NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 31 PALMA DE MALLORCA-IBIZA-WALENCJA-ALICANTE

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 31 PALMA DE MALLORCA - IBIZA - WALENCJA - ALICANTE 17.09 - 24.09.2020 (7 dni)

 

Z BALEARÓW PRZEZ WALENCJĘ DO ALICANTE PIĘKNE MIASTA OWIANE HISTORIĄ ŻEGLARSTWA

 

Rejs rozpoczniemy w stolicy Majorki - Palma de Mallorca, miasto które z pewnością uderzy nas gorącym powietrzem. Po zwiedzeniu kilku uliczek zapragniemy morskich kąpieli i chłodu. Pożeglujemy w kierunku bajecznej Ibizy, może masz ochotę na kąpiel na środku morza koło jachtu? To świetny pomysł na szybką ochłodę. Miasto Ibiza odnajdziemy w szerokiej zatoce stanowiącej naturalny port morski. ruch tutaj jest spory więc musimy uważać na atakujące nas z każdej strony wrogie okręty. Zwiedzania na Ibizie jest sporo, od pięknych zatoczek z turkusową wodą po rozległy zamek na szczycie wzgórza dominującego nad portem. 

Opuszczamy Ibizę i kierujemy się na południe ku plażom Formentery gdzie znów zaznamy rozkoszy podczas kąpieli na jednej z tutejszych plaż. Z Formentery pożeglujemy na północny zachód ku Walencji, trzecim co do wielkości miastem Hiszpanii. To tutaj śródziemnomorskie żeglarstwo regatowe rozwija się najprężniej, stolica regionu była gospodarzem America's Cup, co niewątpliwie dodało charakteru temu pięknemu miastu. 

Kolejnym przystankiem na trasie naszego rejsu będzie miasto Denia...wszędzie tutaj aż czuć żeglarski charakter, dla nas żeglarzy wpłynięcie do tych portów będzie smakowało wyjątkowo. 

Koniec rejsu zaplanowaliśmy w Alicante, miastem, które łączy starożytność i nowoczesność. Przy szklaneczce wina, zajadając się tapas spędzimy tutaj ostatni wieczór przepełniony morskimi opowieściami i wspomnieniami z rejsu. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Palma de Mallorca - Ibiza - 70Mm

Ibiza - Sant Antoni de Portmany - 25Mm

Sant Antoni de Portmany - Walencja - 80Mm

Walencja - Denia - 40Mm

Denia - Alicante - 55Mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu Palma de Mallorca - Alicante

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Palma de Mallorca

Zanim rozpoczniemy nasz rejs warto przejść się jeszcze raz uliczkami średniowiecznej starówki, zajrzeć do którejś z lokalnych, kameralnych restauracyjek, by poczuć klimat tego pięknego miejsca. 

To zabytkowe miasto odżyło dopiero u schyłku XX wieku, a już dzisiaj posiada najbardziej oblegane lotnisko w całej Europie i jest odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów. Co więc sprawia, że Palma de Mallorca jest tak oblegana, a jednocześnie dalej zachowuje swój urok? Przede wszystkim walory historyczne, upodabniające ją do wielu hiszpańskich miast. Nad Palmą króluje olbrzymia katedra La Seu, wzniesiona na miejscu starego meczetu przez władcę Jakuba I. Z zewnątrz wygląda jak klasyczna, monumentalna budowla wybudowana w stylu kastylijskiego Goty ku, jednak to jej wnętrze skrywa największy skarb. W środku mamy niepowtarzalną okazję podziwiać największą rozetę w Europie, przez którą słońce oświetla wnętrze w unikatowy sposób. Oczywiście, jak na kurort turystyczny przystało, w Palmie odnajdziemy również wiele barów oraz restauracji, przyciągających zapachami kuchni śródziemnomorskiej.

 

Ibiza 

Zaprasza swym pięknem. Wyspa tysiąca twarzy, zachwycających kontrastów. Kosmopolityczna i wielokulturowa ale mocno osadzona w swoich korzeniach wiejskich. Tętni życiem i relaksuje jednocześnie. Ibiza to wyjątkowy zakątek Morza Śródziemnego, odwiedzana przez wielu dla uroku jej nocnego życia ale oferująca jednocześnie wiele innych atrakcji. Ponad 18 km pięknych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody, jasnych białych domów, warownych kościołów i oszałamiających ścian osłonowych Dalt Vila, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Ibiza - Sant Antoni de Portmany

Witamy na Balearach! W drodze na Palma de Mallorca, Ibiza będzie naszym imprezowym przystankiem. Na osłodę pożegnania się z morzem ruszymy w miasto, odwiedzając kluby z których słynie to miejsce. San Antonio to tętniący życiem kurort położony w pięknej zatoce, z legendarnymi kawiarenkami i klubami o zachodzie słońca, ogromną ilością atrakcji wodnych i cudowną śródziemnomorską atmosferą. Sunset Strip to idealne miejsce na wypicie koktajlu, posłuchanie wszystkich najnowszych letnich dźwięków, a następnie obserwowanie, jak słońce powoli znika pod horyzontem w blasku jaskrawych pomarańczy, czerwieni i różu.

 

Walencja

to trzecie największe miasto Hiszpanii, ośrodek kultury, sportu o szerokiej gamie zabytków i szerokich plażach. Śmiało można powiedzieć, że to jest to żeglarska mekka, ponieważ odbywają się tu światowej klasy regaty America’s Cup. Co ciekawe, w zawodach nie biorą udziału reprezentacje narodowe a Jachtkluby, to one rzucają wyzwania innym Jachtklubom i to one bronią swego trofeum po jego zdobyciu. Obecnym zwycięzcą jest Oracle Racing Team ze Stanów Zjednoczonych. Kto wie, może fani żeglarstwa spotkają w porcie jakichś słynnych sportowców? Oprócz historii związanej z regatami, Walencja ma również swoją bogatą historię, którą można lepiej poznać odwiedzając kilka zabytków. Pierwszym z nich, można by rzec sztandarowym jest Katedra. Budynek został zbudowany w stylu gotyckim, o tzw. odmianie Śródziemnomorskiej i jest poświęcony Matce Bożej, a dzisiaj stanowi siedzibę diecezji Walencja. Oprócz bogatego wnętrza, pięknych obrazów z różnych okresów, katedra ma jedną perełkę jaką jest Święty Gral umieszczony w bocznej kaplicy. Wprawdzie informacja nie jest jeszcze potwierdzona, jednak wiele badań wskazuje na autentyczność kielicha. Po wyjściu z katedry mamy okazję przejść się starówką miasta bądź bezpośrednio udać się na arenę Corridy – czyli miejsca walk z bykami. Walencja może się również pochwalić Bioparkiem – czyli zoo bez krat, gdzie można swobodnie spacerować pomiędzy zebrami czy mieć żyrafę na wyciągnięcie ręki.

 

Denia

Miasto leży u podnóża wzgórza zwieńczonego zamkiem, który był rezydencją niegdysiejszego markiza Denia; Na uwagę zasługują wieże Mig, Galliner i Carsell. Miasto ma dobrze zachowane starożytne mury i baszty. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Denię i okolicę. Wśród zabytków w mieście godnym odwiedzenia jest XVIII-wieczny kościół Asunción; XVII-wieczne Atarazany (stocznie); klasztor i kościół San Antonio oraz XVIII-wieczny, neoklasycystyczny budynek ratusza.

Denia ma prawie dwadzieścia kilometrów linii brzegowej. Na północ od miasta znajdują się plaże z drobnym piaskiem i płytkimi wodami, takie jak Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i els Palmars, Na południu leżą serię małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, zwanego Les Rotes, który jest rajem dla wędkarzy i nurków.

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz kiedy przejdziesz ze starożytnej starówki do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów – Promenada Hiszpanii.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Palma de Mallorca od godziny 17:00, w dniu 17.09.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Alicante do godziny 09:00, w dniu 24.09.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 130 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

Z uwagi na sytuację związaną występowaniem COVID-19 zmieniliśmy warunki płatności za rejsy z NAVIGARECHARTER. 

 • 30% ceny rejsu płatne do 7 dni od zgłoszenia
 • 70% ceny rejsu płatne na 21 dni do rozpoczęcia rejsu
 • odwołanie rejsu z uwagi na ograniczenia nałożone przez władze państw w związku z występowaniem COVID-19 skutkują przeniesieniem wpłaconych kwot na dowolnie wybrany rejs w dalszej części sezonu żeglarskiego 2020 lub też przeniesieniem ich na sezon 2021 (zależnie od dostępności miejsc)
 • jeśli uczestnik rejsu po jego odwołaniu przez NAVIGARECHARTER zdecyduje się jednak na zwrot zaliczki, taka zaliczka jest zwracana max do 7 dni od decyzji uczestnika

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Palma de Mallorca (17.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Palma de Mallorca (17.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Palma de Mallorca >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Palma de Mallorca (15.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Palma de Mallorca >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Palma de Mallorca >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Palma de Mallorca (17.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Alicante - Kraków (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Warszawa WMI (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Warszawa WAW (26.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Wrocław (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Gdańsk (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Alicante - Berlin (24.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

20 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT