ZAPISZ SIĘ

TRANSPORT

TERMIN I CENA

JACHT

TRASA REJSU

OPIS REJSU

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

Czartery jachtów

 

 

03 czerwca 2020

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Teneryfa >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Teneryfa (18.07.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Teneryfa (18.07.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Teneryfa >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Teneryfa >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Teneryfa >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Teneryfa (18.07.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Teneryfa - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Warszawa WMI (01.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Warszawa WAW (01.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Wrocław >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Katowice (02.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Gdańsk >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Berlin (01.08.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w marinie San Miguel na Teneryfie od godziny 17:00, w dniu 18.07.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w marinie San Miguel na Teneryfie do godziny 09:00, w dniu 01.08.2020

 

Koszt kojowego: 2400 PLN, miejsce w mesie 2200 PLN BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 180 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

Z uwagi na sytuację związaną występowaniem COVID-19 zmieniliśmy warunki płatności za rejsy z NAVIGARECHARTER. 

 • 30% ceny rejsu płatne do 7 dni od zgłoszenia
 • 70% ceny rejsu płatne na 21 dni do rozpoczęcia rejsu
 • odwołanie rejsu z uwagi na ograniczenia nałożone przez władze państw w związku z występowaniem COVID-19 skutkują przeniesieniem wpłaconych kwot na dowolnie wybrany rejs w dalszej części sezonu żeglarskiego 2020 lub też przeniesieniem ich na sezon 2021 (zależnie od dostępności miejsc)
 • jeśli uczestnik rejsu po jego odwołaniu przez NAVIGARECHARTER zdecyduje się jednak na zwrot zaliczki, taka zaliczka jest zwracana max do 7 dni od decyzji uczestnika

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Puerto de Mogan - 50 Mm

Puerto de Mogan - Fuertaventura (Morro Jable) - 85 Mm

Fuertaventura (Morro Jable) - Fuertaventura (Puerto del Rosario) - 45 Mm

Fuertaventura (Puerto del Rosario) - Lanzarote (Marina Rubicon) - 25 Mm

Lanzarote (Marina Rubicon) - La Graciosa - 40 Mm

La Graciosa - Lanzarote (Arrecife) - 25 Mm

Lanzarote (Arrecife) - Las Palmas de Gran Canaria - 110 Mm

Las Palmas de Gran Canaria - Teneryfa (San Miguel) - 70 Mm

RAZEM - 450 Mm

 

 

Trasa rejsu Teneryfa - Lanzarote - Teneryfa

 

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

Ogrom morza, zapach soli i delikatny wietrzyk atlantyckiej bryzy dają poczucie wolności i spełnienia. Na Wyspach Kanaryjskich ta przygoda smakuje jeszcze lepiej, a to za sprawą wyjątkowego morskiego klimatu. Strategiczne położenie i obecność sprzyjających wiatrów tropikalnych sprawiły, że Wyspy Kanaryjskie chlubią się bogatymi i długimi tradycjami żeglarskimi. Żeglowanie między wszystkimi siedmioma wyspami archipelagu daje możliwość poznania wybrzeża Wysp Kanaryjskich z nieco innej perspektywy. Z wielu miejsc na Wyspach Kanaryjskich można zobaczyć najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Teide, dominujący w jednym z czterech parków narodowych na archipelagu. Wznosi się na wysokość 3700 metrów i w ciągu dnia działa jako naturalna latarnia morska. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie.

 

Gran Canaria - Puerto de Mogan

W tym idyllicznym zakątku na południowy zachód od wyspy Gran Canaria, małe łodzie rybackie mieszają się z jachtami i łodziami rekreacyjnymi. Wraz z białą piaszczystą plażą i zurbanizowanym obwodem tworzy jeden z najbardziej eleganckich kurortów na wyspie. Częścią tego scenariusza są również restauracje, sklepy i ogrody, które ciągną się wzdłuż ulic tego miasteczka. Obok portu znajduje się dzielnica domów na małych kanałach wodnych, co jeszcze bardziej podkreśla urok dzielnicy rybackiej. Niektóre dzieci bawią się sieciami, z których ich rodzice codziennie korzystają, aby "przynosić chleb do domu", inne próbują naśladować rybaków. Spacerowanie po ulicach lub siedzenie na ławce aby oglądać otaczający świat, jest w tym miejscu przyjemnością.

 

Fuerteventura

perełką wyspy, a zarazem jej symbolem, są imponujące wydmy Corralejo – ruchome piaski, które przywiał wiatr z Afryki. Ogromne wrażenie robi też półwysep Jandia niemal w całości objęty ochroną jako park przyrody. Wyspa charakteryzuje się ponad 150 kilometrami plaż. Są też tętniące życiem kurorty, wśród których królują Corralejo oraz Costa Calma. Do tego zabytkowe miasteczko Beatancuria oraz Park Oasis, będący swoistą oazą na pustynnej wyspie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Corralejo – saharyjskie wydmy i plaże. To dawna wioska rybacka, a obecnie najbardziej znany kurort wypoczynkowy Fuerteventury z tętniącym życiem portem. Największą popularnością cieszą się imponujące wydmy Corralejo. Nadmorskie, ruchome piaski, które przywiał wiatr znad Sahary, tworzą krajobraz niemal afrykańskiej pustyni. Wydmy zostały objęte ochroną od 1982 roku, stanowiąc od tego momentu park narodowy – Parque Natural de Las Dunas Corralejo. W Corralejo znajdziemy również jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie. Warto wymienić chociażby Playa de Bajo Negro, Playa de los Matos czy Playita del Poris tworzące wielokilometrowy, piaszczysty pas.
 • Półwysep Jandia – królestwo białych plaż. To najbardziej górzysta część wyspy zachwycająca przepiękną, dziewiczą przyrodą i rozległymi wydmami, objęta ochroną jako park przyrody (Parque Natural de Jandia). Na półwyspie królują urwiska oraz klify, oraz wydmy i malownicze plaże - najpiękniejsze to Playa de Sotavento czy Cofete. Półwysep Jandia słynie też z popularnych kurortów turystycznych, m.in. Costa Calma czy Morro Jable z urokliwym portem morskim
 • Beatancuria – najpiękniejsze miasteczko Fuerteventury. Dawna stolicy Fuerteventury, a zarazem najpiękniejsze miasteczko na wyspie. W Beatancurii zachowało się wiele zabytków, dzięki którym pod koniec lat 70. stara część miasta została wpisana na hiszpańską listę dziedzictwa kulturowego. W samym centrum, przy głównym placu, wznosi się kościół św. Marii) uznawany za najpiękniejszą budowlę sakralną na wyspie. Tuż obok znajduje się zabytkowy, XVI-wieczny dworek Casa Santa Maria.
 • Park Oasis - Połączenie ogrodu zoologicznego i botanicznego oraz wyjątkowo zielone miejsce na niemal pustynnej Fuerteventurze. Na terenie Parku Oasis żyje około 2 tys. zwierząt i występuje niecałe 7 tys. gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Największą atrakcją tego miejsca są wielbłądy, których hodowla uznawana jest za jedną z największych w Europie (jest ich około 450). Pośród „dżungli” Parku Oasis możemy zobaczyć także żyrafy, lemury, kangury, strusie czy surykatki. Przybywających przyciągają również pokazy sztuczek papug, tresura fok, aligatorów, węży, a nawet słoni morskich.
 • El Cotillo - To idealne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju, pięknych plaż i widoków. Miasteczko El Cotillo znajduje się po zachodniej stronie wyspy. Najbardziej charakterystycznym punktem w tym miejscu jest twierdza El Tostón, wzniesiona w 1740 roku na fundamentach dawnego fortu. Do wnętrza twierdzy, widniejącej na liście hiszpańskich zabytków narodowych, prowadzą kamienne schody. Z tarasu na szczycie rozciąga się widok na klifowe wybrzeże oraz przystań pełną rybackich kutrów. El Cotillo słynie także z kameralnych, osłoniętych klifami plaż z białym piaskiem. Niektóre, ze względu na silny wiatr, są prawdziwą mekką dla surferów.

 

Lanzarote

to nie tylko wulkaniczne krajobrazy w słynnym Parku Narodowym Timanfaya. To również imponujące winnice w La Gerii, zielone jezioro Los Clicos, tętnica życiem stolica – Arrecife oraz przepiękne miejsca będące dziełem sztuki hiszpańskiego artysty, Césara Manrique’a.

 • Park Narodowy Timanfaya - To miejsce powinno być obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Lanzarote. Park Narodowy Timanfaya, nazywany też Górami Ognia (Montañas del Fuego), to jeden z najbardziej efektownych scenerii wulkanicznych na świecie. Krajobraz parku, z ponad 100 stożkami wystającymi z ziemi, wygląda dokładnie tak, jak stworzyła go natura. Na jednym z wulkanicznych stożków znajduje się punkt widokowy oraz restauracja El Diablo, zaprojektowana przez Cesara Manrique. Od 1993 obszar parku figuruje na liście UNESCO. Samodzielne poruszanie się po ternie Gór Ognistych nie jest możliwe. Dla zwiedzających udostępniono część nazywaną „Szlakiem wulkanów”, czyli Islote de Hilario.
 • Jameos del Agua - Niezwykłe miejsce powstałe na skutek erupcji wulkanu La Corona. Jameos del Agua to dwie otwarte od góry groty połączone stumetrowym tunelem prowadzącym przez jaskinie. Miejsce to nie prezentowałoby się tak imponująco, gdyby nie César Manrique - to pierwsza kreacja artysty na Gran Canarii. Centralnym punktem jest słonowodne jeziorko o niezwykle przejrzystej wodzie.
 • Mirador del Rio - To najsłynniejszy na wyspie punkt widokowy położony na szczycie klifu aranżacją tego miejsca również zajął się César Manrique.  Z Miradore del Rio można podziwiać niesamowite widoki na zatokę oraz sąsiednią wysepkę La Graciosa (ósmą co do wielkości wyspą archipelagu) wynurzającą się z lazurowych wód Oceanu Atlantyckiego. Krajobrazy są naprawdę urzekające!
 • Arrecife - Stolica, największe miasto i główny port Lanzarote. Na miejscu warto zobaczyć zamek św. Gabriela wzniesiony na wysepce, kościół św. Genezjusza z charakterystyczną, białą kopułą oraz zamek św. Józefa, w którym obecnie mieści się muzeum.
 • Jezioro Los Clicos (krater El Gofio) - Wyjątkowe, szmaragdowe jeziorko Los Clicos kryje się we wnętrzu krateru. Jego barwa w ciekawy sposób kontrastuje z czarną plażą. Charakterystyczny kolor El Golfo (intensywnie zielony) jest zasługą specjalnego gatunku alg, które znajdują się na jego dnie. Krater znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Los Hervideros, czyli stromej części wybrzeża pokrytego grubą warstwą zastygłej lawy i przepięknie prezentującej się z turkusowym kolorem oceanu.
 • Ogród Kaktusów (Jardin de Cactus) - To ostatnia z imponujących prac Césara Manrique’a. Ogród powstał na powierzchni 5 tys. m² i obejmuje zbiór prawie 10 tys. kaktusów pochodzących z Wysp Kanaryjskich, Ameryki i Afryki. Na tym niezwykłym terenie spod wulkanicznej ziemi wyrastają egzotyczne rośliny.
 • La Geria - Dolina La Geria, granicząca od wschodu z Parkiem Narodowym Timanfaya, to bez wątpienia należy do najbardziej malowniczych na wyspie. Przez dolinę biegnie "szlak wina" - bardzo chętnie przemierzany przez turystów. Obecnie w winnicach La Gerii każdego roku produkuje się 2 mln litrów wina. Bardzo popularne jest białe El Grifo.
 • Salinas de Janubio - Dawna fabryka soli powstała w naturalnie wykształconych lagunach. Białe bryły soli, przypominające naturalną szachownicę, w ciekawy sposób kontrastują z otaczającymi je ciemnymi terenami pokrytymi lawą.
 • Plaże Lanzarote - Jedną z najpiękniejszych plaż Lanzarote jest Playa Famara położona w północno-zachodniej części wyspy. Po wschodniej stronie plażę otaczają potężne klify masywu Risco De Famara, a po drugiej stronie zachwycają białe bungalowy miasteczka. Wielbicielom morskich i słonecznych kąpieli spodoba się też Playa Blanca — znajdziecie tu kilka sztucznie usypanych plaż w zatoczkach Playa Dorada czy Playa Flamingo.
 • La Graciosa - to maleńka wyspa, leżąca na północ od Lanzarote. Obie wyspy dzieli cieśnina (jak mawiają mieszkańcy – „rzeka”) węższa niż 2 km. La Graciosa, to w większości bajeczne, piaszczyste plaże nad lazurowym oceanem, porośnięte suchą roślinnością wydmy oraz cztery nieaktywne wulkany. Na całej wyspie znajdują się tylko dwie osady, z czego jedna jest zamieszkała cały rok przez 650 osób. Caleta del Sebo to klimatyczna miejscowość, składająca się z parterowych, białych domków.

 

Gran Canaria - Las Palmas

Las Palmas de Gran Canaria, stolica wyspy, znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, w przepięknej scenerii złożonej z dwóch zatok i pięknych plaż. Dzisiaj Las Palmas de Gran Canaria to tętniące życiem miasto przepełnione hiszpańską atmosferą, historią i kulturą. Miasta poznajemy, mieszając się z tłumem jego mieszkańców, fantastyczną okazją do zrobienia tego jest bazar Vegueta. Znajduje się w pobliżu katedry, a rano, podczas zakupów typowych produktów, takich jak ser, doświadczymy codziennego hałasu w tym miejscu. Pamiętaj Jeśli chcesz poznać historię pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, możesz to zrobić w znajdującym się nieopodal portu Muzeum Kanaryjskim.

 

Teneryfa (San Miguel)

Południowa część Teneryfy słynie z pięknych piaszczystych plaż otaczających większość wybrzeża. Trwale przyjemna pogoda i słońce przez cały rok utrzymują przyjemną temperaturę wody, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych w tym regionie. Rejs zakończymy nieopodal południowego lotniska na Teneryfie, w Marinie San Miguel.

 

 

REJS 11A TENERYFA (San Miguel) - GRAN CANARIA - FUERTAVENTURA- LANZAROTE - TENERYFA (San Miguel)

18.07-01.08.2020 (14 dni)

 

WAKACJE NA KANARACH TO MAGICZNY CZAS, POPŁYŃ Z NAMI NA WSCHÓD ABY ZOBACZYĆ CO SŁYCHAĆ NA WYSPACH GRAN CANARIA, FUERTAVENTURA, LANZAROTE. 

 

Proponujemy Wam przenieść się w zupełnie inny wymiar atlantyckich wysp. Cóż za miła odmiana po kilku miesiącach w domowym zamknięciu, prawda? Rejs jest nastawiony na eksplorację wysp Fuertaventura i Lanzarote. 

 

W pierwszej kolejności po krótkim przystanku w Puerto de Mogan na Gran Canaria udamy się na Fuertaventurę zbadać czy te ich piaski są naprawdę takie cudowne jak opisują w przewodnikach. Nie będziemy wierzyć Pascalowi i temu, jak mu tam...a właśnie...Marco Polo, dusza odkrywcy każe nam to zbadać samemu, chcemy zażyć kąpieli w lazurowych wodach tej części Oceanu.

 

Po kąpielach na Fuercie popłyniemy zwiedzić wyspy Lanzarote. Tutaj mamy do dyspozycji tak wiele atrakcji że trudno je opisać w kilku słowach. Poczynając od piaszczystych plaż, przepięknych parków narodowych, podwodnego muzeum gdzie możemy spróbować swoich sił w nurkowaniu po przejażdżkę po wyspie na wielbłądach lub quadach. Wybór należy do nas!

 

Gran Canaria powita nas raz jeszcze w drodze powrotnej na Teneryfę, w końcu chcemy dobrze poznać z jedną z dwóch stolic archipelagu - Las Palmas. Rejs zakończymy na Teneryfie w marinie San Miguel. Jeśli wystarczy nam czasu można udać się w głąb Teneryfy na małą wycieczkę, może masz ochotę pojechać na wulkan?

 

Zapraszamy na przepiękne Wyspy Kanaryjskie jeśli chciałbyś spędzić bezpieczne wakacje w żeglarskim klimacie, zapraszamy na pokład VAIANY 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: KJ Wojtek Kosiba

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

REJS 11A Z TENERYFY NA LANZAROTE

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl