NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS MORSKI: DOOKOŁA GOTLANDII I OLANDII 11.05 - 18.05.2024

Bavaria 46 VAIANA

 

BAŁTYCKI REJS MORSKI Z DUUUUŻĄ ILOŚCIĄ STAŻU

(GDYNIA - FÅRÖSUND - VÄSTERVIK - KALMAR - GDYNIA) 11.05 - 18.05.2024 (7 dni)

 

Na nasz kolejny rejs wyruszymy w ciepły majowy dzień z mariny Gdynia, która w kolejnym już sezonie gości nasz jacht. Rozpoczynamy bałtycką przygodę!

 

Założeniem dla tego rejsu jest przewaga żeglowania nad staniem w portach. Trasa rejsu wymaga spędzenia przynajmniej 100 godzin w morzu. O ile warunki na morzu pozwolą na początek rejsu planujemy odwiedzić mał port Fårösund, położony nad cieśniną o tej samej nazwie. Aby tam dopłynąć musimy przemierzyć ładny kawałek Bałtyku - około 210Mm. Przy takiej odległości załoga wejdzie w tryb wachtowy, każdy będzie mógł to poczuć jak wygląda morskie życie. 

 

Po odwiedzeniu Fårösund udamy się w kierunku urokliwego miasteczka Västervik położonego na zachód od gotlandzkiego Visby. TAK, tym razem nie pożeglujemy do Visby, które każdy widział już nie jeden raz ;-)

 

Dalej popłyniemy w kierunku cieśniny Kalmarsund aby spędzić kilka niezapomnianych chwil w miejscowości Kalmar. Odwiedzimy tutaj otoczony fosą zamek, zabytek pochodzący z XIII wieku, który szczyci się tym, że jest najstarszą stojącą budowlą miasta, tutaj nic się nie zmieniło od 1592 roku. W Kalmarze nie może zabraknąć godzinki w saunie, która jest dostępna dla żeglarzy w miejskiej marinie. Trzeba się dobrze wygrzać przed powrotem do Polski!

 

Kiedy już nasycimy się szwedzkimi klimatami pożeglujemy w kierunku polskiego wybrzeża...na rybkę, na Hel i z powrotem do Gdyni gdzie oddamy jacht kolejnej załodze. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Gdynia - Fårösund - 210 Mm

Fårösund - Västervik - 85 Mm

Västervik - Kalmar - 55 Mm

Kalmar - Hel - 160 Mm

Hel - Gdynia - 10 Mm

RAZEM - 520 Mm

 

Szacowana ilość godzin w morzu 80-120

 

Trasa rejsu dookoła Gotlandii i Olandii

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

FÅRÖSUND

To niewielkie miasteczko na północnym brzegu Gotlandii, które stanowi doskonała bazę wypadową na pobliską wysepkę Faro. Wyspa znana jest z surowego krajobrazu a główną jej atrakcją są  wysokie na kilkanaście metrów ostańce pochodzące z epoki lodowcowej (rauks). Będąc tutaj nie można również zapomnieć, że na wyspie odnalazł swoje miejsce słynny reżyser  Ingmar Bergman, a pobliskie tereny niejednokrotnie stanowiły plan dla jego filmów.

 

VÄSTERVIK

Szwedzkie miasto Västervik jest, jest pełne atrakcji, przepysznego jedzenia i kultury. Odwiedzając to miejsce warto odwiedzić Muzeum Historii w Hjorteds Mopedmuseum i poznać historię motoroweru. Muzeum posiada około 140 pojazdów z XX wieku. Szczególną uwagę przykuwa światowej klasy street art., który można zaobserwować niemal na każdym kroku. Kolejną atrakcją na którą warto się skusić jest podróż w czasie  kolejką wąskotorową do Hultsfred na trasie jest 20 stacji gdzie można pozwiedzać szwedzką okolicę.

 

KALMAR

Kalmar to historia, sztuka i kultura. Zejdź na fale historii, odwiedzając Regalskeppet Kronan, który po 300 latach na dnie morza znajduje się obecnie w Muzeum Hrabstwa Kalmar. Robisz zakupy i dobrze jesz, ale uciekasz przed upałem wielkiego miasta. Pełen życia Kalmar jest spokojny, jego zabytkowa zabudowa przypomina ci o minionych czasach. Otoczony fosą zamek Kalmar pochodzi z XIII wieku i szczyci się tym, że jest najstarszym zabytkiem miasta, tutaj nic się nie zmieniło od 1592 roku. W pobliżu znajduje się Stare Miasto (Gamla Stan), gdzie znajdziemy kręte, brukowane uliczki, które prowadzą przez średniowieczne centrum miasta. Zanim pożeglujemy dalej wpadniemy jeszcze na kawę i domowe ciasta.

 

HEL

W drodze do Gdyni odwiedzimy Hel, naszą bałtycką perełkę. Za każdym razem, gdy wspominam moim zagranicznym przyjaciołom, że powinni odwiedzić Hel, patrzą się na mnie dziwnie. Ale pomimo zabawnej nazwy to naprawdę jedno z obowiązkowych miejsc w Polsce, jeśli szukasz nadmorskiego wypoczynku.

Szerokie i piaszczyste plaże, ładne miasto, piękny las, wyjątkowa lokalizacja, chłodna atmosfera i kilka ciekawych historycznych pamiątek – jest bardzo dużo mocnych argumentów, aby wybrać się na Hel. Odkąd pamiętam to moje ulubione miejsce na polskim wybrzeżu Bałtyku i za każdym razem, gdy odwiedzam Hel jestem bardziej niż szczęśliwy. To miejsce nigdy nie zawodzi.

 

GDYNIA

rejs zakończymy w marinie Gdynia snując morskie opowieści i planując kolejny morski rejs. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 11.05.2024 w marinie Gdynia

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 9:00, w dniu 18.05.2024 w marinie Gdynia

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 500 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Transport po kraju we własnym zakresie. 

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT