NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 28 NEAPOL-PROCIDA-PONZA-CAPRI-POSITANO-NEAPOL

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 28 NEAPOL - PROCIDA - PONZA - CAPRI - POSITANO - NEAPOL 19.08 - 28.08.2020 (9 dni)

 

WSZYSTKIE PEREŁKI KAMPANII PODCZAS JEDNEGO REJSU!

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Proponujemy Wam wymarzone włoskie wakacje w przepięknym otoczeniu gdzie czas spędzają najbogatsi i najpiękniejsi. Czemu zatem miałoby tam zabraknąć Ciebie? 

Rejs rozpoczniemy na przedmieściach Neapolu, u stóp Wezuwiusza w marinie Torre del Greco gdzie można w łatwy sposób dojechać kolejką z centrum Neapolu. Ta klimatyczna marina z klubowym nabrzeżem będzie naszym punktem startu. Szybko zrobimy zaprowiantowanie, może zjemy owoce morza w portowej tawernie, a rano w morze! Popłyniemy na północ w kierunku bajecznych wysp Poncjańskich, które przywitają nas pięknymi zatoczkami pełnymi miejsc do snurkowania, klifami i pocztówkowo wyglądającymi miasteczkami. 

Dalej na Capri aby zobaczyć tę zjawiskową wyspę, na którą ciągną turyści. Najlepiej stanąć na kotwicy w dużej zatoce nieopodal Mariny Picola. Znajdziemy tu przepiękne widoki, wystające z wody skały, a po zachodzie słońca będzie nas otaczał klimatyczny krajobraz oświetlonych jachtów kiwających się w rytmie fal. Bajkowe widoki! Capri jest wysoką wyspą ale nie trzeba się zbytnio trudzić aby dotrzeć do miasteczka o tej samej nazwie, zawiezie nas tam mały i śmieszny autobus za jedyne 2 Euro, Chętnym na większe zwiedzanie polecamy również odwiedziny w drugim miasteczku o nazwie Anacapri. 

Nie koniec wrażeń na ten rejs, teraz udamy się na Wybrzeże Amalfi z pocztówkowymi miasteczkami Amalfi i Positano, po drodze mamy dużą szansę spotkać stada delfinów skaczących wśród fal, które z pewnością uprzyjemnią nam ten morski "przelot". Postój na bojce lub w marinie, a dookoła jachtu piękne skaliste wybrzeże z kaskadowo usytuowanymi domkami i hotelami, widoki zapierają dech w piersiach! Warto zobaczyć te miasteczka od strony wody, ponieważ dotarcie tam droga lądową oznacza miliony minut stania w korkach na górskich serpentynach. 

Na końcu zatoki czeka na nas miasteczko Salerno, które na pierwszy rzut oka wydaje się duże i mało przyjemne. Jeśli jednak udamy się na starówkę w godzinach wieczornych odkryjemy prawdziwy blask tego miasta. 

 

Zapraszamy do odkrywania włoskiej Kampanii z pokładu naszego jachtu, będzie co wspominać w zimowe wieczory...

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Neapol - Procida - 15Mm

Procida - Ponza - 50Mm

Ponza - Ischia (kotwicowisko) - 45Mm

Ischia - Capri - 20Mm

Capri - Amalfi - 15Mm

Amalfi - Salerno - 10Mm

Salerno - Positano - 15Mm

Positano - Sorrento - 15Mm

Sorrento - Torre del Greco - 10Mm

RAZEM - 195 Mm

 

Trasa rejsu Perełki Kampanii

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na początek proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień przed rejsem. Rejs rozpoczniemy na przedmieściach Neapolu w klimatycznej marinie Torre del Greco. 

 

Procida

Zatokę Neapolitańską słusznie uważa się za jedno z najbardziej urzekających miejsc na świecie: Neapol - rozległe, huczące miasto, zwinięte wokół podstawy drzemiącego wulkanu Wezuwiusz, usiane głęboką zielenią drzew cytrynowych i chłodzone lśniącym Morzem Tyrreńskim. Może to być metafora współczesnych Włoch. Niesamowicie piękna, czasami chaotyczna i niesforna - nieskazitelna, brudna, ceniona i zaniedbywana w równym stopniu, tysiące lat historii borykających się z nowoczesnością. W połowie drogi między Ischią i Neapolem znajduje się Procida, najmniejsza wyspa w zatoce. Procida to kwintesencja śródziemnomorskiego raju, absolutna wizja kolorowych portowych domów i malowniczych placów. Zatrać się w kolorowym Terra Murata, średniowiecznym mieście otoczonym murami, które stoi na wzgórzu. Znajdziesz tam XV-wieczny Palazzo D'Avalos i Abbazia di San Michele, opactwo benedyktynów z XI wieku. Po wycieczce zejdź schodami do uroczej Corricelli, a następnie zrelaksuj się przy kolorowym koktajlu.

 

Wyspy Poncjańskie

to włoskie sekretne wyspy, o których mało kto słyszał. Przypływają tutaj mieszkańcy Rzymu na swoje wakacje. Główne miasto portowe Ponza przylega do niebezpiecznie wysokiego klifu wznoszącego się wokół zatoki. Na początku czuje się klimat bardziej grecki niż włoski. Jego zawrotne ścieżki rywalizują z Santorini. Warto spojrzeć ponad murem, żeby zobaczyć ogród, tak bardzo daleko w dole. Bądź gotów na wspinaczkę, z góry zobaczysz prawdziwe piękno tych wysp. Jesteśmy daleko od zgiełku, ale tak blisko wszystkiego czego pragniesz.

 

Ischia

Znana jako Szmaragdowa Wyspa ze względu na bujną roślinność, jest największą i najbardziej rozwiniętą wyspą w Zatoce Neapolitańskiej i jedną z jej głównych atrakcji. Jeśli szukasz idealnej wyspy, która jest piękna, autentyczna, ma fantastyczne plaże i nie jest skomercjalizowana lub przepełniona turystami, pamiętaj o odwiedzeniu Ischii, tutaj znajdziesz swój raj! Zakotwiczymy w zatoczce u podnóża zamku wzniesionego na stromej skale, widok zapiera dech w piersiach!

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskową scenerię, niesamowitą kuchnię, światowej klasy zakupy i wodę w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko.

Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Salerno

miasto Salerno oferuje swoim gościom łagodny klimat przez większą część roku i słynie z doskonałej kuchni. Tutaj tradycja i nowoczesność łączą się poprzez duże przemiany miejskie, które integrują się ze wspaniałą przeszłością starożytnego królestwa. Salerno to jedno z miast Włoch, które realizuje program transformacji miast, który stopniowo i radykalnie zmienia wygląd miasta. Coraz bardziej widoczna jest prawdziwa rewolucja miejska, która obejmuje ważną infrastrukturę i prezentuje niezwykłe dzieła współczesnej architektury. Te wysokiej jakości projekty architektoniczne zmieniają przeznaczenie i życie społeczności i stają się ważnymi atrakcjami turystycznymi dla Salerno na świecie. 

 

Positano

Positano to wioska położona na klifie, na wybrzeżu Amalfi na południu Włoch. Na pierwszy rzut oka Positano przypomina gigantyczną piramidę z tradycyjnymi i kolorowymi budynkami oraz butikowymi hotelami zbudowanymi na każdym poziomie. Positano było bogatym portem handlowym, który zajmował się handlem rybami i innymi produktami, a od czasów Cesarstwa Rzymskiego stał się kurortem, który zyskał ogromną popularność w latach 50. XX wieku - i od tego czasu jest w pewnym sensie ośrodkiem turystycznym . Positano jest popularnym miejscem we Włoszech dla par szukających romantycznego miejsca na ucieczkę, ale także dla żeglarzy zatrzymujących się na jednodniową wycieczkę.

 

Sorrento

Wspaniale położony na kamiennej platformie z widokiem na Zatokę Neapolitańską, Sorrento oferuje niezrównane widoki, kolorowe i pachnące gaje cytrynowe, dziewiczą starówkę z historycznymi kościołami, dramatyczne otoczenie klifów i niesamowite restauracje. Sorrento ma wiele do zaoferowania, a zaledwie godzinę drogi na południe od Neapolu jest idealnym miejscem na wypad w kierunku starożytnych Pompei. Jest wiele do zrobienia wśród zalanych słońcem placów, zapierających dech w piersiach hoteli i krętych uliczek na Starym Mieście, które emanują urokiem i sprawiają, że Sorrento, jest pięknym miejscem do dodania do swojej list "must see"

 

Neapol (Torre del Greco)

Rejs zakończymy w klimatycznej marinie Torre del Greco. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Nepolu (Torre del Greco) od godziny 17:00, w dniu 19.08.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się Nepolu (Torre del Greco) do godziny 09:00, w dniu 28.08.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 130 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Neapol (19.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Neapol (17.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Neapol >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Neapol (17.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Neapol >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Neapol >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Neapol (19.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Neapol - Kraków (30.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WAW (28.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Wrocław (28.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Berlin (28.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

15 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT