NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 18 BARCELONA-LANGWEDOCJA-MARSYLIA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 18 BARCELONA - LANGWEDOCJA - MARSYLIA 24.05-31.05.2020 (7 dni)

 

ŚRÓDZIEMNOMORSKA FRANCJA CZEKA NA CIEBIE, TYM RAZEM POŻEGLUJEMY DO LANGWEDOCJI

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Rozpoczniemy w Barcelonie, mieście tak cudownym, ze warto tu przylecieć przed rejsem nieco wcześniej aby zaczerpnąć trochę z bogatej kultury katalońskiej stolicy. Pożeglujemy na wschód, ku Francji. Zaczniemy nasza przygodę od postoju na kotwicy w Tossa de Mar, ostatnim obwarowanym mieście na Costa Brava. Na dłużej zatrzymamy się w miasteczku Roses, której najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym zabytkiem jest warowna cytadela w kształcie pięciokąta.

Żegnamy słoneczną Hiszpanię i wpływamy na wody terytorialne Francji, rozpoczynając główną część naszego rejsu czyli eksplorowanie Langwedocji - krainy winem płynącej. W regionie Camargue znajdziemy przepiękne rozlewiska Rodanu, laguny zamieszkiwane przez różne gatunki ptactwa, w tym flamingi, słynne konie rasy Camargue oraz czarne byki, warto wypożyczyć samochód lub rower i wybrać się na krótką wycieczkę aby zobaczyć co tak naprawdę oferuje turystom ten rejon Francji. Chętnie zobaczymy miasteczko Saint Maries de la Mer, to tutaj według legendy dotarła łódź z trzema Mariami, które po ukrzyżowaniu Jezusa uciekły z Jerozolimy. 

Rejs zakończymy w Marsylii - bramie do Morza Śródziemnego, przy szklaneczce wina i morskich opowieściach do rana. 

 

Zapraszamy na fantastyczny rejs. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Piotrek Norski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Barcelona - Tossa de Mar - 40 Mm

Tossa de Mar - Roses - 40 Mm

Roses - Cadaques - 10 Mm

Cadaques - Gruissan - 50 Mm

Gruissan - Sete - 30 Mm

Sete - Saintes Maries de la Mer - 30 Mm

Saintes Maries de la Mer - Marsylia - 45 Mm

RAZEM - 245 Mm

 

Traza rejsu Barcelona - Langwedocja - Marsylia

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Barcelona

W całym mieście widać wiele akcentów pozostawionych po wybitnym twórcy – Antonim Gaudi. To właśnie od miejsca najbardziej związanego z nim proponuję zacząć eksplorowanie Barcelony, od Parku Guella. Jest to ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przed Gaudiego na prośbę jego przyjaciela, przemysłowca Eusebio Guella. Początkowo miała to być dzielnica mieszkalna burżuazji, inspirowana angielskimi domami z ogrodami. Dziś jest to perełka wśród zabytków Katalonii. Kolejnym punktem, z którego Barcelona jest niewątpliwie dumna jest La Sagrada Familia – Kościół Pokuty Rodziny Świętej. Można by pomyśleć kościół jak kościół, jednak ten jest inny. Głównie dlatego, że jest w budowie od 1882, a jej ukończenie planuje się na 2026-2028 rok. Chwilowo budynek ma rangę Małej Bazyliki, wznoszonej w stylu Gaudiego, który jest też jej projektantem. Nocą, kiedy całe miasto zostanie oświetlone i zacznie budzić się do życia warto udać się na uliczkę La Rambla by poczuć trochę klimatu tego miasta. Wizualnie niekończąca się alejka, obłożona płytkami po swoich stronach ma bardzo dużo dobrych restauracji. Sam spacer po niej jest magiczny. Nad ranem, można zajrzeć na słynny targ la Boqueria i zakupić świeżo wyciskanych soków, owoców czy nawet owoców morza.

 

Tossa de Mar

Staniemy tutaj na kotwicy i udamy się do miasteczka, gdzie można obserwować wspaniałe ruiny pochodzące z okresu średniowiecza, Tossa de Mar jest ostatnim obwarowanym miastem na wybrzeżu Costa Brava. Spacerując po miasteczku odkryjcie urocze brukowane uliczki i przytulne restauracje ukryte za wysokimi murami, będzie można także podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na morze z naszym jachtem w zatoczce. Wspaniała plaża i położona tuż obok niej zabytkowa forteca z malowniczą starówką czynią to miejsce bardzo atrakcyjnym.

 

Roses

Dawna grecka kolonia róż rozciąga się między morzem a górami, na wybrzeżu Costa Brava. To miasto w prowincji Girona oferuje wiele plaż i zatoczek wśród skalistych klifów.

Spokojnych wód tego naturalnego portu poszukiwano już w czasach Greków z Rodos, którzy założyli tu komercyjną kolonię. Pozostałości greckiego miasta Rhode, założonego w 776 rpne, starej greckiej dzielnicy (3 r.p.n.e.), rzymskiego miasta i XI-wiecznego romańsko-lombardzkiego klasztoru stanowią część układu Ciudadeli. Budowę tej fortyfikacji wojskowej zlecił cesarz Carlos V, aby odeprzeć ataki piratów i korsarzy. Renesansowy styl budynku można zobaczyć w ścianach osłonowych i porcie morskim. Historyczno-artystyczne miejsce La Ciudadela jest przykładem renesansowej budowli obronnej nad brzegiem Morza Śródziemnego.

 

Cadaques

to miejscowość o białych domkach i przepięknych pejzażach inspirowała sławnego hiszpańskiego malarza Salvadora Dali do tworzenia swoich surrealistycznych dzieł. Cadaqués do dziś zachowało wyrafinowaną atmosferę bohemy oraz bogate życie kulturowe; w ciągu całego roku odbywają się tu liczne imprezy i wydarzenia, nie brak również galerii sztuki.

Cadaqués ma także fascynującą historię, odzwierciedloną w swojej architekturze. Tutaj znajduje się sławny Dom-Muzeum Salvadora Dali (Casa Museo de Salvador Dalí), możecie podziwiać także ciekawe budynki modernistyczne. Starówka miasta jest labiryntem brukowanych uliczek, białych domków i niebieskich dodatków.

 

Gruissan

Ulice centrum miasta tworzą koncentryczne koła wokół zamku. To tutaj można zobaczyć kościół Notre-Dame Wniebowzięcia NMP, ufortyfikowany kościół z XIV wieku, który ma kilka interesujących cech, w tym drewniany sufit i imponujący ołtarz z marmurowymi kolumnami.

Stare miasto otoczone jest z kolei laguną z dostępem do morza do Morza Śródziemnego. Znajduje się tu również rozległy port rekreacyjny, nieopodal znajduje się kilka plaż, zarówno w osłoniętych wodach rzeki Etang, jak i nad morzem. 

Niezwykłą cechą, którą zauważysz, są domki zbudowane wzdłuż krawędzi plaży, wsparte na drewnianych słupach w piasku. Domki te pierwotnie znajdowały się „w wodzie” ale niestety w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci plaża się przesunęła i domki straciły sporo ze swojego pierwotnego wyglądu. 

 

Sete

Miasto zrodziło się z woli trzech mężczyzn: Paula Riquet, króla Ludwika XIV i rycerza z Clerville. Paul Riquet podjął się kopania „Canal du Midi” i szukał odpowiedniego ujścia na Morzu Śródziemnym. Ludwik XIV polecił swojemu ministrowi Colbertowi znaleźć nową morską drogę dla królewskich galery i stworzyć port do wysyłki produktów Languedoc. Colbert powierzył to zadanie Rycerzowi z Clerville, który określił przylądek Sete jako najbardziej odpowiednie miejsce do stworzenia portu. Wszechobecność wody, jej niezrównane światło i kolory, dzięki tym cechom nadano mu drugą nazwę „Wenecja Langwedocji”.

Na wybrzeżu Langwedocji jest kilka skalistych brzegów. Wyjątek stanowi Corniche of Sete, która przedstawia nietypowy krajobraz małych piaszczystych zatoczek i czystej wody zdominowanej przez wapienne klify. Od Teatru Morza (Theater de la Mer) po nadmorską dzielnicę Corniche, promenada z widokiem na morze oferuje wspaniałe widoki na Morze Śródziemne i górę pobliskiego miasta Agde.

 

Saintes Maries de la Mer

Camargue to region na południu Francji utworzony w rozlewisku Rodanu, turyści odwiedzają to miejsce z dwóch powodów. Pierwszym jest chęć zobaczenia miasteczka Saintes-Maries-de-la-Mer. To tu zgodnie z legendą dotarła łódź z trzema Mariami, które po ukrzyżowaniu Jezusa uciekły z Jerozolimy. Drugim powodem odwiedzin regionu są dzikie i hodowlane zwierzęta, które można tu podziwiać.Turyści odwiedzają tutejszy rezerwat przyrody, by zobaczyć dzikie konie, flamingi oraz słynne byki.

 

Marsylia

Zwana Bramą do Morza Śródziemnego jest ośrodkiem bardzo kosmopolitycznym. Marsylia jest drugim pod względem wielkości portem Europy i drugim co do wielkości miastem we Francji. Ślady najdawniejszych dziejów miasta zobaczysz w Muzeum Historii Marsylii. Najciekawszym eksponatem jest tu statek kupiecki sprzed 1700 lat, odnaleziony w Starym Porcie. W Marsylii zajdziemy także Muzeum Mody oraz Muzeum Kanton, które posiada interesujące zbiory prowansalskich malutkich figurek religijnych, zwanych "santon". Marsylia znana jest z opowieści o mafii, korupcji i narkotykach. Dzięki temu zyskała reputację "francuskiego Chicago” Opowieści o niej krążą zarówno wśród Francuzów, jak i obcokrajowców.  Będąc w Marsylii - sercu Prowansji, warto spróbować tutejszych specjałów: wątróbki z gęsi, słynnych kozich serów z Prowansji oraz win prowansalskich - rozkosz dla podniebienia. Tutaj zakończymy nasz rejs po francuskim wybrzeżu, rozkoszując się lokalnymi serami z lampeczką świetnego wina. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Barcelonie od godziny 17:00, w dniu 24.05.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Marsylii do godziny 09:00, w dniu 31.05.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 130 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Barcelona (24.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Barcelona (24.05.2020 loty bezpośrednie WizzAir, LOT) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Barcelona (23.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Barcelona (24.05.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Barcelona (24.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair, EasyJet, Vueling) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Marsylia - Kraków (01.06.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Marsylia - Warszawa WMI (31.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Marsylia - Berlin (01.06.2020 loty bezpośrednie EasyJet) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

11 listopada 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT