NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 33 BARCELONA-TARRAGONA-WALENCJA-ALICANTE

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 33 BARCELONA - TARRAGONA - WALENCJA - ALICANTE 03.10 - 10.10.2020 (7 dni)

 

Z KATALONII DO WALENCJI, KTO Z WAS JEST CHĘTNY NA REJS PO NAJPIĘKNIEJSZYCH REJONACH HISZPANII?

 

Zapraszamy na rejs wzdłuż wybrzeża dwóch najpiękniejszych regionów Hiszpanii: Katalonii i Walencji. Rejs rozpoczniemy w magicznej Barcelonie, stolicy regionu. Jest to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii założone w starożytności przez Rzymian. Miasto o niezwykle bogatej historii i kulturze będzie naszym punktem startu w tym rejsie. Chętnych na zwiedzanie proponujemy wcześniejszy przyjazd do miasta aby był czas na zwiedzanie, smakowanie i poznawanie. W drodze do Alicante odwiedzimy Tarragonę, Walencję i Denię czyli główne miasta tego wybrzeża o wielkich tradycjach żeglarskich, co czuć tutaj na każdym kroku, w każdym zakątku miast i portów. Do tego piękne plaże i kotwicowiska będą nas otaczały podczas całego rejsu. 

Każdemu z nas od czasu do czasu należy się odpoczynek. Mały czy duży, w ciepłych czy zimnych krajach.. ważne żeby odpocząć. Sami wiemy jak cenne jest chociaż kilka dni urlopu, wzbogaconych o przygody, malownicze krajobrazy i najlepiej poznawanie nowych miejsc. Dlatego też mamy dla Ciebie propozycję małych hiszpańskich wakacji pod żaglami. Krótkich, magicznych i niezapomnianych. Wyrwij się z domu i dołącz do załogi. 

 

Spakowany? Zapraszamy na pokład!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Filip Michalewski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Barcelona - Sitges - 20 Mm

Sitges - Tarragona - 30 Mm

Tarragona - Peniscola - 60 Mm

Peniscola - Walencja - 65 Mm

Walencja - Denia - 45 Mm

Denia - Alicante - 50 Mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu Barcelona - Alicante

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Barcelona

W całym mieście widać wiele akcentów pozostawionych po wybitnym twórcy – Antonim Gaudi. To właśnie od miejsca najbardziej związanego z nim proponuję zacząć eksplorowanie Barcelony, od Parku Guella. Jest to ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przed Gaudiego na prośbę jego przyjaciela, przemysłowca Eusebio Guella. Początkowo miała to być dzielnica mieszkalna burżuazji, inspirowana angielskimi domami z ogrodami. Dziś jest to perełka wśród zabytków Katalonii. Kolejnym punktem, z którego Barcelona jest niewątpliwie dumna jest La Sagrada Familia – Kościół Pokuty Rodziny Świętej. Można by pomyśleć kościół jak kościół, jednak ten jest inny. Głównie dlatego, że jest w budowie od 1882, a jej ukończenie planuje się na 2026-2028 rok. Chwilowo budynek ma rangę Małej Bazyliki, wznoszonej w stylu Gaudiego, który jest też jej projektantem. Nocą, kiedy całe miasto zostanie oświetlone i zacznie budzić się do życia warto udać się na uliczkę La Rambla by poczuć trochę klimatu tego miasta. Wizualnie niekończąca się alejka, obłożona płytkami po swoich stronach ma bardzo dużo dobrych restauracji. Sam spacer po niej jest magiczny. Nad ranem, można zajrzeć na słynny targ la Boqueria i zakupić świeżo wyciskanych soków, owoców czy nawet owoców morza.

 

Sitges

Sitges to śródziemnomorskie miasteczko nadmorskie, położone w rejonie Garraf ​​w Katalonii. Chronione przez góry Garraf i położenie geograficzne na Morzu Śródziemnym, Sitges ma ciepły mikroklimat, który umożliwia korzystanie z zajęć na świeżym powietrzu prawie każdego dnia w roku. Ponadto przez cały rok w tym pięknym mieście odbywają się liczne imprezy: Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych, Karnawał, Festa Major, Festiwale Teatralne, Rajd Samochodowy Barcelona-Sitges, Święto Żniw, koncerty... lista jest bardzo długa. Można również wybrać się na spacer wzdłuż nadmorskiego bulwaru, przejażdżkę rowerem po parku przyrody Garraf lub rozkoszować się atmosferą wieczorów Sitges na słynnej ulicy „Dos de Mayo”.

 

Tarragona

niegdyś była stolicą Imperium Rzymskiego w Hiszpanii. Dzisiaj Tarragona jest miejscem, w którym historia i kultura są zwieńczone śródziemnomorskim błękitem, otoczone pięknymi plażami i ozdobione znakomitym winem i kuchnią. Spacerując po okolicy, gdzie można zobaczyć amfiteatr, widoki są absolutnie niesamowite, ponieważ amfiteatr jest tuż nad morzem. Jest coś dziwnego i niesamowitego w oglądaniu tego, a części Tarraco, które jest jednym z 9 cudów Katalonii, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dziedzictwa kulturowego robią niesamowite wrażenie. 

Tarragona to miasto pełne światła, koloru i kontrastów, przepełnione doznaniami, których możesz doświadczyć podczas naszego rejsu. 

 

Peniscola

to oficjalnie jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, jedno z miast które zdaje się równoważyć stare i nowe. Znany jako Miasto w morzu, Peñiscola jest dość uderzającym tego przykładem, z Zamkiem Templariuszy i średniowiecznymi murami, które są czarująco otoczone wodą. Dawna rezydencja papieska znajduje się również na oficjalnej liście najpiękniejszych miast Hiszpanii. W rzeczywistości w prowincji Castellon mamy trzy miasta, które tworzą tę listę; pozostałe dwa to Morella i Vilafames. W 1972 roku Peñiscola została uznana za obszar ochrony zabytków, a w październiku 2015 roku była miejscem kręcenia gry o Tron.

 

Walencja

to trzecie największe miasto Hiszpanii, ośrodek kultury, sportu o szerokiej gamie zabytków i szerokich plażach. Śmiało można powiedzieć, że to jest to żeglarska mekka, ponieważ odbywają się tu światowej klasy regaty America’s Cup. Co ciekawe, w zawodach nie biorą udziału reprezentacje narodowe a Jachtkluby, to one rzucają wyzwania innym Jachtklubom i to one bronią swego trofeum po jego zdobyciu. Obecnym zwycięzcą jest Oracle Racing Team ze Stanów Zjednoczonych. Kto wie, może fani żeglarstwa spotkają w porcie jakichś słynnych sportowców? Oprócz historii związanej z regatami, Walencja ma również swoją bogatą historię, którą można lepiej poznać odwiedzając kilka zabytków. Pierwszym z nich, można by rzec sztandarowym jest Katedra. Budynek został zbudowany w stylu gotyckim, o tzw. odmianie Śródziemnomorskiej i jest poświęcony Matce Bożej, a dzisiaj stanowi siedzibę diecezji Walencja. Oprócz bogatego wnętrza, pięknych obrazów z różnych okresów, katedra ma jedną perełkę jaką jest Święty Gral umieszczony w bocznej kaplicy. Wprawdzie informacja nie jest jeszcze potwierdzona, jednak wiele badań wskazuje na autentyczność kielicha. Po wyjściu z katedry mamy okazję przejść się starówką miasta bądź bezpośrednio udać się na arenę Corridy – czyli miejsca walk z bykami. Walencja może się również pochwalić Bioparkiem – czyli zoo bez krat, gdzie można swobodnie spacerować pomiędzy zebrami czy mieć żyrafę na wyciągnięcie ręki.

 

Denia

Miasto leży u podnóża wzgórza zwieńczonego zamkiem, który był rezydencją niegdysiejszego markiza Denia; Na uwagę zasługują wieże Mig, Galliner i Carsell. Miasto ma dobrze zachowane starożytne mury i baszty. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Denię i okolicę. Wśród zabytków w mieście godnym odwiedzenia jest XVIII-wieczny kościół Asunción; XVII-wieczne Atarazany (stocznie); klasztor i kościół San Antonio oraz XVIII-wieczny, neoklasycystyczny budynek ratusza.

Denia ma prawie dwadzieścia kilometrów linii brzegowej. Na północ od miasta znajdują się plaże z drobnym piaskiem i płytkimi wodami, takie jak Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i els Palmars, Na południu leżą serie małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, zwanego Les Rotes, który jest rajem dla wędkarzy i nurków.

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz kiedy przejdziesz ze starożytnej starówki do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów – Promenada Hiszpanii.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Barcelonie od godziny 17:00, w dniu 03.10.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Alicante do godziny 09:00, w dniu 10.10.2020

 

Koszt kojowego: 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

Z uwagi na sytuację związaną występowaniem COVID-19 zmieniliśmy warunki płatności za rejsy z NAVIGARECHARTER. 

 • 30% ceny rejsu płatne do 7 dni od zgłoszenia
 • 70% ceny rejsu płatne na 21 dni do rozpoczęcia rejsu
 • odwołanie rejsu z uwagi na ograniczenia nałożone przez władze państw w związku z występowaniem COVID-19 skutkują przeniesieniem wpłaconych kwot na dowolnie wybrany rejs w dalszej części sezonu żeglarskiego 2020 lub też przeniesieniem ich na sezon 2021 (zależnie od dostępności miejsc)
 • jeśli uczestnik rejsu po jego odwołaniu przez NAVIGARECHARTER zdecyduje się jednak na zwrot zaliczki, taka zaliczka jest zwracana max do 7 dni od decyzji uczestnika

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Barcelona (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Barcelona (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Barcelona (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Barcelona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Barcelona (02.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Barcelona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Barcelona (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Alicante - Kraków (11.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Warszawa WMI (10.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Warszawa WAW (10.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Wrocław (11.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Gdańsk (11.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Berlin (10.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

20 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT