ZAPISZ SIĘ

TRANSPORT

TERMIN I CENA

JACHT

TRASA REJSU

OPIS REJSU

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

Adriatyckie podróże jachtem morskim
Czartery jachtów

 

 

15 stycznia 2020

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Neapol (27.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Neapol (27.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Neapol (28.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Neapol (28.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Neapol >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Neapol >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Neapol (28.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Rzym - Kraków (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Warszawa WMI (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Warszawa WAW (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Wrocław (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Katowice (06.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Rzym - Berlin (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Zaokrętowanie odbywa się Nepolu (Torre del Greco) od godziny 17:00, w dniu 28.08.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Rzymie (Porto Turistico di Roma) do godziny 09:00, w dniu 05.09.2020

 

Koszt kojowego:  1600 PLN, miejsce w mesie 1400 PLN 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 130 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Neapol - Amalfi - 30 Mm

Amalfi - Capri - 20 Mm

Capri - Procida - 15 Mm

Prodica - Ischia - 5 Mm

Ischia - Ponza - 50 Mm

Ponza - Rzym (Marina di Roma) - 60 Mm

RAZEM - 180 Mm

 

Trasa rejsu Neapol - Capri - Wyspy Poncjańskie - Rzym

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na początek proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień przed rejsem. Rejs zakończymy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskową scenerię, niesamowitą kuchnię, światowej klasy zakupy i wodę w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. 

 

Procida

Zatokę Neapolitańską słusznie uważa się za jedno z najbardziej urzekających miejsc na świecie: Neapol - rozległe, huczące miasto, zwinięte wokół podstawy drzemiącego wulkanu Wezuwiusz, usiane głęboką zielenią drzew cytrynowych i chłodzone lśniącym Morzem Tyrreńskim. Może to być metafora współczesnych Włoch. Niesamowicie piękna, czasami chaotyczna i niesforna - nieskazitelna, brudna, ceniona i zaniedbywana w równym stopniu, tysiące lat historii borykających się z nowoczesnością. W połowie drogi między Ischią i Neapolem znajduje się Procida, najmniejsza wyspa w zatoce. Procida to kwintesencja śródziemnomorskiego raju, absolutna wizja kolorowych portowych domów i malowniczych placów. Zatrać się w kolorowym Terra Murata, średniowiecznym mieście otoczonym murami, które stoi na wzgórzu. Znajdziesz tam XV-wieczny Palazzo D'Avalos i Abbazia di San Michele, opactwo benedyktynów z XI wieku. Po wycieczce zejdź schodami do uroczej Corricelli, a następnie zrelaksuj się przy kolorowym koktajlu.

 

Ischia

Znana jako Szmaragdowa Wyspa ze względu na bujną roślinność, jest największą i najbardziej rozwiniętą wyspą w Zatoce Neapolitańskiej i jedną z jej głównych atrakcji. Jeśli szukasz idealnej wyspy, która jest piękna, autentyczna, ma fantastyczne plaże i nie jest skomercjalizowana lub przepełniona turystami, pamiętaj o odwiedzeniu Ischii, tutaj znajdziesz swój raj!

 

Wyspy Poncjańskie

to włoskie sekretne wyspy, o których mało kto słyszał. Przypływają tutaj mieszkańcy Rzymu na swoje wakacje. Główne miasto portowe Ponza przylega do niebezpiecznie wysokiego klifu wznoszącego się wokół zatoki. Na początku czuje się klimat bardziej grecki niż włoski. Jego zawrotne ścieżki rywalizują z Santorini. Warto spojrzeć ponad murem, żeby zobaczyć ogród, tak bardzo daleko w dole. Bądź gotów na wspinaczkę, z góry zobaczysz prawdziwe piękno tych wysp. Jesteśmy daleko od zgiełku, ale tak blisko wszystkiego, co chcesz.

 

Rzym - Marina di Roma

Malutkie domki z lekko odpadającymi już ceglanymi dachówkami, pełno kwiatów i zieleni dookoła oraz prażące słońce. Tak dokładnie będzie wyglądać port gdzie rozpoczniemy nasz rejs. Chętnych na zwiedzanie namawiamy na przyjazd do Rzymu kilka dni wcześniej ponieważ nie sposób go zwiedzić w dzień rozpoczęcia rejsu.

 

 

REJS 29 NEAPOL - AMALFI - CAPRI - PROCIDA - PONZA - RZYM 28.08 - 05.09.2020 (8 dni)

 

TYGODNIOWY REJS Z MNÓSTWEM ATRAKCJI: WYBRZEŻE AMALFI, WYSPY: CAPRI, PROCIDA, ISCHIA, WYSPY PONCJAŃSKIE CZEKAJĄ NA CIEBIE

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Wyruszymy z Neapolu, zatłoczonego i głośnego miasta położonego u stóp Wezuwuisza. Na początek rejsu spłyniemy 30 Mm na południe aby zobaczyć wybrzeże Amalfi z "pocztówkowym" miastem Positano na czele. Płynąc na północ zobaczymy największe wyspy zatoki neapolitańskiej: piękną wyspę Capri z jej błękitną grotą, wyspę Procida z mega kolorowymi domkami oraz Ischię z jej szmaragdowymi plażami, która na szczęście nie jest tak skomercjalizowana jak dwie wcześniejsze. To na Ischii jest szansa znaleźć chwilę spokoju na plaży z lazurową wodą. Nie koniec jednak ciekawych wysepek na tym rejsie, teraz popłyniemy na północ w kierunku lekko zapomnianych a jednocześnie tak zjawiskowych wysp poncjańskich. Najważniejszym miejscem do odwiedzenia jest wyspa Ponza, to tutaj rzymianie przypływali aby odetchnąć od zgiełku wiecznego miasta. 

Rejs zakończymy nieopodal Rzymu u ujścia Tybru do Morza Tyrreńskiego. Morskie opowieści umilą nam ostatni wieczór na jachcie. Tych, którzy znajdą trochę więcej czasu na swój urlop zachęcamy do poświęcenia dwóch dni na zwiedzenie choć kawałka Rzymu. 

 

Czy w myślach już się spakowałeś? Nie czekaj zbyt długo, zapraszamy na pokład!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

REJS 29 NEAPOL-AMALFI-CAPRI-PROCIDA-PONZA-RZYM

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl