NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS 01 LIZBONA-BISKAJE-KANAŁ LA MANCHE-AMSTERDAM

Bavaria 46 VAIANA

 

LIZBONA (CASCAIS) - ZATOKA BISKAJSKA - KANAŁ LA MANCHE - AMSTERDAM

17.03-03.04.2021 (17 dni)

 

REJS DLA ZAPALONYCH ŻEGLARZY UWIELBIAJĄCYCH WODY PŁYWOWE

 

Zapraszamy na oceaniczny rejs po wodach pływowych, to wielka szansa na zdobycie stażu na trudnym akwenie a ponadto odwiedzenia wielu ciekawych miejsc w Portugalii, Hiszpanii, Francji i Holnadii. Rejs rozpoczniemy w Marinie de Cascais, która da nam szybkie wyjście na Atlantyk. Pożeglujemy wzdłuż portugalskiego wybrzeża na północ, odwiedzając na początek zjawiskowe Porto aby skosztować wielu odmian tego gatunku podczas degustacji w jednej z lokalnych knajpek. Dalej na północ, ku przygodzie! Hiszpańska La Coruna będzie naszym przystankiem przed wymagającym przeskokiem przez zatokę Biskajską. Po drugiej stronie zatoki czeka na nas marina Brest, w której odpoczniemy i zakosztujemy francuskich przysmaków.

W trakcie żeglując kanałem La Manche zawiniemy do Saint Malo, z najwyższymi pływami w Europie (w syzygii sięgają one 12m!!!), piszesz się na takie pływowe szaleństwo? Dalej czekają na nas wyspa Jersey, i francuskie Boulogne sur Mer oraz Dunkierka. Klimat tych miejsc jest zjawiskowy i każdy wytrawny żeglarz na pewno znajdzie tam kawałek prywatnego szczęścia. 

Rejs zakończymy w Amsterdamie, porcie wielkim jak świat przywołując słowa piosenki...samo wejście do Amsterdamu, ten ruch w kanałach przyprawia o dreszczyk każdego człowiek związanego z morzem. 

 

Zapraszamy na pływy na Vaianie! :-)

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: KJ Mateusz Kubik

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

Odwiedzenie poszczególnych portów uzależnione jest od aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19. 

 

Lizbona (Oeiras) - Porto - 160 Mm

Porto - La Coruna - 180 Mm

La Coruna - Brest - 350 Mm

Brest - Saint Malo - 150 Mm

Saint Malo - Jersey - 30 Mm

Jersey - Bologne sur Mer - 190 Mm

Bologne sur Mer - Dunkierka - 40 Mm

Dunkierka - Amsterdam - 130 Mm

RAZEM - 1230 Mm

 

Trasa rejsu Lizbona - Amsterdam

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

LIZBONA

Kiedy rozpoczniemy swoją przygodę w stolicy Portugalii, przez chwilę możesz poczuć się, jakbyś był w trzech różnych miastach na raz. Położonej na siedmiu wzgórzach Lizbony, strzeże ogromny pomnik Chrystusa Zbawiciela, który usytuowany jest niedaleko długiego, czerwonego Mostu 25 kwietnia. Nie moi państwo, nie jesteśmy w Rzymie, Rio de Janeiro czy San Francisco. Na pokład jachtu wsiądziemy w Belem, portowej dzielnicy Lizbony, która była początkiem Wielkich Wypraw. Większość marin w Lizbonie jest pełna, wyboru konkretnego miejsca postoju dokona kapitan poprzedniego rejsu.

 

PORTO

jest fascynującym i tętniącym życiem miastem, które szybko stało się jednym z najbardziej cenionych miejsc turystycznych w Europie Zachodniej. Miasto szczyci się rozległą historią, interesującymi atrakcjami turystycznymi, tętniącymi życiem nocnymi i wyjątkowymi obiektami turystycznymi. W Porto można wiele zobaczyć i zrobić, a miasto przypadnie do gustu szerokiej rzeszy różnych gości. Porto jest historycznym i urozmaiconym miastem, od wąskich uliczek, które tworzą starożytną dzielnicę Ribeira, aż po wielkie place Avenida dos Aliados. Region słynie z produkcji porto, które jest nadal przechowywane i dojrzewa w rozległych piwnicach ciągnących się wzdłuż brzegów rzeki Douro. Tego miasta raczej nie trzeba nikomu reklamować...

 

LA CORUNA

jest historycznym miastem położonym nad Oceanem Atlantyckim, którego historia utrzymywała bliskie kontakty ze starym portem rybackim i handlowym. Na półwyspie, na którym stoi Stare Miasto znajdziemy jeden z symboli miasta - Wieżę Herkulesa. A Coruna to jeden długi front morski, mawiają mieszkańcy. Okrążymy cypel w kierunku Riazor, ogromnej miejskiej plaży, która jest główną naturalną cechą tego północnego hiszpańskiego miasta, na piasku surferzy szlifują deski, ciesząc się nagłym atlantyckim latem, rodziny na plaży poświęcają się słodkiemu lenistwu i odrobinie oceanicznego szaleństwa w wodzie.

 

BREST

Zapomnij o wszystkim, co myślałeś, że wiesz o Breście, zbadamy serce tego morskiego portu, położonego w jednym z najpiękniejszych naturalnych portów Francji. W menu: niesamowity most Pont de l'Iroise, spacer po tętniących życiem nabrzeżach aż do muzeum zamkowego i oczywiście Oceanopolis. Będziemy zwiedzać miasto pieszo, rowerem lub nawet z nieba miejską kolejką linową.

 

SAINT-MALO

zwane „miastem korsarzy” to malownicza miejscowość należąca do najatrakcyjniejszych portów nad Kanałem La Manche, to właśnie stąd wypływali piraci działający na zlecenie rządu.  Historyczne zabudowania, w dużej mierze odtworzone po zniszczeniach II wojny światowej, harmonijnie komponują się tam z lazurowymi wodami i pięknymi plażami, tworząc malowniczy krajobraz jednego z najpopularniejszych miasteczek Bretanii. Obowiązkowym punktem programu jest La Plage du Sillon: przepiękna, długa, piaszczysta plaża, z charakterystycznym falochronem zbudowanym z imponującej wysokości drewnianych pali. Kolejną atrakcją Saint-Malo jest Intra-muros, czyli centrum miasta otoczone ze wszystkich stron grubym murem obronnym. Znajdziecie tu wiele sklepów, restauracji i kawiarni. Nie można wyjechać z tej miejscowości bez spaceru po murach obronnych.

 

DUNKIERKA

Plaże wzdłuż wybrzeża są imponująco długie i szerokie, zwłaszcza podczas odpływu. Raj dla miłośników sportów wodnych i windsurfingu, usiany fantastycznymi miejscami do kitesurfingu i windsurfingu, a także świetny do żeglarstwa lądowego. Ciesz się świeżym morskim powietrzem, niezależnie od pogody, spacerując po plaży lub wędrując wzdłuż wybrzeża.

 

AMSTERDAM

nadwodne miasto - europejskie centrum rozrywki, gdzie legalnie można zapalić marihuanę. Miasto rowerów i kanałów, nazywane często Wenecją Północy. Położony nad rzeką Amstel Amsterdam jest usytuowany na kilku wyspach i połączony kanałami z Renem i Morzem Północnym.

Miasto jest prawdziwym zagłębiem zabytków jest ich około 7000, zwiedzanie warto rozpocząć od placu Dam, który stanowi turystyczne centrum Amsterdamu. To tam znajdziemy trzy duże atrakcje: Pałac Królewski, zabytkowy hotel Krasnapolsky i dom towarowy Bijenkorf. Kolejnym ważnym miejscem jest z pewnością Rijksmuseum, czyli Muzeum Narodowe, gdzie podziwiać można najsławniejsze obrazy Rembrandta, Vermeera czy Voogda. Wśród najciekawszych miejsc należy wymienić również: Muzeum Vincenta van Gogha, Stedelijk Museum, Dom Anny Frank, a z drugiej strony także Muzeum Seksu i Erotyki, Muzeum Street Artu czy Muzeum Zoologiczne. Odwiedzając Amsterdam, nie sposób ominąć tamtejszego Starego Miasta, które otaczają ciasno liczne kanały.

Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się słynna amsterdamska Dzielnica Czerwonych Latarni, położona północno-wschodniej, najstarszej części miasta. Można tam znaleźć cały wachlarz rozrywek, przeznaczonych dla osób pełnoletnich. Od miejsc oferujących usługi erotyczne, gdzie w witrynach podziwiać można prezentujące swoje wdzięki kobiety, po coffee shopy, w których zgodnie z prawem kupuje się i pali marihuanę oraz haszysz. Osoby szukające bardziej tradycyjnych sposobów spędzania wolnego czasu również znajdą coś dla siebie. Tamtejsze restauracje i kawiarnie tylko czekają na nowych klientów.

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 17.03.2021 w okolicach Lizbony (Marina de Cascais).

Dojazd z lotniska możliwy z firmą BOLT lub UBER za kilkanaście EUR. 

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 09:00, w dniu 03.04.2021 w Amsterdamie

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 180 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Lizbona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Bezpośrednie loty z Krakowa do Lizbony możliwe są w poniedziałek 15.03.2021 - linia Ryanair 

Warszawa WMI - Lizbona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Lizbona (16 / 17.03.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Lizbona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Lizbona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Lizbona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Lizbona (16.03.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Amsterdam - Kraków (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Amsterdam - Warszawa WMI >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Amsterdam - Warszawa WAW (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Amsterdam - Wrocław (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Amsterdam - Katowice >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Amsterdam - Gdańsk (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Amsterdam - Berlin (03.04.2021 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT