NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 22 NEAPOL-CAPRI-AMALFI-W.LIPARYJSKIE-KATANIA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 22 NEAPOL - CAPRI - WYBRZEŻE AMALFI - WYSPY LIPARYJSKIE - KATANIA 25.06-05.07.2020 (10 dni)

 

KALABRIA I WYSPY LIPARYJSKIE - EKSPLORUJEMY POŁUDNIE WŁOCH

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Podczas tego rejsu zobaczymy cudowne miejsca na mapie Włoch, pożeglujemy na południe od Neapolu. Zawiniemy na rajskie Capri, zobaczymy  zjawiskowe wybrzeże Amalfi. Dalej na południe zaliczając po drodze ukrytą plażę Arcomagno, dotrzemy do Tropei i Capo Vaticano, turkusowych pereł Kalabrii.

Kolejnym punktem na naszym rejsie będą Wyspy Liparyjskie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia jest się czy chwalić! Poznamy niespieszne życie mieszkańców wysp położonych nieopodal Sycylii, które tak zasłynęły dzięki swojej wulkanicznej historii oraz teraźniejszości. Perełką rejsu będzie żegluga u stóp czynnego wulkanu Stromboli. Warto tam popłynąć w nocy, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać tą naturalną latarnię morską. W dalszej części rejsu odwiedzimy także wyspy Lipari i Vulcano, wyspy tak gorące, że ustanie na wulkanicznym piasku bez butów jest niemal niemożliwe, za to temperatura wody w zatokach na pewno nie przysporzy u Ciebie dreszczy na ciele. Bez problemu można zajrzeć na Vulcano do wnętrza krateru, krótka wycieczka w góry na pewno nikomu nie zaszkodzi - za to widoki zapamiętamy na zawsze! 

Przystanek na wyspach Lipari i Volcano da nam odpoczynek przed ostatnim skokiem przez cieśninę Mesyńską do Katanii, gdzie w świetnych humorach zakończymy nasz rejs. 

 

Wsiadaj na pokład, baw się razem z nami i miło spędzaj czas podczas swoich żeglarskich wakacji. Życie ucieka, wykorzystaj ten czas dla siebie :-)

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Neapol - Capri - 15 Mm

Capri - Salerno - 25 Mm

Salerno - Plaża Arcomagno - 75 Mm

Plaża Arcomagno - Tropea - 70 Mm

Tropea - Stromboli - Lipari - 55 Mm

Lipari - Vulcano - 5 Mm

Lipari - Katania - 95 Mm

RAZEM - 340 Mm

 

Trasa rejsu Neapol - Wyspy Liparyjskie - Katania

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Neapol

Neapol to surowa, wysokooktanowa energia, miejsce porywającej sztuki i panoramy, spontaniczne rozmowy i niespodziewana, niepowtarzalna elegancja. Witaj w najbardziej nieprawdopodobnym arcydziele Włoch. Na początek proponujemy chętnym wycieczkę na Wezuwiusza aby samodzielnie podziwiać panoramę na całą zatokę neapolitańską, najlepiej poświęcić na to jeden dzień przed rejsem. Rejs rozpoczniemy w jednej z marin w tym hałaśliwym mieście. 

 

Capri

to wyspa, która ma wszystko: oszałamiające naturalne piękno, widowiskowa sceneria, niesamowita kuchnia, światowej klasy zakupy i woda w kolorach, w które nie uwierzysz. Faraglioni - masywna formacja skalna złożona z trzech oddzielnych stosów wapienia jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzisz na swojej drodze do Capri. Są tak duże, że w pogodny dzień można nawet dostrzec Faraglioni z miast na wybrzeżu Amalfi, takich jak Positano i Praiano. Błękitna Grota przy północnym brzegu wyspy oczarowuje odwiedzających od czasu cesarza rzymskiego Tyberiusza, który tak bardzo uwielbiał to miejsce. Ten niezwykły efekt optyczny powstaje w wyniku podskakiwania promieni słonecznych na ścianach jaskiń, wszystko wydaje się świecić na niebiesko. Przygotuj się na przejście do małej łódki przy wejściu do jaskini aby zmieścił się w jaskini.

 

Wybrzeże Amalfi

Pionowy krajobraz, charakteryzuje się malowniczym labiryntem schodów i wąskich uliczek, łączących dwa główne elementy tego krajobrazu: góry i morze. Ciągłe urwiska w zatokach i fiordach, przeplatane żwirowymi plażami i skałami, na których wciąż można zobaczyć starożytne wieże, pierwszy bastion miejscowej ludności przeciwko atakom Saracenów. Przejście od morza do góry jest płynne: zbocza gór były tarasowane przez stulecia, ukształtowane przez ludzką siłę roboczą, tworząc pomiędzy drogami tarasy gruntów ornych. Uznany za wyjątkowy przykład śródziemnomorskiego krajobrazu Unesco, Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Italii. Tutaj góry zanurzają się w morzu w pionowej, gwiaździstej scenie z urwiskami, klifami i zielonymi lasami.

 

Plaża Arcomagno

zjawiskowa plaża ukryta za skalnym łukiem będzie okazją do zrobienia kilku cudownych zdjęć, które będą rozgrzewać nasze myśli w zimowe, chłodne wieczory przy kominku. 

 

Tropea

to nadmorski kurort z imponującą scenerią w regionie Kalabrii. Ten odcinek wybrzeża Morza Tyrreńskiego nazywa się Costa degli Dei, "Wybrzeże bogów" i wszyscy wiedzą, że jest to jedno z najlepszych miejsc na letnie wakacje we Włoszech. Linia brzegowa zakrzywia się na zewnątrz w dużym pagórkowatym wybrzuszeniu, pochwalić się może dramatycznymi klifami, słonecznymi plażami i ciągiem małych kurortów i kempingów. Tropea jest najbardziej ruchliwym i najbardziej atrakcyjnym miastem nadmorskim, z historycznym centrum położonym na klifach nad morzem. Tropea ma tę uroczą, ponadczasową, wyblakłą atmosferę, charakterystyczną dla sennych południowych włoskich nadmorskich miejscowości. Nie ma wielu konkretnych atrakcji turystycznych, ale miasto to labirynt ładnych uliczek - niektóre z nich rozpadają się - i małych, ukrytych placów, na których zwykle można znaleźć stoły restauracyjne. Serce miasta znajduje się na cyplu, ale jeśli zagłębisz się nieco dalej, znajdziesz ślady starego muru miejskiego i fortyfikacje, które broniły strony lądowej.

 

Wyspy Liparyjskie (Wyspy Eolskie)

Wynurzające się z kobaltowo-błękitnych wód u wybrzeży północno-wschodniej Sycylii, chronione przez UNESCO Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi i Alicudi) to mały raj, magiczny plac zabaw na świeżym powietrzu oferujący dreszczyk emocji i wyciek co krok. Wspaniałe wody zapewniają sport pływakom, żeglarzom i nurkom, wędrowcy mogą wspinać się na syczące wulkany, a smakosze mogą napić się słodkiego wina Malvasia.

 

Stromboli

"Stromboli! Jaki wpływ wywarła na wyobraźnię te kilka słów! "- napisał Jules Verne w Podróży do centrum Ziemi. Ta wysepka, położona na północ od Sycylii jest rzadkim naturalnym cudem. Jest jednym z niewielu stale aktywnych wulkanów, które wybuchają co 15 do 20 minut przez ostatnie tysiąclecia. Każda mała eksplozja wystrzeliwuje wybuchy magmy w niebo i wysyła strumienie lawy do morza. Musisz to zobaczyć! Jeśli będzie chwila możliwe że wybierzemy się na nocny trekking na wulkan. 

 

Lipari

Głównym obszarem zainteresowania jest miasto Lipari, główny węzeł komunikacyjny archipelagu i najbliższej okolicy, którą wyspiarze mają za stolicę. Ruchliwy port, z ładnym, pastelowym morzem i dużą ilością miejsc noclegowych sprawia, że jest to najwygodniejsza baza do skoków na wyspę. Z dala od miasta, Lipari odkrywa surowy i typowo śródziemnomorski krajobraz nisko położonej makii (gęste śródziemnomorskie krzewy), ciche, wietrzne wyżyny, urwiste klify i marzycielskie błękitne wody.

 

Vulcano

Już po samej nazwie możemy się domyślać, co jest największą atrakcją tego miejsca i co najbardziej wpływa  na toczące się tutaj życie. Jedna z najbardziej charakterystycznych wsyp archipelagu będzie przystankiem, w którym czas można spędzić na dwa osoby. Pierwszy łączy przyjemny z pożytecznym i zakłada słodkie lenistwo na tutejszych plażach z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Wody, które je oblewają są niezwykle ciepłe i z pewnością kąpiel w nich będzie niezapomnianą przyjemnością. Oprócz plaż, na Vulcano odnajdziemy także położone nieopodal portu błota siarkowe, w których można zażyć leczniczej i odprężającej kąpieli. Która z pań nie marzyła o całodniowym pobycie w SPA? Spokojnie, przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy odpoczynek odnajdują w ruchu i podziwianiu pięknych widoków jednocześnie. Miejscowy wulkan mimo swojej aktywności pozwala się zdobywać i ze swojego krateru uczynił najlepszy taras widokowy jaki można sobie wymarzyć. Wprawdzie zdobycie tej żywej góry jest małym wyzywaniem i wymaga determinacji to panorama jaką ujrzymy po zakończeniu swojej wycieczki i satysfakcja płynąca z tego osiągnięcia wynagrodzą nam włożony wysiłek.

 

Katania (w cieniu Etny)Etna jest wszechobecna i w znacznym stopniu ukształtowała zarówno historię, jak i faktyczne istnienie Katanii. Wielokrotnie wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z czego najbardziej niszczycielskie wydarzyło się w XVII wieku. W 1669 roku Katania została pokryta lawą, a następnie, zaledwie 24 lata później, w 1693 r. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło miastem do jego fundamentów. Reakcja na tę ostatnią katastrofę była niesamowita: cała stara część miasta została przebudowana w stylu barokowym, z dużymi, szeroko otwartymi placami i alejami. Najbardziej niezwykłym aspektem był jednak zastosowany materiał budowlany: lawa! Catania jest zasadniczo "szarym" miastem i wyjątkowym na świecie.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Neapolu (Torre del Greco) od godziny 17:00, w dniu 25.06.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Katanii do godziny 09:00, w dniu 05.07.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 160 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Neapol (25.06.2020 loty bezpośrednie EasyJet) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Neapol (25.06.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Neapol (25.06.2020 loty bezpośrednie EasyJet) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Katania - Kraków (06.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Warszawa WAW (07.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (05.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Katowice (06.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katania - Berlin (05.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair, EasyJet) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

11 listopada 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT