalonej lawy, jest jedną z głównych atrakcji, ale nie jedyną. Lanzarote jest jedną z najstarszych Wysp Kanaryjskich, powstałą w wyniku aktywności wulkanicznej, która rozpoczęła się 22 miliony lat temu. Mijające tysiąclecia ukształtowały jej krajobraz i strukturę, nadając jej prawdziwie spektakularny krajobraz, rezerwat biosfery UNESCO.

Stała, ciepła i wiosenna pogoda pozwala cieszyć się pięknem i kontrastami wybrzeża o każdej porze roku. Istnieją plaże z czarnym lub złotym piaskiem, w miastach lub na chronionych obszarach przyrodniczych. Istnieją również miejsca o wielkiej wartości ekologiczne, takie jak Park Narodowy Timanfaya, gdzie można zobaczyć ogromną różnorodność formacji wulkanicznych, oraz Rezerwat przyrody Archipelag Chinijo, schronienie dla wielu gatunków ptaków morskich.

 

Teneryfa (Santa Cruz)

 

To piękny port położony na Teneryfie, największej z zachodnich wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wokół tego ważnego portu znajdują się szerokie aleje, place i egzotyczne teren, nie zapominajmy również o pięknych przykładach architektury modernistycznej.

Każdego roku stolica wyspy ubiera się jak najlepiej na powitanie karnawału, który został uznany za międzynarodowy obiekt turystyczny i jeden z najbardziej spektakularnych w Hiszpanii.

Jego uprzywilejowane położenie pozwala cieszyć się pięknymi plażami, takimi jak las Teresitas. Podczas postoju w porcie możemy poznać położone niedaleko stolicy miasto San Cristóbal de La Laguna, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, lub odwiedzić Park Narodowy Teide, symbol wyspy.

 

Teneryfa (San Miguel)

 

Cudowny czas na Atlantyku dobiegł końca. Liczymy jednak, że kiedyś jeszcze uda Ci się tutaj powrócić i że do końca życia zapamiętasz te widoki jakie miałeś okazję podziwiać podczas naszego rejsu. Rejs zakończymy w marinie San Miguel. 

 

 

 

 


Plan rejsu przedstawia się następująco:

 

Gran Canaria - Madera - 280 Mm

Madera - Cieśnina Gibraltarska - 620 Mm

Cieśnina Gibraltarska - Malaga - 70 Mm

RAZEM - 970 Mm

 

Atlantycka przygoda z Navigarecharter

 

Las Palmas de Gran Canaria

 

Prawdziwą naturę całego archipelagu poznasz w stolicy wyspy Gran Canaria, która jest jednocześnie miastem stołecznym całej Autonomii Kanaryjskiej. Miasto leżące na północnym wschodzie tej wyspy przez długie lata stanowiło pole walki i dopiero w XIX wieku, utworzono tam wolną strefę ekonomiczną i zbudowano pierwszy hotel. Dzięki tym dwóm zmianom, Las Palmas tętni życiem turystycznym aż do dzisiaj. Smakoszom kulinarnym, którzy będą pełnić wachtę kambuzową tego dnia, polecam odwiedzić któryś z kutrów rybackich (zazwyczaj stoją one w porcie lub w jego okolicach) w celu zaopatrzenia się w świeże ryby i owoce morza. Taka kulinarna uczta będzie z pewnością niezapomnianym doznaniem.

 

Madera

 

A tak właściwie Region Autonomiczny Madery, jest archipelagiem Portugalii leżącym na Oceanie Atlantyckim. Na wyspie panuje tak zwana „wieczna wiosna” ze względu na łagodny, podzwrotnikowy klimat oraz niekończące się zielone tereny, które dały nazwę wyspie – Ilha Madeira (Zalesiona Wyspa). Główne miasta Madery to: Porto Santo, Ribeira Brava, Machico, Santa Cruz oraz nasza docelowa marina:

 

  • Funchal

 

Miasto stołeczne leży na południowym wybrzeżu Madery i słynie z przemysłu winiarskiego (podobnie jak cała Portugalia). Pełnoletnim uczestnikom wyprawy polecam zakup, albo chociaż degustację słynnego wina – Madera. Rzeczą, która wyróżnia ten trunek na tle innych jest proces jego produkcji. Już sama gleba wulkaniczna sprawia, że plony są niezwykle trwałe i wydajne mimo niewielkiego obszaru plantacji. Dodatkowo winorośl zbierana jest w drugim tygodniu sierpnia w niezwykle wysokich temperaturach, co przyspiesza proces fermentacji alkoholowej.  Fani piłki nożnej z pewnością ucieszą się z informacji, że właśnie z tego miasta pochodzi słynny Cristiano Ronaldo, który bardzo często zagląda w rodzinne strony.

 

Gibraltar

 

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą do wybrzeża Hiszpanii. Jednak zanim dopłyniemy do brzegów ojczyzny Gaudiego, spędzimy trochę czasu w porcie Gibraltar. Zacznę od informacji, która z pewnością zachwyci żeńską część wyprawy. Cieśnina jest strefą wolną od cła, pełną znanych zagranicznych sklepów, głównie brytyjskich. Istny zakupowy raj! Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

 

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Malaga

 

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa, Antonio Banderasa oraz portem początkowym wypraw Polskiego żaglowca – STS Frederyk Chopin.

Wrażliwym na sztukę duszą polecam udać się do Muzeum Sztuk Pięknych, domu najsłynniejszego przedstawiciela kubizmu. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CO ZABRAĆ NA REJS???

TENERYFA - WSCHODNIA CZĘŚĆ WYSP KANARYJSKICH - TENERYFA 21.11-28.11.2018 (7 dni)

 

 

ZABIERAMY SIĘ ZA EKSPLORACJĘ WSCHODNIEJ CZĘŚCI ARCHIPELAGU WYSP SZCZĘŚLIWYCH

 

Słońce, wiatr, woda...czego nam trzeba więcej w listopadowe dni? Popłyń z nami zobaczyć te wulkaniczne, atlantyckie wyspy i przekonaj się sam czym charakteryzuje się ich klimat. Ile razy w Internecie natrafiałeś na zdjęcia z Wysp Kanaryjskich, ile razy obiecywałeś sobie że kiedyś tam polecisz? Zapewne wiele i zapewne nie raz w Twojej głowie rodziło się marzenie o zobaczeniu tego na żywo. Tym razem masz okazję je zrealizować i przez tydzień żeglować z nami po przejrzystych wodach Atlantyku, wśród zapierających dech w piersiach widoków. Brzmi interesująco?

 

Zdjęcie zamieszczone poniżej zostało zrobione 1 grudnia na Wyspach Kanaryjskich, może być? Jeśli jakoś zniesiesz taki klimat zanim pojedziesz na narty, to wsiadaj z nami na pokład VAIANY i w morze! :-)

 

Madeira very good

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA RufaVAIANA LBVAIANA NorwayVAIANA mesaVAIANA layout

 

 

Rejs poprowadzi: i

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Teneryfa >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Teneryfa (21.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Teneryfa (21.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Teneryfa (21.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Teneryfa - Kraków (29.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Warszawa (28.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Wrocław (28.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Berlin (28.11.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl