NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 35 MALAGA-GIBRALTAR-CEUTA-W.ALGARVE-LIZBONA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 35 MALAGA - GIBRALTAR - CEUTA - W.ALGARVE - LIZBONA 17.10 - 29.10.2020 (12 dni)

 

KURS NA POŁUDNIOWĄ PORTUGALIĘ, WYBRZEŻE ALGARVE CZEKA NA WAS

 

Jesienią 2020 roku spróbujemy naładować nasze baterie przed zimą w słonecznej Hiszpanii i atlantycko ciepłej Portugalii. 

Zaczniemy w Hiszpanii na słynnym na cały świat Costa del Sol. Pożeglujemy w kierunku cieśniny Gibraltarskiej, cumy rzucimy w La Linea de la Concepcion w tranzytowej Marinie Alcaidesa. Zwiedzimy Gibraltar i popłyniemy do Ceuty aby wybrać się na wycieczkę do Maroka (potrzebny paszport). Do wyboru mamy kilka ciekawych marokańskich miasteczek: niebieskie miasto Szefszewan, Tanger lub Tetuan. Każde z miasteczek da nam przedsmak afrykańskiej przygody. 

Po przekroczeniu Cieśniny Gibraltarskiej udamy się na eksplorację Costa de la Luz ze słynnym Kadyksem na czele. To w tym mieście powstało Flamenco, to tutaj spisano pierwszą hiszpańska konstytucję, to miesznańców tego miasta uznaje się za najbardziej uśmiechniętych. Miasto ma tak wielką tradycję że nie sposób go ominąć na trasie naszego rejsu. 

Dzięki łagodnemu klimatowi, jasnemu słońcu i sprzyjającym wiatrom żegluga wzdłuż portugalskiego wybrzeża to wielka przyjemność. Jak zawsze na Oceanie Atlantyckim, czasami jest to spokojne miejsce do swobodnego żeglowania, a czasem bardziej temperamentne, oferujące wyzwania, które wymagają dużo energii. Po przepłynięciu Cieśniny Gibraltarskiej na dłużej zostaniemy na południu Portugalii w okolicach przylądka "ciepłych gaci" aby zwiedzić najsłynniejsze portugalskie wybrzeże - Algarve. To tam znajdziemy piękne klify, nadmorskie jaskinie i piaszczyste plaże gotowe do desantu z naszego jachtu. 

 

Popłyń z nami, przedłuż sobie lato i odkryj najpiękniejsze zakątki Portugalii! 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Malaga (Marina Benalmadena) - Gibraltar - 50 Mm

Gibraltar - Ceuta - 15 Mm

Ceuta - Kadyks - 65 Mm

Kadyks - Huelva - 50 Mm

Huelva - Vilamoura - 65 Mm

Vilamoura - Albufeira - 10 Mm

Albufeira - Portimao - 15 Mm

Portimao - Lagos - 10 Mm

Lagos - Sines - 75 Mm

Sines - Lizbona - 50 Mm

RAZEM - 405 Mm

 

Trasa rejsu Malaga - Gibraltar - Lizbona

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Malaga

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa oraz Antonio Banderasa. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne. Rejs rozpoczniemy w marinie Benalmadena, położonej na zachód od Malagi. Chętnym na zwiedzanie tego miasta proponujemy przylecieć do Malagi dzień lub dwa wcześniej, aby zdążyć zwiedzić to niewątpliwie ciekawe miasteczko. 

 

Gibraltar

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą na Ocean Atlantycki. Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Kadyks

Założony 3000 lat temu przez Fenicjan, Kadyks jest najstarszym miastem w Europie Zachodniej. Różne ludy, które tu osiedliły, pozostawiły ważny ślad kulturowy, którego wpływ nadal charakteryzuje to miasto. Ten półwysep, na andaluzyjskim wybrzeżu Atlantyku, był w stanie zachować ważną historyczną spuściznę wraz z doskonałymi plażami i wykwintną kuchnią regionalną. Costa de la Luz, podzielone między prowincje Huelva i Cádiz, oferuje również wiele miejsc łączących kulturę i wypoczynek. Dla miłośników przyrody nie ma nic lepszego niż zwiedzanie Parku Narodowego Doñana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

WYBRZEŻE ALGARVE

Z około 200 kilometrami linii brzegowej, wspaniałą pogodą i spokojną wodą, Algarve jest idealnym miejscem do żeglowania. Widzenie regionu z morza jest czymś zupełnie innym, z niespodziankami na każdym kroku. Od mnóstwa złocistych klifów, gdzie erozja wykuła jaskinie i żywiołowe kształty (szczególnie między Lagos i Albufeira) do czerwonych klifów i wydm białych piasków, które otaczają szerokie plaże. O ile warunki pozwolą będziemy wpływać na naszym pontonie do grot, jaskini i zatoczek. Nurkowanie w tych wodach, w gorącym letnim słońcu Algarve, jest jak pobyt w raju. Po prostu musisz być tam z nami!

 

Faro (Marina Vilamoura)

Nazwa największego miasta oraz stolicy regionu Algarve pochodzi od zabytku, który każdemu Portugalczykowi kojarzy się tylko z tym miastem. Mowa tutaj o latarni morskiej Cabo de Santa Maria, najdalej wysuniętego w morze punktu tej miejscowości – w portugalskim słowo faro znaczy latarnia. W mieście, które zachwyca swoją architekturą każdego z osobna spędzimy przynajmniej dwa dni, żeby nacieszyć się lądem. Obowiązkową atrakcją jest plaża , gdzieniegdzie zamknięta w zatoce czy też pół-otwartej jaskini. Chodząc po niej, można się poczuć jak James Bond w „Tylko dla Twoich oczu”. Po długich kąpielach w krystalicznie czystej wodzie warto zajrzeć do historycznego centrum miasta, które jest dostępne jedynie dla pieszych.

 

Portimao

Miasto to największe miasto w zachodnim Algarve i było tradycyjnie centrum połowów i przetwórstwa sardynek. Obecnie większość tego przemysłu została zastąpiona przez turystykę, rekreację i handel detaliczny, pozostawiając Portimao jako duże miasto. Dawne i niegdyś tętniące życiem doki rybackie zostały przekształcone w malowniczą promenadę prowadzącą do uroczych i wysadzanych drzewami placów starego miasta. Dalej w głębi lądu są przyjemne deptaki handlowe, szereg zabytkowych budynków i kuszące kawiarnie, bary i restauracje. Pomimo sporych rozmiarów - 55 000 mieszkańców - miasto Portimao ma spokojną atmosferę, i jest dalekie od klimatu „miast na plaży”.

 

Lagos

To chyba jedyne miejsce w całej Portugalii, w której angielski jest najpopularniejszym językiem. Nawet w samej Lizbonie ciężko jest znaleźć restaurację z anglojęzycznym menu, podczas gdy w Lagos wszystko jest przygotowane pod turystów z Wielkiej Brytanii. W tym kurorcie każdy znajdzie coś dla siebie. Imprezowe dusze z pewnością zakochają się w nocnym obliczu tego miasta i różnorodności klubów oraz przyjęć jakie oferuje. Miłośnicy muzeów, turystycznych szlaków oraz starych zamków z pewnością zachwycą się Igreja de Santo Antonio – kościele, którego powstanie datuje się na XVIII wiek. Pełen przepychu i wszystkich cech charakterystycznych baroku jest jednym z klejnotów w koronie rejonu Algrave. Praia Dona Ana będzie spełnieniem marzeń plażowiczów. Do jednej z najpiękniejszych plaż Algrave dopłyniemy jachtem, gdyż jest ona położona między klifami. Żółte odłamy piaskowca, przezroczysta lazurowa woda to chyba najpopularniejszy widok z portugalskich pocztówek. Czy nie przyjemnie byłoby być tam zamiast podziwiać sam obrazek?

 

Sines

Wprawdzie krajobraz rodzinnego miasta Vasco da Gamy jest silnie uprzemysłowiony przez ważny port, jednak jego znacząca część pozostała nienaruszona przez postęp techniczny i miasto dalej stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Z dala od hałasu wielkich miast, Sines oferuje możliwość długich spacerów wąskimi uliczkami średniowiecznych murów oraz długie wieczory w kameralnych kafejkach na Starym Mieście. Osoby lubiące zwiedzać oraz poszerzać swoją wiedzę historyczną z pewnością odnajdą się w Museu de Sines, które jest poświęcone wielkiemu żeglarzowi – Vasco da Gamie.

 

Setubal

Początkowo mała osada rybacka, dzisiaj miasto satelickie Lizbony położone zaledwie trzydzieści kilometrów od niej jest też kulinarną stolicą całego regionu. Miasto znane jest głównie z zabytkowych kościołów oraz Castelo de Sao FIlipo czyli potężnej twierdzy na planie gwiazdy. Jednak unikatowym zjawiskiem, dla którego warto jest spędzić kilka godzin na wybrzeżu są kolonie flamingów i delfinów, które są symbolami miasta. Setubal jest też portugalskim rajem dla smakoszy wina, właśnie stąd pochodzą najsłynniejsze z nich: słodki Moscatel de Setbual czy popularne Muscat Bacalhoa.

 

Lizbona

Lizbona to tętniące życiem i ekscytujące miasto, które oferuje szeroki wybór atrakcji i fascynujących atrakcji turystycznych. Miasto ma serdeczną i liberalną atmosferę, a jednocześnie wciąż posiada swoje głęboko zakorzenione dziedzictwo i rozległą historię. Stolica Portugalii jest stale uznawana za jedno z największych miast na świecie, co potwierdzają "Przewodniki Lonely Planet", które nazwał Lizbonę jednym z 10 największych miast na świecie. Zaskakująco Lizbona jest nadal jedną z najmniej odwiedzanych europejskich stolic, co szybko się zmienia, gdy nowi goście odkrywają urok Portugalii.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się Maladze (Benalmadena) od godziny 17:00, w dniu 17.10.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Lizbonie (Oeiras) do godziny 09:00, w dniu 29.10.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 140 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

Z uwagi na sytuację związaną występowaniem COVID-19 zmieniliśmy warunki płatności za rejsy z NAVIGARECHARTER. 

 • 30% ceny rejsu płatne do 7 dni od zgłoszenia
 • 70% ceny rejsu płatne na 21 dni do rozpoczęcia rejsu
 • odwołanie rejsu z uwagi na ograniczenia nałożone przez władze państw w związku z występowaniem COVID-19 skutkują przeniesieniem wpłaconych kwot na dowolnie wybrany rejs w dalszej części sezonu żeglarskiego 2020 lub też przeniesieniem ich na sezon 2021 (zależnie od dostępności miejsc)
 • jeśli uczestnik rejsu po jego odwołaniu przez NAVIGARECHARTER zdecyduje się jednak na zwrot zaliczki, taka zaliczka jest zwracana max do 7 dni od decyzji uczestnika

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Malaga (17.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Malaga (17.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Malaga >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Malaga (16.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Malaga >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Malaga >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Malaga (17.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Lizbona - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Warszawa WAW (29.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Wrocław >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Berlin (29.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

20 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT