NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 02 AMSTERDAM-CUXHAVEN-KILONIA-ROSTOCK-KOŁOBRZEG-GDYNIA

Bavaria 46 VAIANA

 

AMSTERDAM - CUXHAVEN - KILONIA - ROSTOCK - ŚWINOUJŚCIE - GDYNIA

03.04-14.04.2021 (11 dni)

 

 

"Jest port, wielki jak świat, co się zwie Amsterdam

Marynarze od lat tańce swe tańczą tam

Lubią to bez dwóch zdań, lubią to bez zdań dwóch

Gdy o brzuchy swych pań ocierają swój brzuch"

 

Zapraszamy na rejs, który rozpoczniemy w Amsterdamie. To magiczne miejsce, do którego zawsze bardzo chętnie powracamy na trasie naszych żeglarskich podróży. Daj się wciągnąć w wir tego miasta choć na dzień lub dwa, przyjedź wcześniej do Amsterdamu i zobacz choć kilka ciekawych atrakcji turystycznych. Do tego na trasie naszego rejsu zobaczymy kilka mega ciekawych budowli hydrotechnicznych z których słynie Holandia. Na pewno nie zawiedziesz się tym co spotkamy na naszej drodze. 

Z Amsterdamu wyjdziemy na Morze Północne przemierzając dwa sztuczne "jeziora", które powstały na skutek budowy tam z autostradą. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest śluza dla jachtów zbudowana nad wspomnianą autostradą...wrażenia z śluzowania nad przejeżdżającymi samochodami - bezcenne. 

Pożeglujemy dalej na północny-wschód wzdłuż Wysp Fryzyjskich aby dotrzeć do samotnej wysepki - Helgoland, będącej jednocześnie strefa bezcłową. Nieopodal Helogoland zawiniemy do mariny w Cuxhaven, miasta położonego u ujścia Łaby do Morza Wattowego. 

Kolejnym punktem na trasie naszego rejsu będzie przejście Kanału Kilońskiego, który łączy Morze Północne z Morzem Bałtyckim. Kanał Kiloński ma 98km długości i jest to jedna z największych atrakcji turystycznych północnych Niemiec w którym na wyciągnięcie ręki będziemy mijać wielkie statki i wycieczkowce. 

Po przejściu Kanału Kilońskiego zawiniemy na chwilę do Kiloni, stolicy Szlezwik-Holsztyn aby choć trochę poczuć klimat tego niemieckiego miasta. 

Dalej zawiniemy kilku kolejnych nadmorskich miast niemieckiego i polskiego wybrzeża, może będzie to Rostock, Stralsund, Świnoujście, Kołobrzeg?Naszą morską przygodę zakończymy w Gdyni. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: KJ Wojtek Kosiba

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Amsterdam - Helgoland - 205 Mm

Helgoland - Cuxhaven - 35 Mm

Cuxhaven - Kilonia - 70 Mm

Kilonia - Rostock - 85 Mm

Rostock - Stralsund - 60 Mm

Stralsund - Świnoujście - 60 Mm

Świnoujście - Kołobrzeg - 50 Mm

Kołobrzeg - Gdynia - 150 Mm

RAZEM - 715 Mm

 

Trasa rejsu Amsterdam - Gdynia

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

AMSTERDAM

nadwodne miasto - europejskie centrum rozrywki, gdzie legalnie można zapalić marihuanę. Miasto rowerów i kanałów, nazywane często Wenecją Północy. Położony nad rzeką Amstel Amsterdam jest usytuowany na kilku wyspach i połączony kanałami z Renem i Morzem Północnym.

Miasto jest prawdziwym zagłębiem zabytków jest ich około 7000, zwiedzanie warto rozpocząć od placu Dam, który stanowi turystyczne centrum Amsterdamu. To tam znajdziemy trzy duże atrakcje: Pałac Królewski, zabytkowy hotel Krasnapolsky i dom towarowy Bijenkorf. Kolejnym ważnym miejscem jest z pewnością Rijksmuseum, czyli Muzeum Narodowe, gdzie podziwiać można najsławniejsze obrazy Rembrandta, Vermeera czy Voogda. Wśród najciekawszych miejsc należy wymienić również: Muzeum Vincenta van Gogha, Stedelijk Museum, Dom Anny Frank, a z drugiej strony także Muzeum Seksu i Erotyki, Muzeum Street Artu czy Muzeum Zoologiczne. Odwiedzając Amsterdam, nie sposób ominąć tamtejszego Starego Miasta, które otaczają ciasno liczne kanały.

Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się słynna amsterdamska Dzielnica Czerwonych Latarni, położona północno-wschodniej, najstarszej części miasta. Można tam znaleźć cały wachlarz rozrywek, przeznaczonych dla osób pełnoletnich. Od miejsc oferujących usługi erotyczne, gdzie w witrynach podziwiać można prezentujące swoje wdzięki kobiety, po coffee shopy, w których zgodnie z prawem kupuje się i pali marihuanę oraz haszysz. Osoby szukające bardziej tradycyjnych sposobów spędzania wolnego czasu również znajdą coś dla siebie. Tamtejsze restauracje i kawiarnie tylko czekają na nowych klientów.

 

HELGOLAND

Niemcy mają szczęście, że mają nie tylko jedną, ale kilka pięknych wysp. Jednak wśród wielu wysp w Niemczech jest tylko jedna wyjątkowa z nich wszystkich; wyspa Helgoland. Jest klasyfikowana jako jedna z najmniejszych wysp w Niemczech, obdarzona wspaniałym czerwonym piaskowcem z zielonymi stromymi terenami.

Wyspa znajduje się 40 kilometrów od lądu i jest uważana za jedyną niemiecką wyspę na pełnym morzu ze względu na znaczną odległość od lądu. Ze względu na dużą odległość od lądu osoby odwiedzające Helgoland mogą cieszyć się spokojem i pięknem pomnika przyrody.

Kiedy świeci słońce, wydaje się świecić najjaśniej na wyspie. Miękkie promienie słoneczne ożywiają wodne życie otaczające wyspę. Otaczający go Gulfstream sprzyja klimatowi na wyspie. Słońce przynosi jasny, ale niezbyt gorący sezon letni, który jest ulubionym miejscem dla miłośników lata. Wyspa cieszy się również łagodnymi temperaturami, które zapewniają zimę; życie na wyspie wciąż toczy się. Krótko mówiąc, wyspa cieszy się jednym z najlepszych klimatów morskich w regionie.

 

CUXHAVEN

jest miastem uzdrowiskowym i miejscem kultowym dla wszystkich żeglarzy ze względu na swoją lokalizację. Miejscowość położona jest przy Morzu Północnym, przy ujściu Łaby do Zatoki Helgolandzkiej. W granicach miasta znajduje się rezerwat przyrody Cuxhavener Küstenheiden, gdzie można zobaczyć miejscową florę i faunę, jezioro Gudedorfer. Warto odwiedzić urokliwą latarnię morską Dicke Berta wraz z jej bliskim spacerowym otoczeniem i długą ścieżką rowerową. Kolejnym punktem zwiedzania miasta jest kościół ewagelicki Kirchengemeinde St. Abundus, zamek Schloss Ritzebüttel czy muzeum pingwinów. Miasto zaprasza również na taras widokowy - wiekowe molo z widokiem na port Alte Liebe, z którego rozpościera się piękny widok na morze. Po trudach żeglugi lub zwiedzania można wypocząć na rozległej piaszczystej plaży znajdującej się w północnej części miasta wraz z punktem widokowym Strand Cuxhaven.

 

KILONIA

wrota do Morza Bałtyckiego, przez długie lata była miastem żeglarskim, dzisiaj jest zdominowana przez tętniące życiem środowisko studenckie, swobodny styl życia i wielkomiejską atmosferę. Miasto jest położone nad Zatoką Kilońską. Wszędzie tutaj, zarówno w nowoczesnym, wybudowanym z rozmachem śródmieściu, jak i na reprezentacyjnej kilońskiej ulicy Dänische Straße, znajduje się wiele zachowanych budowli z okresu grynderskiego i panuje pełen uroku żeglarski nastrój. Wszędzie czuć, widać i można przeżyć tę morską atmosferę – w porcie czy przy typowych suwnicach w stoczniach należących do największych na świecie. Gorch Fock, szkolny żaglowiec należy do panoramy miasta tak samo, jak olbrzymie promy przy nabrzeżu skandynawskim. Organizowany co rok światowy festiwal żeglarski Kieler Woche podkreśla dobitnie rolę miasta jako morskiego ośrodka północy. Tutejsze muzea cieszą się międzynarodową renomą. Muzeum Żeglarstwa przy nadbrzeżu Sartorikai, Muzeum Komputerowe, Muzeum Maszyn i Kunsthalle. Warto również odwiedzić Stadtmuseum w Warleberger Hof, najstarszym zachowanym dworze szlacheckim z początku XVII wieku. Kilonia może być szczęśliwa, że znajduje się tu Kanał Kiloński, najbardziej uczęszczany na świecie kanał morski łączący miasto z Morzem Północnym. Wiodąca wzdłuż kanału utwardzona ścieżka jest udostępniona dla pieszych i rowerzystów, zapraszając na wycieczki i do licznych restauracji z widokiem na statki przepływające kanałem. Wszystkie promy przewożące z jednego brzegu kanału na drugi są darmowe. Co prawda nie za darmo, lecz za niewielką cenę można zjeść tutejszą specjalność – kilońskie szprotki.

 

ROSTOCK

miasto o żeglarskim sercu. Jeśli nawet przy kejach nie widać już tylu żeglarzy, co dawniej, to port nadal nadaje miastu niepowtarzalnej atmosfery. Tutaj odbywają się też wielkie imprezy, na przykład Hanse Sail, na której co roku w sierpniu spotykają się setki żaglowców i milion turystów. To żeglarskie święto Rostocku jest wielkim wydarzeniem, świętem przyjaźni z mnóstwem muzyki, pokazami sztucznych ogni, średniowiecznym targiem, diabelskim kołem i wieloma innymi atrakcjami na blisko 4-kilometrowej promenadzie. A wszystko to w pięknej starówce Rostocku, składającej się budynków zbudowanych z czerwonej cegły. Należą do nich miejskie fortyfikacje, zachowane częściowo do dzisiaj. Na wschodzie starówki zachował się długi fragment muru w pobliżu kościoła św. Piotra (Petrikirche), a tuż obok stoi jeszcze część baszty rybackiej (Fischerbastion) z kilkoma historycznymi armatami. Wewnątrz murów miejskich znajdują się trzy z niegdyś czterech monumentalnych kościołów miejskich. Największym z nich jest gotycki Kościół Mariacki (Marienkirche) w centrum miasta. Na Starym Rynku (Alter Markt), gdzie powstał kiedyś Rostock, stoi kościół św. Piotra (St. Petri). Z kościelnej wieży rozciąga się wspaniały widok na całe miasto i Morze Bałtyckie. Pięknym elementem miasta jest stara latarnia morska znajdująca się w Warnemunde znanym kąpielisku z uroczymi kolorowymi domkami rybackimi. Mieszczą się tu małe sklepiki, kawiarenki i restauracje, które zapraszają na chwilę odpoczynku. Z pewnością znajdziesz tu jedno – niezwykłe miasto z duszą i charakterem.

 

STRALSUND

Most Rugii o długości 4,1 km łączy Stralsund z największą wyspą Rugią w Niemczech. W malowniczym krajobrazie wyspy znajdują się wspaniałe, tętniące życiem kurorty i spokojne wioski, a także niekończące się piaszczyste plaże, zaczarowane stare alejki i surowe klify. Dzikie lasy, zniszczone przez pogodę wydmy, latarnia morska z czerwonej błyszczącej cegły - Fischland-Darß-Zingst oferuje swoim gościom mnóstwo atrakcji pieszo, na rowerze lub na wodzie. Półwysep jest również dobrze znany ze swojej sztuki i galerii.
Stralsund obfituje w historię - przekonaj się o tym na każdym kroku w tym hanzeatyckim, zbudowanym z cegły mieście. Pierwotnie mała wioska rybacka „Stralow”, miasto przeżyło swój rozkwit w XIV wieku jako członek potężnej Ligi Hanzeatyckiej. Również Szwecja pozostawiła swój ślad władając miastem przez ponad 200 lat.

 

ŚWINOUJŚCIE

kojarzy nam się z nadbałtyckim miastem położonym na wyspach, tłumem turystów w lecie, dużym portem morskim i ostatnim polskim przyczółkiem w tym rogu mapy. Na pytanie co można tam robić, zapewne większość z nad odpowie, że leżeć na plaży, spacerować, wdychać morskie powietrze itd. Ale Świnoujście ma również do zaoferowania coś więcej niż tylko piasek i morze. Jedną z atrakcji jest podziemne miasto na wyspie Wolin, to zlokalizowane w dzielnicy Przytór tajemnicze schrony, które przez długie lata były ściśle tajne. W czasie II wojny światowej pełniły rolę obronną dla bazy Kriegsmarine, po wojnie zaś zostały przekształcone w Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego. Kolejnym ciekawym punktem na mapie Świnoujścia jest Fort Gerharda najlepiej zachowany XIX wieczny pruski fort nabrzeżny w Europie, będący częścią Twierdzy Świnoujście. Będąc w mieście nie sposób nie zobaczyć Latarni Morskiej jednej z najstarszych latarni nad Bałtykiem, a przy swoim 68 metrach wysokości jest zarazem najwyższą latarnią morską na polskim wybrzeżu. Wybudowana została przy ujściu rzeki Świny do morza, przetrwała obie wojny. Widok z latarni jest zachwycający można obejrzeć wejście do portu, piękną szeroką plażę i całą stronę miasta położoną na wyspie Uznam, na wschodzie można próbować szukać Międzyzdrojów albo najwyższego klifu w Polsce

Ostatnim, ale zarazem jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów jest Stawa Młyny to symbol Świnoujścia, ale przede wszystkim jest to znak nawigacyjny. Ten 10 metrowy wiatrak wraz z nieistniejącą już stawą Wolin (zlokalizowaną na falochronie centralnym) oraz namiernikami (przyrządami nawigacyjnymi do brania namiarów) stanowiły nowoczesny jak na tamte czasy system nawigacyjny. Stawa Młyny znajduje się na końcu falochronu zachodniego i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Świnoujściu.

 

KOŁOBRZEG

na chwilę zawiniemy do Kołobrzegu na małą rybkę. 

 

GDYNIA

rejs zakończymy w marinie Gdynia

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 03.04.2021 w jednej z marin w Amsterdamie

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 09:00, w dniu 14.04.2021 w marinie Gdynia

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 140 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Amsterdam (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Amsterdam >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Amsterdam (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Amsterdam (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Amsterdam >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Amsterdam (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Amsterdam (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT