NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 17 MAJORKA-MINORKA-BARCELONA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 17 MAJORKA - PARK NARODOWY CABRERA - PORTO CRISTO - MINORKA - BARCELONA

17.05-24.05.2020 (7 dni)

 

WYMARZONY REJS PO BALEARACH, MAJORKA, CABRERA I MINORKA, KONIEC W BARCELONIE

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Rejs rozpoczniemy w Palma de Mallorca, gorącej stolicy Balearów. Na początek szkolenie z bezpieczeństwa i obsługi urządzeń jachtowych, później wieczór pełen morskich opowieści. Po wyjściu z Palma de Mallorca udamy się na południe, do Parku Narodowego Cabrera. Nie ma tu wiele, zatoczka w której staniemy na bojce jest tutaj główną atrakcją...tak niewiele i tak wiele jednocześnie...cisza, spokój, pod powierzchnią wody tysiące rybek a dla spragnionych lądowych przygód ruiny zamku, do którego trzeba się dostać pontonem. Kolejnymi portami, które możemy odwiedzić po wschodniej stronie Majorki są Portocolom i Porto Cristo. W drodze od Barcelony zatrzymamy się jeszcze na Minorce, drugiej co do wielkości wyspie archipelagu. Zatrzymamy się w Ciutadella de Menorca, dawnej stolicy wyspy. Historyczna dzielnica tego pięknego miasta portowego, zwana Es Born, otoczona jest średniowiecznymi uliczkami wypełnionymi pałacami, kościołami i fortecami, do tego pyszna tradycyjna kuchnia Minorki, opartą na owocach morza i rybach. Te wszystkie atrakcje wywołają u nas niechęć do oddania cum. Jeśli jednak pomyślimy o kolejnym naszym punkcie rejsu, serce znów mocniej nam zabije...wypływamy w kierunku BARCELONY!!! To tutaj, w stolicy Katalonii zakończymy nasz rejs. Ostatni wieczór to czas na morskie opowieści przy szklaneczce Sangria ze świeżymi owocami. 

 

Wchodzisz na pokład?

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Piotrek Norski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Palma de Mallorca - Cabrera - 30 Mm

Cabrera - Portocolom - 25 Mm

Portocolom - Porto Cristo - 10 Mm

Porto Cristo - Ciutadella de Menorca - 35 Mm

Ciutadella de Menorca - Barcelona - 115 Mm

RAZEM - 215 Mm

 

Trasa rejsu Majorka - Minorka - Barcelona

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Palma de Mallorca

Stolica Majorki, będąca jednocześnie największym miastem całego Archipelagu, fanom tenisa kojarzy się tylko z jedną osobą, a mianowicie słynną Carlą Suarez Navarrą. Nie martw się jeżeli nie jesteś oddanym fanem sportu, tutaj każdy odnajduje swój mały świat. Wprawdzie wyspa ta, ze względu na liczbę kurortów turystycznych została sklasyfikowana jako typowo wypoczynkowa, jednak z dala od typowych pułapek turystycznych rozciąga się przepiękne Stare Miasto. Nad średniowiecznymi, wąskimi uliczkami górują małe domki z kolorowymi okiennicami oraz małe pałacyki z unikatowymi zdobieniami.  Jednym z dwóch obowiązkowych punktów do zwiedzenia jest gotycka Katedra La Seu, która z zewnątrz przeraża rozmiarami, a rozkochuje w sobie ze względu na wnętrze bogate w przepiękne rozety. Drugim jest słynny okrągły zamek Castell de Bellver, wzniesiony w XIV wieku, który przez wiele lat pełnił funkcję więzienia. Dzięki położeniu zamku na wzgórzu, z tarasu widokowego rozciąga się przepiękny widok na stolicę wraz z jej portem. Oprócz walorów turystycznych, stolica archipelagu, jak i cała wyspa słynie również z potężnych upraw migdałów.

 

Cabrera

Po drodze na Minorkę zatrzymamy się w malowniczym parku narodowym, położonym nieopodal Majorki. Tego punktu po prostu nie mogło zabraknąć w naszym repertuarze, ponieważ jest to jedna z niewielu zachowanych i nienaruszonych części naturalnych elementów hiszpańskiego wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Ze względu na ograniczenia jakie wprowadziły władze Parku, warto zacząć organizować eskapadę w głąb parku trochę wcześniej, ponieważ dziennie może tam dobić tylko 50 łodzi. Krajobraz Parku tworzą tereny zielone, złożone głównie z gatunków roślin zagrożonych wyginięciem oraz małe wysepki położone na przejrzystej, lazurowej wodzie. Jest to raj dla płetwonurków, mogą podziwiać tutaj gatunki podmorskich zwierząt niekiedy niespotykanych w innych rejonach świata. Oprócz bogatej flory i fauny, w Parku można również zwiedzić Błękitną Grotę oraz ruiny XIV wiecznego zamku.

 

Portocolom

jest tradycyjną wioską rybacką zachowującą wiele ze swojego pierwotnego uroku. Wioska położona jest wokół jednej z największych, najbardziej osłoniętych zatok na wyspie, gdzie do malowniczej przyrody dodatkami są przystanie, latarnia morska i jachty. Główną plażą w Portocolom jest niebieska flaga Cala Marcal, która cieszy się piaszczystymi płytkimi wodami, czyniąc ją przyjazną dla rodzin. 

W pobliżu znajdują się również plaże S'Arenal Grand i S'Arenal Petit. Portocolom jest jednym z najbardziej uznanych kurortów na Majorce i oferuje szeroki wybór hoteli, barów i restauracji. Jest także doskonałą bazą wypadową do zwiedzania wielu atrakcji historycznych i przyrodniczych we wschodniej części wyspy. Podczas pobytu w Portocolom warto wynająć samochód, aby móc swobodnie poruszać się po innych fantastycznych obszarach na wschodzie - można odwiedzić Park Naturalny Mondrago lub śliczną piaskowcową wioskę Santanyi.

 

Porto Cristo

Majorka wita nas ponownie. Tym razem zatrzymujemy się w miejscowości Porto Cristo, która z pozoru wydaje się niewielkie, jednak jej podziemia są powodem dla którego tu stacjonujemy. Coves del Drach jest największą krasową jaskinią na wyspie, która oprócz zwiedzania i podziwianiu efektów krasowienia oferuje koncert nad podziemnym jeziorem. Niezwykłe jest w nim to, że muzycy przypływają na łódkach w stronę widowni, rozpoczynając przedstawienie jeszcze na jego środku. Oczywiście, po zakończonym spektaklu widzowie są zapraszani na krótki rejs po jeziorze. Alternatywną jaskinią jest Coves del Hams, jaskinia haczyków. Pełna zakrętasów, przecinków i misternych wzorów zwisających z sufitu, podświetlonych na kolorowo. Tutaj też odbywa się pokaz nad jeziorem, z animacjami wyświetlanymi na ścianach. Jedyną różnicą pomiędzy tymi jaskiniami jest cena, Coves del Drach jest niewiele tańsza od Coves del Hams.

 

Ciutadella

Na dalekim zachodnim krańcu Minorki leży miasto Ciutadella, stara stolica wyspy. Jego odległe pochodzenie pozostawiło w tym miejscu ważne dziedzictwo archeologiczne, w formie megalitów, takich jak "taulas" (megalit), Talaiot i navetas. Zabytkowa dzielnica tego pięknego miasta portowego, zwana Es Born, otoczona jest średniowiecznymi uliczkami wypełnionymi pałacami, kościołami i fortecami. Niedaleko centrum znajdują się wspaniałe zatoki, jaskinie i plaże, a także odległe miasteczka rybackie. Do tego wszystkiego należy dodać pyszną tradycyjną kuchnię z Minorki, opartą na owocach morza i rybach.

 

Barcelona

W całym mieście widać wiele akcentów pozostawionych po wybitnym twórcy – Antonim Gaudi. To właśnie od miejsca najbardziej związanego z nim proponuję zacząć eksplorowanie Barcelony, od Parku Guella. Jest to ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przed Gaudiego na prośbę jego przyjaciela, przemysłowca Eusebio Guella. Początkowo miała to być dzielnica mieszkalna burżuazji, inspirowana angielskimi domami z ogrodami. Dziś jest to perełka wśród zabytków Katalonii. Kolejnym punktem, z którego Barcelona jest niewątpliwie dumna jest La Sagrada Familia – Kościół Pokuty Rodziny Świętej. Można by pomyśleć kościół jak kościół, jednak ten jest inny. Głównie dlatego, że jest w budowie od 1882, a jej ukończenie planuje się na 2026-2028 rok. Chwilowo budynek ma rangę Małej Bazyliki, wznoszonej w stylu Gaudiego, który jest też jej projektantem. Nocą, kiedy całe miasto zostanie oświetlone i zacznie budzić się do życia warto udać się na uliczkę La Rambla by poczuć trochę klimatu tego miasta. Wizualnie niekończąca się alejka, obłożona płytkami po swoich stronach ma bardzo dużo dobrych restauracji. Sam spacer po niej jest magiczny. Nad ranem, można zajrzeć na słynny targ la Boqueria i zakupić świeżo wyciskanych soków, owoców czy nawet owoców morza.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Palma de Mallorca od godziny 17:00, w dniu 17.05.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Barcelonie do godziny 09:00, w dniu 24.05.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 130 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Palma de Mallorca (17.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Palma de Mallorca (17.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Palma de Mallorca (16.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Palma de Mallorca (17.05.2020 loty bezpośrednie EasyJet, Ryanair, Germanwings) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Barcelona - Kraków (24.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Warszawa WAW (24.05.2020 loty bezpośrednie LOT, WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Warszawa WMI (25.05.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Katowice (25.05.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Gdańsk (24.05.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Barcelona - Berlin (24.05.2020 loty bezpośrednie EasyJet, Ryanair, Vueling) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

11 listopada 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT