NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 14 MALAGA-GIBRALTAR-CEUTA-MALAGA

Bavaria 46 VAIANA

 

REJS 14 MALAGA (Benalmadena) - ESTEPONA - GIBRALTAR - CEUTA - MARBELLA - MALAGA (Benalmadena)

25.04-02.05.2020 (7 dni)

 

MAJÓWKA JAKIEJ NIE BYŁO, ZAPRASZAMY NA REJS U PODNÓŻA GIBRALTAR ROCK

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Rejs nastawiony na odpoczynek, zwiedzanie i żeglarstwo w fantastycznych okolicznościach przyrody. 

Rejs rozpoczniemy w marinie nieopodal Malagi, pożeglujemy wzdłuż wybrzeża Andaluzji aby odwiedzić niedocenianą turystycznie miejscowość. Trochę zapomniana i przytłoczona pobliskimi miejscowościami Marbella i Malaga, Estepona jest perełką tej części hiszpańskiego wybrzeża. 

Dalej na trasie mamy Gibraltar, jacht zacumujemy w marinie La Linea, po stronie hiszpańskiej. Na piechotę przejdziemy na brytyjską stronę aby udać się na zwiedzanie. Proponujemy zacząć od udania się na Europa Point i rzucenia okiem na cieśninę. Na gibraltarskiej skale spotkamy jej włochatych mieszkańców - Magoty Gibraltarskie. Małpek nie karmimy, oglądamy i podziwiamy te stworzenia, pamiętając o tym że lubią coś ukraść turystom, jeśli Ci nie będą uważać na swój dobytek. Możemy zwiedzić miejscowe muzeum lub też wejść do zjawiskowej jaskini Św. Michała

Dalej do Ceuty! Przepłyniemy w poprzek Cieśninę Gibraltarską w jej najwęższym miejscu, ruch tutaj spory więc będziemy mieli do czynienia z wymagającym zadaniem. Trzeba mocno uważać aby nie wpakować się pod dziób jakiegoś kolosa płynącego po torze wodnym z dużo większą niż my prędkością. Ceuta jest niewielką hiszpańską enklawą po afrykańskiej stronie cieśniny. Postój w tym miejscu umożliwi nam zrobienie wycieczki do jednego z marokańskich miasteczek. Po przejściu przez granicę wsiadamy w taksówkę i jazda, dalej ku przygodzie (niezbędny paszport)! 

Gdy już czas będzie wracać w kierunku Malagi pożeglujemy na północny-wschód w kierunku mariny w Marbella. Ta słynna miejscowość wypoczynkowa da nam ostatnie chwile odpoczynku przed zakończeniem rejsu. 

 

Zapraszamy na naszą Majówkę 2020!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Filip Michalewski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Malaga (Benalmadena) - Estepona - 35 Mm

Estepona - Gibraltar - 25 Mm

Gibraltar - Ceuta - 15 Mm

Ceuta - Marbella - 45 Mm

Marbella - Malaga (Benalmadena) - 20 Mm

RAZEM - 140 Mm

 

Trasa rejsu Majówka w cieśninie gibraltarskiej

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Malaga

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa oraz Antonio Banderasa. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne. Rejs rozpoczniemy w marinie Benalmadena, położonej na zachód od Malagi. Chętnym na zwiedzanie tego miasta proponujemy przylecieć do Malagi dzień lub dwa wcześniej, aby zdążyć zwiedzić to niewątpliwie ciekawe miasteczko. 

 

Estepona

Przepiękne miasto Estepona, często pomijane na korzyść pobliskiej Marbelli, jest jednym z ukrytych klejnotów Costa del Sol. Szczyci się jedną z najładniejszych starówek Andaluzji, a także jednymi z najlepszych plaż oraz restauracjami serwującymi owoce morza - to główne powody, dla których warto odwiedzić Esteponę, zanim reszta świata zda sobie sprawę, jak piękna ona jest. W przeciwieństwie do wielu innych miast Costa del Sol, udało się temu miasteczu zachować swoją tożsamość jako hiszpańskiego pueblo blanco, przepełnionego swoją niepowtarzalną atmosferą i stylem.

 

Gibraltar

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą na Ocean Atlantycki. Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Marbella

Reputacja Marbelli jako błyszczącego, nieautentycznego miasta pełnego supermodelek i kierowców Formuły 1 zawdzięcza prostemu błędowi. Zbyt często marina w Puerto Banús jest opisywana tak, jakby była częścią miasta, podczas gdy w rzeczywistości jest to zupełnie odrębna inwestycja pięć mil na zachód od Marbelli. Tak, Paseo Maritimo jest wypełnione turystycznymi sklepami i barami, ale reszta miasta Marbella jest nadal bardzo autentycznym hiszpańskim miastem. Marbella składa się z wielu tętniących życiem dzielnic, z których każda wydaje się być małym miasteczkiem. Najstarszym i najbardziej atrakcyjnym z nich jest Casco Antiguo - obszar bielonych domów i romantycznych, pełnych kwiatów ulic, które ostatecznie kończą się na ładnym placu Plaza de los Naranjos.

 

Malaga

Malaga stała się najbardziej dynamicznym i ekscytującym miastem Andaluzji, dlatego też powinna znajdować się na liście miejsc do odwiedzenia dla wszystkich. Od oszałamiającego portu i pięknej starówki po niezrównaną scenę galerii i piękne plaże - w tej wyrafinowanej, nowoczesnej metropolii każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj zakończymy naszą niecodzienną majówkę po Hiszpańskim Costa del Sol. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Malaga (Benalmadena) od godziny 17:00, w dniu 25.04.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Malaga (Benalmadena) do godziny 09:00, w dniu 02.05.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne EUROPA1 Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Malaga (25.04.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Malaga (25.04.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Malaga (25.04.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Malaga - Kraków (02.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Warszawa WMI (02.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malaga - Berlin (02.05.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

23 października 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT