NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 26 PALERMO-W.LIPARYJSKIE-TROPEA-KATANIA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 26 PALERMO - WYSPY LIPARYJSKIE - TROPEA - KATANIA 29.07-08.08.2020 (10 dni)

 

WIELKIE SYCYLIJSKIE WAKACJE ŚLADAMI MAFII

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Rozpoczniemy w Palermo, mieście od zawsze związanym z sycylijską mafią skąd wywodziły się i rządziły największe mafijne rodziny Włoch. Chętni mogą udać się do muzeum mafii położonego w centrum miasta. Według jednej teorii słowo "mafia" pochodzi z wydarzeń mających miejsce w Wielki Poniedziałek 1282 roku (Nieszpory sycylijskie), kiedy to doszło do zgwałcenia włoskiej panny młodej w dniu jej ślubu przez francuskiego żołnierza. W odpowiedzi na gwałt, Sycylijczycy, pragnąc pomścić hańbę rodaczki, zaatakowali garnizon francuskich żołnierzy; zginęły tysiące Francuzów; wieść o tym wydarzeniu rozeszła się do kolejnych miasteczek Sycylii, prowokując falę dalszych rozruchów. W języku włoskim "ma fia" oznacza „moja córka”, co stało się okrzykiem bojowym Sycylijczyków. Ma fia! Ma fia! miała ponadto błagalnie krzyczeć matka zgwałconej dziewczyny. Nie myślcie że Mafia to przeszłość na Sycylii, ostatnie wielkie aresztowania w Mesynie pozwalają sądzić, że przestępcze organizacje w dalszym ciągu stanowią znacząca siłę w tej części Włoch. 

Dalej popłyniemy na wschód, ku wulkanicznym wyspom liparyjskim, to tutaj znajduje się jedyny w Europie czynny wulkan Stromboli, który co kilkanaście minut przypomina nam o swoim istnieniu wyrzucając do atmosfery chmurę popiołów i lawy. W nocy warto opłynąć wyspę aby na własne oczy zobaczyć ten przepiękny spektakl światła i ognia jednocześnie. Wyspy liparyjskie to nie tylko wulkan Stromboli ale również całe mnóstwo zatoczek z lazurową, ciepłą jak zupa wodą, słońcem dookoła i wszystkim czego można chcieć na wakacjach. 

W dalszej części rejsu odwiedzimy przepiękne miasteczko Tropea położone na klifach, aby po przejściu cieśniny messyńskiej pożeglować na południe w kierunku Katanii, gdzie zakończymy nasz rejs. Sama Katania to wielokulturowe miasteczko położone u stóp Etny. Miasteczko ma chyba tylu zwolenników co przeciwników, trzeba je zwiedzić samodzielnie aby przekonać się do której grupy należymy. Chętnych zachęcamy do wycieczki na Etnę i przedłużenie swojego pobytu na Sycylii o dzień lub dwa aby z góry zobaczyć tę przepiękną wyspę. 

 

Zapraszamy na pokład naszego jachtu, na pewno nie zawiedziesz się tym czego doświadczysz podczas tego rejsu. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Palermo - Cefalu - 30Mm

Cefalu - Capo d'Orlando - 35Mm

Capo d'Orlando - Milazzo - 30Mm

Milazzo - Vulcano - 20Mm

Vulcano - Lipari - 5Mm

Lipari - Stromboli - 25Mm

Stromboli - Tropea - 35Mm

Tropea - Reggio di Calabria - 40Mm

Reggio di Calabria - Taormina - 25Mm

Taormina - Katania - 25Mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu Palermo - wyspy Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Palermo

Tego miasta nie można w łatwy sposób opisać, je trzeba poczuć! To starożytne miasto na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Palermo jest bogate w historię, kulturę i gastronomię; to ekonomiczna, kulturalna i turystyczna stolica wyspy i ruchliwe miasto portowe. Miasto powstało jako Panormos (grec.), kolonia fenicka, było centrum kulturowym królestwa Sycylii. Główne zabytki Palermo to pozostałości murów rzymskich,  pałac królewski zwany Pałacem Normanów, katedra S. Rosalia, posiadająca w sobie grobowce królów. Znajdują się tu również romańskie kościoły San Cataldo i San Giovanni degli Eremiti, S. Giovanni dei Lebrossi, della Martorana, del Vespro oraz pałace Zisa i Cuba z XII wieku. Targi miejskie Vucciri i Ballaro są nierozerwalnym elementem krajobrazu Palermo. Lokalne produkty spożywcze, warzywa, owoce, przyprawy, sery, no i ryby – na przykład spektakularne mieczniki, żaglice, gigantyczne tuńczyki to wszystko, można zobaczyć i poczuć na tych kolorowych mercato. Targi zamykają  się około godziny 1200. Są ulice w Palermo, które po zmierzchu są zamykane dla ruchu samochodów i zamieniają się w restauracyjne ogródki, czego doświadczyliśmy podczas jednego z poprzednich naszych rejsów. 

 

Cefalu

to urocze rybackie miasteczko, położone na wschód od Palermo. Wyjątkowy urok zawdzięcza pięknej plaży oraz skałom otaczającym miasto. Spacerując Corso Vittorio Emanuele warto zajrzeć do Lavatio Medievale, czyli średniowiecznej pralni publicznej. Koryta do prania wykute są w skale, płynie tędy podziemna rzeka Cefalino, która następnie wpada do morza. W Cefalu znajduje się zbudowana w XII wieku katedra – budynek jest o tyle ciekawy, że łączy ze sobą różne style: bizantyjski, arabski i normański. Otoczenie katedry jest egzotyczne – w tle widać skały, a wokół dominują palmy i plac z licznymi kawiarniami i restauracjami.

Ważny punktem w Cefalu jest Skała La Rocca trzeba pokonać długą drogę (wejście zajmuje ok. 1 godziny i rozpoczyna się od Piazza Garibaldi) i wejść na szczyt, z którego rozciąga się fantastyczny widok na Sycylię. Oprócz spektakularnej panoramy można podziwiać tu pozostałości po bizantyjskim zamku, fortyfikacjach oraz ruiny megalityczne Świątyni Diany.

 

Capo d'Orlando

Plaża jest główną atrakcją miasta. Ma około dwóch kilometrów długości i jest mieszanką piasku i żwiru. Na północnym krańcu plaży znajduje się latarnia morska w punkcie Capo d'Orlando, gdzie jest też kilka skał do wspinaczki.

Zaraz za plażą znajduje się promenada, ścieżka rowerowa i rząd palm. Po drugiej stronie drogi obok promenady znajduje się kilka restauracji, chociaż nad brzegiem morza są głównie apartamenty zapewniające bardzo łatwy dostęp do morza.

 

Milazzo

Stare miasto obejmuje średniowieczne dzielnice Milazzo i jest najbardziej znane z budowli sakralnych. Droga do zamku Milazzo prowadzi imponującymi hiszpańskimi murami - są to najbardziej zewnętrzne i największe z trzech zestawów ścian. Za murami zamku znajduje się kilka ulic kolorowych domów w dzielnicy hiszpańskiej: jest to niewielka dzielnica, ale dość ładna i fotogeniczna. W dolnym Milazzo znajduje się promenada wzdłuż wybrzeża na wschód od centrum. Główna plaża, Spiaggia di Ponente, znajduje się na zachód od centrum i poniżej zamku: jest to długa plaża z dużą ilością miejsca, chociaż skały i kamienie są dość ostre i trudno po niej chodzić!

 

Wyspy Liparyjskie

Powszechnie określane jako wybuchowy archipelag bądź skarbem Morza Tyrreńskiego są jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a kolor jaki przybiera woda je oblewająca jest hipnotyzujący. Ich pochodzenie wiąże się z inną nazwą określającą te 17 cudów: Wyspy Eolskie, ponieważ zgodnie z mitologią to właśnie tutaj swoją siedzibą miał bóg wiatrów-Eol.  

 • Vulcano

Już po samej nazwie możemy się domyślać, co jest największą atrakcją tego miejsca i co najbardziej wpływa  na toczące się tutaj życie. Jedna z najbardziej charakterystycznych wsyp archipelagu będzie przystankiem, w którym czas można spędzić na dwa osoby. Pierwszy łączy przyjemny z pożytecznym i zakłada słodkie lenistwo na tutejszych plażach z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Wody, które je oblewają są niezwykle ciepłe i z pewnością kąpiel w nich będzie niezapomnianą przyjemnością. Oprócz plaż, na Vulcano odnajdziemy także położone nieopodal portu błota siarkowe, w których można zażyć leczniczej i odprężającej kąpieli. Która z pań nie marzyła o całodniowym pobycie w SPA? Spokojnie, przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy odpoczynek odnajdują w ruchu i podziwianiu pięknych widoków jednocześnie. Miejscowy wulkan mimo swojej aktywności pozwala się zdobywać i ze swojego krateru uczynił najlepszy taras widokowy jaki można sobie wymarzyć. Wprawdzie zdobycie tej żywej góry jest małym wyzywaniem i wymaga determinacji to panorama jaką ujrzymy po zakończeniu swojej wycieczki i satysfakcja płynąca z tego osiągnięcia wynagrodzą nam włożony wysiłek.

 • Lipari

Pozostając w magicznym klimacie tego archipelagu przepływamy na największą z wysp – Lipari do jej największego miasteczka o tej samej nazwie. Już z morza będziemy mogli zobaczyć skrawek miasta, ponieważ jego główny plac sąsiaduje z otwartą tonią wodną. To na nim toczy się większość życia zarówno turystów jak i mieszkańców, tutaj można w baśniowej scenerii zasiąść w jednej z restauracji czy kawiarni i rozkoszować się posiłkiem czy też słodkim deserem pośród białych kamienic z ukwieconymi balkonami. Oprócz spacerów w malowniczych sceneriach, kąpieli i opalania się warto też przejść się do zabytkowego centrum miasta by obejrzeć Katedrę Św. Bartłomieja i  tutejszy zamek.

 • Stromboli

Do tego miejsca spływa się tylko z jednego powodu. Gorącego, czasami wybuchowego, trochę przyprószonego kurzem, który przyciąga wszystkich jak magnes. Mowa oczywiście o słynnym Iddu – jednym z najsłynniejszych wulkanów na Świecie, który jest wciąż czynny i uważany za jedną z najaktywniejszych gór tego typu. Wybucha co 10-12 minut jednak w żaden sposób nie utrudnia on życia mieszkańcom, a nawet ułatwia użyźniając tutejsze gleby popiołem. Rozgrzana do czerwoności materia rozsypuje się po zboczach wulkanu, po czym ostudzona leniwie opada na podnóże góry. Najpiękniej wygląda to w nocy, kiedy to na ciemnym niebie pojawiają się smugi czerwonej lawy przyczyniając się do nowej nazwy tego miejsca – latarnia morska.

 

Tropea

to nadmorski kurort znajdujący się na wybrzeżu Morza Tyreńskiego zwanego Costa degli Dei, "Wybrzeże bogów" Linia brzegowa charakteryzuje się stromymi klifami, słonecznymi plażami i ciągiem małych kurortów i kempingów. Tropea jest najbardziej ruchliwym i najbardziej atrakcyjnym turystycznie miastem, z historycznym centrum położonym na klifach nad morzem. Miasto charakteryzuje się, uroczą, ponadczasową, atmosferą, charakterystyczną dla południowych włoskich miejscowości. Tropea to labirynt uliczek i małych, ukrytych placów, na których zwykle można znaleźć urokliwe restauracje. Serce miasta znajduje się na cyplu, ale jeśli zagłębisz się nieco dalej, znajdziesz ślady starego muru miejskiego i fortyfikacje, które broniły strony lądowej.

 

Reggio di Calabria

to kwitnąca gmina położona na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, w południowych Włoszech. To miasto leży w najbardziej wysuniętym na południe regionie Włoch i znajduje się dokładnie naprzeciwko wschodniego wybrzeża Sycylii, w pobliżu ruchliwego portu w Mesynie. Z populacją liczącą ponad 200 000 mieszkańców Reggio Calabria i okoliczna metropolia są trzecią co do wielkości w tym regionie Włoch, a także jednym z głównych ośrodków gospodarczych w kraju.

W mieście znajduje się fantastyczny zamek, który stał się główną formą obrony miasta przez setki lat. Ponieważ Reggio było tak ważnym miastem w poprzednich wiekach, zamek był zawsze utrzymywany i ufortyfikowany. Dziś zamek pozostaje w bardzo dobrym stanie i można się wspiąć na mury obronne i przejść wzdłuż wież obronnych. Zamek znajduje się w centrum Reggio Calabria i jest jedną z głównych ikon miasta, a ze względu na stosunkowo niskie budynki można go zobaczyć praktycznie w dowolnym miejscu w okolicy.

 

Mesyna

Port łączący Sycylię z Europą do dzisiaj olśniewa swym pięknem mimo tragicznego trzęsienia ziemi w przeszłości. Usytuowane na lekkim wzniesieniu miasto już z daleka staje się widoczne i przyciąga do siebie swoim urokiem. Pozostałości murów obronnych, kolorowe kamienice z lekko opadającymi okiennicami sąsiadują tutaj z nowoczesnymi blokami w równie ciekawych kolorach nadając temu miejscu specyficzny urok. Skarbem miasta jest znajdująca się przy Duomo wieża zegarowa, na której każdego dnia w południe rozgrywa się piętnastominutowy spektakl, prowadzony przez figury ją ozdabiające. Mesyna nie ma bogatej oferty zabytków ale z pewnością oferuje trochę wytchnienia i zachęca do długich spacerów, smacznych obiadów i zakupów w lokalnych sklepikach. Tutejsza oliwa z oliwek jest o niebo lepsza od tej, której możemy uświadczyć w naszych supermarketach. Jej niska cena jest z pewnością dobrym pretekstem do zrobienia małego zapasu.

 

Taormina

Miasto to wznosi się na skalnym tarasie, 200 m n.p.m. Już z daleka zobaczyć można domy przyklejone do zbocza, zatoczki z pasmami plaż i wysepki. Jedna z nich, Isola Bella (Piękna Wyspa), jest połączona z lądem wąską groblą tworząc malowniczy cypel. Tyle tutaj stromych uliczek, placów, zaułków, wszędzie mnóstwo małych sklepów z pamiątkami oraz kafejek. Z Taorminy rozciąga się przepiękny widok na Etnę. Nie można pominąć Gole Alcantra, to zespół zapierających dech w piersiach malowniczych wodospadów. Warto też zobaczyć starożytny Teatr Grecki, a za jego sceną - potężny wulkan.

 

Katania

to malownicze miasto ze wspaniałymi, długimi, piaszczysto-żwirkowymi plażami, otulone wysokimi klifami. W jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo - można wciąż podziwiać starożytne ruiny przeplatające się z bogatymi w zdobienia barokowymi budynkami. Wśród nich uwagę przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku na polecenie cesarza Fryderyka XI zamek Ursino. Z Taorminy lub Katanii możemy się wybrać na wycieczkę na Etnę by zobaczyć niesamowity księżycowy krajobraz, jaki zafundowała nam tutaj natura.

 • Etna

Będąc w Katani nie można zapomnieć o jej przyjaciółce, która „lekko przyćmiła” to miasto. Jeżeli jesteś zdecydowany aby zobaczyć jeden z najsłynniejszych wulkanów świata, zacznij planować tę randkę dużo wcześniej, ponieważ zorganizowane wycieczki prowadzone przez biura turystyczne są znacznie tańsze niż samodzielne wyprawy nieziemsko drogą kolejką. Stoki pokryte pyłem wulkanicznym i zaschniętą lawą pod którą leży śnieg, zapierający dech w piersiach widok na Sycylię i samą Katanię to rzeczy, które raz na zawsze pozostaną nam w pamięci i będą wywoływały przez długie lata uśmiech na twarzy.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Palermo od godziny 17:00, w dniu 29.07.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Katanii do godziny 09:00, w dniu 08.08.2020

 

Koszt kojowego: 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 160 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Palermo (28.07.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Palermo >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Palermo (29.07.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Palermo (27.07.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Katania - Kraków (08.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Warszawa WAW (09.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (09.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Berlin (08 - 09.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

13 stycznia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT