NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 10 TENERYFA I GRAN CANARIA

 

TENERYFA (San Miguel) - LOS GIGANTES - SANTA CRUZ - LAS PALMAS - TENERYFA (San Miguel)

14.03-21.03.2020 (7 dni)

 

REJS DOOKOŁA DWÓCH NAJWIĘKSZYCH WYSP ARCHIPELAGU ZAPEWNI NAM KAWAŁ DOBREGO ŻEGLOWANIA

 

Po zaokrętowaniu, zaprowiantowaniu i szkoleniu z bezpieczeństwa wypłyniemy z mariny San Miguel i pożeglujemy na polowanie z aparatem. Przy południowo-zachodnich brzegach Teneryfy spotykamy niemal zawsze stada delfinów i wielorybów butlonosych. Podczas żeglugi wzdłuż zachodniego brzegu Teneryfy zobaczymy majestatyczne klify Los Gigantes, po czym postaramy się znaleźć miejsce w klimatycznym porciku Garachico. Kolejnym ważnym punktem będzie odwiedzenie stolicy wyspy - Santa Cruz. Santa Cruz de Tenerife zostało uznane za jeden z pięciu najlepszych miejsc do życia na świecie przez „The Guardian” w 2012 roku. 

Podczas tego rejsu postaramy się poczuć ten słynny "kanaryjski luz", obecny od zawsze w głowach mieszkańców archipelagu. 

Opuszczamy Teneryfę i pożeglujemy w kierunku trzeciej co do wielkości z całego archipelagu wyspie - Gran Canarii. Odwiedzimy jej stolicę Las Palmas, po czym udamy się na południe wyspy do jednej z tamtejszych marin. Ostatni skok przez Ocean w kierunku Teneryfy i mariny San Miguel, w której zakończymy nasz rejs. Jedną z atrakcji San Miguel jest żółta łódź podwodna, z pokładu której możemy obserwować podwodne życie w okolicach portu. Gdy łódź osiądzie na dnie podpłyną do niej płaszczki i ryby zachęcane przez nurków do zabawy. 

Wieczór spędzimy przy szklaneczce wina w lokalnej restauracji zajadając się owocami morza. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Mirek Minicki

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Los Gigantes - 25 Mm

Los Gigantes - Garachico - 20 Mm

Garachico - Santa Cruz de Tenerife - 50 Mm

Santa Cruz de Tenerife - Las Palmas - 55 Mm

Las Palmas - Puerto de Mogan - 45 Mm

Puerto de Mogan - Teneryfa (San Miguel) - 50 Mm

RAZEM - 245 Mm

 

Trasa rejsu Teneryfa i Gran Canaria

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Tej nazwy nie da się wypowiedzieć, bez lekkiego rozmarzenia. Górzyste wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, stały się mekką turystów z całego świata. Bujna roślinność, zawsze pewna pogoda oraz plaże z widokami jak z pocztówek są spełnieniem marzeń każdego pokolenia. Jako część załogi tego rejsu, poczujesz jakby ten raj czekał tylko na Ciebie. Zejdziesz z utartych szlaków płynąc oceanem, odkrywając magię tego miejsca bez zbędnych tłumów turystów. Piaszczysta plaża i lazurowa woda, będą zwieńczeniem widoku budzącego się do życia słońca, który zobaczysz o wschodzie, z dala od zgiełku wczasowiczów. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie. 

 

Los Gigantes

Pionowe ściany skalne wybijają się wprost z wód Atlantyku, tworząc zapierające dech w piersiach klify o wysokości od 300 do ponad 600 metrów. Nieopodal rozciąga się Park Krajobrazowy Teno, idealne miejsce do odkrywania bogactwa lokalnej flory i fauny oraz odbywania pieszych wędrówek. Ta część wybrzeża Teneryfy uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych, trzeba tutaj być.

 

Garachico

To niewielkie nadmorskie miasteczko, które kiedyś było najprężniej działającym portem wyspy. Obecnie słynie ze swojego czarnego, wulkanicznego wybrzeża, które zostało zaadoptowane na bajeczne baseny, otoczone alejkami i tarasami do opalania.

 

Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife to piękny port położony na Teneryfie, największej z zachodnich wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wokół ważnego portu znajdują się szerokie aleje, place i egzotyczne tereny krajobrazowe, nie zapominając o pięknych przykładach architektury modernistycznej. Jego uprzywilejowane położenie pozwala cieszyć się pięknymi plażami, takimi jak las Teresitas, poznać miasto San Cristóbal de La Laguna, uznane za Światowe Dziedzictwo przez UNESCO, lub odwiedzić Park Narodowy Teide, najważniejszy symbol wyspy.Każdego roku stolica wyspy ubiera się jak najlepiej na powitanie karnawału, który został uznany za międzynarodowy obiekt turystyczny i jeden z najbardziej spektakularnych w Hiszpanii.

 

Gran Canaria (Las Palmas)

Gran Canaria jest popularnym punktem przesiadkowym, stworzonym przez ludzi z tysiąca różnych kultur. Dziwna mieszanka aromatów i kolorów, która nagle pojawiła się u starych podróżników. Jeden z ostatnich europejskich portów przed długim przelotem oceanicznym.

Nikt nie spodziewał się takiej mieszaniny z dala od centrów świata. I z tego powodu przez ponad pięć wieków podróżnicy powtarzają ten sam teks: To nie powinno tu być…Ale jednak jest! Odwiedzimy Gran Canaria i odkryjemy dziwną magię miejsca.

 

Puerto de Mogan

W tym idyllicznym zakątku na południowy zachód od wyspy Gran Canaria, małe łodzie rybackie mieszają się z jachtami i łodziami rekreacyjnymi. Wraz z białą piaszczystą plażą i zurbanizowanym obwodem tworzy jeden z najbardziej eleganckich kurortów na wyspie. Częścią tego scenariusza są również restauracje, sklepy i ogrody, które ciągną się wzdłuż ulic tego miasteczka. Obok portu znajduje się dzielnica domów na małych kanałach wodnych, co jeszcze bardziej podkreśla urok dzielnicy rybackiej. Niektóre dzieci bawią się sieciami, z których ich rodzice codziennie korzystają, aby "przynosić chleb do domu", inne próbują naśladować rybaków. Spacerowanie po ulicach lub siedzenie na ławce aby oglądać otaczający świat, jest w tym miejscu przyjemnością.

 

Teneryfa (San Miguel)

Cudowny czas na Atlantyku dobiegł końca. Liczymy jednak, że kiedyś jeszcze uda Ci się tutaj powrócić i że do końca życia zapamiętasz te widoki jakie miałeś okazję podziwiać podczas naszego rejsu. Rejs zakończymy w marinie San Miguel. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Marina San Miguel od godziny 17:00, w dniu 14.03.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Marina San Miguel do godziny 09:00, w dniu 21.03.2020

 

Koszt kojowego: CENA LAST MINUTE 1100 PLN 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne EUROPA1 Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Teneryfa (14.03.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Teneryfa (14.03.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Teneryfa (14.03.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Teneryfa - Kraków (21.03.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Warszawa WMI (21.03.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Berlin (21.03.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejs morski organizowany przez Navigarecharter sp. z o.o.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

23 października 2019

 

 

Czartery jachtów
miejsce cumowania dla 1300 jachtów

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT

ZAPISZ SIĘ