NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

LIZBONA - PORTO - LIZBONA, TERMIN 1: 29.09 - 06.10.2018 (7 dni)

 

PŁYNIEMY DO PORTO NA MAŁE PORTO :-)

 

Lato 2018 przedłużamy w Portugalii wraz z Wami - miłośnikami żeglarstwa. Tym razem z Lizbony popłyniemy na północ, wzdłuż wybrzeża, naszym celem będzie przepiękne Porto - portugalska perełka, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas tego rejsu będziecie mieli okazję zapoznać się z dwoma największymi miastami Portugalii. Chcemy nałapać trochę słońca w nasze baterie, tak aby wystarczyło nam na zimę. Wypłyniemy z Lizbony po odbyciu przejażdżki tramwajem po jej stromych ulicach. Wychodząc na Atlantyk miniemy słynną wieżę w Belem i udamy się w kierunku miasta Peniche. Chcących spróbować swoich sił w surfingu zapraszamy na plażę do jednej ze szkół, reszcie proponujemy podziwianie ich wyczynów z poziomu leżaka, pamiętajcie że Peniche to jedno z najciekawszych miejsc do surfowania.  Po wizycie w raju dla surferów udamy się do położonego nieopodal Parku Narodowego Berlengas aby zobaczyć ta mała wysepkę i mega ciekawą Fortecę im. Św. Jana Chrzciciela (port. Forte de São João Baptista das Berlengas). Dalej kurs na Porto, zwiedzimy perełkę i wracamy do Lizbony...tylko tyle i aż tyle...płyniesz z nami?

 

 

 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

 

 

 

Rejs poprowadzi: JSM Filip Michalewski

 

Koszt kojowego: PLN (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

Kraków - Lizbona >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa - Lizbona (29.09.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Lizbona (29.09.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Lizbona (29.09.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Lizbona (29.09.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lizbona - Kraków >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Warszawa (06.10.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Wrocław (06.10.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Gdańsk (06.10.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Lizbona - Berlin (06.10.2018 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Za naszym pośrednictwem możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne w firmie AXA, ZALECAMY TO ZROBIĆ. 

 
Jak się zapisać? Napisz maila   office@navigarecharter.pl lub zadzwoń +48 603 304 506. Dostaniesz wszystkie potrzebne informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie.
 
 

CO ZABRAĆ NA REJS???

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 


Plan rejsu przedstawia się następująco:

 

Gran Canaria - Madera - 280 Mm

Madera - Cieśnina Gibraltarska - 620 Mm

Cieśnina Gibraltarska - Malaga - 70 Mm

RAZEM - 970 Mm

 

Atlantycka przygoda z Navigarecharter

 

Las Palmas de Gran Canaria

 

Prawdziwą naturę całego archipelagu poznasz w stolicy wyspy Gran Canaria, która jest jednocześnie miastem stołecznym całej Autonomii Kanaryjskiej. Miasto leżące na północnym wschodzie tej wyspy przez długie lata stanowiło pole walki i dopiero w XIX wieku, utworzono tam wolną strefę ekonomiczną i zbudowano pierwszy hotel. Dzięki tym dwóm zmianom, Las Palmas tętni życiem turystycznym aż do dzisiaj. Smakoszom kulinarnym, którzy będą pełnić wachtę kambuzową tego dnia, polecam odwiedzić któryś z kutrów rybackich (zazwyczaj stoją one w porcie lub w jego okolicach) w celu zaopatrzenia się w świeże ryby i owoce morza. Taka kulinarna uczta będzie z pewnością niezapomnianym doznaniem.

 

Madera

 

A tak właściwie Region Autonomiczny Madery, jest archipelagiem Portugalii leżącym na Oceanie Atlantyckim. Na wyspie panuje tak zwana „wieczna wiosna” ze względu na łagodny, podzwrotnikowy klimat oraz niekończące się zielone tereny, które dały nazwę wyspie – Ilha Madeira (Zalesiona Wyspa). Główne miasta Madery to: Porto Santo, Ribeira Brava, Machico, Santa Cruz oraz nasza docelowa marina:

 

  • Funchal

 

Miasto stołeczne leży na południowym wybrzeżu Madery i słynie z przemysłu winiarskiego (podobnie jak cała Portugalia). Pełnoletnim uczestnikom wyprawy polecam zakup, albo chociaż degustację słynnego wina – Madera. Rzeczą, która wyróżnia ten trunek na tle innych jest proces jego produkcji. Już sama gleba wulkaniczna sprawia, że plony są niezwykle trwałe i wydajne mimo niewielkiego obszaru plantacji. Dodatkowo winorośl zbierana jest w drugim tygodniu sierpnia w niezwykle wysokich temperaturach, co przyspiesza proces fermentacji alkoholowej.  Fani piłki nożnej z pewnością ucieszą się z informacji, że właśnie z tego miasta pochodzi słynny Cristiano Ronaldo, który bardzo często zagląda w rodzinne strony.

 

Gibraltar

 

W starożytności, wzniesienia po obu stronach cieśniny Skała Gibraltarska i Abyle nosiły nazwę Słupów Herkulesa, strzegących końca ówczesnego świata. Podczas naszego rejsu, będą one bramą do wybrzeża Hiszpanii. Jednak zanim dopłyniemy do brzegów ojczyzny Gaudiego, spędzimy trochę czasu w porcie Gibraltar. Zacznę od informacji, która z pewnością zachwyci żeńską część wyprawy. Cieśnina jest strefą wolną od cła, pełną znanych zagranicznych sklepów, głównie brytyjskich. Istny zakupowy raj! Miłośnicy zwierząt ucieszą się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z delfinami. Wiele firm turystycznych oferuje rejsy z tymi cudownymi zwierzętami, jednak my, posiadając swój jacht będziemy mogli na własną rękę poszukać tych morskich ssaków. Oczywiście, nie opuścimy Cieśniny bez odwiedzenia St. Michael’s Cave czyli krasowej jaskini z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się na Skale Gibraltarskiej na wysokości około 300m.

 

Ceuta

 

Pierwsza przystań w hiszpańskim raju jest nie tylko punktem wspólnym Europy i Afryki ale także znajduje się pod wpływem aż czterech kultur religijnych: chrześcijańskiej, muzułmańskiej, hebrajskiej i hindu! Można to dostrzec, gdy idąc ulicami tego miasta napotkamy zarówno kościoły i synagogi jak i meczety. W centrum miasta ogrodzonego późnoromańskimi murami, odnajdziemy Plac Afrykański, który od wieków był miejscem kulturowych spotkań. Lista zabytków, które są warte odwiedzenia stanowi lekturę na kilka dłuższych wieczorów, więc zwiedzanie Ceuty pozostawię jako spontaniczne wydarzenie. Jednak rzeczą, której nie można pozostawić bez omówienia jest wycieczka do Maroka. Po przekroczeniu granicy, wsiądziemy w słynne Mercedesy „Beczki” i udamy się do najbliżej położonego od cieśniny miasta- Tangeru. Już od wjazdu powita nas gwar miasta i odgłos klaksonu, tak często wykorzystywanego przez lokalnych taksówkarzy. Ze względu na wyznanie religijne miasta, do wielu budynków wstęp mają tylko muzułmanie. Jednak do najpiękniejszego zabytku miasta Dar al-Machzanu, czyli pałacu sułtańskiego wstęp mają wszyscy. Oprócz odkrywania historycznego zaplecza tego miejsca, ruszymy w stronę tętniących życiem i głośnymi rozmowami kupców bazaru. Kolorowe stroje, piękna afrykańska biżuteria i długie stoiska przypraw to tylko początek tego, co jest nam w stanie zaoferować.

 

Malaga

 

Jedno z największych miast regionu Andaluzji jest miejscem narodzin wybitnego Pabla Picassa, Antonio Banderasa oraz portem początkowym wypraw Polskiego żaglowca – STS Frederyk Chopin.

Wrażliwym na sztukę duszą polecam udać się do Muzeum Sztuk Pięknych, domu najsłynniejszego przedstawiciela kubizmu. Miejscem, którego na pewno nie wolno przegapić jest Zamek Gibralfaro, wzniesiony przez muzułmańskiego władcę. To właśnie stamtąd można podziwiać panoramę pięknej Malagi oraz Morze Śródziemne.

 

 

Poniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana (trasa wymaga intensywnej żeglugi):

 

Lizbona - Peniche -  60 Mm

Peniche - Porto - 115 Mm

Porto - Figueira da Foz - 65 Mm

Figueira da Foz - Lizbona - 110 Mm

RAZEM - 350 Mm

 

 

Lizbona

Kiedy rozpoczniemy swoją przygodę w stolicy Portugalii, przez chwilę możesz poczuć się, jakbyś był w trzech różnych miastach na raz. Położonej na siedmiu wzgórzach Lizbony, strzeże ogromny pomnik Chrystusa Zbawiciela, który usytuowany jest niedaleko długiego, czerwonego Mostu 25 kwietnia. Nie moi państwo, nie jesteśmy w Rzymie, Rio de Janeiro czy San Francisco. Na pokład jachtu wsiądziemy w Belem, portowej dzielnicy Lizbony, która była początkiem Wielkich Wypraw.

 

Cascais

Pomimo bliskości Lizbony i ogromnego rozmiaru, centrum Costa do Sol nadal zachowuje wiele uroków prawdziwej przeszłości. Codzienny połów jest nadal sprzedawany na placu portowym, a kolorowe statki wciąż cumują w porcie, a ich właściciele często naprawiają sieci na placu portowym. Legenda głosi nawet, że to rybak z Cascais, pewien Afonso Sanches, a nie Kolumb, odkrył Nowy Świat dziesięć lat przed słynną datą 1492. Historia połowów Cascais jest uwidoczniona w Museu do Mar z eksponatami artefaktów, fotografii i modeli łodzi.

 

Peniche

W portugalskim regionie Centro, Peniche jest miejscem numer 1. Po pierwsze, szalejące morze i ukształtowanie dna sprawiają, że surfing tam jest idealny. Najlepszą z wielu wspaniałych plaż jest Praia dos Supertubos, która ma rurową falę nadającą się do wielkich wydarzeń międzynarodowych.

Peniche jest również portem od czasów wczesnej epoki nowożytnej, kiedy zbudowano fort, aby go bronić. Ten fort ma niesamowitą historię historię, najpierw służył jako obrona od morza, a następnie był więzieniem podczas reżimu Estado Novo w XX wieku. Ponadto Peniche wciąż jest portem rybackim, ryby i owoce morza nie mogą być świeższe niż tutaj.

 

Park Narodowy Berlengas

W odległości około 10 km od Peniche Archipelag Berlengas, które jest jednocześnie naturalną przystanią utrzymaną w praktycznie nienaruszonym stanie. Wiele gatunków ptaków znajduje tu idealne schronienie, aby zatrzymać się na swoich szlakach migracyjnych. Zdecydowanie najbardziej widoczną jest obecność mew, które można zobaczyć wszędzie. Można również zobaczyć zagrożone gatunki, takie jak maskonur, który przypomina małego pingwina i został wybrany jako symbol rezerwatu przyrody. Berlenga, największa wyspa, jest jedyną zamieszkałą przez cały rok, przez osoby potrzebne do działania latarni morskiej i nadzoru rezerwatu przyrody, żyją oni w absolutnej izolacji. Berlenga jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają spokoju, z dala od normalnego zgiełku codziennego życia. Aby lepiej poznać wyspę, można podążać ścieżkami spacerowymi prowadzącymi do grot, do twierdzy São João Baptista lub po prostu znaleźć wspaniałe miejsca, aby podziwiać spektakularne krajobrazy.

 

Porto

Porto jest fascynującym i tętniącym życiem miastem, które szybko stało się jednym z najbardziej cenionych miejsc turystycznych w Europie Zachodniej. Miasto szczyci się rozległą historią, interesującymi atrakcjami turystycznymi, tętniącymi życiem nocnymi i wyjątkowymi obiektami turystycznymi. W Porto można wiele zobaczyć i zrobić, a miasto przypadnie do gustu szerokiej rzeszy różnych gości.

Porto jest historycznym i urozmaiconym miastem, od wąskich uliczek, które tworzą starożytną dzielnicę Ribeira, aż po wielkie place Avenida dos Aliados. Region słynie z produkcji porto, które jest nadal przechowywane i dojrzewa w rozległych piwnicach ciągnących się wzdłuż brzegów rzeki Douro. Tego miasta raczej nie trzeba nikomu reklamować...

 

Figueira da Foz

Figueira da Foz jest jednym z najbardziej ruchliwych miast na zachodnim wybrzeżu Portugalii. Położona w miejscu, gdzie rzeka Mondego spotyka się z Atlantykiem i osłonięta górami Serra da Boa Viagem, ta nadmorska osada była dawniej głównym portem rybackim, zanim stała się popularnym celem turystycznym. Dosłownie "Drzewo figowe nad ujściem rzeki", Figueira jest miejscem z  największą portugalską plażą o nazwie "Rainha das Praias", królowa plaż. Ten odcinek jest długim obszarem białego piasku, na tyle szerokim, że wystarczy pięć minut, aby dotrzeć do morza z kawiarni. Najbliższe miasto to "Relogio" urozmaicone jest terenami sportowymi, wesołym miasteczkiem oraz ścieżkami rowerowymi.

 

Lizbona

Rejs zakończymy w Lizbonie, mieście ekscytującym i tętniącym życiem, które oferuje szeroki wybór fascynujących atrakcji turystycznych. Miasto ma serdeczną i liberalną atmosferę, a jednocześnie wciąż posiada swoje głęboko zakorzenione dziedzictwo i rozległą historię. Stolica Portugalii jest stale uznawana za jedno z największych miast na świecie, co potwierdzają "Przewodniki Lonely Planet", które nazwał Lizbonę jednym z 10 największych miast na świecie. Zaskakująco Lizbona jest nadal jedną z najmniej odwiedzanych europejskich stolic, co szybko się zmienia, gdy nowi goście odkrywają urok Portugalii.

 

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk