NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 16 ALICANTE-WALENCJA-IBIZA-MAJORKA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 16 ALICANTE - DENIA - WALENCJA - IBIZA - MAJORKA 10.05-17.05.2020 (7 dni)

 

MAJOWY REJS W HISZPANII, JESZCZE NIE JEST TAK UPALNIE JAK W LECIE ALE JUŻ BAJECZNIE CIEPŁO

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Rejs rozpoczniemy w Alicante, nieoficjalnej stolicy regionu. Jeśli znajdziesz czas przed rejsem warto wybrać się na wycieczkę na górę Benacantil, u stóp której leży miasto. Wznosi się na niej średniowieczna twierdza Castillo de Santa Bárbara, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na zatokę. Prawdziwi żeglarze nie odpuszczą zwiedzania słynnego muzeum Volvo Ocean Race.

Na początek pożeglujemy do miejscowości Denia, udamy się do miasteczka spróbować tapas. Będąc w Hiszpanii nie sposób nie spróbować tych lokalnych smakołyków. Kolejnym portem na trasie tego rejsu będzie Walencja, w której poza wizytą w centrum miasta, na pewno warto odwiedzić największe w okolicy Oceanarium. Przejście podwodnym tunelem pod zębami rekinów naprawdę robi oszałamiające wrażenie. Przywitaj się również z jedyną w Europie rodziną białych wielorybów. 

Po wyjściu z Walencji udamy się w kierunku Ibizy. To wyspa tysiąca twarzy, zachwycających kontrastów. Kosmopolityczna i wielokulturowa, ale mocno osadzona w swoich wiejskich korzeniach, tętni życiem i relaksuje jednocześnie. Postój w cichej zatoczce jest alternatywą odzwierciedlającą drugą stronę wyspy, która słynie z ekscytującego życia nocnego. 

Pozostał nam już tylko jeden długi morski skok na Majorkę gdzie zakończymy nasz rejs. Podczas ostatniego wieczoru będziemy marzyć o kolejnym rejsie, snując morskie opowieści...

 

Płyniesz z nami?

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Grzesiek Chorązki

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Alicante - Denia - 55 Mm

Denia - Walencja - 40 Mm

Walencja - Sant Antoni de Portmany - 80 Mm

Sant Antoni de Portmany - Ibiza - 25 Mm

Ibiza - Palma de Mallorca - 70 mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu Slow life na Kanarach

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Alicante

Historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej części Hiszpanii jest idealnym połączeniem starożytności z nowożytnością. Nawet nie zauważysz kiedy przejdziesz ze starożytnej starówki do idealnie zachowanych przedmieść z lat siedemdziesiątych. Co sprawia, że Alicante jest tak chętnie odwiedzanym miejscem? Oprócz szeregu pól golfowych i spokojnych plaż nad Morzem Śródziemnym, u podnóży Zamku Św. Barbary rozciąga się dziedzictwo architektury religijnej i świeckiej a także nadmorska aleja, idealna do wieczornych spacerów – Promenada Hiszpanii.

 

Denia

Miasto leży u podnóża wzgórza zwieńczonego zamkiem, który był rezydencją niegdysiejszego markiza Denia; Na uwagę zasługują wieże Mig, Galliner i Carsell. Miasto ma dobrze zachowane starożytne mury i baszty. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Denię i okolicę. Wśród zabytków w mieście godnym odwiedzenia jest XVIII-wieczny kościół Asunción; XVII-wieczne Atarazany (stocznie); klasztor i kościół San Antonio oraz XVIII-wieczny, neoklasycystyczny budynek ratusza.

Denia ma prawie dwadzieścia kilometrów linii brzegowej. Na północ od miasta znajdują się plaże z drobnym piaskiem i płytkimi wodami, takie jak Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i els Palmars, Na południu leżą serię małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, zwanego Les Rotes, który jest rajem dla wędkarzy i nurków.

 

Ibiza - Sant Antoni de Portmany

Witamy na Balearach! W drodze na Palma de Mallorca, Ibiza będzie naszym imprezowym przystankiem. Na osłodę pożegnania się z morzem ruszymy w miasto, odwiedzając kluby z których słynie to miejsce. San Antonio to tętniący życiem kurort położony w pięknej zatoce, z legendarnymi kawiarenkami i klubami o zachodzie słońca, ogromną ilością atrakcji wodnych i cudowną śródziemnomorską atmosferą. Sunset Strip to idealne miejsce na wypicie koktajlu, posłuchanie wszystkich najnowszych letnich dźwięków, a następnie obserwowanie, jak słońce powoli znika pod horyzontem w blasku jaskrawych pomarańczy, czerwieni i różu.

 

Ibiza 

Zaprasza swym pięknem. Wyspa tysiąca twarzy, zachwycających kontrastów. Kosmopolityczna i wielokulturowa ale mocno osadzona w swoich korzeniach wiejskich. Tętni życiem i relaksuje jednocześnie. Ibiza to wyjątkowy zakątek Morza Śródziemnego, odwiedzana przez wielu dla uroku jej nocnego życia ale oferująca jednocześnie wiele innych atrakcji. Ponad 18 km pięknych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody, jasnych białych domów, warownych kościołów i oszałamiających ścian osłonowych Dalt Vila, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Palma de Mallorca

Po tygodniu poznawania flory i fauny, a także atrakcji historycznych i sportowych, ze smutkiem trzeba się rozstać z morzem.  Punktem końcowym jest, stolica Majorki – Palma de Mallorca. Warto przejść się jeszcze raz uliczkami średniowiecznej starówki, zajrzeć do którejś z lokalnych, kameralnych restauracyjek, by jeszcze raz poczuć klimat tego pięknego miejsca. 

To zabytkowe miasto odżyło dopiero u schyłku XX wieku, a już dzisiaj posiada najbardziej oblegane lotnisko w całej Europie i jest odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów. Co więc sprawia, że Palma de Mallorca jest tak oblegana, a jednocześnie dalej zachowuje swój urok? Przede wszystkim walory historyczne, upodabniające ją do wielu hiszpańskich miast. Nad Palmą króluje olbrzymia katedra La Seu, wzniesiona na miejscu starego meczetu przez władcę Jakuba I. Z zewnątrz wygląda jak klasyczna, monumentalna budowla wybudowana w stylu kastylijskiego Goty ku, jednak to jej wnętrze skrywa największy skarb. W środku mamy niepowtarzalną okazję podziwiać największą rozetę w Europie, przez którą słońce oświetla wnętrze w unikatowy sposób. Oczywiście, jak na kurort turystyczny przystało, w Palmie odnajdziemy również wiele barów oraz restauracji, przyciągających zapachami kuchni śródziemnomorskiej.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Alicante od godziny 17:00, w dniu 10.05.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Palma de Mallorca do godziny 09:00, w dniu 17.05.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne EUROPA1 Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 130 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Alicante (10.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Alicante >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Alicante (10.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław WMI - Alicante (10.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Alicante (10.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Palma de Mallorca - Kraków (17.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WMI (17.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Berlin (17.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

23 października 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT