NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

JESIENNE CYKLADY Z NAVIGARECHARTER 24-31.10.2015

 

 

Nie masz pomysłu jak w tym roku zaimponować rodzinie 1 Listopada? My mamy coś specjalnego dla Ciebie! Nie kupuj nowego futra z norek ani lakierowanych bucików, odpuść też nowy, nieśmigany kapelusz z piórkiem! Poleć z nami do Aten na tygodniowy rejs po Cykladach i wróć z twarzą spaloną jak heban :-)

 

 

Plan jest wyjątkowo prosty:
4 praktycznie nowe (roczniki 2013-15), 10 osobowe jachty ze stoczni BAVARIA (3 sztuki Bavaria 46, 1 sztuka Bavaria 50) startują z Aten 24.10.2015 i wracają do Aten 31.10.2015 (powrót do portu wyokrętowania 30.10.2015 do godziny 1800). 
 
w celu wizualizacji marzeń zobacz na czym popłyniemy (oczywiście nie ta załoga!) :-)
 
 
Jachty poprowadzą: Wojtek Kosiba, Grzesiek Wolny, Leszek Wąsowicz i Grzesiek Chorązki
 
REJS ZAKOŃCZONY

 

 

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (z zebranych euro pokrywamy jedzenie, opłaty portowe, paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 
Niski koszt przelotów zapewni nam znana i lubiana linia lotnicza Ryanair.  Ceny lotów aktualne na dzień 06.08.2015
 
Jak sie zapisać? To również wyjątkowo proste...piszesz maila office@navigarecharter.pl lub dzwonisz 603 304 506 i dopinamy szczegóły.
 
 

Popłyniemy tam gdzie morze pozwoli (ambityny plan zakłada dotarcie do wysp Milos, Santorini i Mykonos - perełek Cyklad oraz wyspy Hydra - podobno najładniejszej wyspy zatoki sarońskiej :-) ), do wyboru mnóstwo wysepek wchodzących w skład archipelagu. Aktualny plan rejsu (który może zostać zmodyfikowany w przypadku bardzo korzystnych lub bardzo niekorzystnych warunków na morzu) przedstawia się następująco:

 
Rejs jachtem Grecja
 

Milos

 

Milos utworzona z lawy skały najróżniejszych barw i kształtów, jaskinie, nadmorskie urwiska i gorące źródła sprawiają że jest ona wyjątkowa. Nazwana jest „wyspą kolorów”. Największą atrakcją turystyczną jest wioska Tripiti z katakumbami i amfiteatrem z okresu hellenistycznego

Od strony żeglarskiej najciekawsze są formacje skalne Kleftiko –Położone na południowo-zachodnim cyplu formacje skalne to raj dla fotografów, nurków. Kotwicząc między skałami mamy szansę pływać między białymi skałami zanurzonymi w turkusowej wodzie. Z głównego ośrodka wyspy  Plaki można się wybrać na pieszą wycieczkę do kaplicy Panagia Thalassitra (Matki Boskiej Żeglarzy)

 

Santorini - Thira

 

Głównym walorem wyspy przyciągającym rzesze turystów są białe domki na stromych wulkanicznych klifach, czarne i czerwone plaże oraz najpiękniejszy zachód słońca w Europie. Santorini jest czynnym kraterem wulkanu, który około 1500 p.n.e. wybuchł i zapadł się tworząc w środku wylaną wodą głęboką lagunę. Śladami po kataklizmie są czarne plaże i monumentalne urwiska. Do stolicy – położonej wysoko na krawędzi kaldery Firy wchodzi się po 580 stromych stopniach, wjeżdża się na osiołku lub też kolejką linową.

W południowej części wyspy znajdują się plaże  z czarnym piaskiem oraz plaża z czerwonymi skałami i krwistymi czerwonym piaskiem.

Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi jest miasto  Oia, na północnym cyplu wyspy. Widok  z zamku Lontza zapiera dech w piersi i można stąd obserwować podobno najpiękniejszy zachód słońca w Europie – na tle wiatraków, stromych zboczy i białych domków.

 

Naxos

 

Największa i najbardziej zielona wyspa Cyklad . Na zachodnim brzegu wyspy znajduje się miasto Naksos stworzone dzięki niesamowitemu połączenie weneckich domów, zamkowych murów, pobizantyjskich kościołów oraz licznych ruin. Z miasta przechodzi się groblą do wysepki  na której znajdują się ruiny Świątyni Apollina z 530 r. p.n.e. a wejście do niej jest przez olbrzymią bramę/okno

 

Delos

 

Niewielka wysepka Delos zwana świętą wyspą jest perełką archeologiczną Grecji. Odkryto tutaj olbrzymi kompleks świątynny, było to miejsce kultu Appolina. Stanowisko archeologiczne w Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Można tu zobaczyć sanktuarium Apollina, w skład którego  wchodzą trzy świątynie Apollina i jedna poświęcona Artemidzie. Niedaleko znajduje się sanktuarium Dionizosa z kolumnami o fallicznych kształtach. Dalej trafia się na Taras Lwów z pięcioma posągami gotowych do skoku lwów.

 

Mykonos

 

Jest to wyspa niezwykle interesująca, pełna atrakcji zachęcających do bliższego poznania i postoju na kilka dłuższych chwil. Główna atrakcją wyspy są wiatraki - są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu wyspy. Kolejnym elementem przyciągającym fotografów jest kościół Paraportiani –składa się tak naprawdę z pięciu kościołów połączonych w jeden na przestrzeni wieków.

Bardzo oryginalnym elementem miasta Mykonos jest maskotka wyspy - Pelikan . Ptaki te są bardzo towarzyskie i oswojone z ludźmi obecnie na terenie portu można spotkać kilka sztuk.

Miasto Mykonos uważane jest za najładniejszej  i najbardziej zadbane na całych Cykladach. Dodatkową jego atrakcją są liczne bary, restauracje i sklepy miasto jest bardzo aktywne zarówno za dnia jak i nocą. Niesamowite wrażenie robią domy umiejscowione bezpośrednio nad brzegiem morza, miejsce to zwane jest "Małą Wenecją".

 

Hydra

 

najładniejsza wyspa Zatoki Sarońskiej z przepięknym malowniczym portem. Port otoczony jest stromymi zboczami na których usytuowane są urokliwe domki
Cała wyspa jest pod ochroną, panuje tu całkowity zakaz ruchu pojazdów mechanicznych. Komunikacja ogranicza się do osiołków i mułów, które dodają Hydrze uroku. Stolica wyspy zachwyca kamiennymi rezydencjami pomiędzy którymi wyrastają wspaniałe żółte, czerwone i pomarańczowe kwiaty opuncji. Przy wejściu do portu stoją armaty, a przystań wypełniają jachty, żaglowce i rybackie łodzie. Znajdziemy tu XIX-wieczne rezydencje dawnych kupców i kapitanów, jak np. rezydencja Koundouriotisa wzniesiona pod koniec XVIII w. z wiernie zrekonstruowanymi ozdobnymi wnętrzami wypełnionymi XIX-wiecznymi meblami. Główna ulica miasteczka - Miaouli pnie się w górę zbocza i po około 2 km doprowadza do męskiego monastyru Profitis Ilias. Nieco dalej, w malowniczym otoczeniu wznosi się żeński klasztor Agia Efpraksia. 
Na południowy-zachód od góry Erotas (najwyżej położonego punktu archipelagu) ścieżka prowadzi do maleńkiej osady Episkopi, otoczonej gajami oliwnymi i winnicami, w której kryją się ruiny domostw z czasów bizantyjskich.

 

Poros i Egina

 

Kierujemy się teraz na wyspy Argolidzkie i Sarońskie. Poros to przede wszystkim białe domy z pomarańczowymi dachami  wieża zegarowa na szczycie wzgórza. Można również dostrzec rozległe gaje cytrynowe. Przeprawa przez cieśninę jest dużą frajdą gdyż odczucie jest takie jakby się płynęło ulicami miasta. Główną atrakcją miasta jest Klasztor Zoodochos Pigi. Z wyspy Paros udamy sie do Eginy gdzie miejscem szczególnie wartym odwiedzenia jest Świątynia Afai znajdująca się w północno-zachodniej części wyspy. Kompleks świątynny umiejscowiony jest na wzgórzu w sosnowym gaju ze wspaniałym widokiem na morze Egejskie.. Jest to jedyna grecka Światynia  która zachowała drugą kondygnację małych kolumn - uchodzi ona za najwspanialszy zabytek antyku jaki można podziwiać w Grecji.

 

 

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk