NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS MORSKI: ONE WAY SZTOKHOLM - GDYNIA 15.06-22.06.2024

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS ONE WAY SZTOKHOLM - GDYNIA

(SZTOKHOLM - VISBY - KALMAR - KARLSKRONA - GDYNIA) 15.06-22.06.2024 (7 dni)

 

Rejs rozpoczniemy w Sztokholmie, w marinie przy Vasa Museum. Zapewnij sobie czas na zwiedzanie i przyleć do Sztokholmu dzień lub dwa wcześniej aby nasycić się tą morską stolicą. Po spotkaniu załogi bierzemy się za zaprowiantowanie jachtu, szkolenie z bezpieczeństwa na jachcie i obsługi urządzeń jachtowych i w morze, podczas tego rejsu czeka nas sporo żeglowania, nie mamy czasu do stracenia! Wyjście ze Sztokholmu przez szkiery wymagać będzie od nas wiedzy nawigacyjnej i skupienia aby nie popełnić żadnego błędu. Za sprawą działalności lodowca wybrzeże Szwecji wyróżnia się wyjątkowym krajobrazem, dla którego charakterystyczne są szkiery. Nazwa pochodzi z języka staronordyjskiego, od słowa sker, które oznacza skałę w morzu. Poznajcie bliżej te ciekawe formacje morsko-skalne!

 

Popłyniemy w kierunku Gotlandii aby zawitać tam do znanej i lubianej stolicy wyspy - miejscowości VISBY, będziemy mieli czas odetchnąć nieco po tym morskim "przelocie" ze Sztokholmu. Podczas postoju w porcie dokładnie zwiedzimy tę średniowieczną perełkę. O dawnym dobrobycie miasta świadczą, chociażby wspaniałe pozostałości architektoniczne, np. kościoły, ale przede wszystkim średniowieczne mury, których nie powstydziłaby się Malta czy Segovia. 

 

Po wizycie na Gotlandii udamy się na południowy wschód aby zwiedzić kolejne piękne szwedzkie miasteczka portowe - Kalmar i Karlskronę. Żegluga poprzez miejscami wąski Kalmar Sund stanowi ciekawe przejście nawigacyjne, trochę światełek, znaków nawigacyjnych...na pewno nie będzie nudy na wachcie. W Kalmarze koniecznie musimy odwiedzić saunę,  która jest dostępna dla jachtów cumujących w marinie. Jak już się wygrzejemy udamy się na zwiedzanie miasteczka, w którym na szczególną uwagę zasługuje zamek położony na małej wyspie i ciekawa starówka. W Karlskronie zobaczyć możemy przede wszystkim muzeum marynistyczne które umożliwi nam spędzenie ciekawych chwil w morskim klimacie. 

 

Kiedy już nasycimy się szwedzkimi klimatami pożeglujemy w kierunku polskiego wybrzeża...na rybkę, na Hel i z powrotem do Gdyni gdzie oddamy nasz jacht kolejnej załodze. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Sztokholm - Visby - 120 Mm

Visby - Kalmar - 90 Mm

Kalmar - Karlskrona - 60 Mm

Karlskrona - Hel - 150 Mm

Hel - Gdynia - 10 Mm

RAZEM - 430 Mm

 

 

Szacowana ilość godzin w morzu 70-110

 

Trasa rejsu Sztokholm - Visby - Karlskrona - Gdynia

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

SZTOKHOLM

Zanim popłyniemy w kierunku Polski spędzimy kilka godzin w pełnej wiatru stolicy Szewcji. Nie trudno się dziwić nieustannym podmuchom chłodniejszego czy też cieplejszego powietrza, skoro Sztokholm jest otoczony z jednej strony Morzem Bałtyckim, a z drugiej jeziorem Melar. Zwiedzanie warto zacząć od małego polskiego akcentu, a mianowicie wydobytego z dna Bałtyku żaglowca Vasy, który spoczywał tam przez ponad trzysta lat. No dobrze, ale jak szwedzki żaglowiec leżący na dnie ma się do naszego kraju? Król Gustaw II Adolf, który z całego serca nie lubił Polaków chciał wybudować statek mający być postrachem naszego narodu. Na nasze szczęście, a Szwedów nieszczęście okręt zamiast być dumą króla tuż po wyjściu z portu stał się dumą dna Bałtyku, a o zatonięcie oczywiście oskarżono Polskę. Zagadki do dzisiaj nie rozwikłano jednak statek dostał swoje własne muzeum w dzielnicy Djurgarden i stał się jedną z największych atrakcji Sztokholmu. Djurgarden to także popularne miejsce do wypoczynku i rekreacji, z pięknym parkiem z wiekowymi drzewami oraz skansenem w parku rozrywki Grona Lun. Stolica Szwecji jest przepełniona atrakcjami, na kilka ładnych godzin można się tu zatracić w zaledwie jednym miejscu. Sztokholm to miasto królewskie zatem na Starym Mieście odnajdziemy pałac królewski Kunliga Slottet, który dla zwiedzających jest otwarty, kiedy król z rodziną wyjeżdżają na wakacje. Inną ważną budowlą Sztokholmu jest ratusz miejski Stadshuset, przy którym znajduje się pojawiająca się na wielu widokówkach wysoka wieża. Na uwagę zasługuje najstarsza dzielnica miasta – Gamla Stan. Wąskie, wysadzane kocimi łbami uliczki ciągnące się pomiędzy strzelistymi, kolorowymi kamienicami, które do złudzenia przypominają te nasze z Gdańska. Oprócz spaceru pośród tych perełek architektonicznych odnajdziesz tu liczne galerie sztuki, pracownie rzemieślnicze, kawiarenki i puby, czyli wszystko co dodatkowo dopełni uroku wizyty tutaj.

 

VISBY

Miasteczko to, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest spełnieniem marzeń każdego turysty. Już od strony morza powita nas widok jego średniowiecznej architektury, z 3,5 km murem obronnym okalającym szeregi jednopoziomowych domków z czerwoną dachówką. Największe miasto szwedzkiej wyspy Gotlandia, będące jednocześnie jej stolicą, pokryte jest siecią wąskich uliczek, przy których odnajdziemy urocze kawiarenki, sklepiki z pamiątkami, czy porośnięte krzewami róż zaułki pomiędzy domkami. Oprócz urokliwych spacerów, na uwagę zasługuje tutaj Gotlandzkie Muzeum Historyczne. Oferuje ono możliwość poznania historii człowieka na przestrzeni wieków - od epoki kamienia łupanego poprzez czasy podróży Wikingów, aż do dnia dzisiejszego.

 

KALMAR

Kalmar to historia, sztuka i kultura. Zejdź na fale historii, odwiedzając Regalskeppet Kronan, który po 300 latach na dnie morza znajduje się obecnie w Muzeum Hrabstwa Kalmar. Tutaj możesz cieszyć się bliskością morza i być może popływać na końcu Storgatan. Robisz zakupy i dobrze jesz, ale uciekasz przed upałem wielkiego miasta. Pełen życia Kalmar jest spokojny. Kalmar stale przypomina ci o minionych czasach. Otoczony fosą zamek Kalmar pochodzi z XIII wieku i szczyci się tym, że jest najbardziej przestarzałym zabytkiem miasta, tutaj nic się nie zmieniło od 1592 roku. W pobliżu znajduje się Stare Miasto (Gamla Stan), gdzie znajdziemy kręte, brukowane uliczki które prowadzą przez średniowieczne centrum miasta Kalmar. Zanim pożeglujemy dalej wpadniemy jeszcze na kawę i domowe ciasta. 

 

KARLSKRONA

Jeśli będzie jeszcze czas na kolejne miasteczko wpadniemy na chwilę do Kalskrony, miasta założonego w 1680 r., kiedy Karol XI postanowił zbudować tutaj nową szwedzką bazę morską. Ponad 340 lat później pozostałości bazy morskiej oraz dobrze zachowana architektura i plan miasta sprawiły, że zostało ono wpisane do światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdziekolwiek się udasz, możesz zobaczyć tego dowody; wspaniałe kościoły, wielkie place, defilady i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata a wszystko położone na około 30 wysepkach.

Archipelag, ten który UNESCO uznało za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji jest dla żeglarzy nie lada atrakcją bo gdzie indziej na świecie można żeglować po Rezerwacie Biosfery UNESCO, podziwiając niesamowite fortyfikacje i budynki miasta światowego dziedzictwa.

 

HEL

W drodze do Gdyni o ile czas na to pozwoli odwiedzimy jeszcze Hel, naszą bałtycką perełkę. Za każdym razem, gdy wspominam moim zagranicznym przyjaciołom, że powinni odwiedzić Hel, patrzą się na mnie dziwnie. Ale pomimo zabawnej nazwy to naprawdę jedno z obowiązkowych miejsc w Polsce, jeśli szukasz nadmorskiego wypoczynku.

Szerokie i piaszczyste plaże, ładne miasto, piękny las, wyjątkowa lokalizacja, chłodna atmosfera i kilka ciekawych historycznych pamiątek – jest bardzo dużo mocnych argumentów, aby wybrać się na Hel. Odkąd pamiętam to moje ulubione miejsce na polskim wybrzeżu Bałtyku i za każdym razem, gdy odwiedzam Hel jestem bardziej niż szczęśliwy. To miejsce nigdy nie zawodzi.

 

GDYNIA

rejs zakończymy w marinie Gdynia snując morskie opowieści i planując kolejny morski rejs. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Zaokrętowanie odbywa się w godzinach 15:00 - 18:00, w dniu 15.06.2024 w marinie w centrum Sztokholmu.

 

Wyokrętowanie odbywa się w godzinach 07:00 - 10:00, w dniu 22.06.2024 w marinie Gdynia

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 500 PLN/osobę (równowartość w koronach szwedzkich) (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Przykłady lotów na rejs (TANIO I BEZPOŚREDNIO Z POLSKI DO SZTOKHOLMU):

Kraków - Sztokholm (15.06.2024 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Sztokholm (15.06.2024 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Sztokholm (14.06.2024 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Sztokholm (15.06.2024 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Sztokholm (15.06.2024 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Transport po kraju z miejsca wyokrętowania do domu pociągiem, autobusem, samolotem, jak kto woli :-)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Nurkowanie w Chorwacji

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT