NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

MALAGA (Benalmadena) - GIBRALTAR - CEUTA - MELILLA - MALAGA 26.03 - 06.04.2019 (11 dni)

 

PŁYNIEMY ODWIEDZIĆ HISZPAŃSKIE ENKLAWY W AFRYCE, PODCZAS REJSU MOŻLIWE SĄ WYCIECZKI DO MAROKA

(uczestnik rejsu musi posiadać paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy)

 

Ten rejs nastawiamy na zwiedzanie enklaw hiszpańskich na terenie Maroko. Chcemy poświęcić więcej czasu niż zwykle na wycieczki, eksplorację tamtejszych miasteczek. Jacht dla bezpieczeństwa będziemy cumować w hiszpańskich enklawach na afrykańskim kontynencie - są to Ceuta i Melilla.

Rejs rozpoczniemy w marinie Benalmadena na zachód od Malagi. Na początek popłyniemy w kierunku cieśniny Gibraltarskiej, cumy rzucimy w marinie La Linea nieopodal słynnej na cały świat Gibraltar Rock. Udamy się na wycieczkę by odwiedzić mieszkające tam gibraltarskie małpki - magoty oraz zobaczyć z bliska inne gibraltarskie atrakcje (wykute w skale tunele służące do obrony podczas II Wojny Światowej czy jaskinię Św. Michała wykorzystywana jako sala koncertowa). Nie sposób tez nie zobaczyć Europa Point, jednego z najdalej na południe wysuniętych krańców europy kontynentalnej z pomnikiem ku czci generała Władysława Sikorskiego. Następnie popłyniemy w kierunku afrykańskich brzegów Morza Śródziemnego. Odwiedzimy kolejno Ceutę i Melillę, skąd można udać się na wycieczkę do Maroka. Do wyboru jest kilka ciekawych miast, w zależności od chęci załogi można się udać do Tetuan, Szefszawan lub Tanger...trzeba przyznać, że już sama jazda taksówką przez Maroko z lokalsem za kierownicą to niezwykła atrakcja sama w sobie. 

Na koniec rejsu przed powrotem do Malagi, jeśli czas nam pozwoli popłyniemy w kierunku hiszpańskiej Almeria aby zakosztować śródziemnomorskiej kuchni. 

 

Rejs dedykowany dla osób, które chętne są połączyć zwiedzanie Maroka z żeglarstwem. 

 

Gibraltar RockBeczka - Maroko

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

VAIANA LBVAIANA Norway

 

 

Rejs poprowadzi: 

 

Koszt kojowego: (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 120 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Malaga (26.03.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Malaga (26.03.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Malaga (26.03.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Malaga (26.03.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Malaga - Kraków (06.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Warszawa (06.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Berlin (06.04.2019 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. Formularz informacyjny Organizatora Turystyki znajdziesz TUTAJ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 


Plan rejsu przedstawia się następująco:

 

Gran Canaria - Madera - 280 Mm

Madera - Cieśnina Gibraltarska - 620 Mm

Cieśnina Gibraltarska - Malaga - 70 Mm

RAZEM - 970 Mm

 

Atlantycka przygoda z Navigarecharter

 

Las Palmas de Gran Canaria

 

Prawdziwą naturę całego archipelagu poznasz w stolicy wyspy Gran Canaria, która jest jednocześnie miastem stołecznym całej Autonomii Kanaryjskiej. Miasto leżące na północnym wschodzie tej wyspy przez długie lata stanowiło pole walki i dopiero w XIX wieku, utworzono tam wolną strefę ekonomiczną i zbudowano pierwszy hotel. Dzięki tym dwóm zmianom, Las Palmas tętni życiem turystycznym aż do dzisiaj. Smakoszom kulinarnym, którzy będą pełnić wachtę kambuzową tego dnia, polecam odwiedzić któryś z kutrów rybackich (zazwyczaj stoją one w porcie lub w jego okolicach) w celu zaopatrzenia się w świeże ryby i owoce morza. Taka kulinarna uczta będzie z pewnością niezapomnianym doznaniem.

 

Madera

 

A tak właściwie Region Autonomiczny Madery, jest archipelagiem Portugalii leżącym na Oceanie Atlantyckim. Na wyspie panuje tak zwana „wieczna wiosna” ze względu na łagodny, podzwrotnikowy klimat oraz niekończące się zielone tereny, które dały nazwę wyspie – Ilha Madeira (Zalesiona Wyspa). Główne miasta Madery to: Porto Santo, Ribeira Brava, Machico, Santa Cruz oraz nasza docelowa marina:

 

  • Funchal

 

Miasto stołeczne leży na południowym wybrzeżu Madery i słynie z przemysłu winiarskiego (podobnie jak cała Portugalia). Pełnoletnim uczestnikom wyprawy polecam zakup, albo chociaż degustację słynnego wina – Madera. Rzeczą, która wyróżnia ten trunek na tle innych jest proces jego produkcji. Już sama gleba wulkaniczna sprawia, że plony są niezwykle trwałe i wydajne mimo niewielkiego obszaru plantacji. Dodatkowo winorośl zbierana jest w drugim tygodniu sierpnia w niezwykle wysokich temperaturach, co przyspiesza proces fermentacji alkoholowej.  Fani piłki nożnej z pewnością ucieszą się z informacji, że właśnie z tego miasta pochodzi słynny Cristiano Ronaldo, który bardzo często zagląda w rodzinne strony.

 

Gibraltar

 

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą do wybrzeża Hiszpanii. Jednak zanim dopłyniemy do brzegów ojczyzny Gaudiego, spędzimy trochę czasu w porcie Gibraltar. Zacznę od informacji, która z pewnością zachwyci żeńską część wyprawy. Cieśnina jest strefą wolną od cła, pełną znanych zagranicznych sklepów, głównie brytyjskich. Istny zakupowy raj! Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

 

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Malaga

 

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa, Antonio Banderasa oraz portem początkowym wypraw Polskiego żaglowca – STS Frederyk Chopin.

Wrażliwym na sztukę duszą polecam udać się do Muzeum Sztuk Pięknych, domu najsłynniejszego przedstawiciela kubizmu. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne.

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Malaga (Benalmadena) - Gibraltar - 50 Mm

Gibraltar - Ceuta - 20 Mm

Ceuta - Melilla - 125 Mm

Melilla - Malaga (Benalmadena) - 115 Mm

(Melilla - Almeria - 100 Mm - Trasa alternatywna)

(Almeria - Malaga - 100 Mm - Trasa alternatywna)

RAZEM - 310 Mm (395 Mm)

 

Enklawy hiszpańskie z pokładu VAIANKI

 

 

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Malaga

 

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa, Antonio Banderasa. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne. Rejs Rozpoczniemy w pięknej marinie w miejscowości Benalmadena nieopodal lotniska w Maladze. 

 

Gibraltar

 

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą do wybrzeża Hiszpanii. Jednak zanim dopłyniemy do brzegów ojczyzny Gaudiego, spędzimy trochę czasu w marinie La Linea. Cieśnina jest strefą wolną od cła, pełną znanych zagranicznych sklepów, głównie brytyjskich. Istny zakupowy raj! Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z gibraltarskimi małpkami (dokarmianie surowo zabronione). Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

 

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Melilla

 

Wraz z Ceutą, Melilla jest jednym z dwóch autonomicznych miast hiszpańskich na wybrzeżu Maroka. Jego gospodarka jest zakorzeniona w handlu transgranicznym, a jej populacja jest niemal równo podzielona między hiszpańsko-chrześcijańsko-berberyjskiego muzułmanina, co daje silnie wielokulturową atmosferę. Enklawa jest ściśle ogrodzona i znajduje się w czołówce hiszpańskich wysiłków na rzecz zapobiegania migrantom i uchodźcom z Afryki Subsaharyjskiej przed konfliktami syryjskimi i libijskimi, którzy przybywają do Unii Europejskiej.

Melilla jest bardzo łatwa dla podróżnych, a infrastruktura turystyczna jest doskonała. Podczas gdy promy turystów wlewają się tam latem, poza sezonem będziesz miał dużo miejsca do oddychania.

 

Almeria

 

Założone przez kalifa Kordoby, to andaluzyjskie miasto na południowo-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii jest przypomnieniem muzułmańskiej historii tego regionu. Alcazaba, masywny fort, dominuje nad miastem i zapewnia niesamowite widoki. Warto także zobaczyć katedrę i Muzeum Almerii. Na wschód od miasta znajduje się "chropowaty" obszar chroniony Cabo de Gata-Nijar. Na zachodzie znajduje się ośrodek wypoczynkowy Roquetas de Mar z rozległymi plażami. 

 

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk