NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 05 Z TENERYFY NA FUERTAVENTURĘ

Bavaria 46 VAIANA

 

TENERYFA (San Miguel) - PIASZCZYSTE PLAŻE FUERTAVENTURY- GRAN CANARIA - TENERYFA (San Miguel)

08.02-15.02.2020 (7 dni)

 

ZABIERAMY SIĘ ZA EKSPLORACJĘ WSCHODNIEJ CZĘŚCI ARCHIPELAGU WYSP SZCZĘŚLIWYCH

 

Popłyń z nami zobaczyć te wulkaniczne, atlantyckie wyspy i przekonaj się sam czym charakteryzuje się ich klimat. Ile razy w Internecie natrafiałeś na zdjęcia z Wysp Kanaryjskich, ile razy obiecywałeś sobie że kiedyś tam polecisz? Zapewne wiele i zapewne nie raz w Twojej głowie rodziło się marzenie o zobaczeniu tego na żywo. Tym razem masz okazję je zrealizować i przez tydzień żeglować z nami po przejrzystych wodach Atlantyku, wśród zapierających dech w piersiach widoków. Brzmi interesująco?

Płyniemy na Fuertaventurę zbadać czy te ich piaski są naprawdę takie cudowne jak opisują w przewodnikach. Nie będziemy wierzyć Pascalowi i temu, jak mu tam...a właśnie...Marco Polo, dusza odkrywcy każe nam to zbadać samemu ;-)

Kiedy w Polsce będzie mroźno proponujemy Wam przenieść się w zupełnie inny wymiar atlantyckich wysp z temperaturami średnimi +20. Cóż za miła odmiana prawda? Z mariny San Miguel, w której buja się na cumach nasz jacht wypłyniemy w kierunku wschodnim ku zjawiskowemu Puerto de Mogan. To nie jest wielka imprezownia ale klimatyczne miasteczko z mariną, w którym zaznamy spokoju i poznamy klimat południa Gran Canarii. Później udamy się w kierunku  piaszczystych plaż Fuertaventury aby zażyć kąpieli w lazurowych wodach tej części Oceanu.

Po kąpielach zapoznamy się z jedną z dwóch stolic archipelagu - Las Palmas de Gran Canaria. Jeśli wystarczy nam czasu będzie okazja aby udać się w głąb Teneryfy na małą wycieczkę, może masz ochotę pojechać na wulkan Teide górujący nad całym archipelagiem?

 

Zapraszamy na pokład VAIANY 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Piotrek Norski

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Puerto de Mogan - 50 Mm

Puerto de Mogan - Fuertaventura - 85 Mm

Fuertaventura - Las Palmas de Gran Canaria - 65 Mm

Las Palmas de Gran Canaria - Teneryfa (San Miguel) - 70 Mm

RAZEM - 270 Mm

 

Trasa rejsu z Teneryfy na Fuertaventurę

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Ogrom morza, zapach soli i delikatny wietrzyk atlantyckiej bryzy dają poczucie wolności i spełnienia. Na Wyspach Kanaryjskich ta przygoda smakuje jeszcze lepiej, a to za sprawą wyjątkowego morskiego klimatu. Strategiczne położenie i obecność sprzyjających wiatrów tropikalnych sprawiły, że Wyspy Kanaryjskie chlubią się bogatymi i długimi tradycjami żeglarskimi. Żeglowanie między wszystkimi siedmioma wyspami archipelagu daje możliwość poznania wybrzeża Wysp Kanaryjskich z nieco innej perspektywy. Z wielu miejsc na Wyspach Kanaryjskich można zobaczyć najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Teide, dominujący w jednym z czterech parków narodowych na archipelagu. Wznosi się na wysokość 3700 metrów i w ciągu dnia działa jako naturalna latarnia morska. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie.

 

Puerto de Mogan

W tym idyllicznym zakątku na południowy zachód od wyspy Gran Canaria, małe łodzie rybackie mieszają się z jachtami i łodziami rekreacyjnymi. Wraz z białą piaszczystą plażą i zurbanizowanym obwodem tworzy jeden z najbardziej eleganckich kurortów na wyspie. Częścią tego scenariusza są również restauracje, sklepy i ogrody, które ciągną się wzdłuż ulic tego miasteczka. Obok portu znajduje się dzielnica domów na małych kanałach wodnych, co jeszcze bardziej podkreśla urok dzielnicy rybackiej. Niektóre dzieci bawią się sieciami, z których ich rodzice codziennie korzystają, aby "przynosić chleb do domu", inne próbują naśladować rybaków. Spacerowanie po ulicach lub siedzenie na ławce aby oglądać otaczający świat, jest w tym miejscu przyjemnością.

 

Fuertaventura

Półpustynna wyspa Fuerteventura leży w odległości zaledwie 52 mil morskich od wybrzeża Maroka. Geograficznie bliżej Afryki niż kontynentalnej Hiszpanii, Fuerteventura jest drugą co do wielkości Wyspą Kanaryjską, zaraz po Teneryfie. Przy prawie idealnym klimacie, średnia miesięczna temperatura waha się od 17 ° C w styczniu do 25 ° C w sierpniu, ponad trzy tysiące godzin słonecznych w roku i mniej niż 150 mm opadów, Fuerteventura jest naszym celem aby smażyć się w zimowym słońcu.

 

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria, stolica wyspy, znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, w przepięknej scenerii złożonej z dwóch zatok i pięknych plaż. Dzisiaj Las Palmas de Gran Canaria to tętniące życiem miasto przepełnione hiszpańską atmosferą, historią i kulturą. Miasta poznajemy, mieszając się z tłumem jego mieszkańców, fantastyczną okazją do zrobienia tego jest bazar Vegueta. Znajduje się w pobliżu katedry, a rano, podczas zakupów typowych produktów, takich jak ser, doświadczymy codziennego hałasu w tym miejscu. Pamiętaj Jeśli chcesz poznać historię pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, możesz to zrobić w znajdującym się nieopodal portu Muzeum Kanaryjskim.

 

Teneryfa (San Miguel)

Południowa część Teneryfy słynie z pięknych piaszczystych plaż otaczających większość wybrzeża. Trwale przyjemna pogoda i słońce przez cały rok utrzymują przyjemną temperaturę wody, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych w tym regionie. Rejs zakończymy nieopodal południowego lotniska na Teneryfie, w Marinie San Miguel.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w Marina San Miguel od godziny 17:00, w dniu 08.02.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w Marina San Miguel do godziny 09:00, w dniu 15.02.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne EUROPA1 Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Teneryfa (08.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Teneryfa (08.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Teneryfa (08.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Teneryfa - Kraków (15.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Warszawa WMI (15.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Katowice (16.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Teneryfa - Berlin (15.02.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

06 września 2019

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT