NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

27.05-03.06.2023 REJS ONE WAY Z GDYNI DO TURKU

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS ONE WAY GDYNIA - TURKU (GDYNIA - WINDAWA - TALLIN - HELSINKI - UTO - TURKU)

27.05-03.06.2023 (7 dni)

 

W POGONI ZA CZYSTOŚCIĄ I PIĘKNEM BAŁTYKU POPŁYNIEMY NA PÓŁNOC, NASZYM CELEM JEST ZATOKA FIŃSKA.  

 

Rejs rozpoczniemy w Marinie Gdynia, gdzie po szybkim zaprowiantowaniu postaramy się jak najszybciej zacząć nasz rejs. O ile warunki na morzu pozwolą, w morze wyjdziemy jeszcze sobotniego popołudnia. Na początek rejsu zaplanowaliśmy długi "przelot" aby jak najszybciej znaleźć się jak najbardziej na północ. Dziób jachtu skierujemy ku uroczej łotewskiej miejscowości Windawa. 

 

Dalej na północ będziemy przemieszczać się jachtem między zielonymi wysepkami, Saaremaa i Hiiumaa, które oddzielają Zatokę Ryską od Morza Bałtyckiego. Te nieskażone miejsca pokażą nam piękno wschodniego Bałtyku. Być może choć na chwilę uda nam się rzucić cumy w jednym z małych portów tego rejonu - Kureesaare. Po przejściu przez cieśniny między wyspami a stałym lądem skierujemy się ku stolicy Estonii - do Tallina. Podczas postoju zamierzamy zwiedzić tę piękną Estońską stolicę. Udamy się przede wszystkim do morskiego muzeum i portu hydroplanów z imponującą łodzią podwodną z lat 30 XX wieku oraz najpotężniejszym lodołamaczem parowym tamtych czasów. 

 

Jeśli czas pozwoli choć na chwilę popłyniemy na drugi brzeg zatoki fińskiej aby zacumować w Helsinkach, kolejnej morskiej stolicy Morza Bałtyckiego aby skorzystać z sauny (każdy powód jest dobry)? :-) Naszym portem końcowym rejsu jest Turku, popłyniemy tam mijając po drodze niezliczone wysepki archipelagu, wiele z nich tylko wystaje z wody, ale są i takie na których znajdziemy malutki porcik rybacki z kilkoma domkami. Cumy rzucimy w jednym z takich porcików - Uto, gdzie przespacerujemy się po okolicy. 

 

Podejście do Turku to bardzo dobre ćwiczenie nawigacyjne, trzeba bardzo uważać żeby nie nadziać się na jedną z tych pięknych, zielonych wysepek, bądź na inną schowaną tuż pod powierzchnią wody. Pod okiem kapitana będziecie mieli okazję zaplanować te trudniejsze nawigacyjnie przejścia. Cały czas będziemy mieli okazję do podnoszenia naszych żeglarskich umiejętności, nabieżniki, znaki nawigacyjne, to chleb powszedni w tej części Bałtyku. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski. Mamy prawie 7 pełnych dób, które spędzimy na jachcie, to nie jest standardowy rejs, podczas którego załogi mają jedynie tak naprawdę 6 dni.

 

Rejs poprowadzi: Wojtek Kosiba - Kapitan Jachtowy, Instruktor Żeglarstwa PZŻ

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Gdynia - Windawa - 200 Mm

Windawa (Łotwa) - Tallin (Estonia) - 190 Mm

Tallin (Estonia) - Uto - 100 Mm

Uto - Turku - 50 Mm

RAZEM - 540 Mm

 

Trasa rejsu One Way Gdynia - Turku

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu, mamy prawie 7 pełnych dób, które możemy spędzić na jachcie: 

 

WINDAWA

Ten mały łotewski morski port przeładunkowy będzie naszym przystankiem w drodze do Zatoki Fińskiej. Nie oznacza jednak że nie ma tutaj czego zobaczyć. Windawa oferuje turystom kilka ciekawych miejsc, które możemy zwiedzić pieszo po rzuceniu cum w porcie. Wzdłuż brzegu Windawy znajduje się 14 boi i znaczników, które otrzymały drugie życie – aby opowiedzieć zainteresowanym o żegludze morskiej. Obok każdej boi umieszczona jest tabliczka informacyjna, która wyjaśnia przeznaczenie danego typu boi. Istnieje również możliwość spaceru promenadą Molo Południowego, która prowadzi aż do główki portu.

Kolejnym ciekawym "zjawiskiem" są wszechobecne w mieście posągi krów...dlaczego krowa? Krowa jest powszechnie kochanym zwierzęciem. Krowa reprezentuje różne rzeczy dla różnych ludzi na całym świecie – jest święta, historyczna, łączy nas z naszą przeszłością, ale wspólnym uczuciem jest przywiązanie. Krowa jest czymś magicznym, co wykracza poza świat. Po prostu sprawia, że wszyscy się uśmiechają. Miasto bierze udział "Cow Parade", to międzynarodowa publiczna wystawa sztuki, która została pokazana w największych miastach na całym świecie. Krowy występują w różnych rozmiarach i kształtach; historia CowParade rozpoczęła się w Zurychu. 

Co ciekawe miasto posiada własną walutę „Venti” , którą Windawa oficjalnie uruchomiła 12 października 2011 r., którą może zdobyć każdy mieszkaniec miasta oraz goście. 100 „Venti” to równowartość 1,00 LVL (obecnie 1,00 EUR). Początki „Venti” sięgają 1990 roku, kiedy to miasto obchodziło 700-lecie swojego istnienia.

 

TALLIN

Największą atrakcją Tallina jest niewątpliwie Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze średniowieczną atmosferą i wyjątkowo dobrze zachowaną siecią ulic i murami miejskimi. Nie spiesz się i przespaceruj się wąskimi, brukowanymi uliczkami, podziwiaj wielowiekową architekturę, wespnij się na wieżę i zaglądnij do tajemniczych dziedzińców – z których niektóre skrywają romantyczne kawiarnie, urocze sklepy lub tajemnicze ogrody.

Na naszą uwagę zasługuje również wieża telewizyjna w Tallinie z najwyższą otwartą platformą widokową w Europie Północnej. Ten 314-metrowy budynek, ukończony na potrzeby regat żeglarskich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, jest najwyższym budynkiem w Estonii.

Jako żeglarze nie możemy nie odwiedzić najbardziej ekscytującego muzeum morskiego w Europie, które znajduje się znajduje się w porcie hydroplanów! W historycznym hangarze wodnosamolotów wystawionych jest około 200 autentycznych przedmiotów: łódź podwodna Lembit, stuletni lodołamacz Suur Toll, wodnosamolot Short 184, pozostałości najstarszego statku znalezionego w Estonii i wiele wiele innych ciekawych artefaktów. Zrobimy sobie zdjęcie w mundurze marynarki wojennej?

 

HELSINKI

Dlaczego nie zaliczyć jeszcze jednej bałtyckiej stolicy, skorzystamy z sauny w Helsinkach jeśli czas pozwoli?

 

UTO

Fińska wioska na maleńkiej wyspie zachwyci nas swoim urokiem. Właściwie nic tu nie ma, mała zatoczka z kilkoma pomostami, niewiele domów, baza wojskowa z radiostacją. Pustkowie...a jednak zawsze wpływamy tam aby zobaczyć ciszę i spokój tego miejsca. 

 

TURKU

Witamy w Finlandii! Turku jest jednym z najstarszych fińskich miast i jednocześnie pierwszą stolicą tego kraju. Czas po zakończeniu rejsu będziemy mogli spędzić na zwiedzaniu najważniejszej atrakcji miasta - średniowiecznego zamku lub po prostu usiądziemy nad brzegiem morza i patrząc w dal będziemy planować nasze kolejne rejsy.

 

 

 

 

Trasa alternatywna rejsu: 

Gdynia - Visby - 200 Mm

Visby - Marienhamn (Alandy) - 160 Mm

Marienhamn (Alandy) - Uto - 50 Mm

Uto - Turku - 50 Mm

RAZEM - 460 Mm

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Zaokrętowanie odbywa się w godzinach 15:00 - 18:00, w dniu 27.05.2022 w marinie Gdynia (zbiórka w marinie o godzinie 13:00)

 

Wyokrętowanie odbywa się w godzinach 14:00 - 16:00, w dniu 03.06.2022 w Turku (nabrzeże gościnne)

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 500 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Transport po kraju we własnym zakresie. 

 

Przykłady lotów powrotnych:

Turku - Gdańsk (03.06.2023 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Turku - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Turku - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Turku - Warszawa WAW >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Turku - Berlin >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT