Zapraszamy Was na nasz wakacyjny rejs po Zatoce Gdańskiej. Żeglowanie, leniuchowanie na jachcie, zwiedzanie ciekawych miejsc w obrębie Zatoki Gdańskiej to cel naszego rejsu. Nie wymagamy wielkich umiejętności żeglarskich ani stażu. Jeśli chciałbyś spróbować pobujać się pośród fal Zatoki i jednocześnie wypocząć na jachcie, to jest rejs dla Ciebie!
Rejs rozpoczniemy w Marinie Gdynia...po zaokrętowaniu i zrobieniu zaprowiantowania całą załogę czeka szkolenie z bezpieczeństwa i obsługi urządzeń jachtowych...trzeba wiedzieć co i gdzie znajduje się na jachcie oraz jak sobie radzić w sytuacjach awaryjnych.
Na początek pożeglujemy do Jastarni, po przejściu wąskim torem wodnym zatrzymamy się w porcie, pospacerujemy po okolicy, może zjemy rybkę, na pewno miło spędzimy czas. Wypoczynek w tym miejscu sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. W ramach wykorzystania wolnego czasu można spróbować kitesurfingu lub windsurfingu w jedynej w okolicy szkole.
Kolejnym punktem na trasie rejsu będzie marina w Helu, gdzie na piwko i szanty udamy się do znanej i uwielbianej przez żeglarzy Tawerny "Captain Morgan". Rano przed wypłynięciem zapraszamy do podziwiania wschodu słońca z pobliskiej plaży...widoki zapierają dech w piersi!
Po tym jak zwiedzimy porty półwyspu helskiego popłyniemy do Sopotu, gdzie staniemy w zlokalizowanej na końcu sopockiego molo marinie jachtowej, przejdziemy się po słynnym Monciaku wejdziemy na latarnię morską, może zahaczymy o plażę? Na pewno będzie co robić!
Dalej udamy się w kierunku Gdańska, zaczniemy od Górek Zachodnich skąd udamy się na eksplorację Wyspy Sobieszewskiej. Wejdziemy na wieżę ciśnień - Zbiornik Wody Kazimierz, skąd będziemy podziwiać widok na całą Zatokę Gdańską. 3300 m3 betonu, 130 ton stali, taras na wysokości 45 m.n.p.m., ta budowla naprawdę robi wrażenie. Jeśli wystarczy czasu można udać się na rowerową wycieczkę na Mewią Łachę, gdzie można zaobserwować foki, które przypływają tam nieustannie.
Na koniec naszego rejsu moc atrakcji, popłyniemy do Gdańska i staniemy jachtem w samym jego centrum. Wejście do Gdańska rozpoczniemy Martwą Wisłą, przepływając koło bardzo dobrze widocznego z wody pomnika Westerplatte, następnie Kanałem Kaszubskim mijając stojące w porcie statki dopłyniemy do zwodzonej kładki. Oczekiwanie na podniesienie się kładki i obserwowanie jachtów przepływających pod nią to ciekawe widowisko dla wszechobecnych tam turystów. Marina jachtowa położona jest nieopodal Gdańskiego Żurawia, zatem nie zajmie na wiele czasu dotarcie na starówkę, gdzie na Długim Targu oddamy pokłon Neptunowi ;-)
Rejs zakończymy w Gdyni snując morskie opowieści i marząc o kolejnych morskich przygodach.
Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.
Rejs poprowadzi: Piotrek Jurkowski Jachtowy Sternik Morski, Instruktor Żeglarstwa PZŻ
Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"
Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon.
Gdynia - Jastarnia - 12 Mm
Jastarnia - Hel - 10 Mm
Hel - Sopot - 13 Mm
Sopot - Górki Zachodnie - 10 Mm
Górki Zachodnie - Gdańsk - 12 Mm
Gdańsk - Gdynia - 13 Mm
RAZEM - 70 Mm
Szacowana ilość godzin w morzu 20-30
Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu:
JASTARNIA
pierwszym zaplanowanym portem naszej żeglarskiej przygody jest Jastarnia. Po kilku godzinach żeglugi z gdyńskiej mariny dotrzemy do wymagającego toru podejściowego do Jastarni. Jest wąsko, a dookoła płytko, musimy w skupieniu precyzyjnie prowadzić jacht aby nie zboczyć z trasy podejścia. Gdy już zacumujemy w porcie morskim będzie czas na odpoczynek i trochę zwiedzania. Możemy udać się do Muzeum Chata Rybacka aby poczuć klimat okolicy sprzed lat. Chata została zbudowana w 1881 roku, co ciekawe wyłącznie z drewna pochodzącego z rozbitych statków. Możemy również udać się na molo czy też zobaczyć wojenne bunkry. Chętni przygód mogą skorzystać z atrakcji jakie z pewnością może zapewnić słynna na cały kraj szkoła windsurfingu i kitesurfingu.
HEL
marina na Helu będzie kolejny punktem na trasie naszego rejsu. Po wejściu do mariny możemy poćwiczyć nieco manewry portowe i kilka razy podejść do pomostu. W ten sposób cała załoga będzie miała możliwość uczestniczenia w manewrach na każdym stanowisku aby dobrze zapoznać się ze specyfiką obsługi jachtu i urządzeń cumowniczych. Jak już zakończymy ćwiczenia możemy się udać na zwiedzanie okolicy a jest co zobaczyć, do wyboru mamy Latarnię morską, Muzeum Obrony Wybrzeża, helskie Fokarium czy też Muzeum Rybołówstwa. Wieczorem nie sposób nie odwiedzić słynnej wśród żeglarzy tawerny Captain Morgan aby pośpiewać szanty i napić się piwka. Rano przed wypłynięciem polecamy udać się na helską plażę na wschód słońca...NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ!!! :-)
SOPOT
w kolejnym dniu przepłyniemy na drugą stronę Zatoki Gdańskiej, do Sopotu. Prawdziwą atrakcją jest sama marina, która została umiejscowiona na końcu sopockiego molo. Turyści odwiedzający molo będą nam prawdziwie zazdrościć porannej jajecznicy, której zapach będzie się roznosił po całej okolicy. W Sopocie czeka na nas obowiązkowy spacer po Monciaku, możemy wejść na kolejną latarnię morską, czy też udać się na zupkę rybną i rybkę w "Barze Przystań". Oczywiście plaże dookoła, można więc będzie trochę poleniuchować jak już zejdziemy z pokładu naszego jachtu.
GÓRKI ZACHODNIE
to żeglarska marina, która będzie naszym punktem wypadowym do zwiedzania okolicy. Do zobaczenia mamy ciekawą Wyspę Sobieszewską, którą najlepiej jest przemierzać na rowerach. W TOP 10 wyspy znajdziemy przede wszystkim Zbiornik Wodny Kazimierz. To wieża wodna zbudowana w 2017 roku, która ma regulować ciśnienie wody na wyspie. Aby zwiedzić wieżę najlepiej jest dokonać wcześniejszego zgłoszenia, gdyż ilość miejsc dla zwiedzających jest ograniczona. Jak już najdziemy się na jej szczycie, z tarasu widokowego będziemy mogli podziwiać widok na Zatokę Gdańską, a przy dobrej widoczności zobaczymy niedawno odwiedzony Hel. Kolejnymi punktami wartymi zobaczenia na wyspie są Mewia Łacha, z której można obserwować przypływające tam i leniuchujące foczki. Ptasi Raj w Górkach Wschodnich to wspaniała ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna, z dwiema wieżami obserwacyjnymi, która prowadzi na niezaludnioną plażę.
GDAŃSK
tego miejsca nie trzeba specjalnie reklamować. Już sam postój w marinie koło Gdańskiej starówki z widokiem na Gdański Żuraw jest super doznaniem dla żeglarzy. Wpływając do Gdańska miniemy pomnik na Westerplatte, oraz zwodzoną kładkę...są to żeglarskie punkty "must see" na trasie naszego rejsu. Wieczorny spacer po starówce dopełni naszego żeglarskiego szczęścia, obowiązkowo udamy się oddać pokłon Neptunowi - bogowi mórz, oceanów, rybaków i co najważniejsze dla nas - żeglarzy :-)
GDYNIA
po tygodniu żeglarskich przygód na wodach Zatoki Gdańskiej nasz jacht zacumujemy w Marinie Gdynia. Wspomnienia z rejsu i plany na kolejne wyprawy umilą nam ostatni wieczór na jachcie. Oby do następnego!
Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem
Dane techniczne:
Długość całkowita: 14,27m
Szerokość: 4,35m
Zanurzenie: 2,20m
Genua: Rolowana (2021)
Grot: Rolowany (2021)
Powierzchnia ożaglowania: 108m2
Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM
Zbiornik paliwa: 210L
Liczba kabin dwu osobowych: 4
Liczba koi: 8+2
Liczba WC: 3
Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)
Zbiorniki wody: 360L
Wyposażenie nawigacyjne:
Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy
Bezpieczeństwo:
Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel
Pokład:
Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna
Wnętrze:
Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3
Zaokrętowanie odbywa się w godzinach 15:00 - 18:00, w dniu 29.07.2022 w marinie Gdynia
Wyokrętowanie odbywa się w godzinach 07:00 - 10:00, w dniu 05.08.2022 w marinie Gdynia
Koszt kojowego:
Cena rejsu obejmuje:
Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.
Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 500 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.
Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.
Transport po kraju we własnym zakresie.
Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola.
Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.