NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 34 ALICANTE-CARTAGENA-ALMERIA-MALAGA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 34 ALICANTE - CARTAGENA - ALMERIA - MALAGA 10.10 - 17.10.2020 (7 dni)

 

EKSPLORUJEMY COSTA DEL SOL I COSTA BLANCA

 

Bez wątpienia Costa del Sol jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych na świecie. Rozciągając się od Almerii do Tarifa, zaspokaja wszystkie gusta, a dzięki tak szerokiej gamie udogodnień i atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Mile piaszczystych plaż, fantastyczny przez cały rok ciepły klimat i nowoczesne udogodnienia sprawiają, że turyści uciekają co roku do tutejszych ośrodków wczasowych. 

Costa Blanca - Białe Wybrzeże to nazwa 200-kilometrowej linii brzegowej prowincji Alicante. Znajdujemy również szerokie piaszczyste plaże, małe zatoczki i piękne krajobrazy z gajami palmowymi, mokradłami i kilkoma parkami narodowymi. Fantastyczne jest również klimat, z ponad 300 słonecznymi dniami w roku i średnią roczną temperaturą 17 stopni Celsjusza. 

 

Mieszkańcy Malagi mówią, że w tym rejonie Hiszpanii są tylko dwie pory roku - wiosna i lato, chciałbyś tego spróbować i zobaczyć na własne oczy?Płyniesz z nami nabierać opalenizny przed zimą? Serdecznie zapraszamy na pokład :-)

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Filip Michalewski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Alicante - Cartagena - 70 Mm

Cartegena - Bateria de Castilios - 10 Mm

Bateria de Castilios - Almeria - 90 Mm

Almeria - Adra - 30 Mm

Adra - Mortil - 25 Mm

Mortil - Malaga (Benalmadena) - 45 Mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu Alicante - Malaga

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz, kiedy ze starożytnej starówki przejdziesz do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także Promenada Hiszpanii - nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów. 

Na starym mieście w Alicante, zwanym także "El Barrio", znajdują się liczne puby, kawiarnie i bary, które do późnej nocy mają żywy klimat. Szczególnie w okresie letnim port, nadmorska promenada i "La Explanada" stanowią centrum nocnego życia Alicante.

 

Kartagena

Miasto to jest strategicznym punktem militarnym i obronnym całej Hiszpanii, dlatego też stacjonuje tu Marynarka Wojenna. Miłośnicy militariów poczują się tu jak w raju. Oprócz Muzeum Morskiego, będą mogli podziwiać imponujące statki hiszpańskiej floty czy udać się do arsenału wojskowego. Mimo mało urokliwych przedmieść Cartagena przyciąga do siebie turystów. To właśnie w tym mieście możemy odnaleźć najwięcej elementów wpływu Imperium Rzymskiego. Na małej starówce odnajdziemy tu ocalały z przeszłości amfiteatr - Circo Romano.

 

Bateria de Castillitos

Brytyjczycy czasami nazywają te działa "Guns of Mazarone", nie tylko nie posługując się oficjalną nazwą, ale także używając poetyckiej przenośni, aby błędnie wymówić nazwę pobliskiego miasteczka, Mazarrón aby zrymować z "Działami Navarone". Bateria dział została zbudowana, aby uniemożliwić okrętom wroga wlot do zatoki, aby zaatakować ważny port i wojskowy arsenał w Kartagenie. Wydaje się że jesteśmy bardzo wysoko nad morzem w Castillitos, choć rzeczywista wysokość to tylko około 800 stóp. Budynki wojskowe Bateria de Castillitos są rozległe i zbudowane w ozdobnym stylu przypominającym zestaw Disneya. Możesz zajrzeć do wielu z nich, w tym zarówno bunkrów kontroli broni, jak i wielu wież. Najważniejszym punktem wizyty są jednak potężne działa 381 mm z 17-metrowymi lufami, zamontowanymi w olbrzymiej wieżyczce.

 

Almeria

To prawdziwa okazja, prawdziwy kawałek Hiszpanii, który pozostaje nietknięty przez masową turystykę. Pejzaż Mojacar Pueblo jest uroczym przykładem hiszpańskiej wioski o bielonych ścianach, dumnie stojącej na wzgórzu u podnóża góry Cabrera, bezpośrednio nad migoczącym Morzem Śródziemnym, labirynt wąskich brukowanych uliczek oferuje nowe przysmaki na każdym kroku, z uroczymi wiejskimi domami, tarasami ozdobionymi kwiatami, stare drewniane drzwi, starożytne łuki i ładne place, nie zapominając o sklepach z bibelotami oraz przytulnych kawiarniach i restauracjach.

To niegdyś mauretańskie miasto, przesiąknięte historią, poddane chrześcijanom w XVI-wiecznym podboju. Każdego roku na pamiątkę odbywa, się wielka uroczystość z pozorowaną bitwą, wyszukanymi kostiumami i średniowiecznymi straganami, co jest wspaniałą okazją do zapoznania się z kulturą Andaluzji, nie można tego przegapić.

 

Adra

Miasto rybackie założone przez Fenicjan w VIII wieku, był pierwotnie nazwane Abdera i aż do rzymskiej okupacji miasto było ważnym punktem na handlowej mapie. Adra może poszczycić się interesującymi stanowiskami archeologicznymi, w tym stałą ekspozycją, która pokazuje codzienne życie mieszkańców Adry w czasach rzymskich. Istnieje również muzeum, teatr i historyczne archiwa, które dokumentuje historię Adry. Warto odwiedzić kościoły Adry, Niepokalanego Poczęcia Ermita de San Sebastian sięga XVI wieku. Na uwagę zasługuje także pomnik Fuente del Mar, wzniesiony w 2004 roku dla upamiętnienia miejscowych marynarzy, którzy stracili życie na morzu.

 

Motril

To największe miasto na Costa Tropical z kwitnącą gospodarką, opartą na rolnictwie, rybołówstwie i portach rekreacyjnych. Położone u podnóża gór Sierra Lujar, w połowie drogi między Malagą i Almerią, miasto jest idealnym miejscem dla osób pragnących odkrywać skarby nadbrzeżnych i śródlądowych regionów Andaluzji. Odwiedzający Motril cieszą się słonecznymi plażami, wykwintnymi tropikalnymi produktami i dziedzictwem kulturowym regionu. Motril posiada wiele atrakcji kulturalnych, w tym kościoły, pustelnie, XVI budynek ratusza i Muzeum Cukru, poświęcone trzcinie cukrowej, która przez stulecia była głównym przemysłem miasta. Okolica oferuje miłośnikom spacerów na świeżym powietrzu wiele możliwości, w tym wspinaczkę, piesze wędrówki, wędrówki, rafting i kolarstwo górskie.

 

Malaga

Jest stolicą prowincji i drugim co do wielkości miastem Andaluzji. Mieszkańcy są bardzo przyjaznymi i ekstrawertycznymi ludźmi, co może mieć coś wspólnego z wspaniałą całoroczną pogodą, bajeczną dietą śródziemnomorską lub po prostu dlatego, że mieszkają w pięknym, kulturalnym mieście nad morzem. Nadmorski kurort Benalmadena szybko zyskał w ostatnich dziesięcioleciach dzięki turystyce i stał się jedną z najlepszych lokalizacji na Costa del Sol.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Alicante od godziny 17:00, w dniu 10.10.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Malaga (Benalmadena) do godziny 09:00, w dniu 17.10.2020

 

Koszt kojowego: 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

Z uwagi na sytuację związaną występowaniem COVID-19 zmieniliśmy warunki płatności za rejsy z NAVIGARECHARTER. 

 • 30% ceny rejsu płatne do 7 dni od zgłoszenia
 • 70% ceny rejsu płatne na 21 dni do rozpoczęcia rejsu
 • odwołanie rejsu z uwagi na ograniczenia nałożone przez władze państw w związku z występowaniem COVID-19 skutkują przeniesieniem wpłaconych kwot na dowolnie wybrany rejs w dalszej części sezonu żeglarskiego 2020 lub też przeniesieniem ich na sezon 2021 (zależnie od dostępności miejsc)
 • jeśli uczestnik rejsu po jego odwołaniu przez NAVIGARECHARTER zdecyduje się jednak na zwrot zaliczki, taka zaliczka jest zwracana max do 7 dni od decyzji uczestnika

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Alicante (08.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Alicante (10.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Alicante (10.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Alicante (08.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Alicante >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Alicante (08.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Alicante (10.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Malaga - Kraków (17.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Warszawa WMI (17.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Warszawa WAW >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Wrocław (19.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Berlin (17.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

20 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT