NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS MORSKI: BORNHOLM I POŁUDNIOWA SZWECJA 04.05 - 11.05.2024

Bavaria 46 VAIANA

 

BORNHOLM I POŁUDNIOWA SZWECJA

(GDYNIA - BORHNOLM - CHRISTIANSØ - HANÖ - KARLSKRONA - GDYNIA) 04.05 - 11.05.2024 (7 dni)

 

Tym razem z Mariny Gdynia wyruszymy na Bornholm, będzie to rejs typowo stażowy z dużą ilością godzin w morzu.

 

Po wyjściu za Półwysep Helski popłyniemy na północny zachód wzdłuż polskiego wybrzeża ku przepięknej duńskiej wyspie Bornholm. Naszym celem będzie port na wschodnim wybrzeżu wyspy - Nexø. Gdy już odsapniemy po tym morskim przelocie wypada trochę pozwiedzać, a jest co zobaczyć:  muzeum kolejnictwa, park motyli czy też muzeum Bornholmu i samego miasta Nexø. 

 

Kolejnym punktem naszego rejsu będą wyspy Christiansø leżące na północny wschód od Bornholmu oraz szwedzka wysepka Hanö, do której dopłyniemy płynąc niemalże wprost na północ z Christiansø. 

 

Christiansø to magiczne wysepki z których będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy i malownicze zachody słońca. Tak wyjątkowej grupy wysp nie znajdziesz nigdzie indziej w Danii. Położona na wyspie stara twierdza króla Chrystiana V nie zmieniła się od czasu jej założenia w 1684 roku i jest niewątpliwie największa perełką tych wysp. Wyspy mają swój własny rytm dobowy, a surowy charakter unikalnego krajobrazu oferuje niezrównane wrażenia. 

 

Kolejnym przystankiem na trasie naszego rejsu będzie szwedzka wysepka Hanö, która w wojnach napoleońskich była używana jako brytyjska baza morska od 1810 do 1812 roku.

 

Nastawiamy się na szkolenie i żeglowanie, aby uzupełnić naszą historyczną wiedze żeglarską zwiedzimy również muzeum marynistyczne w Karlskronie. To portowe miasto jest ostatnim zagranicznym portem, w planie naszego rejsu. 

 

Kiedy już nasycimy się duńskimi i szwedzkimi klimatami pożeglujemy w kierunku polskiego wybrzeża...na rybkę, na Hel i z powrotem do Gdyni gdzie oddamy jacht kolejnej załodze. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi:

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i/lub decyzji kapitana. Miejcie świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

 

Gdynia - Wyspa Bornholm - 145 Mm

Wyspa Bornholm - Christiansø - 15 Mm

Christiansø - Hanö - 45 Mm

Hanö - Karlskrona - 35 Mm

Karlskrona - Hel - 150 Mm

Hel - Gdynia - 10 Mm

RAZEM - 400 Mm

 

Szacowana ilość godzin w morzu 70-100

 

Trasa rejsu Bornholm i południowa Szwecja

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

NEXØ
to urocze miasteczko na wyspie Bornholm, jest popularnym miejscem wśród żeglarzy jako baza wypadowa do ciekawych atrakcji turystycznych wyspy. Możemy tu odwiedzić jeden z małych sklepików, zatrzymać się w kawiarni czy restauracji lub odwiedzić muzeum. Piękny kościół z muru pruskiego w centrum miasta pochodzi z okresu późnego. Wokół kościoła znajduje się wiele wąskich brukowanych uliczek i kolorowych domów z muru pruskiego.
W okolicy Nexø znajduje się wiele pięknych plaż, które oferują doskonałe warunki do kąpieli i relaksu. Największą z nich jest plaża Balka, która jest jedną z najpiękniejszych plaż na Bornholmie. W miasteczku można skosztować tradycyjne bornholmskie przysmaki, takich jak smoked herring czy solsikkekerner - prażone nasiona słonecznika.

 

SVANEKE
Miasto Svaneke otrzymało tytuł najpiękniejszego miasta w Danii w 2013 roku, konkurując z 14 innymi miastami w Danii. Bygningskultur Danmark skupił się w swojej ocenie na walorach historycznych centrów miast. Svaneke bardzo dobrze zachowuje pejzaż miejski – już w 1975 roku zostało odznaczone Złotym Medalem Europy za zachowanie miasta.

 

ALLINGE

Allinge-Sandvig było kiedyś dwiema mniejszymi, oddzielnymi wioskami rybackimi, założonymi w okresie średniowiecza. Od tego czasu miasta partnerskie rozwijały się razem na swój własny, szczególny sposób, charakteryzujący się dwoma najważniejszymi zawodami na wyspie; górnictwo i turystyka. Stare domy z muru pruskiego miasta pochodzą z XVIII i XIX wieku; w czasach, gdy Allinge i Sandvig były znane jako wioski rybackie, a także grupy blisko powiązanych gospodarstw przybrzeżnych. Z tego powodu wiele z tych starych domów wiejskich znajduje się obecnie w centrum miasta, a kilka z nich działa obecnie jako czarujące pensjonaty.

Trudno powiedzieć, kiedy kończy się Allinge, a zaczyna Sandvig. W Sandvig znajdziesz się w najbardziej wysuniętej na północ osadzie na Bornholmie, blisko samego cypla. Masywny Hammerknuden – dominuje w krajobrazie na północ od miasta, niemal wystrzeliwując się w morze. Pomiędzy klifami a Sandvig leży urocza plaża Sandvig, uwielbiana zarówno przez turystów, jak i mieszkańców.

 
CHRISTIANSØ

Wyspa Christianso to urokliwe miejsce położone na Morzu Bałtyckim, na wschód od Bornholmu. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami z urokliwymi zachodami słońca, malowniczymi uliczkami oraz bogatą historią,
To także idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na wyspie można wypożyczyć rowery i przejechać się po malowniczych uliczkach oraz szlakach turystycznych. W okolicy można również uprawiać sporty wodne, takie jak windsurfing czy kajakarstwo.
Miłośnicy historii powinni odwiedzić wiele zabytków znajdujących się na wyspie. Najważniejszym z nich jest Fort Christianso, który został zbudowany w XVII wieku i jest uważany za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na wyspie. Wokół fortu znajdują się również wiele ciekawych muzeów, które prezentują historię wyspy oraz regionu.

 

HANÖ

W lesie można znaleźć dwa mistyczne doły naziemne, Gamla i Nya Kar. Według legendy ślady stóp olbrzyma. W najwyższym punkcie wyspy stoi biała latarnia morska Hanö Fyr z 1906 roku. Jest to jedna z najjaśniejszych latarni na Bałtyku o zasięgu około 40 kilometrów.

Po drodze przez otwarty trawiasty krajobraz od latarni morskiej w kierunku północnego krańca wyspy znajduje się Engelska Kyrkogård, dawny brytyjski cmentarz wojskowy. W wojnach napoleońskich Hanö było używane jako brytyjska baza morska od 1810 do 1812 roku.

Z powierzchnią 2,14 km2 Hanö nie jest szczególnie duże. Około tuzina stałych mieszkańców mieszka na wyłączonej z ruchu kołowego wyspie w Hanöläge, jedynej osadzie i porcie na wyspie. Uwielbiamy takie małe miejscówki położone pośród fal. 

 

KARLSKRONA

Popłyniemy do Kalskrony, miasta założonego w 1680 r., kiedy Karol XI postanowił zbudować tutaj nową szwedzką bazę morską. Ponad 340 lat później pozostałości bazy morskiej oraz dobrze zachowana architektura i plan miasta zrobiły wrażenie na UNESCO, dzięki czemu nadano miastu status światowego dziedzictwa w 1998 roku. Gdziekolwiek się udasz, możesz zobaczyć tego dowody; wspaniałe kościoły, wielkie place, defilady i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. 

Obowiązkowym punktem na mapie jest Muzeum Marynarki Wojennej - szwedzkie muzeum państwowe, przedstawiające historię szwedzkiej marynarki wojennej. Muzeum położone jest w malowniczym miejscu na wyspie Stumholmen w Karlskronie. W Muzeum Marynarki Wojennej można zwiedzić wiele ciekawych ekspozycji, obejrzeć modele okrętów z XVIII wieku, wejść do prawdziwej łodzi podwodnej oraz podziwiać przepiękne zbiory w Hali Galionów. 

Archipelag na którym położna jest Karlskrona, UNESCO uznało za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji. Nigdzie indziej na świecie nie można żeglować po Rezerwacie Biosfery UNESCO, podziwiając niesamowite fortyfikacje i budynki.

 

HEL

W drodze do Gdyni odwiedzimy Hel, naszą bałtycką perełkę. Za każdym razem, gdy wspominam moim zagranicznym przyjaciołom, że powinni odwiedzić Hel, patrzą się na mnie dziwnie. Ale pomimo zabawnej nazwy to naprawdę jedno z obowiązkowych miejsc w Polsce, jeśli szukasz nadmorskiego wypoczynku.

Szerokie i piaszczyste plaże, ładne miasto, piękny las, wyjątkowa lokalizacja, chłodna atmosfera i kilka ciekawych historycznych pamiątek – jest bardzo dużo mocnych powodów, aby wybrać się na Hel. Odkąd pamiętam to moje ulubione miejsce na polskim wybrzeżu Bałtyku i za każdym razem, gdy odwiedzam Hel jestem bardziej niż szczęśliwy. To miejsce nigdy nie zawodzi.

 

GDYNIA

rejs zakończymy w marinie Gdynia snując morskie opowieści i planując kolejny morski rejs. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 04.05.2024 w marinie Gdynia

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 9:00, w dniu 11.05.2024 w marinie Gdynia

 

Koszt kojowego:

 

Płatności: 50% do 7 dni od zgłoszenia na rejs, pozostałe 50% na 30 dni przed rejsem

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 500 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (kapitan pozostaje na utrzymaniu załogi). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Transport po kraju we własnym zakresie. 

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

31 grudnia 2020

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Jacht Beneteau 50

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT