NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 24 MALTA-GOZO-SYRAKUZY-KATANIA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 24 MALTA - GOZO - MARINA DI RAGUSA - SYRAKUZY - KATANIA 11.07-17.07.2020 (6 dni)

 

MALTA, COMINO I GOZO - TE UPALNE PEREŁKI TO POCZĄTEK NASZEGO REJSU, KTÓRY ZAPROWADZI NAS KU POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ SYCYLII

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Każdemu z nas od czasu do czasu należy się odpoczynek. Mały czy duży, w ciepłych czy zimnych krajach...ważne żeby odpocząć. Sami wiemy jak cenne jest chociaż kilka dni wakacji, wzbogaconych o przygody, malownicze krajobrazy i najlepiej poznawanie nowych miejsc. Dlatego też mamy dla Ciebie propozycję małych maltańsko-włoskich wakacji pod żaglami.

Wypłyniemy z Valetty - stolicy Malty, ruszymy na zachód, ku przepięknej Blue Lagoon u brzegów wyspy Comino. O ile warunki na morzu pozwolą staniemy na kotwicy i spędzimy magiczny czas bawiąc się w lazurowych wodach laguny. Nieopodal znajdziemy wyspę Gozo, na której w marinie zagościmy na chwilę aby spróbować lokalnych przysmaków oraz owoców morza. 

Jak już nacieszymy się małymi wyspami pożeglujemy w kierunku "nieco" większej - Sycylii. Po dopłynięciu do Mariny di Ragusa szybko udamy się na plażę aby rozkoszować się słońcem i wodą. 

Zanim dopłyniemy do Katanii gdzie podczas wieczoru pełnego morskich opowieści zakończymy nasz rejs zawitamy jeszcze do Syrakuz aby odwiedzić miejsca, gdzie żył i spacerował Archimedes. Historyczna część Syrakuz wraz z nekropolią w Pantalice zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

Krótkich, magicznych i niezapomnianych. Spakowany?

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Malta dookoła, Gozo - 35 Mm

Gozo - Marina di Ragusa - 50 Mm

Marina di Ragusa - Syrakuzy - 60 Mm

Syrakuzy - Katania - 30 Mm

RAZEM - 175 Mm

 

Trasa rejsu Malta - Gozo - Syrakuzy - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Malta

Miasto Valetta zostało zbudowane od zera przez rycerzy z zakonu Joannitów. Jego projekt stworzył, przysłany przez papieża Piusa IV, włoski architekt, uczeń Michała Anioła, Francesco Laparelli. Układ ulic oparł na planie hippodamejskim, czyli ulice przecinają się ze sobą pod kątem prostym. W ten sposób wszystkie ulice tworzą zgrabną szachownicę. Wiele z nich kończy lub zaczyna się stromymi schodami, wiodącymi ku nabrzeżom. Aby najlepiej poznać charakter tego miasta, trzeba przespacerować się jego wąskimi uliczkami, zajrzeć do dolnych i górnych ogrodów Barraka, skąd roztacza się widok na Grand Harbour i fort St. Angelo. Valletta, dziś miejscami podniszczona, wciąż kusi barokowym pięknem i przyciąga turystów. Słynną ulicą jest Strait Street - niegdyś miejsce rycerskich pojedynków, a później dzielnica czerwonych latarni, z barami i domami publicznymi. Zabytkowa zabudowa Valletty została umieszczona w 1980 roku na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

 

Gozo

to wyspa leżąca w niedalekiej odległości od Malty po jej zachodniej stronie. Wyspa ta jest dużo mniejsza od Malty, przez co zapewnia ciszę i spokój jej mieszkańcom, zapewniając jednocześnie raj dla turystów. Gozo posiada klifowe wybrzeże, które jest bardzo urozmaicone grotami i zatoczkami o fantazyjnych kształtach. Gozo słynie z rewelacyjnej "wizury", ciepłego morza i zachwycającej scenerii podwodnej. Gozo jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych w basenie Morza Śródziemnego. Istnieją miejsca do nurkowania odpowiednie dla wszystkich poziomów doświadczenia, od początkujących do praktykujących nurków szukających nowych wyzwań. Zatopione jaskinie, kominy, łuki i tunele wraz z zapierającymi dech w piersiach zrzutami i kwitnącym życiem morskim.

Jeżeli nurkowanie nie jest Twoim żywiołem możesz wybrać się na rowerową lub samochodową wycieczką po wyspie. To co zrobisz zależy wyłącznie od Ciebie! W drodze na Maltę odwiedzimy słynną Blue Lagoon na wyspie Comino. 

 

Marina di Ragusa

Niebiańskie plaże południowej Sycylii znajdziemy właśnie tutaj i w okolicy Pozzollo położonego po drodze z Syrakuz. W trakcie dnia możemy się wybrać na wycieczkę do położonego około 20km wgłąb lądu miasteczka Ragusa. To jedno z najpiękniejszych miast Sycylii z przepięknym widokiem na stare miasto często umieszczanym na widokówkach z tego rejonu będzie naszym kolejnym przystankiem na żeglarskiej mapie naszego rejsu. 

Ibla stara część miasta zbudowana jest na wzgórzu, wędrówka po mieście dostarcza niesamowitych widoków i …. zadyszki po wspięciu się na niezliczone schody przecinające miasto na kolejne warstwy. W roku 1693 południowo – wschodnią Sycylię nawiedziło silne trzęsienie ziemi, w wyniku którego Ragusa została podzielona na dwie części: stare miasto, czyli zrujnowaną Ragusę Iblę i nowe miasto, zbudowane obok, tzw. Ragusę górną. Stare miasto odbudowano w stylu barokowym, zachowując część krętych, wąskich uliczek, natomiast nowe miasto ukształtowano również w stylu barokowym, ale stosując układ jednej, głównej ulicy Corso Italia oraz regularnej siatki mniejszych uliczek. Tam też w XVIII wieku powstała katedra San Giovanni Battista. Zabytkowe centrum Ragusy zostało wpisane na listę UNESCO.

Wędrując wąskimi uliczkami mijamy liczne kościoły, katedry, place i parki z imponującymi palmami podczas tych spacerów warto skosztować lokalnego przysmaku Scacce Ragusane - jest to wypiek z cienkiego ciasta podobnego do pizzy z różnymi kompozycjami dodatków, które składa się kilkukrotnie i piecze w piecu opalanym drewnem.

 

Syrakuzy

ojczyzna Archimedesa, jednego z najwybitniejszych fizyków i matematyków wszech czasów. W Syrakuzach znajdują się słynne katakumby pod kościołem San Giowvani, gdzie kazania wygłaszał apostoł Paweł. Przede wszystkim jednak Syrakuzy są zagłębiem starożytnych zabytków. Najstarsza część miasta, leżąca na wyspie Ortigia, została założona przez Greków 2800 lat temu. Syrakuzy znane są również z tego, że można tu zobaczyć cudownie zielone, fantastycznie zagospodarowane parki i niepowtarzalne fontanny, z których najsłynniejsze to Ciane i fontanna Artusa.

 

Katania (w cieniu Etny)

to malownicze miasto ze wspaniałymi, długimi, piaszczysto-żwirkowymi plażami, otulone wysokimi klifami. W jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo - można wciąż podziwiać starożytne ruiny przeplatające się z bogatymi w zdobienia budynkami z baroku. Wśród nich uwagę przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku na polecenie cesarza Fryderyka XI zamek Ursino. Z Taorminy lub Katanii możemy się wybrać na wycieczkę na Etnę by zobaczyć niesamowity księżycowy krajobraz, jaki zafundowała nam tutaj natura.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w stolicy Malty - Valetta od godziny 17:00, w dniu 11.07.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Katanii do godziny 09:00, w dniu 17.07.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Malta (11.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Malta (11.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Malta (11.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Malta >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Katania - Kraków (17.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Warszawa WAW (18.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (17.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Berlin (17.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair, EasyJet) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

11 listopada 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT