NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS MORSKI: GOTEBORG - KANAŁ GOTHA - SZTOKHOLM 04.06-14.06.2024

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS ONE WAY GOTEBORG - SZTOKHOLM (PRZEZ KANAŁ GOTHA)

(GOTEBORG - KANAŁ GOTHA - SZTOKHOLM) 04.06 - 14.06.2024 (10 dni)

 

Jeśli marzyłeś o tym rejsie nie czekaj, Szwedzi od lat rozprawiają o zamknięciu tej zabytkowej przeprawy i prędzej czy później to się niestety stanie. 

Trasa tego rejsu jest tak magiczna że ciężko ja opisać w kilku słowach.

Aby dostać się z Göteborga do Kanału Göta, należy udać się w górę rzeki Göta i kanału Trollhätte. Kanał ma długość 82 km, z czego 10 km zostało wykopane i wysadzone. Pozostała część to naturalny tor wodny na rzece Göta. Kanał Trollhätte jest przeżyciem samym w sobie i od ponad 200 lat stanowi szlak transportowy dla łodzi do i z Vänern. Na trasie znajduje się 12 mostów, a różnica poziomów wynosząca łącznie 44 metry jest obsługiwana przez sześć śluz. Za Vänersborgiem wypływasz na jezioro Vänern, a stamtąd mamy 64 mile morskie do Sjötorp, gdzie zaczyna się Kanał Göta. Na środku jeziora Vänern leży Park Narodowy Djurö. Ze swoimi 35 wyspami jest to prawdziwy klejnot na środku jeziora Vänern, a tutaj znajduje się kilka pięknych naturalnych portów dla żeglarzy poszukujących miejsca do zacumowania swoich jachtów. Vänern to największe w Szwecji jezioro o powierzchni 5558 km2. 

Sam Kanał Gota to jedna z najciekawszych tras żeglarskich w Europie o długości 190,5 km. Jego budowa rozpoczęła się w 1809 roku, i trwała do 1832 w którym to kanał otwarto do żeglugi. Odwiedzimy szwedzkie szkiery, oraz liczne akwedukty i mosty obrotowe, rejs w takich okolicznościach przyrody i techniki jest niezapomnianym przeżyciem. Na trasie jest tak wiele do zobaczenia, że naprawdę można powiedzieć, że sama podróż jest ważniejsza niż jej cel. Po drodze można zobaczyć krajobraz kulturowy Szwecji z farmami, zwierzętami i polami, a także zamkami i dworami.

Przepłynięcie całego Kanału Göta to prawdziwy klasyk, coś typowo szwedzkiego i jest to marzenie dla wielu. Są tacy którzy tradycyjnie odbywają taki rejs co roku. Szlak prowadzi z Sjötorp nad jeziorem Vänern do Mem nad Morzem Bałtyckim i odwrotnie. 

Przepłynięcie tej przeprawy wiąże się z wzniesieniem naszego jachtu na wysokość aż 91,5 m.n.p.m. aby później spłynąć znów do poziomu morza. Całość przeprawy wymaga pokonania 58 śluz i 2 akweduktów! Przeczytaj plan rejsu i nie wahaj się ani chwili z dołączeniem do załogi! Na pewno po takim rejsie przejście przez śluzy nie będzie już straszne dla żadnego członka załogi. 

Do zobaczenia na trasie rejsu są także słynne zabytki, takie jak opactwo w Vadstena, Muzeum Kanałów w Trollhättan i fascynujący zamek Läckö.

 

Ważną częścią planowania podróży po Kanale Göta jest nie planowanie jej zbyt szczegółowo. Nie spieszmy się, a Kanał Göta zagwarantuje nam wspomnienia na całe życie.

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię z rejsu.

 

Rejs poprowadzi: 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

 

Goteborg - Varensborg - 50 Mm

Varensborg - Sjötorp - 65 Mm

Sjötorp - Karlsborg - 35 Mm

Karlsborg - Motala - 15 Mm

Motala - Mem - 50 Mm

Mem - Sztokholm - 100 Mm

RAZEM - 315 Mm

 

 

Trasa rejsu z Goteborga do Sztokholmu poprzez Kanał GotaKanał Gota przekrój

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

GOTEBORG

to głównie miasto studenckie i żeglarskie, a dzięki temu ma ono bardzo swobodną atmosferę skłaniającą do spacerów, relaksu w parku, czy spotkań z przyjaciółmi w licznych barach. Niewątpliwie najważniejszym punktem miasta jest plac miejski Götaplatse z fontanną Posejdona, która jest symbolem miasta. Spacerując po mieście możesz wstąpić do licznych muzeów lub zatopić się w pięknej architekturze zabytkowych budowli. Jeśli natomiast pragniesz odrobiny adrenaliny polecam odwiedzić Liseberg - największy park rozrywki w Skandynawii.

 

TROLLHÄTTAN

Miasto znajdujące się u wejścia do jeziora Vänern, zachwyci nas nie przede wszystkim fabryką i muzeum samochodów Saab. Ale nie tylko to ma do zaoferowania to miasteczko natrafimy tu na zabytkowe śluzy, jak również” wodospady” czyli wielki spust wody podczas otwierania śluzy widowisko robi wrażenie. Będąc przy temacie wody nie sposób pominąć najstarszej hydroelektrowni w Szwecji - Olidan

 

LIDKÖPING

Wizytówką miasta jest czerwony budynek Ratuszu Staromiejskiego , podobno pierwotnie był to domek myśliwski hrabiego Magnusa Gabriela de la Gardie. Ratusz miał bardzo wiele zastosowań, był: sądem miejskim, komisariatem policji, remizą strażacką jak również pierwszą centralą telefoniczną.  Będąc w mieście można się udać do muzeum porcelany która mieści się w dawnej fabryce jednej z najstarszych w Europie.

Nie można tutaj przybyć i nie odwiedzić Limtorget, plac lipowy, to jedyna pozostała część starego miasteczka, które uniknęło wielkiego pożaru w 1849 roku. To przez tę dzielnicę można znaleźć pozostałości starej drogi do Skara, Götene i Kinnekulle. Nazwa Limtorget wywodzi się prawdopodobnie z czasów, gdy sprzedawano tam wapno palone, zaprawę stosowaną w budownictwie. Domy Limtorget sięgają średniowiecza. Niektóre z nich nadal pełnią funkcję mieszkalną, inne mieszczą kawiarnię, lokalne stowarzyszenie zajmujące się historią i dziedzictwem kulturowym, muzeum drukarni i pracownię rzemiosła.

Läckö Slott
Około 25 km od Lidköping trafimy do średniowiecznego zameku Läckö leżącego w południowej części jeziora Vänern, Zamek wybudowany w XIII w., uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w zachodniej Szwecji. Umiejscowiony jest nad samym brzegiem jeziora co dodatkowo bardzo uatrakcyjnia to miejsce. Zamek ma do zaoferowania wiele wystaw stałych jak również wystawy tematyczne, są tu organizowane różne imprezy i przedstawienia.

 

KANAŁ GOTHA

To jedna z najciekawszych tras żeglarskich w Europie o długości 190,5 km. Jego budowa rozpoczęła się w 1809 roku, i trwała do 1832 w którym to kanał otwarto do żeglugi. Na trasie napotkamy 58 śluz, dzięki którym znajdziemy się na wysokości  92 m n.p.m., W trakcie rejsu przepłyniemy przez trzy jeziora, zaczynając przeprawę od strony największego w Szwecji jeziora Vänern o powierzchni 5558 km2. Odwiedzimy szwedzkie szkiery, oraz liczne akwedukty i mosty obrotowe, rejs w takich okolicznościach przyrody i techniki jest niezapomnianym przeżyciem. 

 

SJÖTORP

Miasteczko Sjötorp znajduje się w miejscu, gdzie kanał Göta łączy się z jeziorem Vänern i jest miejscem, które co roku przyciąga tysiące turystów zapewne przyczynia się do tego fakt ze w bardzo niewielkiej odległości możemy trafić aż na 8 śluz.  Dla upamiętnienia zbudowania kanału w 175 rocznicę postawiono masywny granitowy posąg.  Będąc w miasteczku warto skosztować wędzionego łososia jak również skorzystać z pływającej sauny

 

KARLSBORG

Karlsborg miasto położone na brzegu jeziora Vättern, którego największą atrakcją jest wspaniale zachowana warownia. Warownia usytuowana jest w ten sposób, ze z trzech stron otaczają ją wody jeziora posiada ciekawe umocnienia a także wspaniałą gotycką Bramęmoże się pochwalić wspaniałym zabytkiem architektury, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych warowni w całej Szwecji. Otoczona z trzech stron wodami jeziora Vättern, może się pochwalić ciekawymi umocnieniami oraz imponującą Bramą Gotycką.

 

VADSTENA

Stare miasto to sieć wąskich brukowanych uliczek, które kluczą między dwoma rynkami. W mieście znajdziemy średniowieczny Ratusz oraz imponujący zamek, otoczony fosą, która obecnie jest przystanią jachtową. Ważnym elementem miasta jest Kościół Św. Brygidy, w którym znajduje się relikwiarz ze szczątkami założycielki zakonu oraz średniowieczne rzeźby i ołtarze, miejsce to od dawna przyciąga turystów i pielgrzymów.

 

MOTALA

Motola to przede wszystkim miasto turystyczne z licznymi atrakcjami. Główne zabytki związane są z przemysłową przeszłością miasta, można tu zwiedzić dawną fabrykę silników, cennym zabytkiem jest również Kanał Gotyjski ze swoimi śluzami i pochylniami. Możemy również podziwiać samochody, motorowery, motocykle i inne pojazdy w Muzeum Motoryzacji. Innym ciekawym miejscem jest Szwedzkie Muzeum Nadawcze mieszczące się w budynkach najstarszego szwedzkiego radia nadającego na długich falach. Znajdują się tu nadajnikii odbiorniki inny sprzęt radiowy oraz dwie zabytkowe stacje przekaźnikowe. Na brzegu Jeziora Vättern stoi późnobarokowy pałacyk Charlottenborg, który można zwiedzać. Latem nad jeziorem pojawia się dużo plażowiczów oraz osób uprawiających sporty wodne. 

 

BORENSBERG

Miasto ma idealne położenie między dwoma jeziorami Vättern i Roxen, dlatego też było oczywiste ze kanał będzie przebiegał właśnie tędy. Historia miasta sięga 1307 roku, ale miasto zyskało na zanczeniu od momentu powstania kanału, czyli w 1825. Turyści przebywają tu, aby spacerować i podziwiać żaglówki sunące po wodach kanału Gotha.

Będąc w tym miejscu warto udać się na spacer do Brunneby Musteri, to stara farma z własnym sklepem i restauracją, można kupić lokalne produkty takie jak cydr, soki, dżemy.

 

BERG

W miejscowości Berg znajduje się najbardziej zachwycająca budowla hydrotechniczna nazwana „Schodami Carla Johnsona”. Składa się ona z 7 połączonych śluz dodatkowo w dwóch miejscach kanał biegnie akweduktami nad drogą szybkiego ruchu. Szlak jest dostępny od maja do września, a główny sezon zaczyna się na początku lipca, a kończy w trzeciej dekadzie sierpnia.

 

SÖDERKÖPING

Söderköping to malownicze, średniowieczne miasteczko otoczone przyrodą i archipelagiem Sankt Anna.

Najwiekszą atrakcją tego miejsca jest słynna lodziarnia Smultronstället, w której można skosztować 60 smaków tego pysznego deseru. Miasto, obok Visby i Kalmaru, przez długi czas było ważnym portem dla ruchu bałtyckiego. W XIII wieku, w czasach, gdy Kościół katolicki miał wielką władzę nad ludnością, zbudowano tu także kilka kościołów i klasztor. Söderköping jest również znane jako miejsce kręcenia szwedzkiego filmu dla dzieci „Madicken”, filmów „Göta Canal” i niemieckiego serialu „Inga Lindström”. Tutaj jest kilka opcji, jeśli chodzi o zajęcia, od tras rowerowych i wspinaczkowych po spacery historyczne i rejsy po archipelagu.

 

MEM

To tutaj znajduje się ostatnia śluza na kanale Gotha zanim wpłyniemy na wody jeziora Slatbaken.

Przy śluzie znajduje się niewielka, ale bardzo urocza zabytkowa latarnia wprost idealna na małą sesję fotograficzną. W trakcie żeglugi koniecznie trzeba rzucić cumę w Stegeborgu gdzie znajdują się bardzo dobrze zachowane ruiny zamku z XIII wieku. Zamek zamieszkiwało wielu szwedzkich królów i był świadkiem wielu bitew.

 

OXELÖSUND

To niewielkie miasteczko, w którym natrafimy na kilka starych bydynków zamienionym w muzea bądź restauracji czy hotele. Warto się udać na spacer do najstarszej restauracji, w mieście która powstała w 1600 roku, może również odwiedzić Muzeum Zimnej Wojny czy latarnię morską.

 

SÖDERTÄLJE

Södertälje to niewielkie miasteczko położone nad uroczym jeziorem Mälaren. Jezioro łączy się z morzem Bałtyckim poprzez kanał oraz śluzę w Södertälje i stanowi główny szlak handlowy prowadzący przez Sztokholm na Bałtyk. W mieście znajduje się stadnina koni, wyciąg narciarski a nawet plaża. Znajdują się tu również ruiny dawnych budowli obronnych strzegących szlaku handlowego.

 

SZTOKHOLM

Sztokholm jest otoczony z jednej strony Morzem Bałtyckim, a z drugiej jeziorem Melar, co sprawia, że są tu nieustające podmuchy wiatru. Zwiedzanie warto zacząć od małego polskiego akcentu, a mianowicie wydobytego z dna Bałtyku żaglowca Vasy, który spoczywał tam przez ponad trzysta lat. Statek został wybudowany jako postrach Polaków, jednakże na nasze szczęście zatonął zaraz po opuszczeniu portu z przyczyn do dzisiaj niewyjaśnionych. Dzielnica Djurgarden, w której znajduje się muzeum to także popularne miejsce do wypoczynku i rekreacji, ponieważ rozciąga się tu park z wiekowymi drzewami oraz skansen w parku rozrywki Grona Lun. Sztokholm jest miastem  królewskim zatem na Starym Mieście odnajdziemy pałac królewski Kunliga Slottet, który dla zwiedzających jest otwarty kiedy król z rodziną wyjeżdżają na wakacje. Inną ważną budowlą Sztokholmu jest ratusz miejski Stadshuset, przy którym znajduje się pojawiająca się na wielu widokówkach wysoka wieża. Na uwagę zasługuje najstarsza dzielnica miasta – Gamla Stan. Wąskie, wysadzane kocimi łbami uliczki ciągnące się pomiędzy strzelistymi, kolorowymi kamienicami, które do złudzenia przypominają te nasze z Gdańska. Oprócz niesamowitego spaceru pośród tych perełek architektonicznych odnajdziesz tu liczne galerie sztuki, pracownie rzemieślnicze, kawiarenki i puby, czyli wszystko co dodatkowo dopełni uroku wizyty tutaj. Wieczorową porą warto wybrać się na Stare Miasto, które nie jest okazałe pod względem wielkości ale na pewno urokliwe, zachwycające kolorami i różnorodnością ozdób kamienic.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Zaokrętowanie odbywa się w godzinach 15:00 - 18:00, w dniu 04.06.2024 w marinie w Goteborgu

 

Wyokrętowanie odbywa się w godzinach 07:00 - 10:00, w dniu 14.06.2024 w marinie w centrum Sztokholmu


Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania, wydatków na zwiedzanie, wstępu do muzeów i parków narodowych oraz opłaty za przepłynięcie Kanału Gota (około 80 EUR od osoby)

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 800 PLN/osobę (równowartość w koronach szwedzkich) (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Goteborg (loty bezpośrednie 03.06.2024) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Goteborg >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Goteborg (loty bezpośrednie 03 lub 04.06.2024) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Goteborg >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Goteborg) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Goteborg (loty bezpośrednie 03.06.2024) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych po rejsie:

Sztokholm - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Warszawa WAW >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Wrocław >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Berlin >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Nurkowanie w Chorwacji

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT