NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 27 KATANIA-W.LIPARYJSKIE-TROPEA-CAPRI-NEAPOL

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 27 KATANIA - W.LIPARYJSKIE - TROPEA - CAPRI - NEAPOL 09.08 - 19.08.2020 (10 dni)

 

KALABRIA I WYSPY LIPARYJSKIE - EKSPLORUJEMY POŁUDNIE WŁOCH

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Rejs rozpoczniemy w Katanii u stóp Etny, potężnego wulkanu, który rządził tym regionem przez tysiąclecia. Popłyniemy na północ w kierunku Reggio di Calabria, ważnego portu w Cieśninie Messyńskiej. Tak naprawdę po przekroczeniu cieśniny rozpoczną się nasze bajkowe wakacje z wulkanami w tle. Zaczniemy od Etny, na Wyspach Liparyjskich zobaczymy czynny wulkan Stromboli, a wszystko po to aby zakończyć nasz rejs u stóp Wezuwiusza. 

W międzyczasie odwiedzimy najpiękniejsze wysepki tego regionu Włoch - Vulcano, Lipari, Stromboli, a blisko Neapolu zaglądniemy na wymarzone Capri. Nie sposób nie wspomnieć o Tropei, oraz wybrzeżu Amalfi ze słynnym "pocztówkowym" miasteczkiem Positano. Tak to wszystko na jednym rejsie, mnóstwo widoków, atrakcji turystycznych i do tego żagle, zatoczki, kapiele i co sobie tylko wymarzysz. 

 

Kupuj bilety póki tanie, zapisz się na rejs i czekaj aż nasz jacht przyjmie Cię na swój pokład......nie zwlekaj, zarezerwuj miejsce już DZIŚ!!! 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Katania - Reggio di Calabria - 45 Mm

Reggio di Calabria - Vulcano - 45 Mm

Vulcano - Lipari - 5 Mm

Lipari - Stromboli - Tropea - 55 Mm

Tropea - Plaża Arcomagno - 70 Mm

Plaża Arcomagno - Salerno - 75 Mm

Salerno - Capri - 25 Mm

Capri - Neapol - 15 Mm

RAZEM - 335 Mm

 

Trasa rejsu Katania - Wyspy Liparyjskie - Neapol

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Katania (w cieniu Etny)

Etna jest wszechobecna i w znacznym stopniu ukształtowała zarówno historię, jak i faktyczne istnienie Katanii. Wielokrotnie wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z czego najbardziej niszczycielskie wydarzyło się w XVII wieku. W 1669 roku Katania została pokryta lawą, a następnie, zaledwie 24 lata później, w 1693 r. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło miastem do jego fundamentów. Reakcja na tę ostatnią katastrofę była niesamowita: cała stara część miasta została przebudowana w stylu barokowym, z dużymi, szeroko otwartymi placami i alejami. Najbardziej niezwykłym aspektem był jednak zastosowany materiał budowlany: lawa! Catania jest zasadniczo "szarym" miastem i wyjątkowym na świecie. Po wieczorze zapoznawczym wyruszymy na północ, ku naszej żeglarskiej przygodzie. 

 

Reggio di Calabria

to kwitnąca gmina położona na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, w południowych Włoszech. To miasto jest jednym z najbardziej wysuniętych na południe regionów Włoch i leży dokładnie naprzeciwko wschodniego wybrzeża Sycylii, w pobliżu ruchliwego portu w Mesynie. Z populacją liczącą ponad 200 000 mieszkańców Reggio Calabria i okoliczna metropolia są trzecią co do wielkości w tym regionie Włoch, a także jednym z głównych ośrodków gospodarczych w kraju.

W mieście znajduje się fantastyczny zamek, który stał się główną formą obrony miasta przez setki lat. Ponieważ Reggio było tak ważnym miastem w poprzednich wiekach, zamek był zawsze utrzymywany i ufortyfikowany. Dziś zamek pozostaje w fantastycznym stanie i można się wspiąć na mury obronne i przejść wzdłuż wież obronnych. Zamek znajduje się w centrum Reggio Calabria i jest jedną z głównych ikon miasta, a ze względu na stosunkowo niskie budynki można go zobaczyć praktycznie w dowolnym miejscu w okolicy.

 

Wyspy Liparyjskie (Wyspy Eolskie)

Wynurzające się z kobaltowo-błękitnych wód u wybrzeży północno-wschodniej Sycylii, chronione przez UNESCO Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi i Alicudi) to mały raj, magiczny plac zabaw na świeżym powietrzu oferujący dreszczyk emocji. Wspaniałe wody zapewniają sport pływakom, żeglarzom i nurkom, wędrowcy mogą wspinać się na syczące wulkany, a smakosze mogą napić się słodkiego wina Malvasia.

 

Stromboli

"Stromboli! Jaki wpływ wywarła na wyobraźnię te kilka słów! "- napisał Jules Verne w Podróży do centrum Ziemi. Ta wysepka, położona na północ od Sycylii jest rzadkim naturalnym cudem. Jest jednym z niewielu stale aktywnych wulkanów, które wybuchają co 15 do 20 minut przez ostatnie tysiąclecia. Każda mała eksplozja wystrzeliwuje wybuchy magmy w niebo i wysyła strumienie lawy do morza. Musisz to zobaczyć! Jeśli będzie chwila możliwe że wybierzemy się na nocny trekking na wulkan. 

 

Lipari

Głównym obszarem zainteresowania jest miasto Lipari, główny węzeł komunikacyjny archipelagu i najbliższej okolicy, którą wyspiarze mają za stolicę. Ruchliwy port, z ładnym, pastelowym morzem i dużą ilością miejsc noclegowych sprawia, że jest to najwygodniejsza baza do wypadów na wyspę. Z dala od miasta, Lipari odkrywa surowy i typowo śródziemnomorski krajobraz nisko położonej makii (gęste śródziemnomorskie krzewy), ciche, wietrzne wyżyny, urwiste klify i marzycielskie błękitne wody.

 

Tropea

to nadmorski kurort z imponującą scenerią w regionie Kalabrii. Ten odcinek wybrzeża Morza Tyrreńskiego nazywa się Costa degli Dei, "Wybrzeże bogów" i wszyscy wiedzą, że jest to jedno z najlepszych miejsc na letnie wakacje we Włoszech. Linia brzegowa urozmaicona jest strzelistymi klifami, słonecznymi plażami, ciągiem małych kurortów i kempingów. Tropea jest najbardziej ruchliwym i najbardziej atrakcyjnym miastem nadmorskim, z historycznym centrum położonym na klifach nad morzem. Miasto to labirynt ładnych uliczek i małych, ukrytych placów, na których zwykle można znaleźć kawiarenki i restauracje. Serce miasta znajduje się na cyplu, ale jeśli zagłębisz się nieco dalej, znajdziesz ślady starego muru miejskiego i fortyfikacje, które broniły strony lądowej.

 

Plaża Arcomagno

zjawiskowa plaża ukryta za skalnym łukiem będzie okazją do zrobienia kilku cudownych zdjęć, które będą rozgrzewać nasze myśli w zimowe, chłodne wieczory "przy kominku". 

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskową scenerię, niesamowitą kuchnię, światowej klasy zakupy i wodę w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Chętnym proponujemy wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień przed rejsem. Rejs zakończymy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Katanii od godziny 17:00, w dniu 09.08.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Neapolu (Torre del Greco) do godziny 09:00, w dniu 19.08.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 160 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Katania (08.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Katania (09.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Katania (09.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Katania (09.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Neapol - Kraków (19.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WMI (20.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Warszawa WAW >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Wrocław (21.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Neapol - Berlin (19.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

15 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT