NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 32 ALICANTE-IBIZA-MAJORKA-MINORKA-BARCELONA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 32 ALICANTE - IBIZA - MAJORKA - MINORKA - BARCELONA 24.09 - 03.10.2020 (9 dni)

 

Z ALICANTE PRZEZ BALEARY DO BARCELONY - BAJKA!!!

 

Podczas tego rejsu odwiedzimy najpiękniejsze zakątki archipelagu Balearów ale nie będzie to zwykły rejs rozpoczynający się i kończący w Palma de Mallorca. Rejs rozpoczniemy w Alicante dokąd można dolecieć z Polski tanimi liniami lotniczymi (zawsze dbamy o to abyście mogli przylecieć tanio na nasze rejsy). Pożeglujemy na wschód, w kierunku ciepłych wysp odwiedzając je po kolei...Ibiza, Formentera, Majorka, Cabrera, Minorka. Po drodze mnóstwo zatoczek ze szmaragdową wodą, ciche kotwicowiska, ruchliwe mariny, pełny przegląd Balearów. O ile pierwsza część rejsu to hałaśliwa i imprezowa Ibiza, tak druga część wyprawy to bajeczne i ciche kotwicowisko w parku narodowym Cabrera z mnóstwem rybek pod powierzchnią wody, ciche porty wschodniej Majorki oraz Ciutadella - piękny port Minorki. 

Koniec rejsu zaplanowaliśmy w Barcelonie, mieście, w którym każdy powinien zawitać choć na kilka dni aby poczuć smaki katalońskiej kuchni i klimat tego niezwykłego miasta. Wieczorem w kokpicie przy kieliszku wina będziemy snuć morskie opowieści, analizować każda przebytą milę i snuć plany na kolejny cudowny rejs!

 

Wymarzony koniec sezonu na Morzu Śródziemnym, kiedy jest jeszcze ciepło, wręcz upalnie, podczas gdy w Polsce będą nam już dokuczać zimne, pochmurne dni i chłodne poranki. Zapraszamy na pokład!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Filip Michalewski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Alicante - Formentera - 90Mm

Formentera - Ibiza - 10 Mm

Ibiza - Palma de Mallorca - 70Mm

Palma de Mallorca - Park Narodowy Cabrera - 25Mm

Cabrera - Porto Cristo - 30Mm

Porto Cristo - Ciutadella - 35Mm

Ciutadella - Barcelona - 110 Mm

RAZEM - 370Mm

 

Trasa rejsu Alicante - Majorka - Barcelona

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz kiedy przejdziesz ze starożytnej starówki do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów – Promenada Hiszpanii.

 

Denia

Miasto leży u podnóża wzgórza zwieńczonego zamkiem, który był rezydencją niegdysiejszego markiza Denia; Na uwagę zasługują wieże Mig, Galliner i Carsell. Miasto ma dobrze zachowane starożytne mury i baszty. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Denię i okolicę. Wśród zabytków w mieście godnym odwiedzenia jest XVIII-wieczny kościół Asunción; XVII-wieczne Atarazany (stocznie); klasztor i kościół San Antonio oraz XVIII-wieczny, neoklasycystyczny budynek ratusza.

Denia ma prawie dwadzieścia kilometrów linii brzegowej. Na północ od miasta znajdują się plaże z drobnym piaskiem i płytkimi wodami, takie jak Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i els Palmars, Na południu leżą serię małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, zwanego Les Rotes, który jest rajem dla wędkarzy i nurków.

 

Formentera

Ta mała wysepka należąca do dwóch archipelagów – Balearów oraz Pitiuzów jest istnym rajem dla plażowiczów. Czyste oraz ciche plaże z białym piaskiem, spokojne lazurowe fale dobijające leniwie do brzegów oraz możliwość schronienia się przed wszechobecnym słońcem pod liściem palmy to idealny scenariusz pobytu na wybrzeżu. Ponad to, Ibiza położona jest od niej o niecałe 11km dalej, więc z plaży można podziwiać tę wsypę.

 

Ibiza

Zaprasza swym pięknem. Wyspa tysiąca twarzy, zachwycających kontrastów. Kosmopolityczna i wielokulturowa ale mocno osadzona w swoich korzeniach wiejskich. Tętni życiem i relaksuje jednocześnie. Ibiza to wyjątkowy zakątek Morza Śródziemnego, odwiedzana przez wielu dla uroku jej nocnego życia ale oferująca jednocześnie wiele innych atrakcji. Ponad 18 km pięknych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody, jasnych białych domów, warownych kościołów i oszałamiających ścian osłonowych Dalt Vila, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Palma de Mallorca

Po tygodniu poznawania flory i fauny, a także atrakcji historycznych i sportowych, ze smutkiem trzeba się rozstać z morzem.  Punktem końcowym jest, stolica Majorki – Palma de Mallorca. Warto przejść się jeszcze raz uliczkami średniowiecznej starówki, zajrzeć do którejś z lokalnych, kameralnych restauracyjek, by jeszcze raz poczuć klimat tego pięknego miejsca. 

To zabytkowe miasto odżyło dopiero u schyłku XX wieku, a już dzisiaj posiada najbardziej oblegane lotnisko w całej Europie i jest odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów. Co więc sprawia, że Palma de Mallorca jest tak oblegana, a jednocześnie dalej zachowuje swój urok? Przede wszystkim walory historyczne, upodabniające ją do wielu hiszpańskich miast. Nad Palmą króluje olbrzymia katedra La Seu, wzniesiona na miejscu starego meczetu przez władcę Jakuba I. Z zewnątrz wygląda jak klasyczna, monumentalna budowla wybudowana w stylu kastylijskiego Goty ku, jednak to jej wnętrze skrywa największy skarb. W środku mamy niepowtarzalną okazję podziwiać największą rozetę w Europie, przez którą słońce oświetla wnętrze w unikatowy sposób. Oczywiście, jak na kurort turystyczny przystało, w Palmie odnajdziemy również wiele barów oraz restauracji, przyciągających zapachami kuchni śródziemnomorskiej.

 

Park narodowy Cabrera

Po drodze na Majorkę zatrzymamy się w malowniczym parku narodowym, położonym nieopodal największej wyspy archipelagu. Tego punktu po prostu nie mogło zabraknąć w naszym repertuarze, ponieważ jest to jedna z niewielu zachowanych i nienaruszonych części naturalnych elementów hiszpańskiego wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Ze względu na ograniczenia jakie wprowadziły władze Parku, warto zacząć organizować eskapadę w głąb parku trochę wcześniej, ponieważ dziennie może tam dobić tylko 50 łodzi. Krajobraz Parku tworzą tereny zielone, złożone głównie z gatunków roślin zagrożonych wyginięciem oraz małe wysepki położone na przejrzystej, lazurowej wodzie. Jest to raj dla płetwonurków, mogą podziwiać tutaj gatunki podmorskich zwierząt niekiedy niespotykanych w innych rejonach świata. Oprócz bogatej flory i fauny, w Parku można również zwiedzić Błękitną Grotę oraz ruiny XIV wiecznego zamku.

 

Porto Cristo

Majorka wita nas ponownie. Tym razem zatrzymujemy się w miejscowości Porto Cristo, która z pozoru wydaje się niewielkie, jednak jej podziemia są powodem dla którego tu stacjonujemy. Coves del Drach jest największą krasową jaskinią na wyspie, która oprócz zwiedzania i podziwianiu efektów krasowienia oferuje koncert nad podziemnym jeziorem. Niezwykłe jest w nim to, że muzycy przypływają na łódkach w stronę widowni, rozpoczynając przedstawienie jeszcze na jego środku. Oczywiście, po zakończonym spektaklu widzowie są zapraszani na krótki rejs po jeziorze. Alternatywną jaskinią jest Coves del Hams, jaskinia haczyków. Pełna zakrętasów, przecinków i misternych wzorów zwisających z sufitu, podświetlonych na kolorowo. Tutaj też odbywa się pokaz nad jeziorem, z animacjami wyświetlanymi na ścianach. Jedyną różnicą pomiędzy tymi jaskiniami jest cena, Coves del Drach jest niewiele tańsza od Coves del Hams.

 

Ciutadella (Minorka)

Na dalekim zachodnim krańcu Minorki leży miasto Ciutadella, stara stolica wyspy. Jego odległe pochodzenie pozostawiło w tym miejscu ważne dziedzictwo archeologiczne, w formie megalitów, takich jak "taulas" (megalit), Talaiot i navetas. Zabytkowa dzielnica tego pięknego miasta portowego, zwana Es Born, otoczona jest średniowiecznymi uliczkami wypełnionymi pałacami, kościołami i fortecami. Niedaleko centrum znajdują się wspaniałe zatoki, jaskinie i plaże, a także odległe miasteczka rybackie. Do tego wszystkiego należy dodać pyszną tradycyjną kuchnię z Minorki, opartą na owocach morza i rybach.

 

Barcelona

W całym mieście widać wiele akcentów pozostawionych po wybitnym twórcy – Antonim Gaudi. To właśnie od miejsca najbardziej związanego z nim proponuję zacząć eksplorowanie Barcelony, od Parku Guella. Jest to ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przed Gaudiego na prośbę jego przyjaciela, przemysłowca Eusebio Guella. Początkowo miała to być dzielnica mieszkalna burżuazji, inspirowana angielskimi domami z ogrodami. Dziś jest to perełka wśród zabytków Katalonii. Kolejnym punktem, z którego Barcelona jest niewątpliwie dumna jest La Sagrada Familia – Kościół Pokuty Rodziny Świętej. Można by pomyśleć kościół jak kościół, jednak ten jest inny. Głównie dlatego, że jest w budowie od 1882, a jej ukończenie planuje się na 2026-2028 rok. Chwilowo budynek ma rangę Małej Bazyliki, wznoszonej w stylu Gaudiego, który jest też jej projektantem. Nocą, kiedy całe miasto zostanie oświetlone i zacznie budzić się do życia warto udać się na uliczkę La Rambla by poczuć trochę klimatu tego miasta. Wizualnie niekończąca się alejka, obłożona płytkami po swoich stronach ma bardzo dużo dobrych restauracji. Sam spacer po niej jest magiczny. Nad ranem, można zajrzeć na słynny targ la Boqueria i zakupić świeżo wyciskanych soków, owoców czy nawet owoców morza.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Alicante od godziny 17:00, w dniu 24.09.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Barcelonie do godziny 09:00, w dniu 03.10.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 140 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

Z uwagi na sytuację związaną występowaniem COVID-19 zmieniliśmy warunki płatności za rejsy z NAVIGARECHARTER. 

 • 30% ceny rejsu płatne do 7 dni od zgłoszenia
 • 70% ceny rejsu płatne na 21 dni do rozpoczęcia rejsu
 • odwołanie rejsu z uwagi na ograniczenia nałożone przez władze państw w związku z występowaniem COVID-19 skutkują przeniesieniem wpłaconych kwot na dowolnie wybrany rejs w dalszej części sezonu żeglarskiego 2020 lub też przeniesieniem ich na sezon 2021 (zależnie od dostępności miejsc)
 • jeśli uczestnik rejsu po jego odwołaniu przez NAVIGARECHARTER zdecyduje się jednak na zwrot zaliczki, taka zaliczka jest zwracana max do 7 dni od decyzji uczestnika

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Alicante (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Alicante (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Alicante >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Alicante (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Alicante >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Alicante (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Alicante (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Barcelona - Kraków (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Warszawa WMI (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Warszawa WAW (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Wrocław >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Katowice (05.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Gdańsk (04.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Berlin (03.10.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

20 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT